Tipsport Extraliga - Play-out -  ONLINE PŘENOS -  Chomutov : Jihlava - 23. března 2018   17:30

Seznam zápasů

Ode mě je to pro dnešek vše. Díky za pozornost a zase někdy u dalších přenosů na počtěnou.
Vyrovnané utkání nakonec zvládli hokejisté Jihlavy, kteří se parádně navnadili na začátek baráže. V samostatných nájezdech se prosadili Tomáš Čachotský a Richard Diviš.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dukla Jihlava.
Autorem vítězné branky je TOMÁŠ ČACHOTSKÝ.
Richard Diviš potvrdil výhru svého celku! Najel si před Pavláta a střelou mezi betony ukončil utkání.
Michal Poletín šel do kličky, kotouč mu ovšem z hokejky sjel.
Filip Seman předvedl ruský nájezd bez vstřelení branky.
Michal Vondrka si najel před branku a zakončoval k levé tyčce. Branku ale nakonec netrefil.
Lukáš Žálčík toho moc nevymyslel, v závěru zakončil do betonu Pavláta.
Lukáš Vantuch se rozjel hodně rychle, bekhendem ale trefil jen tyčku!
Petr Straka zkoušel stejnou kličku, nyní se ale Pavlát zaskvěl zákrokem.
Nicolas Hlava si najel až před Kořenáře, branku ovšem nakonec netrefil.
Tomáš Čachotský se pomalu rozjel a bekhendem se mu povedlo překonat Pavláta!
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:46'
Následně chomutovský kapitán připravil přihrávku pro Jiřího Smejkala, jenž u levé tyčky rychle střílel na zadní tyčku, brankáře ovšem nepřekonal ani on.
64:27'
Velkou šanci rozhodnout měl Michal Vondrka, jenž se dostal do pásma a tvrdě zakončoval. Jeho bomba ale skončila jen na vyrážečce Kořenáře!
63:48'
62:32'
Dukle se zatím nic nepovedlo vymyslet, mohl ovšem přijít útok domácích. Lukáš Vantuch prostrkával puk na Juraje Valacha, který byl ovšem dobruslen.
61:49'
Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Ronald Knot – 2 min., podražení).
61:24'
Akce na obou stranách. Kořenář pokryl střelecký pokus Dietze, Pavlát si opět poradil s Lukášem Žálčíkem.
60:54'
Filip Seman následně unikal, ale Dominika Pavláta nepřekonal. Chomutovský brankář zareagoval také na dorážku Lukáše Žálčíka!
60:32'
Jakub Sklenář se hned poté dostal do ještě větší šance, po ledě svižně zakončoval, kotouč ovšem zůstal ležet v betonech Josefa Kořenáře!
60:15'
Michal Vondrka hned připravoval šanci pro Juraje Valacha, který se dostal ke kotouči mezi kruhy. Rychlou střelou ovšem zamířil jen vedle branky.
60:01'
Třetí třetina žádnou branku nepřinesla, a tak poslední kolo play-out mezi Chomutovem a Jihlavou půjde do prodloužení.

Střely na branku: 34:21 (9:2 v této třetině)
60:00'
59:38'
Nahození Valacha od modré čáry zůstalo v brankovišti, kde se ke kotouči dostal Jakub Sklenář. Tomu se ale zblízka a v těžké pozici zakončit nepovedlo.
59:15'
Obrovská šance Dukly, která byla milimetry od rozhodující trefy utkání! Josef Skořepa dostal přihrávku do odkryté klece, ale zakončil pouze do brankové konstrukce!
58:52'
58:27'
Rychlá akce domácího celku byla zakončena dělovkou Mrázka od modré čáry. Kořenář ovšem střelecký pokus viděl a srazil jej do rohu kluziště.
57:32'
Vondrka zakombinoval s Valachem. Přihrávka domácího kapitána byla ovšem zachycena Rysem, jenž kotouč vyvezl pryč z obranné třetiny.
56:52'
David Váňa oplácel sekání Petru Koblasovi a putuje na lavici hanby. Domácí celek tak má k dispozici v úplném závěru přesilovou hru.
56:38'
Nahození od pravého mantinelu skončilo v držení Dominika Pavláta a pokračovat se bude po levici mladého brankáře po skončení komerční přestávky.
56:05'
Piráti jsou s kotoučem za svou brankou a nikam se neženou. Vymýšlí nějakou akci, která by je dostala do vedení. V této periodě jsou aktivnější právě domácí, ale mají stejně málo šancí jako hosté.
55:15'
Stále jsou na kotouči Piráti, dlouho se nepřerušovalo. Juraj Valach několikrát střílel od modré čáry, ale ani jeden pokus se do branky nedostal.
53:38'
Brett Flemming v další akci nahazoval do ohně a Michal Poletín kotouč tečoval. Pouze nad branku jihlavského brankáře, jenž nemusel zasahovat.
53:02'
Následně Ronald Knot dostal dobrou přihrávku od Skokana a hned zakončoval. Z pravého kruhu ovšem mířil jen do nastavené lapačky Kořenáře.
52:02'
Piráti jsou sice v útočném pásmu a všeobecně aktivní na kotouči. Střelecké pokusy ovšem nevidíme a sledujeme nudnější část zápasu.
50:34'
Piráti se pokoušeli něco vymyslet, místo toho je ovšem ofsajd. Pokračovat se tak bude vhazováním ve střední třetině.
50:02'
Michal Vondrka nyní projel do pásma a lehkou střelou zakončoval mezi betony Josefa Kořenáře. Ten si ovšem celou situaci pohlídal a pohotově zakročil.
48:38'
Juraj Valach spustil komerční přestávku nahozením do útočné třetiny. Kotouč skončil na ochranné síti a pokračovat se bude vhazováním ve střední třetině.
47:49'
47:24'
Jaroslav Mrázek se dostal ke střeleckému pokusu od modré čáry, vyjetého a připraveného Kořenáře se mu ovšem překvapit nepovedlo. Jihlavě následně vyhodila.
46:50'
Piráti sice kombinovali, ale nic nevymysleli. Jihlavě se po uplynutí jedné minuty povedlo vyhodit a prostřídat tak své speciální týmy.
45:49'
Petr Straka si u mantinelu v útočné třetině pomohl proti Stanislavu Dietzovi nedovoleně a inkasuje dvě minuty. Hostující útočník se ovšem hned omluvil, pěkné gesto.
45:27'
Dávid Skokan úspěšně napadal rozehrávku Jihlavy, kotouč ovšem nakonec díky jeho teči skončil v ochranné síti, a tak se bude pokračovat ve střední třetině.
44:10'
Hrálo se delší dobu bez přerušení. Dominik Pavlát rozehrál a Jakub Lauko se pokoušel puk prodloužit. Ten ale skončil na střídačce a vhazovat se bude ve středu pásma.
42:51'
Následně to zkoušel střeleckým pokusem od levého mantinelu Michal Poletín. Jeho dělovka ovšem skončila jen v lapačce připraveného Josefa Kořenáře.
42:37'
Michal Vondrka zavezl kotouč do pásma a Jiří Smejkal se chystal ke střele. Díky těsné obraně se mu ovšem vypálit nepovedlo a pokračuje se hrou Dukly.
41:45'
Podél levého mantinelu se následně prorval do zakončení David Kajínek. Jeho dělovka ovšem skončila nakonec jen těsně nad brankou Pavláta.
41:10'
V další akci to zkoušel obránce Dukly Nicolai Bryhnisveen. Jeho pokus z levého kruhu mířící na zadní tyčku ovšem schoval v lapačce Dominik Pavlát.
40:16'
Brett Flemming v první akci třetí třetiny zakončoval od modré čáry, jeho střelecký pokus ovšem skončil jen vedle branky a u puku je Jihlava.
40:01'
Druhá třetina je u konce, viděli jsme tři branky a je vyrovnáno 2:2. Piráti díky brankám Ronalda Knota a Lukáše Vantucha v oslabení otočili stav zápasu, v závěru se ovšem povedlo srovnat pěknou brankou Richardu Divišovi.

Střely na branku: 25:19 (10:13 v této třetině)
Další třetina začne přibližně v 19:11.
40:00'
39:09'
V další akci se pokoušel zakončovat Dávid Skokan, z vrcholu pravého kruhu střílel nadějně, ale kotouč byl nakonec sražen do ochranné sítě nad brankou.
38:43'
Vrátit domácímu celku mohl vedení Michal Vondrka, jenž stál u pravé tyčky a ke kterému se zničehonic dostal kotouč. Kapitán Pirátů zakončoval rychle, branku ale přestřelil!
38:04'
Dukla právě vstřelila branku!
Po kombinační hře domácích se dostala Dukla do útoku, kde se ji povedlo vyrovnat po parádní brance RICHARDA DIVIŠE! Hostující útočník využil špatné rozehry domácí obrany a bekhendem poslal kotouč do pravé šibenice. Bez asistence.
36:14'
Následně se Dukla přecijen dostala do útoku, Dominik Pavlát ovšem pokus hostujících hráčů s klidnou hlavou zachytil. Nešlo o žádnou bombu či nebezpečný pokus.
35:40'
Piráti jsou aktivní na kotouči v pásmu, ale zatím se jim nic nepovedlo vymyslet. Daří se jim ovšem prostřídávat, Jihlavští to mají na střídačku o poznání déle.
34:47'
Hned po opuštění trestné lavice se Dávid Skokan dostal do šance. Jeho svižná rána z levého kruhu mířící na zadní tyčku ovšem skončila v lapačce Josefa Kořenáře.
34:38'
33:38'
Po delší době a několika vyhození se dostal ke kotouči Petr Straka, jenž byl mezi kruhy. Jeho střelecký pokus ovšem neskončil mezi třemi tyčemi, následně kotouč vyvezl Vondrka.
32:28'
Následně si Dominik Pavlát poradil se střeleckým pokusem od modré čáry, svižnou ránu skryl ve svých betonech a raději tak přerušil hru.
32:05'
Piráti si oslabení užívají a kombinují po celé šíři hřiště, Dukle se zatím moc nedaří. Uvidíme, jestli se ji povede vymyslet něco v následujících dvou minutách.
31:21'
Piráti právě vstřelili branku!
Hostujícímu celku se v početní výhodě moc nedařilo, což bylo podtrhnuto i obdrženou brankou! LUKÁŠ VANTUCH se dostal ke kotouči a pelášil sám na Kořenáře, toho překonal rychlou střelou mezi betony. Bez asistence.
30:38'
Po komerční přestávce uvidíme přesilovou hru hostujícího celku. Na lavici hanby míří Dávid Skokan, jenž inkasuje dva tresty. Potrestán je za krosček a sekání.
29:55'
Petr Straka se pokoušel na druhé straně odpovědět, jeho pokus z pravého kruhu na zadní tyčku ovšem proletěl jen těsně kolem tyčky chomutovské svatyně.
28:56'
Obléhání domácího celku nakonec končí brankou a máme vyrovnáno! RONALD KNOT zakončoval kombinaci svého celku svižným nahozením, které skončilo až za zády Josefa Kořenáře. Asistence: Jaroslav Mrázek a Jakub Lauko.
28:05'
Ke střele od modré čáry se následně dostal Matěj Stříteský, tomu se ale svižnou střelou přímo do středu branky nepovedlo překvapit Dominika Pavláta.
26:40'
Před brankou Jihlavy se do zakončení dostával Michal Vondrka, jeho zakončení bylo ovšem zblokováno. Následně Juraj Valach zblízka neprostřelil Kořenáře.
25:33'
Mezi kruhy se dostal ke kotouči Ivan Huml, jemuž se otevřela pravá šibenice a kam se pokoušel trefit. Domácí střelec branku ovšem trestuhodně minul!
24:55'
Jakub Lauko v útočné třetině připravil kotouč pro Juraje Valacha, jeho nahození ale nikterak Kořenáře neohrozilo. Piráti jsou ovšem i nadále u kotouče.
24:32'
24:01'
Piráti hrají hodně bídnou přesilovku, David Váňa se zjevil osamocen před chomutovským brankářem, ten ale i nyní předvedl parádní zákrok!
23:03'
Místo šance domácích ale mohli skórovat hosté! Filip Seman si najel mezi kruhy, svižným zakončením ale nechal vyniknout pouze Dominika Pavláta.
22:32'
Jan Havel byl ve svém snažení hákován a David Kajínek bude dalším vyloučeným hráčem v tomto utkání. Piráti mají k dispozici další přesilovou hru.
22:12'
Následně Dukla kombinovala, ale nic nevymyslela. Lukáš Žálčík navíc vyhodil kotouč na icing a pokračovat se bude po levici Josefa Kořenáře.
21:24'
20:55'
Jihlavě se v útočné třetině dosud nepovedlo zakombinovat a cokoliv vymyslet. Piráti již několikrát vyhodili kotouč až za Kořenářova záda.
20:15'
Piráti hrají v oslabení, a tak hned po vyhraném vhazování nahazovali na branku Josefa Kořenáře. Ten puk zachytil a rozehrává se svými spoluhráči.
20:01'
Je za námi úvodní třetina. Aktivněji začali domácí, ale nepovedlo se jim v úvodním tlaku skórovat. Jedinou branku dal Josef Skořepa, jenž parádně tečoval střílenou přihrávku Richarda Diviše. Následně byl k vidění vyrovnaný duel, druhou branku ovšem nenabídl.

Střely na branku: 15:6
Další třetina začne přibližně v 18:21
20:00'
19:23'
A ještě jedno vyloučení před první sirénou. Za sekání je vyloučen chomutovský útočník Martin Šťovíček.
18:20'
Následně se Dukla dostala do přečíslení, které na sebe vzal útočník Lukáš Žálčík. Z pravého kruhu zakončoval svižnou střelou, ale branku Pavláta nakonec ani netrefil.
17:32'
V momentě, kdy se Zach Hamill vracel z trestné lavice, zakončoval před Kořenářem nadvakrát Michal Poletín. První pokus byl pokryt, ten druhý byl odvrácen bránícím hráčem.
16:30'
Následně se domácím nepovedlo nic vymyslet. Dukla je kompletní, ale brzy budou i Piráti a začne tak klasická přesilovka.
16:01'
První kombinace domácích byla zakončena pokusem Juraje Valacha. První pokus skončil těsně vedle, další pokus našel Kořenář a ukryl jej ve své lapačce.
15:30'
A opět se vylučuje... Zach Hamill podrazil Ronalda Knota a inkasuje dvouminutový trest.
15:12'
David Váňa to opět zkoušel z levého kruhu, ani nyní jeho pokus ovšem nezasáhl prostor tří tyčí. Pokus byl ztečován Stanislavem Dietzem do ochranné sítě.
14:38'
Přesilovka ovšem trvala jen deset sekund. Jiří Smejkal si počínal lehce neopatrně a zasáhl Nicolaie Bryhnisveena do obličeje. Hrát se bude ve čtyřech.
14:28'
Dukla nešťastně hrála v šesti bruslařích a Piráti tak budou mít přesilovou hru. Trest za hráčskou lavici odpyká David Čermák.
13:47'
Po další aktivní hře jihlavské Dukly v pásmu Chomutova kotouč opustil ledovou plochu a skončil v hledišti. Pokračovat se tedy bude vhazováním ve středu ledové plochy.
12:40'
Hned po komerční přestávce se hosté dostali do pásma a Richard Diviš dostával žabičku do poloodkryté branky. Díky zásahu domácího obránce ale nezakončoval.
12:23'
Nicolas Hlava vybojoval u levého mantinelu kotouč a posunul jej na modrou čáru. Stanislav Dietz se zde opřel do kotouče, ale ani nyní se mu nepovedlo překonat Kořenáře.
11:24'
Jakub Lauko se dostal do třetiny a pokoušel se o hokejku či beton Kořenáře přihrávat. Nikdo z domácích se ale v brankovišti neobjevil, a tak jsou u kotouč hosté.
10:55'
Nyní byl blízko druhé brance v utkání Josef Skořepa. U levé tyčky natřikrát pokoušel prostřelit Dominika Pavláta, ten byl ovšem pokaždé úspěšný a podržel svůj tým!
10:27'
Následně se do pásma dostal Petr Straka, jenž z levého kruhu zakončoval po ledě. Slabá střela ovšem Pavláta nikterak neohrozila a do útoku jdou domácí.
09:24'
Postupná kombinace domácích byla následně zakončena pokusem Valacha z levého kruhu, slovenský urostlý bek ovšem mířil jen nad branku.
08:45'
David Váňa se dostal k volnému kotouči a z levého kruhu zakončoval nenápadnou střelou na zadní tyčku. Branku se mu ovšem svým pokusem nakonec trefit nepovedlo.
07:36'
Následně si sjel podél pravého mantinelu do pásma Dávid Skokan, jenž chytrou přihrávkou našel Jakuba Trefného. Ten hned napřáhl, ale ani jeho pokus po ledě Kořenáře nepřekvapil. Komerční pauza.
06:44'
A ti následně mohli vyrovnat. Jiří Smejkal dostal přihrávkou na levý kruh a po ledě zakončoval, škvírku mezi betony ovšem nedokázal najít – Josef Kořenář zatím chytá výborně!
06:05'
Následně to zkoušel na druhé straně David Čermák, v prostoru mezi kruhy ale zakončoval jen nad branku a ke kotouči se opět dostávají domácí hokejisté.
05:38'
Následně se domácí celek dostal opět do pásma a pokoušel se něco vymyslet. Stanislav Dietz zakončoval z mezikruží, po ledě ale nepřekonal Kořenáře.
04:59'
Následně ovšem Dukla pokračovala v aktivní kombinaci a dočkala se z první střely na branku gólu! Richard Diviš střílenou přihrávkou na zadní tyč našel hůl JOSEFA SKOŘEPY, jenž šikovně nastavil hokejku a překonal Dominika Pavláta. Asistence: Richard Diviš a Petr Straka.
04:30'
Petr Šidlík nahazoval bekhendem podél modré čáry na kolegu v obraně. Erik de la Rose ovšem vysokou žabičku nezkrotil a kotouč skončil na chomutovské střídačce.
04:04'
03:29'
Brett Flemming si sjel do útočné třetiny a dal kotouč pod sebe na Lukáše Vantucha. Ten zakončoval sice nad branku, Josef Kořenář ovšem i tak zakročil.
03:10'
A další trest, síly na ledě se vyrovnají. V souboji u mantinelu si háčkem pomohl domácí kapitán Michal Vondrka, jenž inkasuje dvouminutový trest.
02:24'
Piráti se hned dostali do kombinace a po střele od modré čáry se do zakončení dostávali Havel a Koblasa. Druhý jmenovaný dokonce objížděl branku, Kořenáře ovšem nepřekonal.
02:01'
Následně se domácí celek dostával do pásma, ale Filip Seman podrazil domácího borce. Piráti tak mají k dispozici přesilovou hru čtyř proti třem.
01:42'
Následně se do rozmíšky dostali domácí Dávid Skokan a hostující Nicolai Bryhnisveen. Oba putují na lavici hanby za krosček.
00:48'
Pokračovalo se aktivní hrou jihlavské Dukly, ta se ovšem nedokázala dostat do zakončení a zatím si jen v útočné třetině nahrává. Uvidíme, zda něco vymyslí.
00:12'
Piráti se hned dostali do útoku a Michal Vondrka od pravého mantinelu nahazoval do brankoviště. Martin Šťovíček ovšem v těsném klinči nedokázal ideálně zakončit.
00:01'
Oba celky jsou na ledové ploše a utkání během chvilky začne. Sledujte nás, ať vám nic neuteče!

Piráti Chomutov: Pavlát (Tadeáš Dvořák) – Dietz, Flemming, Trefný, Valach, Mrázek, Knot, L. Chalupa – Sklenář, Šťovíček, Vondrka – Poletín, Vantuch, Skokan – Lauko, Huml, J. Havel – Koblasa, Smejkal, Hlava.

HC Dukla Jihlava: Kořenář (Volden) – de la Rose, Šidlík, Stříteský, Bryhnisveen, Kajínek, D. Váňa – Straka, Skořepa, Diviš – Čachotský, Rys, Jiránek – Žálčík, Hamill, Půža – D. Čermák, R. Hubáček, F. Seman..
HC DUKLA JIHLAVA

Jihlavská Dukla zažila lepší sezónu, než mnozí čekali. Sice se nevyhnula baráži, ale neinkasovala žádný velký debakl a v téměř všech zápasech se držela hodně solidně. Celek z Vysočiny v průběhu play-out zaznamenal dvě výhry – doma si poradil s Chomutovem a Mladou Boleslaví. Jihlavu spíše než dnešní utkání zajímá existenční baráž, kde se potká s Litvínovem, Energií a Kladnem.
PIRÁTI CHOMUTOV

Chomutovští hokejisté vstoupili do play-out třemi porážkami v řadě. Nejdříve doma nestačili na Litvínov, následně padli v Jihlavě a o pár dní později opět na domácím ledě s Mladou Boleslaví. Následně se karty obrátily, Piráti zvítězili nejdříve v Mladé Boleslavi a poté získali tři body také na oblíbeném ledě v Litvínově. Nyní Piráty čeká další nic neřešící utkání, půjde o poslední střetnutí v celé sezóně.
Krásný den všem fanouškům extraligového hokeje. Sezónu dnes zakončují chomutovští Piráti i bruslaři z Mladé Boleslavi. Naopak Jihlavu s Litvínovem čeká dlouhá baráž, v Pirátské aréně dnes budeme sledovat šesté klání v sezóně mezi Chomutovem a Jihlavou, startuje se v 17:30!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.