Tipsport Extraliga - Play-out -  ONLINE PŘENOS -  Jihlava : M. Boleslav - 18. března 2018   16:00

Jihlava
Jihlava
08:24' Skořepa  • 28:42' Žálčík (Anděl) • 41:32' Straka (Diviš, de la Rose) • 47:39' de la Rose

Dnešní utkání sledovalo 1 018 diváků.
Dámy a pánové, končí nám utkání pátého kola play-out. Dukla v něm byla lepším celkem po celých šedesát minut a v posledním domácím utkání vítězí 4:0, když přidala ještě dva góly v závěrečné třetině. Oba týmy se loučí se svými fanoušky, dnešní zápas provázela velice příjemná atmosféra z obou stran. Z mé strany je to dnes vše, děkuji vám za pozornost a přeji vám úspěšný start nového týdne. Napočtenou!
59:48'
Utkání se dohrává v útočném pásmu Dukly.
59:14'
Na stadionu panuje veselá nálada, maskot jednak rozdává radost malým dětem, celkově jsou všichni uvolnění, i na ledě.
59:06'
Šidlík od modré trefuje břevno!
58:49'
Staršímu pánovi, jakožto brankovému sudímu, se asi něco muselo přihodit v kalhotech. Bryhnisveen ostře pálil, poprvé to odnesl Valský, podruhé byl puk tečován a přes plachtu Agrostavu Jihlava padl přímo na brankovou budku.
58:09'
Mladoboleslavští fanoušci nepřestávají se svým vystoupením a přidávají lačným domácím příznivcům ještě několik dalších známých songů.
57:42'
Nahrávku Kajínka vytušil Urban a vyhodil kotouč z pásma. Ve snaze rychlého návratu Dukla spáchala zakázané uvolnění.
57:20'
Dlapa potěšil malé děti sedící v sektoru B. Bez okolků vyhazoval puk přímo do těchto míst a dostává jednak dvě minuty, ale taktéž salvu posměchu z domácích tribun.
57:02'
Jiránek si vesele přejel celé kluziště, dostal se až na levý kruh a vypálil, jeho střelu blokoval někdo z hostí a bude se vhazovat v domácím útočném pásmu.
56:20'
Rys pronikal do útočného pásma, povedlo se mu to, i přes Kotvanovo tělo. Hosté se taktéž snažili nějak odpovědět, Volden vše opět řešil k spokojenosti Dukly.
55:30'
Není už moc co psát, oba týmy nehrají ani na třetinu plynu a utkání se opravdu jenom dohrává.
54:33'
Lenc zalehl Bryhnisveena, vše v mezích pravidel. Ten samý hostující hráč pak měl co dělat, když ho Hamill obtěžoval za účelem zisku puku.
53:34'
Orsava podél pravého mantinelu se jednak blížil k brance, ale také hledal, komu nahrát. Než se rozhodl, zjevil se mu de la Rose a puk mu odebral.
53:18'
Zprava na Kroftu nahazoval Rys, jeho nahození bylo blokováno a končilo v ochranné síti.
52:50'
Emingerovi na zádech visí Anděl, hostující bek se ho elegantně zbavil.
52:16'
Kurka vyslal v pořadí desátou střelu Boleslavi tuto třetinu, Volden opět vyráží.
51:58'
Ani Bernad neprolomí Voldenovu nulu, norský gólman dnes splácí důvěru skvěle. Komerční pauza.
51:02'
Pacovského pokus o střelu zachytil Žálčík a vyhodil kotouč opět na druhou stranu. Zatím se hosté v přesilovce trápí.
50:41'
Ofsajd hostí, hostující kotel pokračuje v koncertě, jako přídavek k setlistu přidává Jede, jede mašinka.
50:31'
Od modré pálil Bernad, Volden viděl a zachytil. Momentálně je to spíše čekání na konec utkání, tempo dost opadlo.
50:05'
Kajínkovi se dostává zasloužených ovací, vyhodil totiž puk na druhou stranu hřiště.
50:00'
15 sekund 5 na 3 pro Boleslav! Vyloučen je Diviš za hákování.
49:28'
Pacovský propadl na modré čáře a div při návratu nerozmlátil hokejku o led, Anděl ale další brejk nedotáhl do konce.
48:51'
Seman chtěl zkompletovat bůra, v cestě mu ale stál Kotvan a zatarasil mu možnost, jak se dostat ke střele. Hosté navíc vyhodili na icing.
48:31'
Orsava se dostal ke střele z mezikruží, trefuje se vedle.
48:15'
Nemusí ho to ale vůbec mrzet, Bryhnisveen vyhodil kotouč přímo na tribuny a dostává dvě minuty.
48:11'
Valský rozehrál dopředu na Emingera, hostující bek na puk ale nedosáhl.
47:39'
Dukla právě vstřelila branku!
Urban podruhé jede z trestné předčasně. Vysoké vyhození hostí si rukou zpracoval ERIK DE LA ROSE a z první vystřelil, kotouč cinkl o levou tyčku a domácí vedou již o čtyři branky! Bez asistence.
47:08'
Straka při založení útoku nahrál tak nešikovně, že musí sám pro kotouč za branku zajet.
46:58'
Seman jel do přečíslení, dokonce ho i sám vedl, Urban ho dojížděl a lehce ho škádlil, za hákování dostává dvě minuty. Přesilovka se rozehraje po komerční přestávce.
45:44'
To mohl být velice kuriózní gól! Po buly napálil puk od modré Bryhnisveen, tečoval ho Čermák tak zvláštně, že se vysokým obloukem snášel kotouč k levé tyči, do branky ale nedoputoval!
45:34'
Rys si vzal puk sám pro sebe a vypálil kousek za modrou čárou, Krofta opět vykrývá.
45:15'
Dnes prostě není hostům souzeno se trefit. Pacovský opět nechal kotouč Lencovi, který pálil z první, jenže Volden opět chytá. Ale je to určitě výstraha pro domácí, jejich obrana má jisté díry.
44:57'
Volden opět přerušuje hru dalším zákrokem, domácí kotel má na hlavě čepičky z papíru a oba tábory se dnešním zápasem baví.
44:19'
Straka odstavil z cesty Dlapu a dostal tak kotouč na svoji hůl, tam ale touš dlouho nepobyl.
44:06'
43:45'
Šidlík na nic nečekal a vší silou napálil puk ven z pásma.
43:06'
Snížit mohl za hosty právě Pacovský, který se zjevil na pravém kruhu sám před Voldenem, jenže domácí gólman výborně vyjel a zneškodnil střelu!
42:28'
Klepiš přenechal na Kotvana, který tvrdě vypálil, Volden vyrazil a domácí obrana následně vykryla i dorážku Pacovského.
42:05'
Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Nicolai Bryhnisveen – 2 min., sekání).
41:32'
Šestnáct sekund je doba, kterou strávil Urban na trestné. Zpoza branky puk vydoloval pod bruslí hostujícího hráče de la Rose, Diviš ho od něj převzal, celosezonní zástupce kapitána si všiml na druhé straně PETRA STRAKY, domácí forvard zakončoval do prázdné. Asistence: Richard Diviš, Erik de la Rose.
41:16'
Současně s zakázaným uvolněním Bruslařů je vyloučen i Urban za podražení.
40:54'
Půža šikovně prostrkával na Žálčíka, jenže hokejka Emingera byla proti.
40:38'
Kurka dostal nabito a tvrdě vypálil od modré, puk byl blokován a nakonec vše uklidnil Volden.
40:17'
Straka se snažil zavézt puk do pásma, ale nepovedlo se mu to. Nakonec kotouč končí na tribuně nad střídačkami.
40:01'
Končí nám i druhá třetina tohoto zajímavého utkání. I nadále pokračuje bezstarostná hra z obou stran, možná i díky tomu má utkání spád a tempo. Dukla navýšila náskok v 29. minutě, kdy se po přihrávce od Anděla prosadil Lukáš Žálčík. Třetí třetina začne za 17 minut.
40:00'
39:56'
Chvíli se nehraje, čas utekl asi o šest setin.
39:56'
Šidlík napřáhl až někam za ucho a vypálil tvrdě z modré, Krofta opět zasahuje.
39:36'
Šidlík již musí vyjet za domácí branku a rozjet útok.
39:09'
Váňa vyměnil puk s Kajínkem a řítí se dopředu. Mladý obránce se pak dostal ke střele mezi kruhy, Krofta si povyjel a zastavil puk.
38:54'
Až teď je souboj přerušen, bude se vhazovat po pravici Krofty.
38:33'
Souboj o kotouč za brankou Boleslavi pokračuje, akorát asi o mnoho déle, než je zdrávo.
37:46'
Opravdu, boleslavští fanoušci pořádají koncert, Jalovec střídá další neméně známý song, Kozel. Ještě nástroje a bude to dokonalé.
37:20'
Vsetínští fanoušci by asi skákali do stropu stadionu, kdyby se dozvěděli, že hostující kotel zpívá Vysoký jalovec. Na ledě se Lenc dopustil ofsajdu. Respektive jeho spoluhráči.
36:56'
Do útočného pásma se dostal Nahodil a vypálil za modrou čárou, Volden udržel kotouč v náručí a přerušil.
36:26'
Váňa si zahrával s Volfem, nakonec kotouč odehrál dříve, než by mu ho Volf sebral.
35:31'
Icing hostí se pískat nebude a do akce musí Volden, jehož výlety působí na nejednoho fanouška halucinogenně. Norský gólman měl teď štěstí, že byl o něco rychlejší v práci s holí než soupeř.
35:03'
Hosté se nemohou moc dostat dopředu, Dukla hraje z obrany poctivě a nenabízí moc prostoru.
33:56'
Valský zaváží kotouč do útočného pásma, jenže ho neudržel a Žálčík mohl zase přidat něco do své sbírky gólů, na kotouč nedosáhl.
33:34'
Přečíslení 3 na 2 řešil Pabiška křižnou přihrávkou na Říhu, vyjetého z trestné lavice, puk k němu ale nedolétl a na druhou stranu se vydal Jiránek, střílel Stříteský, Krofta podržel a je tu komerční pauza.
33:24'
32:49'
Hosté až oficiálně teď vyhazují ze svého pásma.
32:16'
Šidlík mohl ještě nahrávat doprava, volil střelu a trochu to schytal z tribun. Krofta vyrazil před sebe. de la Rose měl pak ještě možnost dorážet z ostrého úhlu, hostující gólman junior si vede dobře.
31:56'
Boleslav nevyhodila z útočného pásma, domácí se z něj vyhodili sami.
31:24'
Na Řihu momentálně chleba, narozdíl od posledního utkání Boleslavi zde v Jihlavě, nepoletí. Naopak se mu dostane ohlasů, v Jihlavě zanechal nesmazatelnou stopu. Teď je ale vyloučen za držení Půži.
31:01'
Valský dostal z rohu kluziště nabito mezi kruhy, Volden vyrazil betonem.
30:52'
Icing domácích, sledujeme opravdu bezstarostný hokej a vypadá to, jakoby trenéři hráčům řekli: „Až vhodí puk, tak hrajte.“
30:15'
Hamill měl dobrý úmysl s přihrávkou na Rabbita, ale špatně to provedl. Musí tak vypomáhat v obraně.
29:55'
Rys se může zlobit, jak chce, ale v ofsajdu opravdu byl. Komerční přestávka.
28:42'
Co předvedl LUKÁŠ ŽÁLČÍK, to byla hokejová paráda! Nejprve dostal přihrávku na modrou čáru, prohodil si kotouč mezi nohy a zakončoval, ležícího Kroftu ale nepřekonal. Kotouč si ale dojel Anděl, na druhé straně našel právě volného Žálčíka a hostující gólman byl proti střele do protipohybu bezmocný. Asistence: Lukáš Anděl.
28:02'
Urban současně s návratem Orsavy na led jel bok po boku s Kajínkem do útoku, domácí obránce ho nakonec kotouče zbavil.
27:40'
Urban opět vyhazuje a přesilovka se chýlí ke konci.
27:05'
Kurka vyhazuje kotouč ven z pásma.
26:22'
Z tribun se ozývají známky frustrace, neboť si fanoušci takto přesilovku nepředstavují. Zřejmě tak ani trenér Vlk, Středočeši se v klidu brání.
26:12'
Domácím se nepovedlo založit útok a vyhodili na zakázané uvolnění.
25:55'
Těžko říci, zda by případně gól platil, neboť současně se střelou signalizoval čárový sudí šest hostí na ledě. Trest odsedí Orsava a Dukla má druhou přesilovku.
25:32'
Žálčík vytáhl do útoku zpětnou přihrávkou Půžu, který měl nalevo Semana, ale přihrál velmi nepřesně. Boleslav kontrovala Valským, jeho bekhendová klička končí přesně na levé tyči!
24:54'
Bernad při otočce lehce podsekl Čermáka, nic, co by stálo za vyloučení. Přesto se domácím moc nedaří, hosté jsou v druhé třetině lepším celkem.
24:15'
Skořepa v obranném pásmu vydoloval kotouč zpod brusle Nahodila a rozehrál dále na své spoluhráče.
23:29'
Bryhnisveen našel kotouč v klubku těl a vypálil, puk byl spíše prostředkem k vyvinutí tlaku, ten nepřišel.
22:35'
Do třetiny vstoupili lépe hosté, kteří jsou přesnějším celkem. Jenže chyba přišla a na pravém kruhu byl úplně volný Rabbit, který z první trefuje boční síť!
21:49'
Váňa měl sice ke kotouči blíže, ale pokud máte za sebou o hlavu většího Urbana, který za jedno sklouznutí vydá, co Váňa dvě, nebude to mít domácí obránce lehké. A také neměl.
21:09'
Hanzlík rozehrál za sebe ve snaze podpořit útok, mělo to však přesně obrácený efekt a Krofta měl s rozehrávkou puku potíže.
20:56'
Na druhou stranu se po vyhraném buly řítil Klepiš, ale nepomohlo to v ničem, Volden měl v té době již puk v lapačce.
20:38'
Domácí nahodili kotouč na Kroftu, ten raději přikrývá kotouč. Po přerušení ještě dozvuk emocí, zejména z tribun. Vylučovat se však nebude.
20:11'
Třetinu zahájil Dlapa ostrým zákrokem na de la Roseho u domácí střídačky, měl jsem ale pocit, že to bylo čisté.
20:01'
Tato dvojakce zároveň ukončila vše podstatné z první třetiny, která nabídla solidní hokej bez nějakých taktických šachů. Dukla měla navrch, tvořila si šancí rozhodně více, než Boleslav. Odměnou jí byl gól v 9. minutě, kdy se v oslabení prosadil Josef Skořepa. Druhá třetina začne za 17 minut.
20:00'
19:03'
Fanoušci na jedné straně mohli křičet po dvojité střele Žálčíka, kdy ale domácí forvard z dorážky přestřelil branku, na druhé straně byl pak puk předložen Urbanovi, z první mířila střela mimo!
18:45'
Valský odstavil tělem Kajínka a sám hostující hráč pak z úhlu najížděl na Voldena, ten si akci bez potíží pohlídal.
18:13'
Skořepa sice nahodil do útočného pásma, ale hosté zase vyhodili. Není to povedená přesilovka od Dukly.
17:42'
Pacovský vyjel pro vyhozený kotouč, Šidlík byl u něj dříve a bezpečně ho navezl do útoku.
17:27'
Skořepa je dnes při chuti a tlačí se do šancí, při jedné takové se zbavil Říhy, Kotvan ho dojel a následně nohou podrazil, je tak vyloučen.
16:47'
Diviš – Eminger, Bryhnisveen – Valský. Takové byly obranné dvojičky v soubojích, Diviš nakonec vše vyřešil vyhozením z útočného pásma.
16:16'
Ani při hře 4 na 4 se týmy netlačí do příležitostí.
15:16'
Lenc s Váňou sváděli menší souboje u mantinelu, rozhodčí se jal vylučovat oba, což vzhledem k pasivnímu postoji Váni nebylo asi úplně fér, ale to není naší kompetencí, rozhodovat o trestech. Hraje se 4 na 4.
14:58'
Pacovský si najel do útočného pásma přímo přes obránce a vystřelil, pouze do Voldena.
14:38'
Parádní tlak od domácích, zároveň to probudilo i poněkud skleslé tribuny. Volf vyhazuje pouze na ícing. Po něm přišlo buly, zákrok Krofty a komerční brejk.
13:56'
Tutovka domácích! Anděl zpoza branky našel úplně volného Skořepu na hranici brankoviště, Skořepa však nezvedl puk natolik, aby překonal ležícího Kroftu!
13:06'
Valský nespěchal, vybruslil si v poklidu až za vlastní branku a rozehrál na Pabišku. Boleslavský srdcař pak prostrčil na Emingera, který z levého kruhu trefil rameno Voldena.
12:37'
Hamill sice udržel kotouč ještě v útočném pásmu, ale domácí o něj přišli vlivem špatné nahrávky.
11:56'
Kotvan měl velký problém s rozehrávkou kotouče, povedlo se mu to až na druhý pokus.
11:25'
Z pravé strany najížděl Rys a z ostrého úhlu i vystřelil, Krofta si připisuje další zákrok.
10:53'
Straka protečoval kotouč do útočného pásma a mazal střídat. Zase tak rychle ale jet nemusí, hosté se dostali do ofsajdové pozice.
10:09'
Na druhou stranu, jak oběma týmům o nic nejde, tak se jedná o poměrně bezstarostný hokej, nikdo není ničím svázán a začíná to být celkem zajímavé utkání.
09:39'
Mohlo to být ještě lepší oslabení pro domácí. Do brejku 3 na 2 ujel Hamill, Rabbit a Stříteský, kanadský Králík pak přenechal za sebe na Stříteského, domácí obránce pálil z první do Krofty.
09:02'
Domácí hrají oslabení velice dobře, samozřejmě, že velkým vlivem k tomu přispěl gól. Přesto to však od hostí není v přesilovce ono.
08:24'
Cink, cink, góóól! Takové citoslovce byly k slyšení na jihlavském zimáku. Špatnou nahrávku od hostujících hráčů vytušil JOSEF SKOŘEPA, domácí prozatimní kapitán se vydal sám do úniku, ač stíhán, za modrou čárou se napřáhl a v oslabení se trefuje do pravého vinglu! Bez asistence.
07:46'
Nápor hostí v útočném pásmu znamená první trest na straně Dukly. Vyloučen je Diviš za hákování.
07:08'
Říha rozehrál kotouč za svoji brankou, následně ho dohrál Diviš, ale bylo to spíše z kamarádství, neboť se to nějakým dohráním nedá nazývat.
06:25'
Na modré čáře předvedl dobré napadání Klepiš a dostal se ke kotouči, ke střele ale již ne.
06:08'
Orsava byl natřikrát odstavován od puku, nakonec se podařilo ho od kotouče skutečně dostat a na druhou stranu pádil Rys, byl ale v ofsajdu. Komerční přestávka.
05:48'
Kajínek podruhé, Krofta podruhé. Žádná inovace, další přerušení.
05:42'
Kajínek ihned po buly vystřelil tvrdě od modré, Krofta bezpečně kryje.
05:38'
Pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti, současně s hvizdem tvrdě vystřelil Stříteský, Pacovský to od něj schytal kamsi na kotník a za doprovodu spoluhráčů míří na střídačku.
05:16'
Domácí fanoušci se prezentují choreem, které opět připomíná družbu s Havlíčkovým Brodem, povedené, nápadité a vtipně provedené.
04:37'
Souhra útočné trojky Orsava, Nahodil a Valský rezultovala v zajímavý závar před Voldenem, na chvíli všem zmizel puk z dohledu.
04:17'
Po Kroftově zákroku se bude buly opakovat, vykázáni byli domácí hráči.
03:56'
Dnes to vypadá jako veřejné bruslení. Jenom ten rozdíl, že se bruslí v dresech a s holemi. Není to opravdu nijak zvlášť pohledné utkání.
03:12'
Klepiš rozváží kotouč dopředu a Pacovský z toho těžil pomocí střely z pravého kruhu. Na druhou stranu pak vyjel Anděl, Krofta zasáhl a přerušil hru. Na tribunách se mezitím oba tábory špičkují, domácí připomínají hostům družbu s nedalekým Brodem.
02:56'
S menší prodlevou byl signalizován ofsajd, Pacovský byl skutečně za modrou čárou dříve.
02:32'
Diviš se obtočil okolo Valského a dostal se na úroveň modré čáry, zde ale o puk přichází.
01:24'
Bernad následně velice dlouho čekal na to, až bude moci rozehrát zpoza brány. Následně odjel střídat. Nahodil pak pokoušel uvolnit Volfa, puk však Nahodilovi uskočil.
01:03'
Bernad nahodil kotouč do útočného pásma a odjel střídat.
00:41'
Bryhnisveen pokoušel prostrčit na Čermáka do útočného pásma, ale bylo to velice nepřesné.
00:11'
Na puku dnešní utkání začali hosté, kteří od Dlapy rozehrávají dopředu.
00:01'
Před utkáním se pocty dočká rozhodčí Jiří Hájek, který odpískal již 2200 zápasů a je za to odměněn dárkovým košem.
Při zběžném pohledu bych řekl, že dnes domácí fanoušky v kotli čeká nepříjemné překvapení. Vyskytuje se tam totiž jeden muž s úplně stejnou čepicí, jako mají na svých hlavách fanoušci v sektoru hostí. Každopádně poslední domácí utkání před baráží bude mít zřejmě špatnou diváckou kulisu. Dá se očekávat podobná návštěva, jako při přátelském utkání s Chabarovskem, tedy lehce přes jeden tisíc.

HC Dukla Jihlava: Volden (Kořenář) – Šidlík, de la Rose, Bryhnisveen, Stříteský, D. Váňa, Kajínek (A) – Anděl, Skořepa (C), Straka – Jiránek, Rys, D. Čermák – Půža, F. Seman, Žálčík – Diviš (A), Hamill, Rabbit.
trenér: Petr Vlk

BK Mladá Boleslav: Krofta (Groh) – Kotvan, Kurka, Dlapa, Eminger, Bernad, J. Říha – Orsava (C), Nahodil (A), Valský (A) – Pacovský, Klepiš, Lenc – L. Volf, Urban, Pabiška.
trenér: Vladimír Kýhos

Rozhodčí: Sýkora, Hejduk – Rampír, Klouček.
Dobrý večer, dovolte mi, abych vás přivítal u 5. kola Play-out TELH. V nedělním špílu od 16:00 se utkají týmy, kterým už o vůbec nic nejde, tedy alespoň v případě Boleslavi. Na domácí straně bude stát jihlavská Dukla, která domácí prohrou s Litvínovem 0:1 si „zajistila“ účast v baráži, právě po boku Litvínova. Přesto ji však čeká na dálku boj o 13. místo, které zaručuje první důležitá utkání v baráži na domácí půdě. To Mladá Boleslav je na tom jinak a otázkou je, zde mají poslední dvě kola PO vůbec nějakou cenu. I přesto, že nedělní hosté podlehli doma Chomutovu 4:5, tak se Středočeši definitivně zachránili již před dvěma koly. V utkání zůstává přesto jeden otazník, tím je návštěvnost. V posledním utkání proti Litvínovu přišlo Duklu podpořit 2148 diváků, v neděli se dá čekat o mnoho nižší číslo. Tak uvidíme, co nám utkání přinese, startujeme v 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.