65:00
Mountfield právě vstřelil branku!

JIŘÍ ŠIMÁNEK ale také proměňuje a do Budějovic putují dva body za výhru po samostatných nájezdech.
Petr Pohl oplácí také brankou.
Kotalík dává branku! Situace vypadala velice sporně, ale je zřejmé, že se dvakrát kotouče nedotkl a branka padla dle regulí.
Kapitán domácích Martin Zaťovič posílá kotouč do Kantorovo lapačky.
Na druhé straně Knotek také míjí! Branku přestřelil.
Lukáš Pech neproměňuje. Zakončení mezi betony se nepodařilo.
Tak to vypadá, že kluziště je připravené na samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:59
Látal a Vachovec jeli sami na branku! Látal se ale do odkryté branky trefit nedokázal!
64:32
Pech střílel a střela mířila přímo do masky Kantora.
63:55
Vydarený nestihl zpracovat na modré čáře kotouč a Jihočeši tak opouštějí pásmo - ofsajd.
63:53
Dnešní utkání sleduje 2665 diváků.
63:51
Na druhé straně střela, kterou likviduje domácí brankář.
63:31
Martin Zaťovič právě zjistil, že mezi dvěma obránci hostů rozhodně neprojede.
63:00
Tři minuty z prodloužení pryč. O útok se snaží teď opět domácí. Kotouč však končí za brankou Kantora u mantinelu.
62:15
Hra čtyři na čtyři zatím sedí více domácím.
61:21
Gulaši mohl rozhodnout! Místo prázdné brány trefil pouze Kantora!
60:14
Ještě ani nedošlo na šance a už tu máme zakázané uvolnění.
60:01
A jdeme do prodloužení. To začne za necelých pět minut. Řádná hrací doba nestačila žádnému z celků na výhru.
60:00
59:41
Před koncem třetí třetiny se boje odehrávají ve středním pásmu.
58:35
Dej vyslal testovací střelu, ta mířila opět mimo.
58:00
Vlastníkem černého touše se dvě minuty před koncem stává Harant. Zaváží a zkouší nahazovat.
56:55
Po dlouhé době se Mountfield usazuje v útočném pásmu.
56:27
Nosek pálí a Zaťovič tečuje! Mimo!
56:11
Hra přerušena ofsajdem.
55:12
Nechybělo málo a Koblasa mohl vsítit další branku! Kantora teď zachránily milimetry, které chyběly!
55:00
Hosté jsou v plném počtu.
54:23
David Nosek se vydal na průzkum. Prověřil podmínky v útočném pásmu a kotouč ztratil.
53:39
Jihočeši se osvobozují.
53:22
Gulaši vystřelil, ale přízemní střelu nikdo netečoval.
53:00
Hra se zpestřuje alespoň vyloučením. Nekázeň Martina Podlešáka (CEB) přináší šanci pro domácí. Hrubost je odměněna trestem.
52:30
Hra teď připomíná spíše akt před rozuzlením v opěře.
51:40
Harant málem překvapil Mensatora!
50:08
Hra je teď hodně přerušovaná. Poslední přerušení má na svědomí zakázané uvolnění.
49:25
Harant takřka sám s dýchajícím obráncem na zádech zakončil. Mensator ale srazil kotouč za branku.
48:57
Vachovec zkusil své štěstí ve střelbě, ale za tuhle střelu by asi růži nedostal.
48:15
Pechovo formace to teď doslova roztočila před brankou brankáře hostí. Ke střele však nedošlo. Motanice to ale byla hezká.
47:09
46:52
Koblasa mohl do brejku, byl ovšem zastaven na středovém kruhu.
45:45
Energetici pracují v defenzivě o něco lépe a to přináší i vyhazování kotouče ven ze třetiny.
45:06
Václav Skuhravý (KVA) ponechal svojí hůl v pohybu ve výstroji protihráče a tím se dopustil hákování.
43:51
Dotěrný Zaťovič nadělal Kantorovi problémy!
43:15
Látal pálil svižnou střelou od modré a Kantor měl co dělat, aby rozštěpem kotouč vytěsnil mimo.
43:00
Domácím se zatím daří držet útočné pásmo.
42:25
Bohumil Jank (CEB) je výhercem dvouminutového pobytu u časoměřičů. Správně odpověděl na soutěžní otázku o vysoké holi.
42:10
Pech dostal úder do obličeje a snaží se co nejrychleji dostat na střídačku. Rozhodčí nepřerušuje ale má zdviženou ruku a signalizuje vyloučení.
42:00
Obě mužstva v plném počtu!
41:32
Na druhé straně likviduje střelu opět Mensator.
41:12
Domácí dostali kotouč až za branku Kantora, ale šanci si vytvořit nedokázali.
40:44
Mertl zkusil po zavezení vystřelit a to se mu podařilo. Mensatora ale nezaskočil a ten lapil do své bílé lapačky.
40:01
Hlasatel potvrzuje vyloučení na obou stranách.
40:01
Bude se ještě vylučovat. Martin Zaťovič (KVA) za hrubost na dvě minuty a na druhé straně Roman Vráblík (CEB) za hrubost také. Na svědomí to má vyústění Pechovo šance v šarvátku za brankou Kantora.
Druhá třetina byla pro oko diváka o něco atraktivnější, ale že by se utkání dalo nazvat šlágrem, to si osobně nemyslím. Budějovice se ve druhé třetině natrápily o dost více s karlovarským celkem a tak upustili postupně od jednoduché hry a přiklonily se k důraznějšímu prezentování se. Domácí dokázali vyrovnat a vytvořit si několik šancí a dokonce mohli i utkání otočit. Štěstí a kvalita v koncovce jim však dnes chybí.
40:00
39:59
Pechova formace teď měla několik šancí. Poslední šanci měl na své hokejce Pech. Ale Kantor všechny dorážky zpacifikoval a tím ukončil i druhou třetinu.
39:39
Pech si udělal jednu kličku, druhou kličku, třetí kličku před Kantorem, ale překonat Kantora nedokázal.
38:35
Hráči v červenobílých dresech teď hodně přitvrdili. Tedy, alespoň v osobních soubojích.
38:07
A vypadá to, že je v pořádku.
38:07
Přiznám se, že jsem celou akci nyní neviděl, ale Mensator dostal docela dobrou šlupku do masky.
37:43
Mountfield se usadil v útočném pásmu a domácí mají problémy se ziskem kotouče.
37:00
Bicek a Gulaši teď ukázali, že mají velké fyzické vybavení. V řeckořímských soubojích oba vyhráli.
35:12
Langhammer vystihl vyražený kotouč a zkoušel ho doslova procpat mezi betony Mensatora.
34:50
Jihočeši se moc dlouho v útočném pásmu nezdrželi.
34:25
Po šanci domácích a dotěrnosti Vachovce se semlela mela. Ta nemá následky v podobě vyloučení, protože se hráči v čas dokázali ukáznit.
33:15
Mertl se snažil dostat před Mensatora. Jeho kličku ale vystihl zkušený Nosek.
32:48
Kantor musel hasit další z mnohých pokusů domácích.
30:20
Koblasa si zavezl kotouč a vystřelil a po následném vyražení zkusil ještě kotouč dorazit za záda Kantora. Brankář hostí ale ukryl na poslední chvíli kotouč pod svojí lapačku.
29:55
Vydarený vyslal střelu od modré. Ta se nesla vzduchem mimo branku.
29:50
Emoce na obou stranách nyní zklidní přerušená hra - komerční přestávka.
29:39
Domácí jsou v plném počtu.
28:45
Květoň prověřil jak těsní Mensatorovo betony.
28:00
Hosté jsou v plném počtu. Energie hraje oslabení.
27:39
David Nosek (KVA) na 22 vteřin srovnává počet hráčů na ledě. Zasloužil se o to nedovoleným bráněním.
27:12
David Nosek teď na modré promáchl a opět posílá Energii do dalšího pokusu o založení útoku.
26:35
Jihočechům se podařilo dostat kotouč pryč ze své obranné třetiny.
26:00
Bude se vylučovat a opět na straně hostů. Uvolnit se na trestnou odchází Tomáš Mertl (CEB). Ten se provinil hákováním.
25:15
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Po předešlé akci se pustili domácí do brejku a ten vyšel! Skladaný střílí přes padajícího obránce a vyrovnává! Asistence: Petr Koblasas.
25:05
Kotalík zavezl a Šimánek zkoušel zakončit. I s touto střelou si poradil Mensator.
24:15
Vydarený teď volejbalovým smečem vyslal kotouč k hrazení, kde se ho ujal Švihálek a ten se dostal až k zakončení. Mensator si s jeho šancí poradil.
23:29
Hru nyní přerušuje ofsajd. To je dobře pro domácí, kteří se opět nemohli vymanit ze své třetiny.
23:10
Červeného střelu, která mu opravdu sedla, musel Mensator vytěsnit ramenem.
22:38
Budějovičtí jsou nyní o dost lepší v napadání a tak mají energetici problém s rozehrávkou.
22:26
Skuhravý byl aktivní až moc v brankovišti Kantora a rozhodčí ho musí umravňovat.
21:30
Na druhé straně se ale do šance dostal Šimánek. Kotouč mu ale před zakončením sjel z čepele.
21:00
V úvodu jsou aktivnější domácí. Těm se daří držet téměř celou minutu útočné pásmo.
20:01
Teď už je vše v pořádku.
Bude se opakovat vhazování.
20:01
A máme tu konec třetiny. Ta byla provázena jednoduchou hrou a přesto účinnou ze strany Mountfieldu. Za to domácí jakoby tu nebyli a zůstali v kabině. Výkon, který domácí předvádí má do výkonů předváděných o pár kol zpět hodně daleko. Pokud hráči Energie chtějí utkání zdramatizovat, musejí být ve všem o hodně víc důraznější.
20:00
19:25
Skladaný se tlačil do brankoviště, ale když pod ním projel kotouč, tak ho zrovna neviděl.
19:08
Kotouč končí mimo hrací plochu a bude se vhazovat před obranným pásmem domácích.
18:06
Hosté hrají v plném počtu a hned vyrážejí do útoku. Ten zastavuje Mensator a vhazovat se tak bude právě před ním.
17:56
Drtinova střela byla odražena mimo.
16:38
Doležal překvapil střelou Kantora. Ten nevěděl, kde má kotouč a musel být velice překvapen, že se kotouč najednou objevil před ním.
16:06
Nekázeň na straně Mountfieldu a následné vyloučení. Zkušený matador Martin Podlešák (CEB) si vysloužil dvouminutový trest za podražení.
16:02
Bude se vylučovat.
15:42
A tak tu máme nahazované kotouče a následné pře u mantinelu..
15:00
Domácí mají nyní kotouč na svých čepelích a snaží se založit útok. Zhuštěný prostor na modré se ale přes pozorné Jihočechy přejít zrovna lehce nedá.
14:03
Mensator vytáhl fenomenální zákrok! Nejdřív vyjel do pravého kruhu a betonem vyrazil kotouč. Kotouč ovšem skončil v mezikruží a už to vypadalo, že Luňák dokáže zavěsit. To by ale nebyl Mensator, kdyby se nedokázal vrátit a stylem Dominika Haška kotouč opět vytěsnit mimo.
13:22
12:34
Nejsem hokejový expert, ale takhle se přesilová hra hrát rozhodně nemá. Budějovice dokázaly dvakrát v oslabení přímo ohrozit branku Mensatora..
12:01
Bicek z mezikruží trefil břevno!
11:22
Roman Vráblík (CEB) si odpyká trest. Po nefér akci u hrazení je poslán za hákování na trestnou lavici.
11:07
Pech zavezl kotouč, objel branku a zkoušel najít Kumstáta. Ten ovšem dostal kotouč přímo pod sebe a nedokázal zpracovat.
10:51
Mensator si připsal první zákrok lapačkou.
10:01
Domácí mění brankáře. Do hry nastupuje Lukáš Mensator.
10:01
Každou akci následuje reakci, ale že reakci následuje opět další reakce, o tom se v učebnicích fyziky nedočteme. Po vyhrané buly se dostal puk k RENÉMU VYDARENÉMU a ten přízemní střelou nachází volný prostor pod Závorkovým betonem. Asistence: Jakub Langhammer.
08:29
Domácí vstřelená branka očividně nakopla. Zaťovičovo formace ohrozila branku Kantora slibnou šancí.
07:47
K PETROVI KOBLASOVI se dostal sražený kotouč od hostujícího hráče a prostřeluje výstroj Kantora. Asistence: František Skladaný
07:00
Domácí by se měli co nejdříve probudit z ospalého hry, kterou se v dnešním utkání reprezentují. Rozhodně ano, pokud nechtějí utkání přenechat v režii hostů, kteří hrají jednoduchý, přesto účinný a pohledný hokej.
06:20
TOMÁŠ KNOTEK převzal otěže a po přihrávce na hranici modré si sjel do středu pole obranné třetiny domácích a svižnou střelou posílá hosty do vedení! Závorka nestihl zareagovat na dobře umístěnou střelu. Asistence: Lukáš Květoň
05:57
Mountfield si opět drží útočnou třetinu.
05:05
Bicek si sjel do mezikruží a zkoušel vypálit. Přízemní střela však byla odražena od Kantorovo betonu.
04:42
Červený pálil a Závorka chytá do své lapačky bez problémů.
04:08
Suja zkoušel teč, ta ovšem mířila mimo branku.
03:16
Látal srazil kotouč letící směrem k brankáři domácích a nadělal tím své opoře velké problémy. Závorka chvíli nevěděl, kam kotouč ramenem vyrazil.
02:47
02:25
Langhammer vyslal přízemní střelu, ta mířila ovšem mimo.
01:40
Domácím se nedaří nadvakrát vyhodit.
01:15
Mountfield se dokázal takřka ihned usadit v obranném pásmu domácích.
00:47
Václav Skuhravý (KVA) hákoval a to znamená přečíslení pro Jihočechy.
00:40
A hned se postarali o úvodní vzrušení před brankou Tomáše Závorky. První formace se snažila dotlačit kotouč za branku.
00:16
Vstup do utkání byl lepší pro Jihočechy. Ti nyní operují v útočném pásmu.
00:01
Hráči jsou na ledové ploše a čeká se už jen na vhození úvodní buly.
Do začátku utkání chybí 26 minut. (17:49)

HC Energie Karlovy Vary: Závorka - Nosek D., Parýzek, Látal, Drtina Jiří, Gulaši, Gründling, Prošek - Pech, Zaťovič, Kumstát, Skladaný, Kloz, Pohl Skuhravý, Doležal, Bicek, Zucker, Vachovec, Koštál, Koblasa

HC Mountfield: Kantor - Frühauf, Luňák, Vráblík, Suja, Kotalík, Šimánek, Harant, Dej, Plášil, Rousek, Podlešák, Květoň, Červený, Jank, Švihálek, Vydarený, Langhammer, Mertl, Dietz, Knotek

Rozhodčí: Kalivoda, Blecha, Bejček, Charvát.
Hosté HC MOUNTFIELD České Budějovice: Co se týče Českých Budějovic, ty už jsou na tom o něco lépe. Hřeje je pozice na krásném osmém místě celkového pořadí a dá se říct, že mají jisté play-off. To by ale nebyly statistiky, kdybychom nenašli alespoň jedno "ale." Mountfield okupuje osmou pozici celkového pořadí se 74 body a na jedenácté Vítkovice má náskok pouhých pět bodů! Do konce základní části schází dvě kola a tak je ve hře bodů šest! Jihočeši tak musejí zítra vyhrát, pokud si chtějí zajistit svojí pozici minimálně v předkole play-off. K tomu by jim mohly napomoci opět statistiky, které ve venkovních utkání mají o něco lepší, než zmíněná Energie. Venku dokázaly Budějovice uhrát celkem 30 bodů a v tabulce venkovních utkání jsou o tři příčky výše nad dnešním soupeřem. Dá se říct, že desátá příčka v tabulce je o něco lichotivější než statistika domácích utkání. Tam se Jihočeši nacházejí o příčku níže - na jedenáctém místě se 44 body. Máme tu ale ještě jednoho strašáka a sice zmíněného dnešního soupeře. Mountfield dokázal bodovat letos proti K. Varům pouze jednou ze tří utkání a vsítit pouze osm branek. Osm branek se možná zdá jako dost, ale Energetici jich dali dvakrát více. Utkání mezi těmito dvěma celky vždy byla v duchu divokých přestřelek. Pro Budějovice ale v letošní sezoně skončily dvakrát špatně.
Domácí HC ENERGIE Karlovy Vary: Karlovy Vary odehrály svůj poslední zápas v Liberci. Na půdě Liberce padly 3:1 a posunuly se opět o něco níže ve statistikách co se týče tabulky venkovních zápasů. V celkovém pořadí okupují K. Vary nelichotivé 12. místo s 63 body. Co se týče výše zmíněných venkovních utkání, Energie se usadila po padesátém kole na 13. místě s 20 body. Jak už asi tušíte, je na tom o něco lépe v tabulce domácích zápasů. Energie získala doma celkem 43 bodů a to je téměř dvojnásobek utržených bodů. I tak obsazují K. Vary 12. místo tabulky rozlišující výsledky v domácím prostředí. To by se ale dnes mohlo hodit právě Energetikům, protože už ani teoretici nevěří na šanci postoupit do předkola play-off. Avšak hráčům z lázeňského regionu se mohou hodit body do tvrdých bitev v play-out.
Vítejte u dalšího textového přenosu z extraligových hokejových duelů. Dnes se proti sobě střetnou osmé Budějovice, které dorazily do Karlových Varů, kde se utkají s domácí Energií. Zde si chtějí potvrdit své místo v bojích o play-off. Dnes se podíváme na oba celky trochu statisticky. Statistika nuda je, ale jelikož se odehrálo v pátek padesáté kolo a do konce základní části chybí poslední nadcházející dvě kola, mohly by nám statistiky napovědět trochu více o tom, kdo a jak na tom je.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:10.