40:01
Karlovarští hokejisté nedokázali udržet slibné vedení a odcházejí z ledu poraženi. Tento scénář už se stává téměř ohraným. Domácím se podařila první třetina, ve které svého soupeře jednoznačně předčili. Pak ale jakoby odpadli z tempa - otěže utkání převzali zlínští hokejisté a nakonec přesvědčivě vyhráli. V posledních dvou třetinách se zlínští hokejisté vyznačovali přesně tím, čím vstoupili do zápasu domácí. Z již prázdné KV Areny se s vámi loučím, přeji pěkný víkend a někdy příště na shledanou!
Nejlepší hráči utkání:
Petr Leška (ZLN)
David Nosek (KVA)
60:00
59:04
Zlín právě vstřelil branku!
Nyní už se Mensator může v klidu vrátit do své branky. Je totiž rozhodnuto a velká část publika opouští svá místa. PETRU ČAJÁNKOVI se po přihrávce Linharta podařilo uniknout do středního pásma, odkud v pádu dokázal kotouč poslat do prázdné karlovarské branky. Asistence: Tomáš Linhart, Marek Melenovský.
58:51
Je tomu přesně tak, branka karlovarských hokejistů zůstává opuštěna! Vhazuje se před hostujícím brankářem Hořčičkou, kterého možná čekají perné chvilky.
58:45
Domácí si vyžádali oddechový čas a do poslední minuty zápasu zřejmě zkusí štěstí bez Mensatora.
58:31
Hosté hrají v plném počtu, ale tlak Energie pokračoval i nadále. Až poté se zlínským hokejistům podařilo vyhodit alespoň do středního pásma.
56:59
Nosek napálil před branku, kde se strhla mela. Karlovarský obránce střílel i napodruhé, ale ani tentokrát neuspěl. Poté Lukáš Pech nepřesně přihrál, což znamenalo opuštění útočného pásma, a snaživý útočník si vysloužil pískot od publika.
56:11
Po zakázaném uvolnění vyhrál vhazování v obranném pásmu soupeře Martin Zaťovič, který se ihned cpal do zakončení. Při této snaze ho zastavil Oldřich Horák (ZLN) a ten si odsedí dvě minuty za hákování.
55:22
Dnešní utkání sleduje v KV Areně 3 085 diváků, kteří byli po většinu jeho trvání spokojenější a vytvářeli domácím důstojnou kulisu. Nyní ovšem, po zlínském zvratu, je v areně větší ticho a je znát nespokojenost s průběhem.
54:40
Pokud energetici v posledních pěti minutách nepřekonají Hořčičku, pak právě nyní došlo ke zmiňovanému rozuzlení. Kubiš najížděl proti jednomu obránci v tandemu s PETREM LEŠKOU, který obdržel kotouč a tahem vymetl horní růžek Mensatorovy klece. Asistence: Pavel Kubiš, Martin Matějíček.
53:53
Vhazování před Hořčičkou vyhráli hosté, kteří vyvezli puk do středního pásma. Tam ale vybojoval kotouč Martin Gründling a projel zpět do útočného pásma. V rohu hřiště došlo k dlouhému souboji o puk, který musel přerušit až rozhodčí. Právě probíhá komerční přestávka a před námi je posledních šest minut hry, které možná nabídnou rozuzlení tohoto velice vyrovnaného utkání.
53:02
Puk se záhadným způsobem dostal před branku, kde stál Petr Pohl. Ten ale před poskakujícím kotoučem pouze promáchnul a ze slibné příležitosti tak nic nebylo.
51:57
Luboš Hořčička (ZLN) fauloval protihráče. Trest za nedovolené bránění odsedí Antonín Honejsek.
51:39
Videorozhodčí potvrzuje, že k dosažení branky nedošlo.
51:42
Rozhodčí se ovšem na podnět hostů jdou poradit s videem, zda předchozí situace nebylo gólem.
51:30
Horák střílel bekhendem z ostrého úhlu, a přestože jeho pokus neměl příliš velkou rychlost, za Mensatorem zazvonila tyčka!
50:39
Zlínská obrana začala fungovat tak, jak jí dobře známe z předchozích zápasů. Útočné řady svou činnost také výrazně vylepšily, což rozhodně není dobrá zpráva pro domácí tým, který se nyní potýká s herní bídou.
49:17
Energii se přesilová hra vůbec nedaří. Pokud by v tomto pokračovala i nadále, mohlo by se jí to vymstít. Zlínští totiž svému soupeři nedají rozhodně nic zadarmo.
48:36
Jenže Energie se nedaří ani dostat do útočného pásma, natož pak zahrozit při ofenzivní kombinaci. Tohle nevypadá pro domácí dobře.
47:46
U časoměřičů si odsedí dvouminutový trest Petr Čajánek (ZLN) za držení. Příležitost pro Karlovy Vary, které nyní mohou napravit svou nepříznivé se vyvíjející hru.
46:35
Nosek dostal po vyhraném vhazování v útočném pásmu kotouč na modrou. Pohotová střela z první prošla až k Hořčičkovi, jemuý mířila přesně mezi betony. Bohužel pro střelce byl zlínský brankář připravený a včas sklapl betony.
46:02
Utkání je tak na svém začátku, zlínští hokejisté dokázali svou hru zlepšit a vyrovnat. Psychická výhoda tedy v závěru utkání bude na straně svěřenců Rostislava Vlacha. Zda dokáží ze zlepšené hry vytěžit i vedoucí, ukáže následujících třináct minut.
44:11
Po tandemu Skladaného s Heřmanem se puku ujali hostující hráči a usadili se v útočném pásmu. Hamrlík přenechal puk na modré Tomáši Linhartovi. Zlínský obránce tahem vyslal puk na branku a ne jeho dráze stál ještě JAROSLAV BALAŠTÍK, který protečoval kotouč za záda Lukáše Mensatora a vrací utkání na samotný začátek. Asistence: Tomáš Linhart, Martin Hamrlík.
43:42
Rozhodčí vykazuje hosty z útočného pásma pro předchozí ofsajd.
41:26
Matějíčkovo pokus od modré srazil jeden z obránců do ochranné sítě za brankou. Hra se vrací před Mensatora.
42:26
Martin Gründling (KVA) předložil výstavní bodyček soupeři. Rozhodčí udělil karlovarskému obránci trest za nedovolené bránění, což nevyvolalo v publiku příznivé reakce.
41:49
Veselý zkoušel štěstí z velké dálky, ale na Mensatora tímto pokusem nemohl vyzrát. Domácí brankář poté po jedné z dalších střel podržel kotouč ve své lapačce a vhazovat se tak bude před ním.
40:44
Košťál se mezi kruhy dostal ke kotouči a zápěstím minul.
40:05
Úspěšnější při buly byli hosté. Hamrlík nahodil puk do útočného pásma, ale příliš dlouho tam jeho tým nepobyl.
Na ledě už jsou nastoupeni hokejisté obou celků. Poslední periodě nebrání nic ke startu.
Dominance Karlových Varů už rozhodně není taková jako v prvním dějství. Dokonce jsme spíš byli svědky třetiny s mírnou převahu hostujícího celku. Svěřenci Rostislava Vlacha na své hře výrazně zapracovali. Jejich obrana se stává pro domácí pomalu neprostupnou a útočné řady - především v přesilových hrách - dávají Mensatorovi pořádně zabrat. Energie si ale za problémy může zčásti sama vinou své nedisciplinovanosti. Zlín jí za to náležitě potrestal a do poslední třetiny si nese ještě hratelný výsledek. Třetí dvacetiminutovka začne přibližně v 19:50, tak si jí nenechte ujít!
Zásahy brankářů po druhé třetině:
Lukáš Mensator - 10
Luboš Hořčička - 10
40:00
39:55
Po ofsajdovém postavení se vhazovalo na útočné modré domácích.
38:58
V posledních sekundách druhé třetiny mají navrch hostující hokejisté. Což mimo jiné znamená, že nás zřejmě ještě čeká zajímavá podívaná.
37:53
Zlínští hokejisté se za zlepšenou hru přece jen dočkávají odměny. Matějíček poslal puk křižně BEDŘICHU VESELÉMU, který pálil ihned z první příležitosti. Lukáš Mensator šel po kotouči skluzem, což se zprvu zdálo jako správná volba. Puk ho totiž trefil do betonů, ale následně obloučkem přepadl několik desítek centimetrů za brankovou čáru. Asistence: Martin Matějíček, Radim Tesařík.
37:46
Tomáš Linhart (ZLN) se pustil do bitky s Gründlingem, ale rozhodčí včas zasáhli. I tak ale zlínského beka trest nemine - získává dvouminutový trest za hrubost. Navíc míří na trestnou lavici dva energetici, a sice Martin Gründling a David Zucker (oba KVA). První jmenovanný za hrubost a druhý za příliš mnoho hráčů na ledě.
37:30
Domácí hrají v plném počtu, ale stav nebezpečí přetrvává i nadále.
36:45
Po ráně od modré se před Mensatorem strhla mela, puk dokonce ležel před odkrytou brankou, ale jeden z obránců domácích ho dokázal vyhodit přes všechny čáry.
35:45
Začíná zlínská přesilová hra, která potrvá minutu a čtyřicet sekund. Hostující hokejisté tak mají příležitost svou kombinaci ještě trochu vylepšit a třeba i vstřelit kontaktní branku. Na ledě opět Leška a další, jejichž přesilové hry jsou známé po celé extralize.
35:26
Nepovedená rozehrávka domácích znamenala faul Dustina Kohna (KVA), kterému již nezbyla jiná možnost. Dvě minuty - sekání.
34:56
I napodruhé Zlínští vyhodili. Zdá se, že jejich obranná činnost už opět pracuje standardně.
34:22
Hostujícím hokejistům se podařilo vyhodit přes všechny čáry. Domácí musí útok opětovat.
33:45
K Okálovi si přisedne Petr Čajánek (ZLN), kterého posílají rozhodčí na trestnou lavici za držení. Energie tak bude hrát dvouminutovou přesilovou hru pět proti čtyřem.
32:51
Košťál přihrával před branku, ale smolně pro něj jen na hůl soupeře, který Mensatorovi následně zatopil. Jan Košťál (KVA) byl posléze donucen soupeře faulovat a odsedí si dvě minuty za hrubost. K časoměřičům ovšem míří také Zděnek Okál (ZLN), a to rovněž za hrubost. Pošťuchování totiž bylo oboustranné.
32:11
Vachovec nedokázal udržet kotouč v útočném pásmu hostů a k puku se tak dostali hosté. Rozhodčí jim odpískal ofsajd a zároveň zakázané uvolnění. Zlínští hokejisté svou hru zlepšili, jejich poslední přesilová hra již měla úroveň, ovšem zdárnou kombinaci se Leškovi a dalším vést nepodařilo.
31:38
Domácí hokejisté hrají v plném počtu. Rozhodčí jim při jejich první kombinaci po skončeném oslabení odpískal ofsajdové postavení.
31:09
Berani nahodili do útočného pásma a usadili se tak před Mensatorem, který nyní čelí několika střeleckým pokusům hostů.
30:29
Bedřich nastřelil pouze Gründlinga. Tomu se po chvilce podařilo vybojovat puk a vyvézt ho do středního pásma. Zlínští se poté dostali ke kotouči zpět, ale jejich rozehrávka skončila zakázaným uvolněním.
30:26
Veselý poslal křižně Leškovi před branku, který z první příležitosti minul. Zlínští hokejisté zlepšili pohyb a tato přesilová ha už pro ně vypadá velmi slibně.
29:33
Od modré střílel Tesařík, domácí brankář puk vyrazil do rohu hřiště. Přitom ale Petr Gřegořek (KVA) za brankou fauloval soupeře a odsedí si dvouminutový trest za hrubost.
29:17
Kubiš ve velké rychlosti projížděl do útočné třetiny, ale nepohlídal si postavení svých spoluhráč. Rozhodčí tak odpískali ofsajd.
28:19
Gründling nahodil puk do útočného pásma, kde jej dojel Skladaný. Ten poslal puk podél mantinelu na obránce. Energie se sice na chvíli dostala z pásma, ale hned poté se tam opět dostala.
27:35
Berani odevzdali puk soupeři a šli střídat. Během chvíle se ale díky nepovedené rozehrávce soupeře dostali ke kotouči zpět.
27:15
Melenovský zkusil vystřelit ještě před modrou čárou. Jeho pokus byl zblokován do ochranné sítě jedním z obránců domácích.
26:57
Gulaši vyhodil puk do středního pásma tak nešikovně, že je z toho zakázané uvolnění a komerční přestávka. Zlínští hokejisté sice zlepšili obrannou činnost, ale v útoku se jim i nadále příliš nedaří. Drobné zlepšení je ovšem znát, nicméně pořád to nestačí.
26:22
Hosté hrají v plném počtu. Přestože si domácí nevypracovali příliš příležitostí, toto oslabení je jistě stálo hodně sil, neboť Energie přesilovou hru odehrála téměř celou v obranném pásmu soupeře.
25:32
Kumstát si vyjel na kruh a tentokrát vzal odpovědnost na svá bedra. Těsně přitom minul horní růžek branky.
24:48
Energie rozehrála puk od své branky a prošla až do útočného pásma. Kumstát se na pravém kruhu snaží o přihrávku k druhé tyči.
24:04
Na trestné lavici si odsedí dvouminutový trest Pavel Kubiš (ZLN) - hákování.
21:40
Zlínští vyvezli puk do středního pásma, kde o něj rázem přišli. Ani Energii se však nepodařilo udržet puk na svých holích.
21:50
Energetici rozehrávali puk od své branky, ale Beranům se podařilo vybojovat puk zpět a oplatil akci povedeným protiútokem. Filip Čech si mezi kruhy rukavicí přihodil kotouč na svou hůl a z mezikruží navíc v pádu zakončoval mezi betony. Mensatora ale nepřekvapil.
20:59
Čajánek se Skuhravým se ve středním pásmu pošťuchovali a chvílo to vypadalo, že se schyluje k pěstnímu souboji. Hostující obránce ale narazil na překvapivý nezájem a klid domácího kapitána. Rozhodčí se rozhodli nesáhnout k trestu.
20:10
Domácí se probojovali do útočného pásma. Mezitím se Zlínu vrátil na led pátý hráč a získal tak puk na své hole.
20:01
Hokejisté jsou nastoupeni na ledové ploše, připraveni k začátku jsou i rozhodčí, a tak za malou chvilku můžeme očekávat start druhé třetiny utkání. Zlínští budou napravovat svůj nepovedený vstup. Jak se jim to podaří, ukáže následujících dvacet minut.
Netřeba nic dodávat, výsledek po první třetině hovoří jasně. Energetici svého soupeře jednoznačně předčili, a to téměř ve všech ohledech. Byli u všeho dříve, vyhrávali osobní souboje, lépe se jim dařilo při hře pět na pět a lépe zvládali i přesilovkové kombinace. Zlínští na domácí nenašli účinný recept, ale především jejich defenzivní činnost nebyla na takové úrovni, jak bychom od týmu, který je navíc vyhlášený svou neprostupnou obranou, očekávali. Na svěřencích Rostislava Vlacha byla vidět i jistá nervozita, což se projevovalo především při útočných akcích. Další perioda začne přibližně v 18:53. Uvidíme, jak se v ní hosté s nepovedeným začátkem vypořádají.
Zásahy brankářů po první třetině:
Lukáš Mensator - 11
Luboš Hořčička - 14
20:00
19:50
Skladaný se prokličkoval až před branku, ale hostující brankář pokryl všechny mezírky vedoucí ke skórování.
18:45
Nosek výborně předložil Petru Kumstátovi mezi kruhy. Karlovarský dlouhán zde byl úplně sám, ale vzhledem k vysoké rychlosti si nedokázal připravit ideální zakončení.
18:18
Pavel Kubiš (ZLN) ve středním pásmu při mantinelu srazil soupeře a odsedí si dvě minuty za nedovolené bránění.
17:50
Zucker se Skuhravým unikli po levém křídle. Kapitán domácích zakončoval mezi betony, ale Hořčička byl připraven.
16:51
Zlínští se usadili v útočném pásmu, ale energetici u mantinelu vybojovali puk zpět na své hole. Přechod přes střední pásmo se ale domácím nepodařil a šanci mají opět hosté.
16:23
Mensator podržel puk ve své lapačce při jedné z prvních akcí hostů za poslední minuty.
16:05
Tentokrát už vhazování vyhrál Zlín, podařilo se mu vyvézt puk do středního pásma, ale na více už se nezmohl. Zakázané uvolnění.
15:51
Hra se opět vrací před branku domácích. Vhazování i tentokrát vyhráli energetici a okamžitou střelu Kohna od modré Hořčička chytil. Z toho vyplývá další vhazování před brankou hostů.
15:17
Buly před Hořčičkou vyhráli energetici. Nosek obdržel křižnou přihrávku do jízdy a z první příležitosti minul branku.
15:26
Petr Čajánek uspěchal přechod přes modrou čáru a jeho snahu tak zastavují rozhodčí pro ofsajdové postavení.
14:45
Petr Čajánek projel do útočné třetiny a ihned střílel. Mensator zachytil puk na své hrudi a vhazovat se bude před jeho postavou.
13:42
Hořčička zastavil hru podržením puku ve své lapačce a rozhodčí odpískl komerční přestávku. Domácí hokejisté jsou jednoznačně lepším celkem, daří se jim ve hře pět na pět a lépe zvládají i přesilové hry. Zlínští se zatím hledají, jejich obranná činnost rozhodně není taková, jak jí známe z předchozích zápasů, ale i obecně.
12:53
Energie v posledních sekundách dává soupeři pořádně zabrat. Kumstát promáchl, když se k němu puk odrazil, a při této příležitosti by mířil do odkryté branky. Hořčička inkasoval pukem do masky.
11:48
Petr Kumstát dostal puk zpoza branky na úroveň brankové čáry od Pecha a vypálil z první, ale vůbec netrefil branku.
10:51
Marek melenovský (ZLN) zatímco jeho tým rozehrával od své branky fauloval protihráče a odsedí si dvě minuty za hrubost. Nutno dodat, že se mu k časoměřičům příliš nechtělo.
10:24
Zlínským hokejistům se nepovedla rozehrávka a hra se tak přesune před jejich branku vinou zakázaného uvolnění.
10:04
Matějíček dostal puk od druhého obránce, náznakem si položil Noska a vystřelil na Mensatora, který byl ovšem na jeho ránu dobře připraven a podržel puk pod sebou.
09:28
Michal Gulaši zachytil nahození hostů do útočného pásma rukavicí, přihodil si puk na svou hůl a vyhodil přes všechny čáry.
08:44
Na trestnou lavici míří opět Jan Látal (KVA). Tentokrát na dvě minuty za hákování.
08:05
Honejsek s pukem zajel za branku, poté dokázal vyjet až před Mensatora, kde mu domácí obrana povolila bekhendovou střelu. Brankář Energie byl na jeho slabý pokus připraven a vytěsnil puk za branku.
07:43
Energie hraje v plném počtu a hosté byli vytlačeni do středního pásma.
06:35
Energie se zatím daří oslabení bránit. Když se Zlínští usadí do útočného pásma příliš dlouho, podaří se domácím vyhodit.
05:38
Vyloučen Jan Látal (KVA) na dvě minuty za vysokou hůl. Šance pro hostující tým alespoň zčásti napravit nepovedený úvod a vstřelit kontaktní branku.
04:29
Matějíček svým nahozením pouze odevzdal puk soupeři, který ale nedokázal přesně rozehrát.
02:38
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Další branka energetiků to jen potvrzuje. Václav Skuhravý vyhrál vhazování v obranném pásmu zlínských hokejistů. Za ním stál na modré ANDREW MACDONALD, který obdržel od kapitána domácích kotouč a vypálil z první. Hořčička dělal vše, co bylo v jeho silách, na kotouč si dokonce sáhl, ale i přesto mu přes rameno přepadl do branky. Asistence: Václav Skuhravý.
02:33
Energie i nadále tlačí. Zlín jako by se z rychle inkasované branky nedokázal vzpamatovat.
01:28
Domácí publikum si užívá gólovou radost nečekaně brzy po začátku utkání. Pech ve středním pásmu nahrál Kumstátovi, který zavezl puk po pravém křídle do útočného pásma. Z druhé vlny mu byl k dispozici DAVID NOSEK, který také obdržel kotouč a ranou okamžitě z první prostřelil brankáře Hořčičku. Asistence: Petr Kumstát, Lukáš Pech.
00:35
Hamrlík posílal puk před branku na zteč Petru Leškovi, který se k němu sice dostal, ale byl tísněn obráncem. Nepodařilo se mu tak trefit branku.
00:05
Rozhodčí odpískal přihrávku rukou. Vhazování ve středovém kruhu se zopakovalo a úspěšnější byl útočník hostů.
00:01
K úvodnímu buly se sjíždějí Václav Skuhravý a Petr Leška.
Hokejisté obou dnešních soupeřů za klubové hymny domácích nastupují na ledovou plochu potemněné haly.
Týmy nastoupí v následujících sestavách:

HC Energie Karlovy Vary: Mensator (Závorka) - MacDonald, Kohn, Nosek, Koblasa, Vachovec, Gřegořek (A), J. Látal, Skladaný, Zaťovič, Pech, Gulaši, Košťál (A), Gründling, Skuhravý (C), Kumstát, Kloz, Pohl, Doležal, Heřman, Zucker
Trenéři: Vladimír Kýhos - Martin Pešout, Pavel Kněžický

PSG Zlín: Hořčička (Štůrala) - Tesařík, Kotvan, Čech, Matějíček, Čajánek (C), Leška (A), Urbanec, Linhart, Ondráček, Kubiš, Honejsek, Hamrlík (A), Šlahař, Melenovský, Holík, Veselý, Okál, Horák, Valenta, Balaštík

12. České Budějovice - 15 b.
Karlovy Vary a Zlín se dnes potkávají podruhé v sezoně. První utkání Zlín v domácím prostředí vyhrál 4:2 díky brankám Veselého (2x), Zámorského a Okála, za Vary se trefili Kumstát a Gřegořek.