Kladno - Vítkovice | ONLINE | 26.10.2012 17:30 | Tipsport Extraliga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz

Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 6 - Roman Málek (VIT) 13.

Nejlepší hráči zápasu: Jiří Tlustý (KLA) - Ondrej Šedivý (VIT).

Loučím se s vámi s konstatováním, že Kladno porazilo na domácím ledě Vítkovice opět 4:1. O výhru se postarala především první lajna Kladna, která více méně zařídila tři branky. V neděli se Kladno utká v derby se Spartou a my budeme opět u toho.
60:00
59:38
S návratem Tlustého chytá střelu Sedláka Chábera.
59:22
Kladno právě vstřelilo branku!
Hosté zkusili hru bez brankáře, ale Kladno rychle ujelo do přečíslení dva na jednoho, TOMÁŠ PLEKANEC si vyměnil puk s Janem Eberlem a o hokejku beka skončil puk v síti. Asistence: Jan Eberle.
59:11
Chábera krotí nahození Malíka. Hosté si vyžádali oddechový čas.
58:45
Eberle nejprve našlápl, ale nakonec hlavně šetří čas pro Kladno.
58:21
Chábera zakročil proti střele Slobody, Kladno vyhodilo.
58:00
Hosté usazeni v pásmu, Málek v brance.
57:37
Možná poslední šance pro Vítkovice. Jiří Tlustý (KLA) dostává dvě minuty za hákování.
56:50
Židlický zblízka napálil Klimka.
56:22
Po delší době puk v Cháberově moci.
56:04
Mocek si poklepal na led a dostal pas od Melky. Střela mu ale nesedla, odražený puk se ještě dostal k Eberlemu a jeho pokus Málek s klidem ukryl.
54:55
Bickovi kotouč poskakoval v pozici před brankou. Odrazil se ale k Černoškovi, který se s tím nepáral a vyslal na Málka tvrdý projektil. Hostující brankář zachytil puk mezi betony.
54:28
První formace Kladna se znovu usadila v útočné třetině. Jágr nakonec nahrál Černoškovi, jehož střelu ale Málek viděl a bez potíží zastavil.
53:20
Chábera zastavil nepříjemnou střelu Kucsery na bližší tyč.
52:43
Melka dostal výzvu od Valského, Málkovy betony ale secvakly včas.
52:37
Dragoun se po přesilovce usadil za brankou Vítkovic a nakonec našel Židlického. Ten ale při střele zlomil hůl.
52:05
Čas plyne, sevření kotouče odpískáno hostům, konec přesilovky se blíží.
51:47
Burger zkoušel ujel domácí obraně, ale zastavil ho ofsajd.
51:29
Další puk za Cháberou.
51:00
Plekanec neudržel na modré stabilitu a Vítkovice dostaly puk z obranného pásma.
50:22
Valský ujel Tomáši Voráčkovi (VIT) a ten ho musel faulovat, dvě minuty za podražení.
50:01
Poslední desetiminutovka začíná kladenským ofsajdem.
49:23
48:50
Hosté ujeli do přečíslení, Hlinka hledal Šedivého, kterému však puk přeskočil hokejku.
48:37
Teď ale obránce Devils výborně uvolnil Hlaváče, jehož střelu vyrazil Málek před Melku, ale ani ten nedopravil puk do sítě.
48:06
Židlický dostal přihrávku na brusle, Vítkovice vyhodily.
47:34
Rychlá střela Židlického skončila na levém betonu Málka.
47:23
Jiří Burger (VIT) dostává dvě minuty za hákování.
46:58
Teď točili domácí obranu pro změnu hosté. Strapáč vracel puk do brankoviště, ale Chábera nemusel zasahovat ani jednou.
45:59
Melkovi střela nesedla, Málek nemusel zasahovat, čtvrtá lajna ale pokračuje v tlaku.
44:53
Bickovu střelu srazili hosté k Paterovi. Ten byl ale dobře pohlídán.
44:19
Burger znovu zakličkoval na modré a je z toho ofsajd.
43:24
Tlustý chtěl protečovat do jízdy Plekancovi, hosté to ale vystihli.
42:09
Dragounovo nahození ukryl do lapačky Málek.
41:31
Chábera si připisuje první zákrok ve třetí třetině.
41:08
Bicek se tlačil za pukem k dorážce, ale Vítkovičtí u něj byli dříve.
40:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 13 - Roman Málek (VIT).

Aktivitu hostí potvrzují i zásahy brankářů. Jan Chábera byl mnohem zaměstnanějším mužem v masce ve druhé periodě. Přesto hosté vstřelili o jednu branku méně, než Kladno. To využilo přesilovku a po dvou třetinách vede 3:1. Třetí třetina začne přibližně v 19:18.
40:00
39:35
Probíhá poslední minuta, Vítkovičtí drží puk.
38:40
Šedivého střelu srazili domácí vysoko do ochranné sítě.
38:02
Kladno využívá přesilovou hru. Pavel Patera našel zpoza branky najíždějícího JIŘÍHO TLUSTÉHO, který trefil odkrytou vítkovickou branku. Asistence: Pavel Patera, Jaromír Jágr.
37:32
Šikovně to udělal Ondřej Roman, který nahodil na Cháberu a vybojoval vhazování.
37:23
Viktor Ujčík (VIT) vyhodil puk z obranného pásma do kostky nad ledem, dvě minuty za zdržování.
36:55
Hlinka, a o chvíli později i Patera, hledali před brankou spoluhráče. Jejich nebezpečné přihrávky jen prošly brankovištěm.
35:07
Chábera vyrazil další nebezpečný pokus Reháka a Kladno je v plném počtu.
34:15
Nejprve měl před brankou puk na hokejce Huna a poté střílel ještě nebezpečně Roman, Chábera vytáhl skvělé zákroky.
33:38
Plekancovo vyhození skončilo na střídačce, podle sudích to bylo s tečí.
33:07
Petr Mocek (KLA) dostává dvě minuty za podražení.
32:49
Malíkova střela byla tečována do protipohybu Chábery. Puk ale branku těsně minul, teď by domácí brankář neměl šanci.
32:25
Dragoun po otočce nahazoval do branky. Málak s drobnými potížemi situaci pohlídal.
31:31
Hosté teď znovu přidali, Huna zase operoval před brankou a nechybělo mnoho, aby odražený puk dopravil do branky.
30:27
Domácí první formace se znovu usadila v pásmu Vítkovic, ale bezúspěšně.
29:25
Chábera si připisuje lehký zákrok po střele Šedivého.
28:56
Proto je trochu paradox, že do vedení jde Kladno. IVAN MAJESKÝ využil zakrytého výhledu Málka a čistým průstřelem poslal Kladno do vedení. Asistence: David Kuchejda.
28:27
Klimek dostal přihrávku od Ujčíka a z dobré pozice znovu zaměstnal Cháberu, který se teď rozhodně nenudí.
27:22
Jágr s Tlustým zakombinovali, přímé ohrožení Málkovy branky z toho ale nebylo.
26:44
Huna je při chuti. Jeho další průnik zastavil znovu až pozorný Chábera.
26:21
Svačinovo nahození ještě tečoval Roman, ale Cháberův beton byl na místě.
25:19
Odraz od mantinelu dostal do šance Lukáše Klimka, jehož bekhend ale těsně minul vzdálenější tyč Cháberovy branky.
25:07
Vítkovice po vstřelené brance evidentně pookřály.
23:57
Vítkovice právě vstřelily branku!
Marně odklepával Chábera poslední vteřiny přesilovky. RUDOLF HUNA dostal pas za obranu a v samostatném nájezdu překonal střelou Cháberu. Asistence: Ondrej Šedivý.
23:50
23:13
Jágr zpoza branky oslovil Židlického, jeho střelu na bližší tyč zneškodnil Málek.
22:45
Hra vysokou holí, buly ve středním pásmu.
22:25
Židlický znovu ve výhodné pozici ještě nahrával.
21:56
Kladno v plném počtu.
21:50
Rudolf Huna (VIT) dostává dvě minuty za hákování.
21:20
Svačina dostal puk před branku, ale v rychlosti se nedokázal zorientovat.
20:54
Puk v ochranné síti, minuta přesilovky je pryč.
20:42
Kladno dostalo puk k Málkovi.
20:26
Barinkovu nabídku nikdo z hostů neusměrnil do branky.
20:01
Zásahy brankářů: Jan Chábera (KLA) 4 - Roman Málek (VIT) 9.

Po první třetině vedou v rytířském souboji ti domácí. O jedinou branku se postaral v 15. minutě Jiří Tlustý, který měl hodně jednoduchou úlohu po asistenci Jaromíra Jágra. Domácí byli v první třetině o něco lepším celkem, hosté na velkou šanci zatím čekají. Druhá třetina začne přibližně v 18:28.
20:00
19:56
Michal Hlinka netrefil před brankou poskakující kotouč, ale hosté si zahrají přesilovku. Ivan Majeský (KLA) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
19:20
Krásná akce Marka Židlického, který se sám protlačil až před Málka, ale branku následně netrefil.
18:50
Voráček nahazoval od modré, ale jeho puk jeho nahození jen proletělo brankovištěm.
18:26
Jágr tečoval nahození Židlického a puk poskakoval Málkovi po betonu. Za čáru ho domácí neprotlačili.
18:19
Už potřetí skončil puk na vítkovické střídačce. Vhazovat se bude před hostujícím brankářem.
17:53
Tentýž hráč přenechal puk Plekancovi, jeho ostrý pokus ale chytil Málek.
17:30
Černošek si sjížděl na přihrávku Jágra, kterou ale netrefil.
17:05
Mocek si rozmyslel střelu od modré, na druhé straně přišlo zakázané uvolnění.
16:20
Drtina neodhadl sílu nahození, zakázané uvolnění Kladna.
14:44
Malík vyrobil za brankou velkou chybu a namazal před branku Jágrovi. Ten zachoval duchapřítomnost a posunul na JIŘÍHO TLUSTÉHO, který bekhendem zasunul do prázdné branky. Asistence: Jaromír Jágr.
14:18
Vysoké vyhození hostů doplachtilo až k Cháberovi, který přerušil hru.
12:58
Od Kuchejdy se odrazil puk do obecenstva, komerční přestávka.
12:40
Kotouč u Chábery a hosté v plném počtu.
12:22
Vítkovice vyhodily puk.
12:09
Macholdovo nahození od modré nenadělalo Málkovi větší problémy.
11:34
Roman je na ledě, Vítkovičtí ve čtyřech. Jágr střílel s koncem přesilovky nepřesně.
11:23
Domácí rozehráli pěknou akci, po Jágrovi a Plekancovi se dostal k puku Pavel Patera, ale střela mu nesedla a Málek efektivně zakročil lapačkou.
11:00
Jágr pálí mimo.
10:40
Ve výhodě byl blízko gólu Jágr, ale Vítkovičtí na Málka puk nepropustili. Dvě minuty pro Jiřího Burgera (VIT) za hákování. Minuta 5/3.
10:08
Plekanec málem zařídil brejk Vítkovic, který ale poté sám zastavil.
09:40
Plekanec v ponechané výhodě najížděl ze strany na Málka, který ho ale vychytal. Ondřej Roman (VIT) dostává dvě minuty za hákování.
09:02
Židlický zastavil hokejkou vysoký oblouk, hosté se posléze provinili ofsajdem.
08:34
Hlaváč vystřelil dobře přes obránce, ale branku těsně minul.
08:20
Bicek hledal před brankou Hlaváče, ale jeho nahrávku zastavil dlouhán Malík.
08:12
Zakázané uvolnění Vítkovic vrací po delší době hru před Romana Málka.
07:34
Malíkovi rána nesedla, Kladno je v plném počtu.
06:51
Slobodova střela trefila Židlického do kotníku, ten teď kulhá na střídačku.
06:06
Ani napodruhé se přechod do pásma nevydařil, Burger se ukličkoval na modré a je z toho ofsajd.
05:54
Vítkovičtí nahazovali ještě před červenou čárou, zakázané uvolnění.
05:34
Teď si ale Kladno vyzkouší hru v oslabení. David Kuchejda (KLA) dostává dvě minuty za podražení.
05:28
Kucsera s Ujčíkem drželi puk v pásmu Kladna, ale k ničemu to nevedlo.
04:53
Židlický si sjel na přihrávku Melky, ale puk se mu zamotal mezi nohy.
03:58
Jágr obkroužil celé pásmo a rychlou střelu zaměstnal Málka. Tomu puk vypadl a kutálel se za čáru. Hostující brankář stihl na poslední chvíli zareagovat.
03:37
Tlustému byla odpískána hra vysokou holí, ačkoli se domácí útočník puku vůbec nedotkl.
03:24
Hlaváč předvedl výbornou individuální akci, když projel přes celé hřiště a svým pokusem zaměstnal Málka. Ten udržel puk pod betonem.
02:19
Valský se probíjel před Málkovu branku, neúspěšně.
02:02
Hosté vyhodili o mantinel puk na střídačku.
01:19
Patera adresoval puk před branku, kde číhal Bicek. Malík si ale kladenského útočníka pohlídal.
00:46
Strapáč se zkoušel natlačit před Cháberu, který si ale bližší tyč pohlídal.

Rytíři Kladno: Chábera (Cikánek) - Černošek, Židlický, Piskáček, Majeský, Macholda, Mocek, Drtina - Jágr, Plekanec, Tlustý - Bicek, Patera, Hlaváč - Valský, Kuchler, Eberle - Lukáč, Melka, Kuchejda - Dragoun.

HC Vítkovice Steel: Málek (Šindelář) - Rehák, Sloboda, Malík, Voráček, Štencel, Barinka, Sedlák - Szturc, Strapáč, Šedivý - Klimek, Burger, Ujčík - Svačina, Roman, Huna - Walker, Hlinka, Kucsera - Kovář.

Rozhodčí: Lacina, Kalivoda - Ondráček, Bádal.
00:06
Domácí začínají zakázaným uvolněním.
00:01
V tabulce jsou v lepším výchozím postavení domácí, kteří drží 4. příčku. Hosté jsou 9., ale na Kladno ztrácejí pouze 5 bodů, což je známka vyrovnané tabulky.

Kladno navíc nastoupí už jen se čtyřmi hvězdami z NHL. Tomáš Kaberle po měsíci ukončil svoje působení v Kladně a vrátil se za rodinou do Toronta.
Poslední zápas:
Kladno sehrálo poslední zápas na "domácím" ledě v O2 Areně, kde se v ostře sledovaném zápase utkalo s Kometou Brno. Kromě diváckého rekordu však padli i Středočeši, kteří na Brno nestačili poměrem 4:2.

Vítkovičtí se naopak mohou těšit dvěma zápasům bez porážky. Po výhře nad Českými Budějovicemi přivezli cenné dva body také ze Zlína, kde vyhráli po samostatných nájezdech.
Poslední vzájemný zápas:
Jak již bylo předestřeno, Kladno se utkalo s Vítkovicemi 21. září a na domácím ledě před 5385 diváky porazilo Vítkovice 4:1. Zářila především první domácí formace, Plekanec s Jágrem zaznamenali dva body.

Kladno - Vítkovice 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Jágr (Tlustý, Plekanec), 30. Hovorka (Jágr, Židlický), 33. Tlustý (Plekanec), 35. Látal (Dragoun, Eberle) - 39. Roman (Svačina).
Souboj dvou rytířů. Kdo bude dnes úspěšnější? Rytíři Kladno přivítají v 16. kole Tipsport extraligy HC Vítkovice Steel. Hosté budou mít Kladnu co vracet, neboť v prvním zápase sezony podlehli Kladnu 4:1. Utkání se odehrálo na kladenském zimním stadionu a díky výměně pořadatelství se na něm bude hrát i dnes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.