Liberec - Č. Budějovice | ONLINE | 26.10.2012 18:30 | Tipsport Extraliga 2012/2013 | ŽIVĚ | iSport.cz

Máme tu konec. Z tří bodů se radují hosté, kteří těžili z chyb domácích. Hattrickem k tomu přispěl Aleš Kotalík. Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Aleš Kotalík (CEB) a Wayne Simmonds (LIB).
60:00
59:40
Liberec to ještě zkouší, útok ale končí v rohu.
58:53
Mountfield právě vstřelil branku!
Ještě jedna rána pro liberecká a znovu po hrubé chybě v obraně. A v akci byl znovu ALEŠ KOTALÍK, který se ocitl zcela osamocen před Pavelcem a poslal kotouč do sítě. Může se tak radovat z hattricku. Asistence: Jiří Šimánek a Ladislav Kohn.
57:51
Hosté v přesilovce vyslali pár tvrdých pokusů od modré, avšak jeden z nich je poslal z pásma.
57:03
Liberecké šance v dnešním utkání zřejmě berou za své. Peter Galamboš (LIB) vyhodil kotouč na libereckou střídačku a putuje na trestnou lavici.
56:30
Liberec se opravdu trápí. Hráčům se nedaří ani rozehrát a v posledních desítkách vteřin se dál než za vlastní modrou nedostali.
55:37
Jihočeši kontrolují kotouč a nepouštějí domácí do větších akcí.
54:20
Početní výhoda je ale i tak využita. Kohn našel v dobré pozici číhajícího MILANA MICHÁLKA, který tentokrát svou šanci neprováhal. Asistence: Ladislav Kohn a František Ptáček.
54:03
Ani Mountfieldu se přesilovka nedaří. Liberec často vyhazuje a drží hosty mimo pásmo.
53:21
Vyloučení na straně domácích. Wayne Simmonds (LIB) vysekl protihráči hůl z rukou a putuje na trestnou lavici.
52:56
Liberecká přesilovka je u konce. Hosté v ní neměli žádné potíže.
52:20
Teď už liberečtí hráči nejsou ani v pásmu. Nedaří se jim rozehrát slušnou akci a hrají hlavně ve vlastní třetině.
51:40
Liberec se sice v začátku přesilovky drží v pásmu, kombinují ale obránci na modré a nepřichází střelba.
50:55
Dost možná jedna z posledních šancí Tygrů na návrat do utkání. František Ptáček (CEB) putuje na trestnou lavici za sekání.
50:24
Aleš Kotalík mohl zkompletovat hattrick. Znovu totiž sebral špatnou libereckou rozehrávku a ocitl se sám na levém kruhu. Kotouč vypálený z jeho hole vyprášil Pavelcovu lapačku.
49:36
Od mantinelu se až před Pavelce proháčkoval Mertl, jeho střelu na vzdálenější tyč si domácí brankář pohlídal.
48:40
Závar před Kantorem. Sérii dorážek završil pokus Víška, který chtěl kotouč dopravit do sítě nohou. To se mu nepodařilo a pochopitelně by to Tygrům stejně nebylo moc naplat.
48:01
Jistý gól teď Bulířovi sebral skvělým zákrokem Kantor. Libereckého mladíka našel napříč třetinou Nedvěd a on už jen pálil do odkryté klece. Rychlý přesun Pavla Kantora a jeho vyrážečka ale kotouč ještě stihly zastavit.
47:21
Zakázané uvolnění hostujícího celku. Vhazovat se bude ale až po komerční pauze.
46:22
Po inkasované brance si liberecká lavička bere oddechový čas.
46:22
Další liberecká nepřesnost je potrestána. Kotalík sebral nepřesnou rozehrávku, poslal kotouč na LADISLAVA KOHNA, a ten z mezikruží propálil vše, co bylo v cestě. Asistence: Aleš Kotalík a Jiří Šimánek .
46:10
Hosté jsou v pěti.
45:49
V oslabení mohl udeřit Hanzal. Ten dostal kotouč z rohu a před Pavelcem byl víceméně nehlídán. Liberecký gólman zvládl kotouč vyrazit betonem.
45:10
Tygři ale touto nabídkou zatím pohrdají. Nedaří se jim udržet v pásmu a zejména nepřesnými přihrávkami na obránce na modré.
44:05
Bílí Tygři dostávají šanci na vyrovnání. Milan Michálek (CEB) dohrál u mantinelu Kicu, podle rozhodčích ale příliš důrazně a dostává dvě minuty za napadení.
43:32
Výtiskova prudká rozehrávka končí zakázaným uvolněním.
42:36
Na dnešní souboj si našlo cestu 4 522 diváků.
41:56
Liberečtí útočníci si při stínění gólmanovi počínali příliš aktivně a rozhodčí vykazuje hru do středního pásma - postavení útočícího hráče v brankovišti.
41:40
Hosté jsou v pěti a Ference se z trestné lavice dostal do samostatného úniku. Ten řešil střelou pod vyrážečku, s tím si ale Pavelec poradil.
40:44
Početní výhodu ale Tygři nerozehráli vůbec dobře a často se dostávají mimo pásmo.
40:05
Nedvěd získal první buly a zahajuje třetinu i zbývající čas přesilovky s kotoučem na hokejkách.
40:01
Hráči i sudí jsou na svých místech. Třetí třetina může začít.
Třetí třetina začne přibližně v 20:24.
Minulostí je už i druhá třetina. V ní se do vedení dostali dvakrát dostali hosté. nejprve zásluhou Podlešáka, na jeho trefu ještě z nájezdu dokázal odpovědět Simmonds, na zásah Kotalíka už domácí odpověď nenašli a prohrávají tak 2:3.
40:00
39:33
Liberec si zahraje v přesile. Andrew Ference (CEB) přehnal důraz za brankou a putuje na trestnou lavici.
39:27
Ještě před koncem prověřil střelou od modré Kantora Derner. Hostující gólman byl pozorný.
38:56
Hosté se na konci třetiny dostávají do vedení. Jank prostrčil kotouče na ALEŠE KOTALÍKA, který nekompromisní střelou z kruhu pověsil kotouč pod horní tyč. Asistence: Bohumil Jank.
38:23
Hra se po zakázaném uvolnění stěhuje před Pavelce.
38:01
Ve stejný okamžik jako se Michálek dostal do ofsajdu vstupuje na ledovou plochu Nedvěd. Hraje se tak znovu v pěti na obou stranách.
37:20
Kudrna s Vlachem se v oslabení propracovali až k ohrožení Kantora. Rozhodčí ale během jejich počínání přerušuje hru pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
36:41
Budějovickým zatím přesilová hra nevychází. Tygrům se daří vyhazovat, nebo jejich útoky zastavovat ještě ve středním pásmu. Teď je pro změnu zastavuje ofsajd.
36:00
Petr Nedvěd (LIB) putuje na trestnou lavici za vysokou hůl. V rohu kluziště se srazil s Podlešákem, který zůstal na ledě. Rozhodčí tento souboj nechali nejprve bez povšimnutí, avšak nakonec vylučují.
35:41
Nepřesná liberecké rozehrávka končí zakázaným uvolněním.
35:18
Hodně nepříjemnou střelu vyslal Kica. Jeho pokus vyrazil Kantor až do ochranné sítě.
34:47
Chyba Ladislava Šmída nabídla hostům šanci. Avšak sám Šmíd ještě rybičkou zvládl Hanzalovi kotouč vypíchnout.
34:19
Po teči končí kotouč až v ochranné síti za Pavelce. Vhazovat se bude po jeho pravé ruce, avšak až po komerční pauze.
33:40
Liberecké útoky nyní končí na útočné modré, kde odvádí skvělou práci hostující zadáci.
32:21
Nezvyklý odraz málem skončil pukem v brance. Ference pálil od modré a nejspíše zasáhl jednoho ze stínících hráčů, od něj se kotouč odrazil za Pavelce, avšak Šmíd jej zvládl odpálit do bezpečí.
31:48
Hodně ostrý projektil vyslal od modré Havíř. Kantorovi ale žádný z domácích nestínil a ten tak zlikvidoval i tento pokus.
31:11
Tentokrát ale nájezd končí lépe pro hostujícího gólmana. Filippi zvolil kličku do bekhendu, avšak neprovedl ji dostatečně rychle a Kantor zvládl zasáhnout.
31:11
Další trestné střílení pro domácí! Filippi byl v úniku zahákován Knotkem a nájezd na Kantora si zopakuje.
30:40
Nyní se ke slovu dostávají znovu hosté. Ti v útoční třetině zatím kombinují po rozích a bezprostřední nebezpečí domácím nehrozí.
29:58
Hosté se dostávají z vlastního pásma jen za cenu zakázaného uvolnění. Hra se tak vrací před jejich branku, navíc hráči nemohou vystřídat.
29:03
Nepřehledná situace před Kantorem. Na brankovišti se pokoušeli vystřelit Kudrna a následně Filippi, ani jeden se ale ke koncovce nedostal.
28:19
Další liberecké přečíslení zastavuje hvizd rozhodčího - ofsajd. Domácím hráčům se to ale vůbec nezdá.
28:10
Tygři se dostávají pod menší tlak. To už se nějaký čas hraje v pěti na obou stranách.
27:37
Liberec mohl jít do dalšího přečíslení, avšak hráči si nepohlídali modrou čáru.
27:09
Liberec právě vstřelil branku!
Trestné střílení je proměněno. WAYNE SIMMONDS si počkal na Kantorův pohyb a prostřelil ho mezi betony.
27:09
Trestné střílení! Wayne Simmonds byl zahákován před Kantorem a rozhodčí nařizují nikoliv dvě minuty, ale trestné střílení.
26:16
Hra ve čtyřech zatím více vyhovuje Liberci, který zamkl hosty v jejich třetině.
25:27
Počet hráčů na ledové ploše se vyrovná. Jakub Čutta (LIB) si pomohl háčkem a putuje na trestnou lavici.
25:19
Libereckou chybu na útočné modré málem potrestal v oslabení Hanzal. Ten jel na jednoho obránce a vypálil přes něj. Střela trefila Pavelce do masky a rozhodčí přerušuje.
25:02
Přesilová hra pro domácí. Tomáš Rousek (CEB) putuje na trestnou lavici za držení.
24:43
Kotalíkovo nahození končí v rukavici Pavelce, který ho tam i podrží.
24:01
Budějovice pokračují v tlaku a zaměstnávají libereckou obranu v jejím pásmu.
23:26
Hosté trestají nedůslednost domácích. K opuštěnému kotouči se dostal Mertl, poslal ho na MARTINA PODLEŠÁKA a ten ho nadvakrát protlačil do poloprázdné branky. Asistence: Tomáš Mertl.
22:51
Květoňovo nahození končí po teči v ochranné síti nad Pavelcovou brankou.
22:12
Domácí jsou v pěti. S tímto oslabením neměli vetší problémy.
20:53
Třetí ofsajd hostů během chvíle. Tentokrát Ptáček neudržel kotouč v útočném pásmu. Mezitím již hostům uběhla téměř polovina přesilovky.
20:35
A další ofsajd Mountfieldu. Začátek přesilovky se mu vůbec nedaří.
20:26
První útočný pokus přesilovky končí ofsajdem. navíc úmyslným, takže se hra stěhuje do budějovického pásma.
20:12
Hosté si zkraje třetiny zahrají přesilovku. David Havíř (LIB) podržel soupeři hůl a putuje na trestnou lavici.
20:10
I tentokrát získává první kotouč duelu hostující Hanzal a jde se svými spoluhráči do útoku.
20:01
Hráči jsou již zpět z kabin na ledové ploše. Druhá třetina dnešního duelu tak za pár desítek vteřin začne.
Druhých dvacet minut duelu začne přibližně v 19:23.
Máme za sebou první třetinu dnešního utkání. Ta začala velmi svižně, avšak postupně její tempo upadalo. V přehlídce posil ze zámoří se prosadili hráči, kteří za Atlantikem nějaký pátek už nepůsobí - Petr Nedvěd a Aleš Kotalík.
20:00
19:53
Tak přeci jen se osmělili k poslednímu útoku, ten ale okamžitě zaniká.
19:17
Liberec drží kotouč ve vlastním pásmu a zdá se, že bude třetinu chtít dohrát v klidu.
18:29
Přečíslení vyřešili hosté ideálně. Šimánek posunul do druhé vlny na ALEŠE KOTALÍKA a ten dostal kotouč za Pavelce. Asistence: Jiří Šimánek.
18:21
Nedvěd se před brankou pokoušel najít Simmondse, avšak přihrávka byla sražena a hosté se dostávají do protiútoku.
17:14
Dejovo nahození Pavelec schoval v lapačce a vhazovat se tak bude po jeho pravici.
16:50
Hra v posledních minutách ubrala na obrátkách a ani jednomu z týmů se nedaří na delší dobu ovládnout ledovou plochu.
16:04
Hru zastavuje čárový rozhodčí. Nahozeného kotouče se očividně dotkl někdo z hostující střídačky.
14:58
Dva těžké zákroky musel vytasit Pavelec. Nejprve na něj z kruhu pálil Šimánek a následně z mezikruží dorážel Kotalík, oba hostující střelce ale dokázal zastavit.
14:24
Oba týmy se nyní potkaly s potížemi ve středním pásmu. Suja se zamotal na červené čáře do kliček a protiútok Liberce zastavil Víšek, který pro změnu pozapomněl kotouč za sebou.
13:29
Před dotírajícími protihráči Kantor raději kotouč podržel a bude se vhazovat po jeho levé ruce.
13:18
Poslední okamžiky duelu patří domácím barvám, avšak do výraznější šance se Tygři stále nepropracovali.
12:20
Bílí Tygři si vytvořili menší tlak, když rychlým napadáním bortí hostující rozehrávku. Ke střele se ale nedostávají.
11:10
Stoprocentní gólovku měl na hokejce hostující Michálek. Svůj samostatný únik ale zakončil střelou nad Pavelcovu klec.
10:30
Zajímavý pokus vyslal z vrcholku kruhu Ptáček. Kotouč po jeho švihu prolétl těsně vedle levé tyče.
10:11
Hosté jsou v pěti, Hanzal na ledě a okamžitě míří do útočné třetiny.
09:38
Ani Liberci početní převaha, až na Víškovu šanci, moc nevychází.
08:24
Prázdnou branku nedokázal trefit Jan Víšek. Před ní se ocitl poté, co Kantor vyrazil Čakajíkovo nahození, avšak než si Víšek srovnal kotouč, obránce stačil do jeho pokusu vložit hůl.
08:11
Poprvé si proti čtyřem zahrají i Tygři. Na trestnou lavici míří Martin Hanzal (CEB) a to za napadení.
07:53
Zakázané uvolnění i na straně druhé. Tentokrát se ale od Nedvěda jednalo o čistokrevné osvobození své formace.
07:18
Nepřesnost v rozehrávce hostí ústí v zakázané uvolnění.
06:53
Hosté se v posledních desítkách vteřin častěji dostávají do útočného pásma. Dobrou střeleckou pozici se jim ale vypracovat nedaří.
06:35
Ptáčkovo nahození končí po teči na liberecké střídačce. Vhazuje se ve středním pásmu.
06:02
Hra je přerušena, jelikož na ledě zůstává ležet Peter Frühauf. Z ledu odchází jen za pomoci spoluhráčů a na střídačce se dostává do péče masérů. Pokračovat v duelu zřejmě bude.
05:55
Znovu formace Stewart, Nedvěd, Simmonds. Tentokrát se ale ani jeden z nich neprosadil. Přestože každý z nich pálil z brankoviště.
05:00
Pavelec raději podržel Hanzalovo nahození, jelikož na něj dotíral Ptáček. Avšak rozhodčí pískají ofsajd. Někdo ze spoluhráčů přejel modrou moc rychle.
04:42
Dobrou ránu od modré vyslal Derner. Kantor ale neměl zakrytý výhled a zvládl ji zneškodnit. Liberec vstřelená branka očividně povzbudila.
03:48
Liberec je zpět v pěti a vydává se do útoku. Velí mu Stewart se Simmondsem.
03:10
Teď se dokonce dostal do šance Roman Vlach, bohužel pro domácí ale neměl dostatečnou rychlost a obránce ho zvládl zakřižovat.
02:47
Domácím se oslabení zatím daří. Hosty do ničeho téměř nepustili a drží kotouč mimo své pásmo.
02:04
Čutta v souboji s Hanzalem přišpendlil hostujícího forwarda na hrazení a ten se chvilku nezvedal. Po odpískání ale okamžitě vstává a zdá se v pořádku.
01:28
Hosté dostávají okamžitě šanci na vyrovnání. Jan Výtisk (LIB) totiž putuje na trestnou lavici za nedovolené bránění.
01:19
První útok Liberce končí pukem v brance. Wayne Simmonds se vřítil po levém mantinelu do útočného pásma a předložil kotouč na druhé křídlo PETRU NEDVĚDOVI. Ten už neměl problém s umístěním kotouče do sítě. Asistence: Wayne Simmonds.
01:00
Velký zmatek teď na brankovišti napáchala dvojice Kotalík Šimánek. Ani jeden ale nakonec ležícího Pavelce překonat nedokázal.
00:27
Hostující celek si nepohlídal modrou čáru a dostává se do ofsajdu. Ten je navíc posouzen jako úmyslný.
00:06
Úvodní buly získal pro své barvy Martin Hanzal. Filippiho formace se tak na začátku bude muset bránit.
00:01
Státní hymna dozněla a vše se tak schyluje k úvodnímu vhazování duelu, který budou z pozice hlavních sudích řídit Radek Wagner a Jan Hribik.
Hráči obou týmů se již pomalu trousí na ledovou plochu.

Bílí Tygři Liberec: Pavelec (Pinc) - Čakajík, Šmíd, Výtisk, Derner, Čutta, Havíř, Kajínek - Bárta, Dušek, Víšek, Špaček, Galamboš, R. Vlach, Kudrna, Filippi, Stewart, Kica, Simmonds, Bulíř, Nedvěd.

HC Mountfield: Kantor (Sáblík) - Ptáček, Kolarz, Frühauf, Vráblík, Prokop, Ference, Jank - Suja, Hanzal, Kotalík, Kohn, Šimánek, Dej, Rousek, Podlešák, Květoň, M. Michálek, Mertl, Knotek.

Rozhodčí: Wagner, Hribik - Kis, Rozlílek..
Souboj 16. kola Tipsport extraligy svede pod Ještědem proti sobě domácí Bílé Tygry a hosty z Českých Budějovic. Ani jednomu celku zatím sezona nevychází vůbec ideálně. Mountfield je zatím na dvanácté pozici se ziskem patnácti bodů a také hluboce negativním skóre. Liberec je na tom ještě hůře, má o bod méně a zaujímá předposlední pozici v celé lize. Lehkou útěchou mu může být zápas k dobru.

Zápas ozdobí také řádka hráčů, kteří za normálních okolností hájí barvy týmů zámořské NHL. Před "svým" publikem se poprvé představí liberecká dvojice Kanaďanů, Wayne Simmonds a Chris Stewart, kteří v tygřím doplnili Ladislava Šmída a Ondřeje Pavelce.

Proti nim se postaví Martin Hanzal, Milan Michálek nebo Andrew Ference, kteří hájí červenobílé barvy. To Václav Prospal nastoupí za Mountfield až v neděli.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.