Tipsport Extraliga - Základní část - 35. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sparta : Vítkovice - 10. ledna 2020   18:30

Sparta
30:21' Říčka (Forman, Pech) • 37:09' Řepík (Blain) • 39:14' Říčka (Forman, Pech) • 49:33' Vitouch (Košťálek) • 58:03' Košťálek
5:3
(0:1, 3:1, 2:1)
Vítkovice
14:11' Roberts Bukarts  (O. Roman) • 35:23' Š. Stránský  (Indrák) • 50:15' Indrák  (O. Roman, Trška)
Sparta
Machovský (J. Sedláček) – Kalina, Blain, Jurčina, Piskáček, Tomáš Dvořák, Košťálek, Poizl – Smejkal, Tomášek, Řepík – Kudrna, Rousek, Pšenička – Říčka, Pech, Forman – Vitouch, Sukeľ, Dvořáček.
Hradil, Šindel – Hlavatý, Špringl
O2 arena (Praha - Vysočany)
7 064 diváků
Vítkovice
Mi. Svoboda (Dolejš) – Výtisk, Trška, Štencel, D. Krenželok, Kvasnička, R. Černý, L. Kovář – Roberts Bukarts, O. Roman, Lakatoš – Schleiss, Š. Stránský, Indrák – Dej, R. Veselý, Mallet – Razgals, Werbik, T. Kubalík.

SESTŘIH: Sparta - Vítkovice 5:3. Lídr tabulky vyhrál popáté v řadě

To je ode mě už pro dnešek definitivně všechno. Já se s Vámi loučím a budu se těšit už v neděli na zápase Sparty s kladenskými Rytíři. Na počtenou!
Je tu konec! Poprvé v roce 2020 zněla v hale píseň "Pátá" a domácí dokráčeli k dalšímu vítězství. Ve třetí třetině se prosadil svým premiérovým gólem David Vitouch, za hosty ještě zkorigoval Miroslav Indrák, ale více už toho Vítkovičtí nestihli. Tři body pro Spartu potvrdil v závěru utkání střelou do prázdné branky Jan Košťálek. Sparťané tedy mají v kapse další tři cenné body, Vítkovice čeká dlouhá cesta domů bez bodů.
59'
Košťálek pojistil výhru Pražanů gólem do prázdné branky, 5:3
59:40'
Sparťané se ještě dostali do útočného pásma, kde ohrozili brankáře Svobodu. Následně se dostali vítkovičtí hráči dopředu, kde jim puk sebral Rousek.
59:09'
A mohl být šestý zářez na pažbě domácích! Jiří Smejkal se dostal do samostatného úniku, položil si Svobodu na led, ale nedokázal přehodit jeho beton.
58:45'
Vítkovice se ještě dostaly do jedné velké šance. Roman našel spoluhráče před brankou a puk se poté ještě dostal k Trškovi, který ale nemířil přesně.
58:03'
Sparta právě vstřelila branku!
"Pátá"! Tato píseň se nyní rozléhá celou halou a diváci se radují. Obránce JAN KOŠŤÁLEK se dostal k puku v obranném pásmu a velkým lobem ho poslal až do prázdné branky. Sparťané kráčí za dalším vítězstvím. Bez asistence.
56:59'
Domácí se brání výborně. Smejkalova řada teď nepustila vítkovické hráče do útočného pásma, naopak Štencelovi málem ujel kotouč až do opuštěné klece.
56:08'
Vítkovičtí trenéři si vzali oddechový čas na poradu. Gólman Miroslav Svoboda navíc zůstává na střídačce a hosté to zřejmě zkusí se šesti bruslaři v poli.
56:08'
Štencel si počínal před brankovištěm Machovského z pozice obránce velmi aktivně, sparťanský brankář měl celou situaci pod kontrolou a nedovolil komplikace.
55:04'
To byla velká šance! Ondřej Roman dostal dobrou přihrávku na levou stranu, odkud už střílel takřka do prázdné branky, ale nakonec minul!
54:57'
Stránský se už za vyrovnaného počtu hráčů na ledové ploše snažil obtočit na modré čáře, do jeho hokejky mu však sáhl jeden ze sparťanských borců.
53:58'
Roberts Bukarts kombinoval s Romanem na pravém kruhu pro vhazování, Vítkovičtí nakonec nevystřelili a o pár chvil později přichází o útočné pásmo.
52:39'
A v témže čase se domácí tým provinil přestupkem na vhazování. Trest za sparťanské mužstvo jde odpykat Michal Řepík (SPA). Vítkovice hrají přesilovku.
52:39'
Dnešní utkání ve vysočanské O2 areně sleduje 7 064 diváků! Po komerční přestávce se puk dostal na hůl Romana, který však své spoluhráče nenašel.
52:39'
Lakatoš přejel útočnou modrou čáru a hned vypálil na branku. Machovský byl i tentokrát dobře připraven a použil svou hbitou lapačku. Hosté chtějí vyrovnat.
52:12'
Trška udržel puk v útočném pásmu, ale vítkovičtí hráči se daleko už nedostali. Sparťané následně vyhodili kotouč jen za cenu zakázaného uvolnění.
51'
Hosté se vrátili na dostřel, Romanovu střelu tečoval Indrák, 4:3
51:19'
Hra se nám trochu rozproudila. Mallet vydoloval kotouč u mantinelu pro své spoluhráče na druhé straně, kde ale byli připraveni pouze hráči v bílých dresech.
50'
Vitouch se drze natlačil před Svobodu a vstřelil první gól v extralize, 4:2
50:15'
Vítkovice právě vstřelily branku!
Ovšem je tu rychlá korekce! Vítkovičtí hráli v signalizované výhodě, kterou využívají. Roman nahrál na MIROSLAVA INDRÁKA, který chladnou střelou pokořil Machovského. Asistence: Ondřej Roman, Peter Trška.
49:33'
A nejenom, že Sparta vede o dvě branky, ale máme tu první vstřelenou branku v extralize pro DAVIDA VITOUCHA! Sparťanský mladík dojel puk v útočném pásmu, poté si najel až před branku, kde překonal brankáře Svobodu již počtvrté v tomto utkání. Asistence: Jan Košťálek.
48:54'
Hlavní rozhodčí nyní přerušil hru svým hvizdem. Oba týmy vystřídaly a posléze už bude následovat vhazování přímo ve středovém kruhu.
48:21'
Kudrna v obranném pásmu jen posunul puk dopředu, kde už byl připravený Pšenička, ale domácí se k žádné střele před brankou Svobody už nedostali.
47:25'
Stránský nyní pronikal do útočného pásma, puk se mu trochu zasekl mezi bruslemi a navíc se stihl vrátit Pech. Sparťané nepouští svého soka do velkých šancí.
46:59'
Pech vyhrál vhazování v útočném pásmu a za pomoci Formana ještě udržel puk pro svůj tým. Brankář Svoboda nakonec musel zasáhnout lapačkou.
46:23'
Smejkal uklidnil hru svým obloukem v obranném pásmu a domácí měli puk pod kontrolou. Poté ho však ztratil Piskáček a těžit mohl Lakatoš. Machovský kryje.
46:11'
Na druhé straně zase musel řešit nepříjemnosti Machovský. Schleiss totiž vystihl rozehrávku domácího obránce a poté prověřil sparťanského gólmana.
45:54'
Kalina ještě zastavil jedoucí kotouč na modré čáře a ihned vystřelil. Jeho rána ale byla hodně nepřesná a Svoboda ani nemusel zasahovat. Puk mají Vítkovice.
45:35'
Košťálek si vzal kotouč u mantinelu, ale Pech ani Dvořák kotouč nedokázali vyvést. Naopak dobrou šanci před brankou měl Stránský, Machovský zasahuje.
45:21'
Sukeĺ vyhrál buly v obranném pásmu a sparťané mohli opět útočit. Zastavila je však malá nepřenosnost při vyvážení kotouče a puk nakonec skončil mezi diváky.
45:13'
Vitouch spěchal za pukem do útočného pásma, měl velmi dobrou rychlost, nicméně obránce Trška byl přesto u puku o chvilku dříve. Rozhodčí píská icing.
44:43'
Vítkovičtí hokejisté už taktéž hrají v plném počtu hráčů na ledové ploše a opět vidíme hru pět na pět. Mezitím sparťané projeli do postavení mimo hru.
43:54'
Řepík kombinoval s Dvořákem, poté s Blainem, který mu puk vrátil a sparťanský kapitán zkusil střelu ze záklonu. Jeho rána šla o pár centimetrů vedle branky.
43:27'
Domácí už hrají v plném počtu hráčů na ledové ploše a mohou útočit. Střelu jednoho ze sparťanů zastavil Svoboda svou pohotovou lapačkou. Hra je přerušena.
42:59'
Sparťané se jako první podívali do útočného pásma ve hře čtyři na čtyři. Forman dostal dobrou přihrávku před branku, jeho střelu si Svoboda pohlídal.
42:22'
Přesilovka hostí rychle končí. Rastislav Dej (VIT) zahrál nebezpečnou hrou vysokou holí a následující dvě minuty stráví na lavici hanby. Následuje hra ve čtyřech.
41:34'
Začátek oslabení se sparťanům daří na výbornou. Předtím sice ještě zkoušel prostřelit Machovského z levé strany Bukarts, ale domácí brankář byl na místě.
40'
Domácí otočili skóre, v závěru druhé třetiny se v přesilovce trefil Říčka, 3:2
40:59'
A skvělá možnost pro hosty na vyrovnání. Miroslav Forman inkasoval dvouminutový trest za držení a už sedí na trestné lavici. Ridera hraje přesilovku.
40:22'
Smejkal se snažil dojet nahozený kotouč v útočném pásmu, ale dříve byl u puku obránce vítkovické Ridery. Hosté si však poté nepřesně přihráli a puk má Sparta.
40:09'
Úvodní vhazování vyhrál David Tomášek a sparťané rychle přenesli hru do útočného pásma zásluhou Blaina. Následně rozhodčí píská postavení mimo hru.
40:01'
Hráči už nastupují na ledovou plochu a o chvíli později také rozhodčí. Třetí třetina už za chvíli začne.
Střely na branku: 23 – 17
Další třetina začne přibližně v 20:10 hodin.
Prostřední třetina je již minulostí. Gólově to byly pořádné hody. Domácí nejprve vyrovnali zásluhou Roberta Říčky, ale hosté záhy zase odskočili, když se trefil Šimon Stránský. Poté se už prosazovali jen domácí. Nejprve proměnil svůj nájezd Michal Řepík a Spartu v poslední minutě druhé třetiny poslal do vedení Robert Říčka.
40'
40:00'
39:58'
V závěru třetiny to ještě zkoušeli hosté, kteří se snažili přejít přes útočnou modrou čáru, ale domácí jim to už nedovolili. Jdeme do kabin.
39:35'
Domácí jsou rázem na koni a chtějí přidat další branku. Tomášek obkroužil hostující klec a vystřelil. Svoboda toho moc neviděl, přesto si dokázal puk najít.
39:14'
Gól do šatny a zároveň třetí pro Spartu v tomto utkání! Domácí byli už v obrovském tlaku a vítkovická čtveřice navíc nemohla vystřídat. Forman našel na levém kruhu ROBERTA ŘÍČKU, který posílá svůj tým do vedení. Asistence: Miroslav Forman, Lukáš Pech.
38'
Řepík proměnil samostatný únik krásným blafákem, 2:2
38:44'
Sparťané jsou v dobrém tlaku. Jan Košťálek ihned po vyhraném vhazování střílel od modré čáry, brankář Svoboda opět na svém místě. Sparta má znovu puk.
38:13'
Dobrá možnost pro domácí, kteří se zabydleli v útočném pásmu. Kudrna střílel z pravého kruhu, Svoboda se stačil přemístit a střelu zastavit. Domácí jsou blízko.
37:52'
A domácí budou mít další přesilovku. Vítkovický Roberts Bukarts (VIT) odchází na trestnou lavici na dvě minuty za podrážení. Vítkovice se musí bránit.
37:09'
A máme vyrovnáno! Vítkovičtí nyní vyrobili chybu na obranné modré čáře a sparťané hned trestají. Blain našel MICHALA ŘEPÍKA, který v samostatném nájezdu překonal Svobodu bekhendovou kličkou. Asistence: Jeremie Blain.
36'
Chyba v rozehrávce i na druhé straně, zaváhání Košťálka využil Stránský, 1:2
36:57'
Krenželok si dojel puk v obranném pásmu a už hledal své spoluhráče vepředu. Razgalsovi ale přejel kotouč přes hokejku a nezpracoval ho.
36:11'
Sparťané chtějí ještě odpovědět, ale vítkovičtí obránci nyní nedělají žádné chyby a nepouští svého soupeře do nějakých větších šancí.
35:23'
A velký pozor! Hosté se necelých pět minut před koncem druhé třetiny dostávají poprvé v dnešním utkání do vedení! Indrák posunul puk přesně na ŠIMONA STRÁNSKÉHO, který se před brankou svou střelou nemýlil. Asistence: Miroslav Indrák.
34:54'
Jeden z obránců Sparty vyhodil kotouč dopředu, kde už bruslil Lukáš Pech, před ním ale byl dobře připravený Šimon Stránský. Vítkovičtí mají puk pod kontrolou.
34:23'
Ondřej Roman tentokrát nezvládl vyhrát buly, kde ho přechytračil Tomášek. Sparťané chtěli rychle založit útočnou akci, do útočného pásma se ale nedostali.
34:12'
Vítkovičtí přežili toto oslabení bez úhony a už jsou v útočném pásmu. Jejich útočné choutky ovšem mírní Machovský, jehož lapačka byla opět v permanenci.
33:28'
Forman ztratil puk na útočné modré čáře a těžit z toho mohl Stránský. Vítkovický útočník střílel z ostrého úhlu jen do betonu brankáře Matěje Machovského.
32:54'
Sparťané se během minuty snažili proniknout do útočného pásma, ale obrana Vítkovic jim neumožnila se dostat do dobré střelecké pozice. Vítkovice vyhazují.
31'
Říčka potrestal Krenželokovu chybu v rozehrávce, 1:1
31:48'
A první přesilovka pro Spartu. Alexandre Mallet (VIT) dostává od rozhodčích dvě minuty za podrážení a posedí následující okamžiky na trestné lavici.
31:15'
Domácí se usadili v útočném pásmu a nakonec střílel Piskáček. Jeho ránu si vítkovický brankář bez problémů pohlídal a ukončil sparťanskou souhru.
31:00'
Další dobrá možnost. Michal Řepík byl až v moc rychlé jízdě, ale dokázal vystřelit a Svoboda zastavil puk na své hrudi. Hra je tak opět přerušena.
30:51'
Tomášek vystrašil svým pohybem brankáře Svobodu, který tak musel puk poslat po mantinelu na své spoluhráče až do středního pásma. Ridera má puk.
30:21'
Krátce po překlopení zápasu do druhé půlky se domácí radují z vyrovnání! Pech nejprve neproměnil svoji šanci, ale posléze našel Formana, který přihrál ROBERTU ŘÍČKOVI, který puk uklidil do sítě! Asistence: Miroslav Forman, Lukáš Pech.
29:54'
Košťálek se dobře vrátil pomoci svému parťákovi v obraně a domácí mohli alespoň na chvíli uklidnit hru. Následně rozhodčí píská postavení mimo hru hostí.
29:35'
Sparťané to dnes zřejmě budou chtít zkoušet ze všech pozic. Kudrna ihned po přejetí útočné modré čáry vystřelil, Svoboda opět vytasil svoje betony.
29:19'
A další pokus z domácí strany. Jiří Smejkal se obtáčel u branky Svobody a hledal své spoluhráče. Nikdo v bílém na jeho přihrávku nezareagoval a puk má Ridera.
28:46'
Tomášek vyslal dobrou střelu z pravého kruhu pro vhazování a Svoboda se musel ohánět. Vítkovický brankář byl připraven a střelu zastavil svými betony.
27:58'
Štencel vyslal dobrou přihrávku na Schleisse, který chtěl postupovat dopředu, ale cestu mu zkřížil obránce Jan Košťálek. Domácí dobře brání.
27:02'
Roman vyhrál vhazování v útočném pásmu, ale vítkovičtí hráči nevystřelili. Puk poté dostali sparťané do útočné třetiny, kde se však dlouho neohřáli.
26:57'
Vítkovičtí se dostali do útočného pásma a znovu prověřili pozornost sparťanského brankáře, který musel být v pozoru. Následuje komerční přestávka.
26:41'
Radek Veselý střílel z levé strany a Machovský s tímto pokusem neměl problémy. Sparťané hru přesunuli na druhý konec hřiště, kde zase zasahuje Svoboda.
25:53'
Sukeĺ vyhrál vhazování přímo na hokejku Tomáše Dvořáka, který ihned pálil od modré čáry. Svoboda byl i tentokrát připravený a puk svými betony vytěsnil.
25:32'
Rousek si najel na nahození svého spoluhráče do útočného pásma a puk ještě držel Kudrna. Následně první jmenovaný spadl po souboji u mantinelu.
24:32'
To byla šance! Řepík hledal před brankou připraveného Jiřího Smejkala, který už chtěl puk dorazit, ale skvělou práci odvedl jeden z hostujících beků.
24:22'
Forman ve spolupráci s Pechem nevybojovali kotouč v útočném pásmu. Mezitím se vyloučený Dvořák už vrátil na ledovou plochu a domácí hrají v pěti.
23:28'
Krásná akce Šimona Stránského! Vítkovický útočník si nejprve potáhl puk, poté se zbavil stahovačkou clonícího hráče domácího týmu a prověřil lapačku Matěje Machovského.
22:57'
A tím se otevřela v obraně Sparty menší mezera. Trška se ji snažil využít, následně přihrával na Bukartse, jemuž do střely padl obránce Petr Kalina.
22:18'
Domácí oslabení zvládají zatím skvěle. Nyní se dokonce vydal dopředu Tomášek, který ještě hledal svou přihrávkou někoho ze svých kolegů, ale neúspěšně.
21:42'
Druhé vyloučení zápasu a znovu na straně Sparty. Tomáš Dvořák (SPA) inkasoval od rozhodčích dvě minuty za podrážení a posedí si na trestné lavici.
21:24'
A další pokus. Sparťanští útočníci vykombinovali dobrou střeleckou pozici pro Roberta Říčku, který ihned střílel zpoza kruhu. Svoboda kontroloval puk pohledem.
20:41'
Sparťané znovu v útočném pásmu, tentokrát už musel Svoboda zasahovat. Řepík střílel z pravého křídla, před brankou byl ještě Smejkal, skóre se však nemění.
20:07'
Úvodní vhazování vyhráli opět domácí hráči. Blain nahodil kotouč do útočného pásma za branku Svobody a sparťané útočí. Jejich snažení přerušil Trška.
20:01'
Hráči obou týmů už krouží po ledové ploše O2 areny. Druhá třetina začne už za pár okamžiků.
Střely na branku: 4 – 10
Další třetina začne přibližně v 19:18 hodin.
První třetina je u konce. Ze začátku to byla vyrovnaná podívaná a poté byli sparťané mírně lepším týmem. První gól však padl do domácí branky, když se prosadil Roberts Bukarts. Na další posuny ve skóre si tak musíme počkat do další třetiny.
20:00'
19:58'
Tak ještě poslední pokus. Dej nezachytil kotouč v obranném pásmu a Forman hledal Pecha na pravém kruhu pro vhazování, kterému však kotouč ujel.
19:22'
Dvořák uklidnil hru za svou brankou a Smejkal jen nahodil do útočného pásma. Místo nich skáče na led formace okolo Lukáše Pecha, která dohraje třetinu.
18:42'
Domácí Vitouch je už zpět na ledové ploše a sparťané hrají v plném počtu. Mezitím si Tomášek najížděl před branku, kde se však puku od spoluhráče nedočkal.
17:59'
Dominik Lakatoš se otáčel před brankou s pukem na hokejce a chtěl vystřelit. Střela byla zablokovaná a puk šel jen těsně vedle pravé tyčky.
17:12'
Bukarts pronikl přes tři bránící hráče na útočné modré čáře, ale následně se vítkovičtí hráči už nedostali do kombinace. Sparťané vyhazují přes všechny čáry.
16:49'
Hosté jsou v dobrém tlaku a motají sparťanskou čtveřici. Vítkovičtí hráči vykombinovali dobrou pozici pro Ondřeje Romana, jehož ránu Machovský kryje.
16:20'
Bude se poprvé v dnešním utkání vylučovat. První trest má na svědomí David Vitouch (SPA), který si jde odsedět dvě trestné minuty za hákování.
15'
Bukarts se dostal k puku po buly a přesnou ranou poslal hosty do vedení, 0:1
15:31'
Kalina na obranné modré čáře viděl najetého Andreje Kudrnu, který byl připraven v jízdě vpřed, ale puk byl na něj příliš moc prudký a domácí se musí bránit.
15:04'
Machovský musel být opět připraven na svém místě, jelikož zlikvidoval další nebezpečnou střelu hostí z prostoru před brankou. Hra je přerušena.
14:52'
Piskáček odehrál kotouč do středního pásma na své spoluhráče, ale domácí se poté k ohrožení branky Miroslava Svobody už nedostali.
14:11'
A hosté se dostávají do vedení! Ondřej Roman vyhrál vhazování přesně na hůl ROBERTSE BUKARTSE, který svou ranou z hranice kruhu na vzdálenější tyč překonává Matěje Machovského. Asistence: Ondřej Roman.
14:08'
Domácí chtěli do útočného pásma rychle po levé straně, rozhodčí ale viděl ofsajd a okamžitě přerušuje hru. Zároveň tu máme další komerční přestávku.
13:39'
Sukeĺ udělal malý oblouk v obranném pásmu a dopřál svým spoluhráčům čas na vystřídání. Domácí rozjíždí další útočnou akci z vlastní třetiny.
12:46'
Ale pozor! Na druhé straně se otevřelo okénko v obraně domácích a Vítkovice těžily! Stránský vybídl v mezikruží Tršku, Machovský kryje.
11:57'
Forman udržel puk za brankou Vítkovic, ale domácí se k nějakému většímu ohrožení hostující branky nedostali. Nutno říct, že sparťané jsou nyní mírně lepší.
11:21'
Smejkal udržel kotouč v útočném pásmu a nahrál na svého spoluhráče na modré čáře. Střela poslednímu obránci Sparty nevyšla, přesto domácí jsou u puku.
10:31'
Košťálek zkusil poslat na Svobodu velkou bombu od modré čáry. Střela to byla velmi dobrá, ale chyběla jí trochu větší přesnost. Domácí teď tlačí.
09:35'
Štencel si najel až na pravý kruh, odkud vystřelil a Machovskému puk nadělil menší problémy. Po následném zmatku sparťané alespoň vyhazují.
09:12'
Domácí se zabydleli v útočném pásmu a ihned z toho bylo pořádně rušno. Milan Jurčina měl před sebou dobrý výhled a vyslal prudkou ránu, střela šla mimo branku.
08:31'
Machovský nepřesně odpálil kotouč před Košťálkem a puk nakonec projel pod hokejkou i Formanovi. Vše nakonec musel vyřešit svým výhozem obránce Dvořák.
07:52'
Pech tentokrát nebyl úspěšný na vhazování a hosté mohli zaútočit. V obranném pásmu byl ale dobře postavený Říčka a domácí jedou dopředu.
07:45'
Vítkovičtí chtěli přenést hru na opačnou stranu kluziště, ale rozhodčí píská postavení mimo hru. Následně probíhá první komerční přestávka tohoto zápasu.
07:13'
Dobrá možnost pro Spartu. Jeden z domácích servíroval kotouč do výborné pozice před branku Michalu Řepíkovi, kterému ale do hokejky sáhli obránci Vítkovic.
06:31'
Trška využil špatného střídaní domácích a vyslal prudkou ránu z pravého kruhu. Machovský vyrazil puk svým ramenem, puk je pro sparťany v bezpečí.
05:51'
Vítkovičtí po delší době v útočném pásmu. Jeden z hostí střílel jen do mantinelu, kde se následně strhl další souboj o puk. Nejlépe si vedl obránce Jurčina.
04:59'
První dobrá šance domácích. Útočníci připravili dobrou palebnou pozici pro Blaina, který střílel zápěstím. Svoboda si vyjel a ránu domácího obránce zastavil.
04:09'
Piskáčkovi se nepodařilo rozehrát dobrou útočnou akci, o to samé se o několik chvilek později pokusil Jurčina. Domácí se vydali dopředu, Svoboda ve střehu.
03:31'
Sparťané byli chvíli v útočném pásmu, ale hosté byli dobře připraveni. Následně musel Dvořák řešit neposedný kotouč v obranném pásmu, ale zvládl to.
02:42'
Razgals se prokličkoval ke střele z levé strany pro vhazování, Machovský měl bližší tyčku velmi dobře pohlídanou a nepropustil puk za svá záda.
02:15'
První zákrok Matěje Machovského. Hosté vyhráli vhazování v útočném pásmu a vyslali rychlou střelu. Sparťanský brankář bez problémů zasahuje.
02:08'
Sparťané nahodili kotouč za branku Vítkovických a chtěli útočit. Lukáš Rousek byl u puku dříve než obránce, chyběla mu však podpora od jeho spoluhráčů.
01:43'
Menší zmatky v obranném pásmu brankář Machovský řešit nemusel. Říčka byl dobře postavený v mezikruží a vyvezl kotouč aspoň do středního pásma.
01:09'
Pech vyhrál buly v útočném pásmu a Forman pokračoval v akci. Na pomoc se ještě vydal Říčka, domácí v následném souboji u mantinelu puk ztratili.
00:51'
Dominik Lakatoš se vydal útočit po pravé straně kluziště, dříve u puku byli však domácí obránci, kteří rychle hru obrátili a Vítkovičtí museli být v pozoru.
00:12'
Tomášek vyhrál úvodní vhazování a sparťané se mohli přesunout dopředu. Blain zpoza modré ještě nahazoval kotouč, nikdo ze sparťanů nebyl na místě.
00:01'
Vše je připraveno, úvodní pětky na vhazování ve středovém kruhu také. Pohodlně se usaďte, začínáme.
Hráči a dnešní rozhodčí jsou již zpět na ledové ploše. Utkání startuje za malý okamžik!

HC Sparta Praha: Machovský (J. Sedláček) – Kalina, Blain, Jurčina, Piskáček (A), Tomáš Dvořák, Košťálek, Poizl – Smejkal, Tomášek, Řepík (C) – Kudrna, Rousek, Pšenička – Říčka, Pech (A), Forman – Vitouch, Sukeľ, Dvořáček. Hlavní trenér: Uwe Krupp.

HC Vítkovice Ridera: Mi. Svoboda (Dolejš) – Výtisk (C), Trška, Štencel, D. Krenželok, Kvasnička, R. Černý, L. Kovář – Roberts Bukarts, O. Roman, Lakatoš – Schleiss, Š. Stránský (A), Indrák – Dej (A), R. Veselý, Mallet – Razgals, Werbik, T. Kubalík. Hlavní trenér: Mojmír Trličík.

Rozhodčí: Hradil, Šindel – Hlavatý, Špringl.
Sparťanské céčko dnes oblékne tradičně Michal Řepík, Vítkovice povede z pozice kapitána do dnešního utkání bourák Jan Výtisk. Kdo bude úspěšnější?
Po sparťanské hymně bude následovat sestava domácího celku a poté promo video ke kampani Nezastavíš. Začátek utkání se již blíží.
Hráči se pomalu ztratili v útrobách stadionu a naposledy před dnešním zápasem zamířili do svých kabin. Po úpravě ledové plochy bude mluvit moderátor.
Sparťanští trenéři dnes pošlou do branky Matěje Machovského, jemuž bude krýt záda Jakub Sedláček. Do prvního obranného páru se vrací Jeremie Blain, který bude hrát po boku Petra Kaliny. Jan Košťálek se tak přesouvá do třetí obranné dvojice k Tomáši Dvořákovi. V útoku dnes bude chybět Vladimír Růžička, jeho místo zacelil Tomáš Pšenička. Na centru bude hrát Lukáš Rousek. Třináctého útočníka trenéři na soupisku nezapsali.

Vítkovice oproti zápasu v Plzni trochu pozměnily své složení. V brance ovšem i dnes uvidíme od úvodních minut Miroslava Svobodu. V obraně se z prvního páru do třetího přesune David Kvasnička a naopak do první dvojice k Peteru Trškovi trenéři přiřadili Jana Výtiska. Mimo hru zůstává Martin Bodák, naopak na pozici sedmého beka dnes figuruje Lukáš Kovář. V útočných řadách neregistrujeme žádnou změnu, první formaci tradičně povede Ondřej Roman.

Takto trenéři poskládali své soupisky pro dnešní zápas, ve kterém sparťané budou hájit neporazitelnost proti vítkovickému celku v této sezoně.
Ještě jednou příjemné pozdní odpoledne už přímo z komentátorského stanoviště v pražské O2 areně. Fanoušci budou za chvíli vpuštěni do haly a hráči se už pomalu připravují ve svých kabinách na rozbruslení. My si mezitím pojďme představit sestavy pro dnešní duel.
Krásný páteční podvečer všem fandům hokeje! Česká nejvyšší soutěž pokračuje a dnes je na programu 35. hrací kolo, v němž se zaměříme na zápas mezi domácí Spartou a vítkovickou Riderou. Duel začíná na ledě pražské O2 areny přesně v 18:30 hodin. Buďte u toho!
VZÁJEMNÉ ZÁPASY 2019/2020

9. kolo: Vítkovice – Sparta 1:5
22. kolo: Vítkovice – Sparta 1:3

Oba celky spolu v této sezoně sehrály dvě vzájemná střetnutí na vítkovickém ledě. Pokaždé se z vítězství radovala pražská Sparta, která vyhrála 5:1 a pak 3:1. Vítkovice nyní přijedou na oplátku do hlavního města, čtvrté utkání se bude hrát v libeňské aréně v únoru.

Aktuální forma: P, P, P, V, P

Vítkovičtí hráči nezačali sezonu ve velkém stylu a musí dohánět své bodové manko na své sousedy v tabulce. Ostravští se v první půlce základní části spíše trápili a vedení na to zareagovalo odvoláním hlavního trenéra Jakuba Petra, jehož místečko na lavičce Ridery převzal staronový kouč Mojmír Trličík. Jeho svěřenci se mírně nastartovali k lepším výkonům, nyní však mužstvo pod jiným trenérem zapisuje jen jednu výhru z posledních pěti zápasů. Vyburcují se hráči vítkovického klubu?

Hokejisté z Ostravy nedokáží najít dlouhodobě stabilní výkony a jejich zatím trápení v této sezoně umocňuje postavení v tabulce, ve které náleží Rideře dvanácté místo. Do nového roku tak mají vítkovičtí hráči před sebou velkou výzvu, když budou muset opět zabrat.

Aktuální forma: P, V, V, V, V

Sparťané začali sezonu velmi dobře a už několik kol se drží na čele extraligové tabulky. Svěřenci kouče Uweho Kruppa našli systém, který se jim drží plnit. V prosinci sice přišla menší krize, kdy sparťané nevyhráli jediný zápas na venkovních stadionech, ale v období Vánoc jejich tažení nabralo vítězný směr a vše se vrátilo do starých kolejí. Sparťané předskočili svého soka ze severu Čech Liberec. Navýší svůj mírný náskok?

V současné době se Pražanům opět daří, po několika nezdarech se tým znovu vrátil na vítěznou notu, když vyzráli dvakrát na Litvínov, Karlovy Vary a naposledy také na Mladou Boleslav. Sparťané navíc zlepšili své přesilovky, ve kterých jsou pro soupeře nebezpeční.