Tipsport Extraliga - Základní část - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Liberec : Olomouc - 7. listopadu 2021   16:00

Liberec
01:45' Filippi (P. Jelínek) • 06:14' Melancon (Gríger) • 49:03' J. Vlach (A. Najman, Melancon) • 51:52' Gríger (Kolmann)
4:6
(2:2, 0:4, 2:0)
Olomouc
13:35' Řezníček  (V. Tomeček, David Krejčí) • 14:21' J. Káňa  (J. Knotek) • 23:57' J. Knotek  (J. Káňa, Ondrušek) • 28:51' David Krejčí  (J. Káňa) • 29:31' Kucsera  (Klimek) • 33:02' Kucsera  (Klimek)
Liberec
Kváča (30. J. Pavelka) – M. Rosandić, Kolmann, M. Ivan, Melancon, Derner, Štibingr – Birner (A), A. Najman, Ordoš – Rychlovský, Filippi, Gríger – J. Vlach, P. Jelínek (C), M. Zachar – A. Dlouhý, J. Šír, Klapka – Čederle.
Pražák, Veselý – Gerát, Hynek
Home Credit Arena, Liberec
Olomouc

SESTŘIH: Liberec - Olomouc 4:6. Katastrofální druhá třetina stála Tygry zápas

Utkání je u konce, tři body míří na Hanou. Tygři sice do zápasu vstoupili lépe, když si rychle vypracovali dvoubrankový náskok, hosté však ještě do konce první třetiny stihli vyrovnat a v druhé dvacetiminutovce čtyřmi góly zvrátili vývoj duelu na svou stranu. Liberečtí se sice nevzdali a v závěrečném dějství se dvakrát prosadili, srovnat už však nedokázali.

Ode mne je to pro tuto chvíli vše, přeji pěkný zbytek večera!
59:30'
Petr Kolmann se sice do útočné třetiny dostal, jenže o kotouč rychle přišel a dopředu jdou znovu hosté. O vítězi už je rozhodnuto.
58:50'
Tygrům se nedaří dostat se do pásma, zdá se, že tento zápas už je rozhodnutý.
58:13'
Olomoučtí teď drží kotouč v útočném pásmu, kde šetří cenné vteřinky.
57:42'
Hosté se dostali do nebezpečného přečíslení, na jehož konci stál David Krejčí. Ten už byl úplně sám před Pavelkou, bekhendovým blafákem na něj ale nevyzrál.
56:53'
Tempo hry postupem času roste, Tygři teď mají jednoznačnou převahu, hosté ovšem brání velmi obětavě.
56:11'
55:41'
Jaroslav Vlach dvakrát velmi nebezpečně pálil z pravé strany, nejdřív však ránu zblokoval jeden z Olomouckých a vzápětí těsně minul branku.
55:01'
Hosté se opět osvobozují, Tygrům se zatím tato přesilovka nedaří.
54:38'
A další vyhození Olomouce.
54:25'
Hosté se v úvodu oslabení osvobozují.
54:11'
Tygři si za svou aktivitu vysloužili další přesilovku! Na trestnou lavici míří Lukáš Nahodil (OLO) za podrážení.
53:19'
Tomáš Filippi vjel do útočného pásma a předal kotouč Mislavu Rosandičovi, který hodně nebezpečně pálil z mezikruží, Sedláčka však nepřekonal!
52:44'
Tygry vstřelený gól namotivoval, teď jsou na ledě více vidět.
51:52'
Liberec právě vstřelil branku!
Už to je jen o dvě branky! Po střele Kolmanna se kotouč od Sedláčka vznesl do vzduchu, odkud ho volejem přesně trefil DÁVID GRÍGER, který tak vrací Tygry do zápasu. Asistence: Petr Kolmann.
50:45'
Adam Najman se vřítil do útočné třetiny, v rozhodující mu ale kotouč utekl a ke střele se tak nedostal!
49:49'
Po nahození Petra Jelínka vznikla před Sedláčkem nepřehledná skrumáž, kotouč ale nakonec skončil v rohu za olomouckou brankou.
49:03'
Tygři snižují! Najman krásnou křižnou přihrávkou našel JAROSLAVA VLACHA, jehož střela z první z pravé strany skončila až v síti. Asistence: Adam Najman, T.J. Melancon.
48:30'
Střelu Mislava Rosandiče ukryl Sedláček ve své náruči.
47:41'
Hosté se osvobozují.
47:30'
Na konci rychlé přesilovkové kombinace stál Michal Birner, z mezikruží ale minul.
47:12'
Pozor, uvidíme přesilovku 5 na 3! Za podrážení byl vyloučen Tomáš Dujsík (OLO).
46:34'
Tygři si opět zahrají v početní výhodě. Za hákování na trestnou lavici míří David Škůrek (OLO).
46:16'
Jakub Rychlovský se zpoza branky dral do zakončení, kotouč mu ale utekl a situaci nakonec vyřešil Jakub Sedláček. Následuje komerční přestávka.
45:39'
K vidění je opět hodně nepřesností na obou stranách, kotouč se teď nachází ve středním pásmu.
44:39'
Na druhé straně se do útočného pásma vřítil Marek Zachar, do zakončení se však nedostal.
43:54'
Neskutečné, co teď hosté nedali! Jaroslav Pavelka vyjel z branky a v prostoru mezi kruhy spadl, kotouč se dostal k Janu Knotkovi, který ještě našel Jana Káňu, jenž z bezprostřední blízkosti netrefil odkrytou síť!
43:12'
Jaroslav Vlach se dostal do útočného pásma a vypálil, dnes skvěle chytající Jakub Sedláček však jeho střelu vyrazil.
42:41'
42:26'
Mislav Rosandić přihrál Tomáši Filippi, jehož dělovku ztečoval jeden z Olomouckých do ochranné sítě.
42:06'
Liberecké zastavil při přechodu do útočného pásma ofsajd.
41:36'
Olomoučtí následně dvakrát vyhazují, Tygrům se zatím tato přesilovka nedaří.
40:58'
Na konci hezké přesilovkové kombinace stál Michal Birner, jehož nebezpečnou ránu vyrazil Sedláček ramenem.
40:41'
Domácí si na začátku třetí třetiny zahrají další přesilovku, Za držení byl vyloučen Šimon Groch (OLO).
40:20'
Úvodní buly vyhráli Tygři, kteří se hned vydali do útoku. Menší tlak skončil střelou kapitána Petra Jelínka, která minula branku.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 17:58.
Máme za sebou druhou třetinu, kterou vyhráli Olomoučtí drtivě 4:0. Nutno říci, že se jedná o vedení zasloužené, hosté jsou neskutečně efektivní a zatím předvádějí velice kvalitní týmový výkon, s kterým si Liberečtí moc nevědí rady. Uvidíme, jestli Tygři v třetí třetině ještě zápas zdramatizují.
40:00'
39:40'
V závěru třetiny přišla obrovská šance domácích! Po hezké individuální akci Petra Jelínka se ke kotouči dostal T.J. Melancon, který vyslal hezkou střílenou přihrávku na Jaroslava Vlacha. Před ním už byla jen prázdná branka, liberecký útočník však promáchnul!
38:59'
Tygry při přechodu do útočného pásma zastavil ofsajd.
37:44'
Liberečtí se trápí, v závěru třetiny sice mají mírnou optickou převahu, jenže do větších šancí se nedostávají.
37:00'
Po přihrávce Dávida Grígera střílel Michal Birner, Jakub Sedláček však s chycením kotouče neměl sebemenší problém.
36:19'
K vidění je teď hodně nepřesností na obou stranách, kotouč se nachází ve středním pásmu.
35:44'
35:29'
Po hezké kombinaci se do šance dostal Jan Ordoš, po jehož dorážce kotouč vyplaval před brankovou čárou, jenže před dojíždějícím Filippi ho vyhodil jeden z Olomouckých!
34:57'
Tomáš Filippi se opřel do přihrávky Michala Birnera, Jakuba Sedláčka však nepropálil.
34:13'
Střelu Petra Kolmanna od modré čáry zblokoval jeden z olomouckých beků.
33:44'
Tygři mohou snížit v další přesilovce. Za nedovolené bránění na trestnou lavici míří David Škůrek (OLO).
33:02'
Olomouc právě vstřelila branku!
Je to už o čtyři branky! Klimek za brankou obral o kotouč Petra Kolmanna, následně našel LUKÁŠE KUCSERU, který z pravého kruhu prostřelil Jaroslava Pavelku. Asistence: Lukáš Klimek.
32:37'
Po dalším přerušení hry následuje komerční přestávka.
32:00'
Olomoučtí si neporozuměli při rozehrávce, píská se zakázané uvolnění.
31:36'
T.J. Melancon vypálil od modré čáry, před brankou následně ještě dorážel Marek Zachar, ani jeden z nich však Sedláčka nepřekonal.
29:31'
Po páté inkasované brance dochází ke střídání brankářů. Petra Kváču nahradil Jaroslav Pavelka.
29:31'
Hosté jdou do tříbrankového trháku! Klimek zavezl kotouč za libereckou branku, odkud našel LUKÁŠE KUCSERU, který s trochou štěstí poslal kotouč za Kváčova záda. Asistence: Lukáš Klimek
29:00'
Tygři se ale nevzdávají, teď jsou nastěhováni v útočném pásmu.
28:51'
Hosté využívají další přesilovku a jdou do dvoubrankového vedení! Káňa si vybruslil zpoza branky a krásnou žabičkou našel DAVIDA KREJČÍHO, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil. Asistence: Jan Káňa.
28:00'
Střela Davida Krejčího z první těsně minula libereckou branku.
27:35'
A další vyloučení. Rostislav Olesz předvedl hezkou individuální akci, nakonec ho nedovoleně zastavil Petr Kolmann, za což byl po zásluze vyloučen. Hanáci tak mají další přesilovku.
27:14'
Hosté v plném počtu. Tahle přesilovka se domácím moc nepovedla.
26:29'
Druhá přesilovková formace se konečně usadila v útočném pásmu. Tlak vyvrcholil tvrdou ránou Jaroslava Vlacha, kterou velmi obětavě zblokoval jeden z Olomouckých.
26:00'
Tygrům se zatím přesilovka vůbec nedaří, ještě se prakticky nedostali do útočného pásma.
25:29'
25:14'
Uvidíme další přesilovku, tentokrát si ji zahrají Tygři. Za podrážení na trestnou lavici usedl Tomáš Dujsík (OLO).
25:10'
Marek Zachar vjel do pásma a rovnou vypálil, jeho střela Sedláčkovi sice vypadla, olomoucký gólman však nakonec nepřehlednou situaci s trochou štěstí vyřešil.
24:59'
24:30'
Olomoučtí pokračují v přesilovce, zatím si ale z dalšího tlaku žádnou větší šanci nevytvořili.
23:57'
Hanáci nakonec zvýhodněnou přesilovku využívají a jdou do vedení! Káňa střílenou přihrávkou z pravé strany krásně našel JANA KNOTKA, po jehož teči skončil kotouč za bezmocným Kváčou. Asistence: Jan Káňa, Jiří Ondrušek.
23:44'
Petr Kváča vyrazil Káňovu střelu, Tygři následně opět vyhazují.
23:20'
Tygři v úvodu oslabení dvakrát vyhodili.
22:59'
Pozor, uvidíme přesilovku 5 na 3. Za podrážení byl vyloučen Lukáš Derner. Velká šance pro Olomouc!
22:36'
A další vyhození, tentokrát z hole Rosandiče.
22:10'
Domácí se v úvodu oslabení osvobozují.
21:57'
Hanáci budou mít k dispozici další přesilovku. Za podrážení na trestnou lavici míří Adam Klapka (LIB).
21:42'
Následně z podobné pozice střílel Adam Najman, ani on však na Sedláčka nevyzrál.
21:19'
Na druhé straně se po střele Melancona dostal k dorážce Tomáš Filippi, Sedláčka však z bezprostřední blízkosti nepřekonal.
20:30'
Úvodní buly vyhráli Olomoučtí, kteří si hned vypracovali slibný tlak. Ten nakonec vyřešil Petr Kváča, který ukryl odražený kotouč pod svou lapačkou.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 17:02.
Máme za sebou první třetinu, v níž jsme viděli hned čtyři branky. Nejdřív se Tygři dostali do dvoubrankového vedení, pak se o slovo ale přihlásili i hosté, kterým se podařilo vyrovnat. Zejména v úvodu jsme viděli velmi atraktivní hokej, postupem času pak tempo hry trochu opadalo, přítomní diváci se ale ani tak nemohli nudit. Uvidíme, jak se důležitý zápas dvou tabulkových sousedů bude vyvíjet dál.
20:00'
19:45'
V poslední minutě úvodní části zavřeli Hanáci Tygry v jejich obranném pásmu, žádnou větší šanci z tlaku však nevytěžili. V tomto dějství už se skóre měnit nebude.
18:42'
V závěru třetiny mají mírně navrch hosté, Severočeši působí poněkud zaskočeným dojmem.
18:00'
Hra je teď opět rozkouskovaná, dvakrát za sebou se pískal ofsajd, v obou případech se provinili Tygři.
16:47'
Po chybě Dávida Grígera na obranné modrá čáře se kotouče zmocnil Dávid Krejčí, který ještě krásnou zadovkou hledal svého spoluhráče, Michal Ivan však přihrávku ztečoval k Petru Kváčovi.
16:00'
Na druhé straně se do přečíslení dostali i Olomoučtí, rozhodující přihrávku však zblokoval vracející se Petr Kolmann.
15:19'
Tygři mohli hned po vyrovnání jít opět do vedení! Před Jakubem Rychlovským už na konci přečíslení stála jen poloodkrytá branka, jenže mladý útočník těsně minul!
14:21'
A máme vyrovnáno! Hned po buly se kotouč dostal k JANU KÁŇOVI, který využil zakrytého výhledu Petra Kváči a poslal puk až do sítě. Asistence: Jan Knotek.
14:11'
Na konci hezké přesilovkové kombinace stál Jan Káňa, jehož dělovka nadělala Kváčovi velké problémy, nakonec si s ní však poradil.
13:53'
Olomouc si navíc hned po snížení zahraje přesilovku. Liberec byl potrestán za příliš mnoho hráčů na ledě, trest odpyká Jan Ordoš (LIB).
13:35'
Hanáci snižují! Krejčí zavezl kotouč do útočného pásma a přihrál ho Tomečkovi, jenž ho ještě přenechal DAVIDU ŘEZNÍČKOVI. Ten se s ničím nerozmýšlel, rovnou vypálil a kotouč skončil až v síti! Asistence: Vojtěch Tomeček, David Krejčí.
12:07'
Debutant Sebastian Čederle vjel do pásma a rovnou vypálil, Jakub Sedláček se nenechal překvapit a kotouč ukryl ve své náruči. Následuje komerční přestávka.
11:46'
A další zakázané uvolnění, hra je teď hodně rozkouskovaná.
11:32'
Tygři se nepohodli při rozehrávce, píská se zakázané uvolnění.
10:39'
Dávid Gríger zavezl kotouč do útočného pásma a předal ho Michalu Ivanovi, který ještě našel Tomáše Filippi. Ten vyslal další nebezpečnou ránu, tentokrát však Jakuba Sedláčka nepropálil.
09:49'
Kváčovi vypadla jedovatá střela Lukáše Nahodila, liberecký gólman však nakonec těsně před dojíždějícím olomouckým hráčem kotouč zalehl!
09:25'
Po dalším úspěšném zákroku Petra Kváči následuje komerční přestávka.
08:39'
K vidění je teď hodně nepřesností na obou stranách, tempo hry se oproti začátku trochu zpomalilo.
07:53'
07:24'
Olomoučtí teď mají zkrácenou přesilovku, ve které sice mají tlak, jenže zatím nevystřelili.
07:00'
Vzápětí bylo málem vyrovnání! Jan Knotek si zpoza branky vybruslil před Kváču a bekhendem trefil tyč!
06:14'
Tygři jdou do dvoubrankového vedení! Gríger skvělým obranným zákrokem obral o kotouč jednoho z Olomouckých, načež si najel na osu hřiště, odkud předal kotouč T.J. MELANCOVI. Ten z pravé strany vystřelil a tečovaný puk nakonec se štěstím skončil až v síti! Asistence: Dávid Gríger.
05:53'
Počet hráčů na ledě se vyrovná, za držení byl vyloučen Jan Ordoš (LIB).
05:29'
Tomáš Filippi vypálil od modré čáry a jeho střelu ještě nebezpečně tečoval jeden z jeho spoluhráčů, kotouč však těsně minul branku!
05:02'
Hosté v úvodu oslabení vyhazují.
04:47'
A máme tu další přesilovku, tentokrát si ji opět zahrají domácí. Za držená byl vyloučen Tomáš Dujsík (OLO).
04:08'
03:45'
Jaroslav Vlach se ve vlastním oslabení dostal k nadějné střele, Jakub Sedláček však kotouč viděl a chytil ho.
03:00'
Petr Kolouch nebezpečně vypálil z pravého kruhu, Petr Kváča se ale proti němu stihl přesunout a kotouč ukryl ve své náruči.
02:30'
Tygři se v úvodu oslabení osvobozují.
02:08'
Přesilovku dostanou k dispozici i hosté. Za sekání byl totiž vyloučen Adam Dlouhý (LIB).
01:45'
Tygři bleskově využívají přesilovku a jdou do vedení! Jelínek vyhrál buly na TOMÁŠE FILIPPI, který zpoza kruhu vymetl šibenici Sedláčkovy branky. Asistence: Petr Jelínek.
01:43'
Uvidíme první dnešní přesilovku, zahrají si ji Tygři. Na trestnou lavici usedl Petr Kolouch (OLO), který hákoval Jakuba Rychlovského.
01:15'
Jan Ordoš zavezl kotouč až za olomouckou branku, odkud hledal jednoho ze svých spoluhráčů, jeho přihrávka však byla zblokována a dopředu tak mohou Hanáci.
00:26'
Jakub Sedláček si připsal první úspěšný zákrok dnešního zápasu, když vyrazil nahození Petra Kolmanna. Následně se před brankou vytvořila nepřehledná skrumáž, i tu ale olomoucký gólman vyřešil.
00:01'
Oba týmy už jsou na ledě, za chvíli začínáme! Tygři obléknou modré dresy, hosté nastoupí v bílých trikotech.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – M. Rosandić, Kolmann, M. Ivan, Melancon, Derner, Štibingr – Birner (A), A. Najman, Ordoš – Rychlovský, Filippi, Gríger – J. Vlach, P. Jelínek (C), M. Zachar – A. Dlouhý, J. Šír, Klapka – Čederle.

HC Olomouc: J. Sedláček (Lukáš) – Ondrušek (C), Groch, Rašner, Škůrek, Řezníček, Dujsík – J. Káňa, David Krejčí (A), V. Tomeček – Klimek, J. Knotek (A), Kucsera – Strapáč, P. Kolouch, Olesz – Kusko, Nahodil, Kunc – Burian.

Rozhodčí: Pražák, Veselý – Gerát, Hynek.
Poslední vzájemný zápas
Oba týmy už se v letošní sezóně jednou utkaly, a to v 8. kole na olomouckém ledě. Domácí se dostali do dvoubrankového náskoku, Tygři sice díky gólu Petra Jelínka snížili, v závěrečném dějství však Hanáci opět odskočili a vedení si pohlídali už do konce. Jak to dopadne tentokrát? Důležitý duel začíná v 16:00!
HC Olomouc

To prozatímní scénář olomoucké sezóny je zatím skoro přesně opačný. Hanákům se velmi zdařil vstup do sezóny a dlouhou dobu se dokonce pohybovali na hranici elitní čtyřky. Na přelomu října a listopadu však přišlo první větší klopýtnutí. Kohouti prohráli třikrát v řadě a sérii proher utnuli až proti Vítkovicím. Hned poté však padli 1:5 na ledě Hradce Králové. Ve vyrovnané tabulce se tak propadli o několik pater níž, aktuálně okupují sedmou příčku a na Tygry mají náskok pouhého bodu!
Bílí Tygři Liberec

Tygři se oklepali z dlouhé šňůry nepovedených zápasů a v posledních pěti duelech dokázali pokaždé bodovat. Zaváhali pouze proti Mladé Boleslavi, s níž prohráli v prodloužení. Poslední utkání sehrály Severočeši na ledě Zlína, který porazili těsně 2:1. Šelmy se tak z 13. místo vydrápaly až na 8. příčku, kterou momentálně okupují s 29 body.
Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje! Čeká nás poslední extraligové kolo před reprezentační přestávkou, v rámci kterého se utkají Bílí Tygři Liberec a HC Olomouc. Tyto celky jsou tabulkovými sousedy, rozhodně nás tak čeká velmi napínavý boj! Úvodní buly padne v 16:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.