Hvězdy zápasu:

1. Brad Richardson (LAK)
2. Kari Lehtonen (DAL)
3. Anže Kopitar (LAK)
A máme tu konec. Hosté byli co se týče střel po celé utkání jasně lepší, nicméně po dvou třetinách hráli s Dallasem nerozhodně. Ve třetí třetině ovšem během jedné minuty vsítili dvě branky a rozhodli o svém vítězství. Teprve od této chvíle Dallas ožil a začal hrát aktivní hokej, navíc si vypracoval dost šancí. Skórovat ale dokázal pouze v přesilovké hře necelých devět minut před koncem a na vyrovnaní se i přes obrvský tlak nakonec nezmohl.
Celkový počet střel 15 -40
Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek pondělní noci.
60:00
59:57
Bernier vyráží za branku a vhazovat se bude ve středním pásmu, Kings si ještě berou oddechový čas a už se asi nic nestane.
59:33
Opět ale mají kotouč u branky a nemají téměř žádný čas.
59:09
Domácí hrají bez brankáře!
58:58
Dillon neudržel puk a ten je ve středním pásmu.
58:21
Kings se ale nyní usazují v útočné třetině a snaží se pozdržet čas.
57:50
Dallas obstřeloval branku soupeře co to šlo a hosté až nyní vyhazují.
57:29
Střela Robidase z dobré pozice jde těsně mimo.
57:05
Domácí stále mají tlak a tlačí soupeře v jeho vlatsní šťávě.
56:22
Jágr se snažil objet branku, ale Bernier byl připraven u levé tyče.
55:58
Po přihrávce Benna se ke střele nedostal Eriksson a dopředu může jít soupeř.
55:21
Stars znovu kombinují za vlastní brankou a čas na srovnání se jim krátí.
54:55
Na druhé straně po nahození z půlky přerušuje hru také Bernier.
54:48
Lehtonen kryje další pokus Clifforda a následuje poslední komerční přestávka třetí třetiny.
54:20
Domácím se krátí čas, nyní rozehrávají zpoza branky.
54:07
Na druhé straně to ale Nystromovi oplatil Ellerby.
53:32
Nystrom velice tvrdě atakoval Dougtyho.
52:54
Po přihrávce Eakina do mazikruží pálí zcela osamocený Eriksson nad branku.
52:18
Lehtonen si poradil také s nahozením Richardsona a hra je znovu přerušena.
51:27
Na druhé straně Muzzin po dlouhé době prověřil Lehtonena, ten ale jeho pokus tentokráte kryje. Následuje komerční přestávka.
51:04
Dallas právě vstřelil branku!
Dallas nakonec na konci početní výhody skóruje. Po přihrávce na modrou čáru pálí RAY WHITNEY a jeho střela končí přesně u levé tyče, Bernier bohužel pro Kings nic neviděl. Asistence: Alex Goligoski, Derek Roy
50:31
Dallas má obrovský tlak a stále hrozí před Bernierem, jenže přímou střelu na branku zatím nezaznamenal.
49:18
Dvě minuty za hákování Erikssona dostává Richards.
49:13
Po střele Eakina před Bernierem doráží Whitney a bude se vylučovat.
48:31
Po přihrávce Jágra předvádí fantastický zákrok po střele Nystroma brankář Bernier.
48:08
Dallas ožívá až nyní a vytváří si neskutečný tlak. Hosté se osvobozují až po zakázaném uvolnění.
47:47
Mimo pálí i Derek Roy.
47:22
Bernier likviduje další střelu Jágra a poté český útočník míří z dorážky těsně vedle.
47:15
Velký závar před Bernierem, Benn pálí těsně vedle.
47:08
V nadějné pozici míjí branku také Jágr.
46:49
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Tentokráte po střele Browna vyráží před sebe Lehtonen, jenže dvakrát mohl dorážet JUSTIN WILLIAMS a napodruhé už finského gólmana překonal. Hosté si zřejmě vypracovávají rozhodující náskok. Asistence: Dustin Brown, Slava Vojnov
45:40
Český útočník Tomáš Vincour trestuhodně zadovkou nahrál přímo na hokejku BRADU RICHARDSONOVI a ten zblízka střelou na bližší tyč posílá svůj tým znovu do vedení. Asistence: Kyle Clifford
45:23
Ránu Kinga skvěle likviduje brankář Lehtonen.
45:17
Kings se po delší době usadili v útočném pásmu.
44:40
Po přihrávce Jágra je střela Nystroma sražena do ochranné sítě.
44:24
Střela Muzzina jde z pravé strany těsně mimo.
43:59
Eakin znovu vybojoval útočné pásmo pro Dallas, jenže kotouč je následně znovu u branky Lehtonena.
43:18
Na druhé straně Ellerby atakuje Smitha, který se snažil zakončovat před Bernierem, ale nakonec končí v brance hostů. Tohle ale určitě zavánělo nedovolením bráněním, rozhodčí dnes nejsou tak přesní jako v jiných zápasech.
42:30
Kings přicházejí o kotouč ve středním pásmu a rozehrávat znovu bude Dallas.
41:46
Rome nyní velmi tvrdě atakoval Williamse.
41:29
Stars jsou překvapivě v úvodu třetí třetiny o něco aktivnější.
41:02
Benn si nyní vyšlápl u mantinelu na Kopitara.
40:37
Goligoski znovu vymýšlí, co udělá s pukem za brankou Lehtonena.
40:16
Střela Erikssona z mezikruží jde těsně nad branku Berniera.
40:01
Dallas může být opravdu rád, že za svůj výkon drží nerozhodný výsledek 1:1. Ve druhé třetině je totiž střelecký rozdíl obou soupeřů obrovský. Nicméně Stars v 34. minutě dokázali srovnat zásluhou Benna, byla to navíc první střela Dallasu ve druhé třetině. Velkou postavou zápasu je Lehtonen, který má na kontě už 30 zásahů po dvou třetinách. Třetí třetina začne přibližně v 1:55.
Střely na branku ve 2. třetině: 4-18 (celkově 8-31)
40:00
39:57
Lehtonen na závěr druhé třetiny ještě likviduje pokus Lewise a bude se vhazovat po jeho levici.
39:24
Po střele Doughtyho téměř od modré předvádí brilantní zákrok lapačkou Lehtonen.
39:12
Roussel chybuje a hosté se usadili v útočném pásmu.
38:45
Na druhé straně také ofsajd Roussela.
38:38
Richards se dopouští ofsajdu a vhazuje se ve středním pásmu.
37:37
Na druhé straně si Bernier dobře poradil s pokusem Erikssona, na brankáře hostů ihned na to nevyzrál ani Eakin.
37:08
Lehtonen si poradil s dalším pokusem, tentokráte od Toffoliho.
36:21
Lewis pálí zblízka a Lehtonen vyráží puk betonem za svou branku.
36:10
Dallas drží útočné pásmo, ale má to opravdu velmi těžké při dobrém napadání soupeře.
35:39
Vhazuje se po levici Berniera.
35:04
Po úniku dva na jendoho našel Jágr volného Nystroma, ten ale kotouč minul.
34:55
Další zákrok Lehtonena po ráně Browna.
34:40
Ránu Muzzina kryje Lehtonen a následně pálí těsně vedle Doughty.
34:04
Po střele Kopitara a zákroku Lehtonena tu máme poslední komerční přestávku druhé třetiny.
33:37
Lehtonen řeší další zapeklitou situaci a kryje střelu Richardse.
33:14
Domácí dokázali po skvělém zákroku Lehtonena srovnat. Po přihrávce Goligoskiho přes celé hřiště udělal skvělou kličku do bekhendové strany JAMIE BENN a puk zasunul přímo pod betony Berniera. Asistence: Alex Goligoski
32:31
Richardson se ocitl před Lehtonenem, ale ani z bekhendu ho nedokázal překonat.
32:12
Dallas v útočné třetině znovu nic nevymyslel.
31:12
Nyní byl Lehtonen znovu ohrožován a po velkém závaru Dillon nakonec zabránil brance, poté finský gólman kryje bekhend Browna.
30:58
Nystrom je zablokován Scuderim a následně Bernier přerušuje hru, následuje druhá komerční přestávka druhé třetiny.
30:33
Po ztrátě Jágra pálí Penner a Lehtonen si musel připsat další dobrý zákrok.
29:47
Goligoski rozehrává od vlastní branky, Dallas je v ofenzívě opravdu bezmocný.
29:21
Po dalším nahození znovu přerušuje hru Lehtonen.
29:03
Střela Larsena je sražena až do středního pásma.
28:52
Kings nyní vyhazují jen za cenu zakázaného uvolnění.
28:37
Další závar před finským gólmanem, ten tentokráte zasahovat nemusí.
28:14
Lehtonen po slabé střele vyráží jen před sebe.
27:51
Dallas i na ledě s Jágrem se nemůže vymanit z vlastní třetiny.
27:20
Richards pálí těsně vedle a poté je hra přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Následuje první komerční přestávka druhé třetiny.
26:57
Kings po souboji za brankou Lehtonena opět ztrácejí puk, Dallas se ale nijak svižně do útoku nežene.
26:27
Oba celky ztrácejí kotouč ve středním pásmu a ani jeden nedokáže déle udržet útočné pásmo.
25:30
Další dvě střely na Lehtonena. Ta první od Kinga jde těsně vedle, následně finský gólman vyráží další pokus Lewise.
25:16
Lewis z dobré pozice pálí těsně vedle.
24:39
Jýgr vybojoval kotouč ve vlatsní třetině, ovšem střela Benna z bekhendu Berniera nepřekvapila.
24:03
Nyní po bekhendu hostujícího hráče končí kotouč v ochranné síti.
23:40
Lehtonen před dorážejícími protihráči schovává puk do lapačky.
23:13
Dallas se ale nemůže dlouho usadit v útočné třetině a znovu rozehrává zpoza vlastní branky.
22:27
Na druhé straně netrefil branku Martinez.
22:11
Jágr si dobře najel před prázdnou branku, ovšem ke kotouči se nakonec nedostal.
21:38
Po přihrávce Jágra pálí těsně vedle od modré Dillon.
21:15
Kings až nyní ropzehrávají z vlastní třetiny, stále jsou u puku častěji než soupeř.
20:52
Hosté se stále drží v útočné třetině Dallasu, Lehtonen však není ohorožen.
20:21
Whitney se ke dlouhé přihrávce nedostal, na úvod druhého dějství se tak Stars dostali do zakázaného uvolnění.
20:01
Máme tu konec první třetiny, ve kterém jsou zatím jasně lepší hosté a také zaslouženě vedou 1:0. Ostatní pokusy zlikvidoval skvělý Lehtonen, útočníci Dallasu zatím příliš vidět nejsou. Další třetina začne přibližně v 1:04.
Střely na branku v první třetině: 4-13.
20:00
19:48
Puk je ale znovu ve středním pásmu.
19:28
Stars se ještě pokusí zahrozit po rozehrávce z vlastního pásma.
19:08
18:53
Hosté znovu vyhazují a už se asi ubrání.
18:22
Na levé straně pálí Jágr, ale pouze do boční sítě.
18:09
Kings znovu vyhazují, na ledě je první formace Dallasu.
17:51
Hostům se nyní podařilo vyhodit.
17:27
Cole se zjevil po přihrávce zpoza branky před Bernierem, ale byl na poslední chvíli zablokován.
17:08
První přesilovku si zahraje také Dallas, Martinez totiž fauluje Cola a nyní může přijít další světlá chvíle první lajny Dallasu, kterou táhne Jaromír Jágr. Následuje třetí a poslední komerční přestávka třetí třetiny.
16:50
Nyní se před Lehtonenem ocitl Martinez, ale po krásném blafáku na poslední chvíli skvěle vykopl kotouč fantastický finský gólman.
16:40
Ke střele se dostal Benn, ale netrfuje se.
15:55
15:49
Ránu Richardsona vyráží Lehtonen před sebe a poté fantasticky chytá do lapačky i ránu Muzzina od modré!
15:22
Až nyní se do dobré pozice dostal Williams, ale míjí branku Stars.
14:51
První minuta přesilovky je za námi, domácí zatím skvěle brání.
14:36
Dallas znovu vyhodil a Eakin atakuje u mantinelu Vojnova.
14:07
Stars se ale okamžitě osvobozují.
13:55
Hosté se usadili v útočném pásmu soupeře a následně si vymodlili první přesilovku utkání. Whitney totiž fauloval Stolla a musí si odsedět dvě minuty.
13:10
Na druhé straně pálí z levé strany těsně nad Eriksson.
12:11
Lehtonen také kryje ránu Williamse.
12:03
Po vyhraném vhazování hostů ohrozil na druhé straně Lehtonena Toffoli, finský brankář ale vyráží před sebe a následně mu obránci pomáhají.
11:54
Berniera ohrozil z pravé strany Larsen, následně po Smithově dorážce přerušuje brankář Los Angels hru a následuje druhá komerční přestávka utkání.
11:26
Na levé straně ujel Clifford, jeho přízemní střelu ale vyráží k mantinelu Lehtonen.
10:57
Hosté pod tlakem rozehrávají zpoza vlastní branky.
10:12
Nystrom ohrozil Berniera, ten ale vyráží před sebe.
10:03
Na ledě Jágrova formace, která vybojovala útočné pásmo.
09:37
Nyní Eakin vyhazuje pouze na zakázané uvolnění.
09:20
Stars nyní pomalu přecházeli do útočného pásma, následně ale o puk přicházejí.
08:04
Ofsajd domácího celku.
07:52
Nyní se po odrazu od brusle ocitl před Bernierem osamocený Eriksson, avšak po kličce doleva míjí těsně branku Kings.
07:16
Nyní Lehtonen vyráží puk po střele od modré a následně kryje ránu Stolla z mezikruží.
07:08
Hosté drží útočné pásmo, ale Lehtonena zatím ohrozit nedokážou.
06:51
Střelou zápěstím to zkusil Vojnov, avšak Lehtonen jistým zákrokem přerušuje hru a následuje první komerční přestávka úvodního dějství.
06:45
Robidas nyní tvrdě zasáhl Kopitara, avšak hosté pokračují v útoku.
05:52
Nyní prověřil Berniera aktivní Eriksson, ale ten si připsal jistý zákrok.
05:39
Nyní se hrálo velmi rychle a oba soupeři chybují v rozehrávce. Nakonec se ke střele dostal Goligoski, ta je ale sražena mimo branku Berniera.
04:02
Zakázané uvolnění Stars.
03:39
Z nadějné pozice pálí Kopitar, Lehtonen tentokráte zasahovat nemusí.
03:05
Aktivní Richards se znovu ocitl před finským gólmanem, ani tentokráte ho ale nedokázal překonat.
02:50
Nyní opět zahrozili hosté, avšak Lehtonenovo rameno napálil Richards.
01:40
Na druhé straně dobře vypálil Rome, ale míjí branku Berniera o pár decimetrů.
00:40
Následně vyhazují na zakázané uvolnění.
00:30
Domácí jsou nyní v ofsajdu.
00:25
Nicméně hosté se hned v první minutě dostávají do vedení. Po sražené střele Pennera a přihrávce Richardse tečuje míč za záda Lehtonena JEFF CARTER. Asistence: Mike Richards, Dustin Penner
00:09
O první ránu se postaral Doughty, ovšem Lehtonen kryje.
00:01

Dallas Stars: Lehtonen (Bachman) – Robidas, Dillon, Daley, Goligoski, Larsen, Rome – Jágr, Benn, Nystrom – Eriksson, Roy, Whitney – Cole, Eakin, Smith – Vincour, Roussel, Petersen

Los Angeles Kings: Bernier (Quick) – Muzzin, Doughty, Scuderi, Vojnov, Martinez, Ellerby – Carter, Kopitar, Brown – Toffoli, M. Richards, J. Williams – King, Stoll, Lewis – Clifford, Fraser, J. Nolan

Rozhodčí: Devorski, Meier – McElman, Cvik.
Letos ve vzájemných zápasech se více daří Dallasu. Ten hrál na půdě Kings dvakrát a v obou případech dokázal zvítězit 5:2 a 2:0, nyní se ovšem představí na domácí půdě a je pod větším tlakem než soupeř.
Dallas ale také nehraje úplně špatně, po výhře nad Coloradem a prohře s Minnsotou vrátil stejnému soupeři porážku v posledním zápase, proto stále může být v přímém kontaktu s play-off. Dallas bude i tentokráte spoléhat na první lajnu. V ní je i nejvíce bodující hráč týmu Jaromír Jágr, který nasbíral 26 bodů a v minulém utkání zaznamenal 1000. asistenci. Hned za ním je Jamie Benn a Loui Eriksson. V dresu Stars působí také český útočník Tomáš Vincour, který hraje ve čtvrté lajně. Ten skóroval v minulém utkání proti Minnesotě a zatím má na koně dvě branky a jednu asistenci.
Naopak hosté mají na kontě o šest bodů více a překvapivě jsou ve stejné divizi na druhém místě pouze za suverénním Anaheimem. Zatím jim patří páté místo v konferenci a mají poměrně velkou šanci dostat se do nejlepší osmičky. Králové mají v poslední době vcelku dobrou formu. Nejprve dokázali vyhrát na půdě suverénního Chicaga, poté ukořistili dva body i v St.Louis a v noci ze soboty na neděli prohráli až po nájezdech v Minnesotě. Nyní je tak čeká již čtvrtý zápas venku a o náročném programu nemůže být pochyb. V jejich dresu nepůsobí žádný český krajánek.
V tuto chvíli jsou již odehrány tři čtvrtiny základní části NHL a hokejisté Dallasu to v tuto chvíli budou mít hodně těžké v souboji o play-off. Ve své divizi jsou na čtvrtém místě daleko za trojicí San Jose, Los Angeles, Chicago a jsou pouze o bod před Phoenixem. V celé konferenci mají malou šanci postoupit už jen Colorado a Calgary, jinak je hned šest týmů natěsnáno ve dvou bodech a Stars tak potřebují v duelu s Angeles nutně zvítězit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:01.