Domácí si z dnešního utkání připisují důležité tři body a živí naději na účast v Play Off, hosté naopak padli po sedmi vítězných utkáních v řadě. O výhře Edmontonu rozhodli hráči Oilers povedenou první třetinou, kdy vstřelil všechny své branky, tři z nich Taylor Hall. Ode mne je to pro tuto chvíli již vše a přeji pěknou neděli!

Vhazování: 21 – 25
Vyloučení: 3 – 3, navíc Brown – Sestito oba 10 min.
Hity: 38 – 28
60:00
58:42
Jones tvrdě sestřelil u hrazení Chrise Taneva (VAN), ten ale ještě předtím vyhodil puk mimo hrací plochu a dostává dvě minuty za zdržování hry.
57:30
Canucks vyhazují pouze k Dubnykovi, domácí jsou blízko důležitému vítězství.
56:25
Další pokus domácích má na svědomí Eberle, i teď je brankář hostů úspěšný.
56:17
Z levého kruhu pálí pohotově Hall, Luongo nadvakrát vyráží.
56:00
Další zblokovaná střela, tentokrát se pokoušel prosadit zleva Daniel Sedin.
54:50
Hráči Canucks jsou sice ve třetí třetině po většinu času v držení kotouče, domácí jim ale nedávají moc času ani místa na to se prosadit.
53:24
Higgins to zkoušel zpoza obránce, ten ale dokázal zablokovat kotouč a Dubnyk tak zasahovat nemusí.
52:30
Další zákroky Luonga po střelách Pottera a střelce tří branek Halla.
52:00
Hall se tlačil do zakončení mezi kruhy, obránci hostů mu ale stačili zblokovat hůl.
50:40
Potterovu střelu vyráží Luongo zpět do hry, na druhé straně netrefuje svatyni domácích svým pokusem obránce Hamhuis.
50:00
Hemský mezi kruhy a jeho rána netrefuje lapačku Luonga, bohužel pro českého útočníka ani branku hostů.
49:20
Alberts nahazuje od modré na Dubnyka, ten s přehledem vyráží.
48:40
Po přiťuknutí od modré čáry pálí z levého kruhu tvrdě Justin Schultz, Luongo tlumí puk na své hrudi.
47:48
Z rohu si před branku povyjel Daniel Sedin, prudká rána končí vedle domácí branky.
47:30
Tvrdou střelu Šmída od modré čáry Luongo kryje.
47:20
Od modré pálí směrem k Luongovi obránce Whitney, ten jeho střelu vyráží.
46:20
Akci hostů zastavuje odpískaný offside.
45:20
Z ¨levého kruhu pálí tvrdě Petrell, střela letí kolem tyče Luongovy branky.
44:40
Zdá se mi, jako by hosté nedokázali vymyslet nic nového na domácí obranu, nahozený puk od modré a pak doufat v teč, to dnes na Edmonton asi stačit nebude.
43:41
Po icingu Vancouveru následuje buly před Luongem.
41:58
K volnému kotouči v obranném pásmu hostů se prodral Jakupov, svým napadáním přidělal Canucks velké starosti.
41:00
Od modré pálil dvakrát po sobě Garrison, první střelu Dubnyk vyrazil, tu druhou už zblokovali beci Edmontonu.
40:20
Edler si sjel s kotoučem až mezi kruhy a vypálil, k Dubnykovi se ale pokus nedostal.
40:01
Statistiky po 2. třetině

Střely na branku: 14 – 18
Vhazování: 12 – 18
Vyloučení: 3 – 2
Hity: 29 – 19
Ve druhé třetině jsme se branky nedočkali a ani žádných pěkných hokejových momentů. Domácí se nikam neženou a snaží se pozorně bránit svůj náskok a tak nemá žádný z týmu možnost vypracovat si výraznější gólovou šanci. Poslední část hry začne přibližně v 05:57.
40:00
39:06
Higgins pálí z otočky mimo.
38:44
Jakupov se nedostal přes obránce hostů, ač se snažil seč mohl.
37:45
Debnyk si vkleče pohlídal levou tyč své branky.
36:21
36:00
Vancouveru se nedaří udržet v pásmu na delší dobu, Edmonton se zatím dobře brání.
35:30
Tvrdě pálil od modré Garrison, Debnyk vyráží.
35:09
A opět je puk až u brankáře hostů.
34:56
Domácí vyhazují až k Luongovi.
34:31
Edler našel mezi kruhy Henrika Sedina, ten ale při zpracování puku podklouzl.
34:21
Vysoká hůl Ryana Jonese (EDM) znamená přesilovou hru pro Vancouver.
34:00
Raymond pálil po zemi od levého kruhu pouze do betonu domácího brankáře.
33:40
Domácím musí začít s rozehrou až od Dubnyka.
32:55
Tempo hry teď výrazně opadlo. na vině jsou především nepřesnosti na obou stranách.
31:39
31:26
Stejný hráč teď pokazil zpětný pas na modrou na spoluhráče a mohl být rád, že toho hráči Vancouveru využili jen vyhozením do středního pásma.
30:40
Kombinačně se opět snažili domácí dostat až k Luongovi, Hopkinsův pas ale před brankou nikoho nenašel.
29:49
Hosté rychle vyhazují do středního pásma.
29:39
Přesilová hra pro domácí. Vyloučen Jason Garrison (VAN) za držení protihráče.
29:16
Mladíci v domácím dresu teď drží Canucks dlouho v obraně, nicméně víc než dva zblokované pokusy obránce Šmída z toho nebyly.
28:14
Hemský se krásně prosmýkl kolem obránce Vancouveru, jeho střelu mezi betony ale Luongo vyráží.
27:56
Po zásahu jednoho z beků hostů se puk ocitá v hledišti, vhazování před Luongem.
26:51
Lapierre pálí na domácí branku, Dubnyk vyráží.
25:58
Aktivní hosté se zapomněli v útoku, čehož využili k brejku domácí, Whitneymu ale střela nesedla a míří mimo.
25:20
25:00
Úplně stejně zamířil i další z beků hostů Bieksa.
24:20
Další pokus hostujícího obránce a opět mimo branku.
23:35
Od modrá střílel Garrison, ale vedle.
23:20
Domácí špatně střídali, dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě.
22:40
Zprava to zkoušel na Luonga domácí Paajarvi, neuspěl, jeho ránu brankář hostů vyráží.
21:44
Olejáři napadají rozehrávku hostí a získávají puk.
20:25
Edmonton se od začátku usadil v pásmu, po chvíli se ale sami hráči domácího týmu vyhazují ven.
20:01
Statistiky 1. třetiny

Střely na branku: 11 – 10
Vhazování: 6 – 12
Vyloučení: 1 – 1
Hity: 11 – 13
Máme tu konec první třetiny, do které domácí vlétli jako uragán a během dvou minut vstřelili svému soupeři tři branky. Když pak v 8. minutě zkompletoval hattrick Tyler Hall, znamená to, že domácí vedou po první třetině 4:0. Další třetinu sledujte přibližně v 05:06.
20:00
19:53
Sedm vteřin před koncem první části se ještě bude vhazovat před Luongem, ten raději přidržel kotouč před dojíždějícími domácími hráči.
18:54
Další zásah hostujícího brankáře po střele Petrella.
18:00
Jakupov vybojoval důrazným napadáním puk, z čehož posléze těžil Ladislav Šmíd, jenž otestoval pozornost Luonga v brance Vancouveru.
16:54
Potter si sjel k modré a tvrdě z první vypálil, puk ovšem letí mimo branku hostí.
16:27
Burrows od pravého kruhu střílí na domácí branku, Dubnyk i přes zakrytý výhled vyráží puk do bezpečí.
15:26
Nejprve se do šance dral Nugent-Hopkins, ke střele se dostal až následně Jordan Eberle, Luongo vyráží.
15:05
Hra se teď odehrává především ve středním pásmu.
13:15
Paajarvi trefuje po převzetí puku mezi kruhy pravou tyč hostující branky, následnou dorážku Hemského vleže likviduje pohotovým zákrokem Luongo!
12:28
Hosté jsou v posledních minutách lepším týmem, nicméně dohnat velkou ztrátu z úvodu utkání bude hodně těžké.
12:28
Henrik Sedin tečuje pokus jednoho ze spoluhráčů, Dubnyk chytá puk do své výstroje.
11:47
Velká šance Canucks na snížení, nejprve pálil tvrdě od modré Alberts, brankář domácích vyrazil pouze před sebe na dojíždějícího Higginse, ten ale trefuje pouze Dubnykův beton!
11:09
Bieksův pokus vyráží Dubnyk betonem, pokračuje se ve hře.
10:25
Po vyhraném buly se k puku dostal Raymond a rychle vypálil, branku domácích ale nedokázal trefit.
10:20
Po domácím icingu následuje vhazování před Dubnykem.
09:40
Tvrdá rána Albertse od modré čáry těsně míjí pravou tyč domácí branky.
09:04
O puk ale rychle přišli a domácí už spěchají opět k brance Vancouveru.
08:51
Hosté zakládají útočnou akci až od své branky.
08:00
Zleva pálil opět Hall, jeho střela ale neměla gólové parametry a letí mimo.
07:53
Edmonton právě vstřelil branku!

Domácí se postupnou kombinací dostali až k těsné blízkosti hostující branky, odkud z pravé strany protlačil puk za Luongova záda TAYLOR HALL a kompletuje tak čistý hattrick! Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Justin Schultz.
07:42
Hned po skončení domácího oslabení fauluje hostující Steven Pinizzotto (VAN) a přesilovku si tak vyzkouší i domácí hokejisté. Dvě minuty za nedovolené bránění.
07:42
06:50
Z mezikruží pálil zcela volný Burrows, jeho střela přestřelila domácí svatyni.
06:39
Další pokus Edlera, tentokrát už větší razance, Dubnyk opět kryje.
06:15
Od modré nahazuje na domácí branku Edler, jeho pokus Dubnyk vyráží.
05:53
Ti se ale nepřesnou přihrávkou sami vyhazují z útočného pásma.
05:42
Vysoká hůl v podání Ryana Smithe (EDM) znamená přesilovou hru pro hosty.
05:00
Petrell hledal přihrávkou najíždějícího Smythe, jeho pas byl ale zblokován hostujícím obráncem.
04:00
Edmonton je po skvělém úvodu, kdy během 147 vteřin vstřelil tři branky při chuti a dál útočí.
02:43

Nugent-Hopkins najel zleva do útočného pásma, pasem našel na druhé straně najíždějícího TAYLORA HALLA, jenž střelou z první nad Luongovu vyrážečku zvyšuje už na 3:0 pro Edmonton! Asistence: Ryan Nugent-Hopkins, Nick Schultz.
02:05
Luongo nahrazuje v brance hostí Schneidera!
02:05

Petry předal na modré puk LADISLAVU ŠMÍDOVI, který střelou z levého kruhu mezi Schneiderovy betony přidává druhý gól domácích! Asistence: Jeff Petry.
01:24
Hosté se osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.
00:50
Od modré zkouší střílet Garrison, jeho pokus zblokován.
00:16

Úvod jako hrom v domácím podání! Po pravé straně pláchl TAYLOR HALL a prudkou střelou nad lapačku nedává Schneiderovi šanci! Asistence: Jordan Eberle, Ladislav Šmíd.
00:01

Edmonton Oilers: Dubnyk (Chabibulin) – Schultz J., Schultz N., Petry, Šmíd, Potter, Whitney – Eberle, Nugent-Hopkins, Hall – Hemský, Gagner, Paajarvi – Jakupov, Horcoff, Jones – Brown, Smyth, Petrell.

Vancouver Canucks: Schneider (Luongo) – Garrison, Hamhuis, Bieksa, Edler, Tanev, Alberts – Burrows, Sedin H., Sedin D. – Hansen, Schroeder, Raymond – Pinizzotto, Ebbett, Higgins – Gordon, Lapierre, Sestito.

Rozhodčí: VanMassenhoven, Rehman – Mach, Brisebois.
Češi v akci

V domácím týmu budeme zvědaví na výkon útočníka Aleše Hemského a obránce Ladislava Šmída. V dresu hostí žádného českého hráče nenajdeme.
Vzájemné zápasy

20.01.2013 Vancouver – Edmonton 2:3sn
04.02.2013 Edmonton – Vancouver 2:3p
Edmonton Oilers se po odehraných dvou třetinách zkrácené základní části NHL nachází na jedenácté pozici Západní konference. Ve 33 zápasech získali olejáři stejný počet bodů, za 13 vítězství a 7 remíz z normální hrací doby. Z posledních dvou utkání však vyšli domácí vítězně a stáhli ztrátu na příčky zajišťující Play Off na tři body a tak mají i ve zbytku sezóny stále ještě o co hrát. Útok vedený mladíky Hallem, Gagnerem a Eberlem drží nad vodou ofenzivu Oilers, nutně však chybí výraznější bodová podpora od zkušených hráčů jako je Hemský či Whitney, kteří zůstávají trochu za svými očekáváními. Vyrovnanými výkony se prezentuje brankářská jednička Devan Dubnyk, kterému však více než zdatně sekunduje zkušený parťák Nikolaj Chabibulin.

Jordan Eberle 24 (10+14)
Vancouver Canucks se díky stabilním výkonům od úvodu sezóny drží na čele severozápadní divize a tím pádem i na třetím místě Západní konference za Chicagem a Anaheimem. Ze 34 odehraných zápasů posbírali hráči kosatek 44 bodů, a to díky bilanci 19 – 9 – 6, kterou navíc výrazně vylepšuje série sedmi výher v řadě z posledních utkání. O ofenzivu hostí se již několikátou sezonu starají bratři Sedinovi, letos se k nim skvěle přidává Raymond či dánský forward Hansen. V brankovišti se rovnoměrně střídají Lungo a Schneider, v posledních utkáních však přeci jen dostává více prostoru druhý jmenovaný.

Vancouver – Colorado 4:1
Vancouver – Columbus 1:0sn
Colorado – Vancouver 2:3

Henrik Sedin 29 (8+21)
Daniel Sedin 27 (9+18)
Jannik Hansen 19 (8+11)
V dnešním utkání budeme sledovat souboj dvou kanadských týmů a to konkrétně Edmontonu Oilers a Vancouveru Canucks.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.