Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
Utkání je u konce. Ve druhé půli jsme už viděli o něco pohlednější hokej. Vítězství si z Minsku nakonec odváží Dinamo Riga, která dokázala v první třetiny získat dvougólové vedení a i když se domácím podařilo srovnat, lotyšský celek využil jednu z mála šancí, kterou měl ve třetí části a ujal se znovu vedení, čemuž už se domácí nedokázali vyrovnat. Utkání končí výsledkem 2:3.
60:00
59:49
Už to nevypadá, že by se domácím podařilo něco s výsledkem udělat.
59:21
Domácí zabrali útočné pásmo.
59:01
Začala poslední minutě třetí třetiny.
58:55
Hosté se zbavují kotouče, ale není to zakázané uvolnění.
57:35
Domácí se nemohou prosadit.
55:34
Domácí sehráli opravdu nádhernou akci, která ovšem bohužel pro Minsk neskončila gólem. Chtělo to o přihrávku méně.
53:39
Domácí v útočném pásmu.
51:35
Riga právě vstřelila branku!
Rychlá odpověď lotyšského celku. Krisjanis Redlihs z obranného pásmu posunul puk na PAULA SZCZECHURU, který po kličce ve středním pásmu ujel domácí obraně a z pravého kruhu chladnokrevně prostřelil Haugena k levé tyči.
50:39
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Už to začínalo vypadat, že domácí tu druhou branku snad nedokážou vstřelit, ale nakonec se to podařilo a jejím autorem je TIM STAPLETON. Asistence: Teemu Laine, Lukáš Krajíček.
50:08
Tellqvist musel řešit velmi nepříjemnou situaci, ale poradil si výborně.
49:38
Hosté vyhazují puk do obranného pásma domácích.
48:42
Hráči Minsku drží kotouč v útočné třetině v rohu kluziště.
47:42
Komerční přestávka.
46:50
A už se hosté osvobodili a mohou vystřídat.
46:30
Stále trvá nebezpečí před Tellqvistem.
45:50
45:20
Zatím je to velmi nepovedená přesilová hra v podání domácího celku.
44:36
Irglova formace vybojovala alespoň útočné pásmo pro domácí.
44:09
Ale okamžitě po vhazování se Riga osvobodila.
43:50
Domácí budou hrát přesilovou hru.
43:36
Domácí opět v útočném pásmu a dokonce se dostali ke střele, kterou Tellqvist vyráží do rohu kluziště.
43:18
Zakázané uvolnění Minsku.
42:42
Domácí přecházejí útočnou modrou.
41:52
Dobrá příležitost jednoho z domácích hráčů, který se ocitl sám před brankou, ale nedokázal přesně zakončit.
41:08
Teď už se ale Riga osvobodila.
40:45
Domácí od začátku drží útočné pásmo.
40:01
Třetí dějství začne přibližně v 18:34.
Druhá třetina už byla o něco bohatší na šance, ale také o něco chudší na branky. Celou třetinu vyhráli domácí, kteří zvýšili tempo a vyvinuli na soupeře tlak, ale zatím to stačilo pouze na snížení. Na druhou stranu hrál Minsk dlouhé oslabení ve třech a tak možná můžou být za toto skóre rádi.
35:52
Závar před brankou hostů a menší strkanice.
36:59
Polovina domácí přesilovky je za námi a zatím jsme neviděli žádnou vážnější akci.
35:59
Hosté hráli v šesti a na trestnou lavici usedá Aleksandrs Niživijs.
36:01
Linglet nahrával na druhou stranu, kde byl Libor Pivko, ale s obtížným kotoučem si nedokázal poradit.
35:47
Dobrá příležitost domácích, která ovšem neskončila gólem.
34:41
Útočná akce Rigy nevyšla a kotouč mají na svých hokejkách domácí.
34:08
Po spoustě soubojů o kotouč se dopředu vydávají hráči hostí.
32:41
31:43
Hráči Rigy se vysunuli, ale domácí znovu získávají kotouč.
30:49
30:30
Nebezpečí před domácí brankou po nepříjemné teči, ale Tellqvist má puk ve své moci.
30:09
Riga už drží pásmo. Střela od modré teď byla zblokována do rohu kluziště.
29:30
Tellqvist musel zasahovat při přesilovce svého celku.
28:49
Po chybě domácího hráče v obranném pásmo se málem dostal do velké šance Mejja a zachraňovat to musel až Pavel Černook, který odchází na 2 minuty za hákování.
28:25
Velké nebezpečí před brankou Tellqvista, ale vyrovnání z toho není.
28:00
Domácí získali útočné pásmo.
27:15
Znovu se hraje ze strany na stranu.
25:47
Tim Stapleton se dostal do samostatného úniku a pálil z pravé strany, ale Tellqvist jeho pokus vyrazil.
23:07
Ještě 40 vteřin zbývá hostům dvojnásobné početní převahy.
22:38
Na trestnou lavici odchází také Janne Niskala domácí si zahrají ve třech.
21:43
Prvním vyloučeným v dnešním utkání je Lukáš Krajíček, který vyfasoval menší trest za hákování.
21:39
Kotouč má Tellqvist ve své lapačce a bude se vhazovat.
21:26
Až teď se domácí vymanili z tlaku.
21:03
Riga v útočném pásmu.
20:16
První lajna domácích snižuje, jmenovitě VLADIMIR DENISOV, který od modré čáry vymetl šibenici Haugenovi branky. Asistence: Teemu Laine.
20:01
Druhá třetina začne přibližně v 17:45.
V první třetině jsme příliš pohledný hokej neviděli. Většinu času jen obě mužstva bruslila nahoru a dolu a sváděla souboj o puk, až ve 14. minutě poprvé změnil skóre střelou od modré Cibulskis a 10 vteřin před koncem vytěžili hosté z velkého závaru před domácí brankou druhý gól. Po první třetině tak vede Riga 2:0.
20:00
19:50
Jen několik vteřin před koncem první třetiny zvyšují hosté své vedení. Postaral se o to ALEXANDR GIROUX.
19:45
Hosté ve velkém tlaku.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:55
Hezkou individuální akci předvedl Tim Stapleton, který sám vykličkoval z rohu kluziště a střelou tahem ohrozil Tellqvista, který jeho pokus vyrazil vysoko mimo hřiště.
18:32
Minsk stále drží pásmo.
18:10
Nepřesná střela hostujícího obránce a dopředu jde domácí hráč.
17:56
17:44
Obrovská šance domácích gólem neskončila. Hráčů Minsku bylo najednou před Tellqvistem několik, ale nepřesná přihrávka před bránu celou akci zhatila.
17:02
Střela z levého kruhu, která na Tellqvista přes obránce ani neprošla.
16:28
Domácí se ubránili náporu hostí a postupují dopředu.
15:05
Domácí se pokouší co nejrychleji odpovědět, ale nemohou se udržet v útočném pásmu.
13:53
Po pěkné zadovce se na modré čáře dostal k puku OSCARS CIBULSKIS, který tvrdou ranou propálil vše co mu stálo v cestě.
12:59
Po delší době jsme viděli nebezpečnější akci. Černook pálil od modré a před brankou ještě dorážel Stapleton, ale Telllqvist byl na svém místě.
11:08
O další útočnou akci se bude pokoušet domácí celek.
10:21
Hraje se rychle a skoro se nepřerušuje. Až teď a pokračovat se bude po komerční přestávce.
09:26
Nepřesná přihrávka vyhnala domácí znovu do středního pásma.
08:50
A Riga se znovu dobře ubránila a nedovoluje před svou brankou žádné větší nebepečí.
08:28
07:39
Tak to obléhání hostující branky netrvalo dlouho a u puku už jsou hráči Rigy.
07:16
Minsk se usazuje v útočném pásmu.
06:25
Až teď měl Haugen potíže, ale nakonec dopadlo pro domácí vše dobře.
05:35
A znovu vidíme to samé, sem a tam. Brankáři jsou na pozoru, ale zasahovat zatím prakticky nemuseli.
04:37
Další nevydařený útok Minsku a znovu se hraje na druhé straně.
03:47
Domácí hráči přešli přes útočnou modrou.
03:07
Vidíme hokej ze strany na stranu, ale zatím nic nebezpečnějšího.
02:36
Hraje se v útočné třetině hostů.
02:05
Další pokus o útok ze strany Minsku nevyšel.
01:04
Domácí se osvobodili z mírného tlaku.
00:25
V úvodní akci byli domácí, ale hosté se ubránili a už postupují dopředu.
00:01
Dohrály státní hymny a za několik okamžiků utkání vypukne.

HC Dinamo Minsk: Haugen (Šaljapňov) - Denisov, Niskala, Krajíček, Goroško, Murphy, Černook, Nogačjov - Irgl, Pivko, Laine - Platt, Stapleton, Stas - Kulakov, Linglet, Kitarov - Lopačuk, Michajlov, Drozd - Chužejev.

Dinamo Riga: Tellqvist (Gudlevskis) - Rēdlihs, Galvinš, Carle, Porejs, Rekis, Cibulskis - Karsums, Johnson, Ankipans - Niživijs, Džeriňš, Mejja - Giroux, Daugavins, Szczechura - Pavlovs, Bukarts, Skvorcovs - Bičevskis.

Rozhodčí: Dejev, Ravodin - Morozov, Čubykin .
Dobré odpoledne,

v dnešním utkání Kontinentální hokejové ligy se podíváme na hřiště HC Dinama Minsk, kam zavítá lotyšský celek Dinamo Riga.

Domácí jsou na tom papírově lépe. Nejen, že že drží průběžnou devátou příčku se ztrátou jednoho bodu na osmý Doněck se dvěma zápasy k dobru, ale také jsou momentálně ve vynikající formě, když z posledních pěti utkání pouze jednou prohráli a to navíc až po samostatných nájezdech.

Hostující Riga má sice z posledních čtyř zápasů dvě výhry, což je na Dinamo poměrně dobrá statistika v této sezóně, ale stejně je to pořád málo a tak se nachází hosté v tabulce na předposledním místě s náskokem čtyř bodů na poslední Spartak Moskva.

Vzájemná střetnutí mají dnešní soupeři celkem vyrovnaná. Hosté jsou na tom dokonce o chlup lépe, když dokázali vyhrát 7 z 13 vzájemných ligových utkání. Celkem pětkrát z toho muselo oba celky rozsoudit až prodloužení nebo samostatné nájezdy. Uvidíme tedy, jestli domácí potvrdí roli mírného favorita, nebo Riga zvládne uhrát další dobré utkání s tímto soupeřem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.