Utkání plné zvratů rozhodl až v nastavení Kosticyn, který dorazil střelu svého parťáka Pěrežogina. Jinak ve třeti třetině byli jasně lepší hosté, kteří vždy, když vedli o branku se zbytečně stáhli a ihned inkasovali. To přineslo Atlantu ten zasloužený bod. Zápas tak skončil 3:4 v prodl.
60:39
Avangard právě vstřelil branku!
Tak nakonec Omsk urval ten bod navíc. SERGEJ KOSTICYN unikl svému obránci z mezikruží a od pravého mantinelu tečoval střelu Pěrežogina. Bez asistence.
60:01
Začalo prodloužení.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:03
Mytišči právě vstřelilo branku!
Tak se přece jen podařilo domácím vyrovnat. Do branky dostal puk Ignatuškin po přihrávce Žerděva a překonal bezmocného Rämöho. Asistence: Nikolaj Žerděv.
56:44
Velká komplikace pro hosty, vyloučen Nikitin.
56:08
Omsk rezignoval na útok, snaží se bránil vítězství.
55:41
A opět Žerděv, po jeho akci zakončoval mimo Rybakov.
55:02
Omsk pečlivě brání svoji modrou. Ale domácí se usadili v jejich třetině.
54:25
Chyba v rozehrávce Avangardu, domácí se však k ničemu nedostali.
53:07
Atlant začíná od své branky. Hosté brání hubené vítězství.
52:49
A další rána na Rämö, střílel Michnov.
52:48
Kolcov se zkusil vetřit mezi dvoujci obránců, ti ho zastavili.
51:20
Omsk se snaží nepřestávat v aktivní hře, ovšem Atlant se již za cenu rizika vrhlá do útoku.
51:00
Těm se nedaří usadit v jejich třetině.
50:36
Popov nasbíral cenné sekundy ve třetině Mytišče.
50:00
Domácí se za pomoci Žerděva dostali ke střele, ale nic z toho nebylo.
48:49
Nabruslil si omský útočník ALEXANDR POPOV a v plné rychlosti vtrhl mezi obránce Atlantu, kteří jej faulovali, ale ještě stačil zavěsit. Bez asistence.
47:33
Hra je hodně nepřesná, obě mužstva si pozorně brání modrou a je těžké se prosadit.
46:15
Velká šance Michnova, který ujížděl se svým spoluhráčem dva na jednoho, ale zakončil sám z poměrně ještě velké dálky.
45:30
Ovšem také z něj nic nebylo.
45:24
Ti se ale ubránili. A zakládají vlastní protiútok.
45:00
Omsk se usadil ve třetině domácích.
Dnešní utkání sleduje 6200 diváků. Vyprodáno.
44:00
Ale Atlant se nyní snaží zavřít svého soupeře v jeho třetině.
43:30
Popov se snažil dostal od mantinelu v útočném pásmo, obrana ho nepustila.
42:49
42:29
Omsk perfektně přistupuje ke svým supeřům, kteří se snažili vytvořit střelecké prostory. Omsk se ubránil.
42:01
A závěrečnou střelu Ozolinše z pravého kruhu Rämö kryje.
41:48
Ignatuškin zahajoval kombinační melu svého týmu, ale zatím se Omsk drží.
41:18
Atlant v útočném pásmu.
40:49
Vyloučen hostující Sjomin za držení.
40:40
Pěrežogin zakládal první útok Avangardu, který skončil na obraně domácích.
40:01
Druhá třetina se začala skutečně hrát až od 27. minuty, kdy se prosadil domácí Kablukov a vyrovnal. Do té doby byli domácí neschopni překvapit dobře bránícího soupeře. Poté přejali znovu iniciativu hosté, kteří po vyloučení Frogrena opět vedli - 1:2. Ale neradovali se dlouho rozhodčí je za zbytečné zákroky poslali do třech a při stoprocentních šancích Žerděva Rämö čaroval, ovšem na tečovanou ránou od modré byl už krátký - 2:2. V závěru třetiny se hra přelévala ze strany na stranu, ale branka již nepadla.
40:00
39:51
Třetina se dohrává na polovině Omsku. Ten ještě devět sekund před koncem zahrává na zakázané uvolnění.
38:47
Od modré nyní zkoušel Kudobina Salmela, ale jeho rána postrádala rychlost.
38:01
Nyní se hra přelévá ze strany na druhou, ale Omsk je nebezpečnější. Přesto domácí obrana drží.
35:46
A další velká šance hostů, o vedoucí branku se pokoušel Pěrežogin, ale Kudobin jeho střelu jen tak tak vyrazil.
34:15
Ale na střelu od modré od Višněvskijeho už byl Rämö krátký. Domácí vyrovnávají. Ovšem ještě ránu tečoval ANDREAS ENGKVIST. Asistence: Perttu Lingren, Ivan Višněvskij.
34:24
A Žerděv ve velké šanci, ale netrefil.
33:47
A hosté jdou do třech. Taratuchin za hákování.
33:47
A ve velké šanci Žerděv, kterého zblízka vychytal Rämö.
32:10
A další vyloučení. Tentokrát jdu do čtyřech hosté. Pivtsakin za hákování.
31:49
Avangard využívá rychle svoji výhodu a ALEXANDR PĚREŽOGIN posílá puk do prázdné branky, po zajímavém odrazu od mantinelu. Asistence: Alexandr Popov, Anton Bělov.
32:00
Omsk se již usadil v útočném pásmu.
31:31
Vylouče domácí Frogren za sekání.
31:30
Frolov střílel od modré, ale jen do připravného Kudobina.
30:46
A znovu Pěrežogin, kterého zastavila hůl Kudobina.
30:22
Taratuchin se probíjel do šance, ale domácí obrana ho včas zastavila.
29:00
Nyní se role vyměnili a v polovině druhé třetiny má více ze hry hostující Avangard.
28:18
Ale Frolov se Sjominem nic nevymysleli.
28:05
A vrací stejnou mincí.
27:23
Stále obléhá branku posledního vítěze KHL. Ten se drží.
27:09
Atlant opět v tlaku.
26:30
Omsk se nyní více snaží v ofenzívě, ale Mytišči vypadá lépe hlavně její obranná hra.
26:04
ILJA KABLUKOV se proháčkoval až k brance hostů a poloze letmo dokázal přehodit ležícího Rämö. A vyrovnal. Asistence: Alexej Michnov.
24:06
Ale nic z toho nevymysleli, od mantinelu je hosté nepustili.
24:00
Domácí v tlaku.
23:27
Nyní je hra hodně neurovnaná. Mužstva se rychle střídají ve výměně koutouče.
22:45
Atlant také zahrozil na druhé straně.
22:20
Ivanov s Kosticynem zkoušeli své štěstí, ale Kudobin na místě.
21:49
Zakázané uvolnění.
21:41
Hosté začínají od své branky.
21:15
Popov střílel na Kudobina, ale hodně vedle.
20:43
Atlant se vydává první do třetiny soupeře, který ho ovšem rychle zastavuje a sám vyráží do útoku.
20:01
20:00
Hosté měli parádní nástup už za devět sekund hry překonal Kudobina Popov - 0:1. Toto skóre vydrželo až do konce první třetiny, i přes řadu šancí hostujícího Avangardu, který jasně přehrává Atlant. Ten se do šancí příliš nedostává. A na druhé straně chytajícího Rämö skoro nezaměstnal.
18:38
Domácí se pokusy vylézt z ulity, ale hosté je zastavili již na modré.
18:03
Hostující Sjomin s Frolovem se tlačili do zakončení, obrana Mytišče je zastavila.
16:58
17:23
Domácím se nedaří nic vymyslet.
16:24
A Omsk znovu vyhazuje nahozený puk.
15:53
Atlant ve třetině hostů, ale ti už vyhazují puk ven.
14:58
Domácí si z tlaku vykoledovali faul soupeře. Ivanov dostane menší trest za sekání.
14:57
Omsk se nemůže dostat s pukem za polovinu a domácí začínají přehrávat Avangard.
12:07
Omsk se usazoval v útočné třetině, jenže než stačil cokoliv vymyslet, Atlant vyhodil.
11:24
Frolov střílel od modré na Kudobina, který s tímto pokusem neměl menší problém.
10:51
Ale Lemťjugov se se svými spoluhráči ocitl v postavení mimo hru.
10:50
Atlant začíná svoji útočnou akci.
10:00
Omsk se snažil zakončil, domácí obránci Nuriszamov mu však lehli do rány a zblokovali ji.
09:33
Zakázané uvolnění Mytišče.
08:34
A znovu Omsk, který nyní zatlačuje domácí. Střílel Sjomin, ale Kudobin byl na místě.
07:58
A na druhé straně se řítil do šance Ivanov, který nezakončil přesně.
07:41
Nyní zavřel Atlant Omsk, který je ovšem k ničemu nepustil.
05:09
A nyní také Nikitin, který vyzskoušel pozornost Kudobina.
05:02
Kterému to nedělá tolik problémy. Bleskový přechod do ofenzívy zakončoval od modré Frolov.
05:00
Domácí se snaží napadat rozehrávku Omsku.
04:45
Domácí se dostávali do tlaku, ale opět vynikající obrana Omsku včele s Pujacsem. Přerušení. Posunutá branka.
04:35
Hra má obrovský spád.
04:15
Atlant se dostával do tlaku, ale Omsk spoléhá na rychlé protiútoky.
04:00
Omsk se však také ubránil.
03:33
Ale již rozehrávají vlastní útočnou akci.
03:21
Obléhá branku domácích, kteří je nechávají hrát po rozích.
03:00
Omsk začíná nový útok.
02:45
Také na druhé straně se dostával do šance Majorov po přihrávce Žerděva, ovšem přihrávku na druhou stranu obranan Avangardu zblokovala.
02:14
Hosté znovu v útoku, který však domácí obrana zastavuje.
00:51
A Avangard dále tlačí Davydov má plné ruce práce.
00:09
Tak tomu se říká bleskový úvod za brankou vybojoval puk Záborský a předložil jej ALEXANDRU POPOVOVI a ten překonává ještě nerozchytaného Kudobina. Asistence: Tomáš Záborský.
00:01
Uvodní pětky na ledě, zápas každou chvíli začne.
Oba týmy již poslouchají úvodní hymny.

Atlant Mytišči: Kudobin (Davydov) - Višněvskij, Petrov, Semjonov, Frogren, Ozolinš, Rukavišnikov - Engkvist, Majorov, Žerděv - Lemťjugov, Lingren, Gluchov - Michnov, Ignatuškin, Kolcov - Rybakov, Kablukov, Točickij - Ševčenko.

Avangard Omsk: Rämö (Reizvik) - Nikitin, Bělov, Salmela, Pivtsakin, Ljamin, Pujacs, Kalašnikov - Popov, Pěrežogin, Záborský - Sjomin, Frolov, Kosticyn - Pěrvušin, Taratuchin, Něstěrov - Volkov, Mozer, Ivanov - Orlov.

Rozhodčí: Nalivaiko, Naumov - Lazarev, Putilin.
ATLANT MYTIŠČI:
Domácí odehráli skoro všechna utkání venku kromě pěti. A z nich získali třináct bodů, což zaslouží respekt. Ale v posledních dvou na hřištích soupeřů klopýtli. V Čerepovci dostali 4:0 a v Minsku 3:2. přesto zůstává Atlant bezpečně zakotven na místě postupu do vyřazovacích bojů. Atlant odehraje své třetí utkání doma. V pondělí přehrál Yugru (4:2) a opět se může v případě výhry posunout v tabulce výše. Kdy má před ním stejný bodový zisk CSKA Moskva a HC Lev. Střelecky vedou Mytišči hlavně Glukov, Engqist a Andersson, kteří se umí prosadit.
AVANGARD OMSK:
Jak již bylo nastíněno Omsk nezažil příliš vydařený začátek a od čtvrtého kola do osmého neuhrál ani bod. To byla černá série tohoto výborného mužstva. Ale už se pomalu spící obr probouzí. V posledních pěti zápasech vyválčil už deset bodů. Hlavně na ledě Jaroslavle(2:5) výrazně promluvil, že Avangard je zpátky ve hře. Na lavičce stojí zkušený Petri Matikainen, který především sází na svoji údernou formaci Záborský, Popov, Pěrežogin.
Ve středeční pozdní odpoledne přivítá na svém ledě šestý tým západní konference Atlant Mytišči výsledkově se zvedající deváté mužstvo východní konference Avangard Omsk. Oba soupeři se doposavad příliš nesetkávali hovoří o tom statistika od vzniku KHL, která hovoří více ve prospěch domácího Atlantu, které až v posledních zápasech s Omskem začalo ztrácet nálepku oblíbeného soupeře. Do současných osmi utkání vyhrálo družstvo Mytišči pět zápasů, ovšem z minulých čtyřech střetnutí vyhráli pouze jediný. Proto se bilance vyrovnává. Obě mužstva se mohou spoléhat na zlepšující se formu a nabídnout nám zajímavou podívanou. Proto si nenechte ujít zajímavý duel těchto soků. Začínáme o půl šesté odpoledne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.