To je z dnešního utkání vše. Já Vám přeji příjemný zbytek noci, ačkoliv si mohu představit, že řada fanoušků bude muset závěr utkání nejprve vydýchat a nechat zklidnit svou tepovou frekvenci, ať už fandili jednomu z týmů, nebo zápas sledovali jako nestranní pozorovatelé. Děkuji za pozornost a u dalších onlajnů se těším opět na počtenou!
Střely na branku ve 3. třetině – 8:11, celkem – 21:30
Utkání končí a na straně Bostonu propuká obrovská radost! Domácí Medvědi ještě minutu a půl před koncem prohrávali 1:2, ale pak přišel jejich neskutečný obrat! V čase 58:31 nejprve při power-play vyrovnal David Krejčí, ale to ještě nebylo vše. 13 sekund před koncem totiž strhl vítězství na stranu Bruins Zdeno Chára. Pro Pens je to hodně krutý výsledek, vždyť o body přišli až v samém závěru a za celý zápas si vypracovali podstatně více šancí než jejich soupeř. Na to se však už historie ptát nebude, v ní bude zapsáno jen to podstatné, Boston – Pittsburgh 3:2!
60:00
59:48
Hosté samozřejmě bez brankáře!
59:47
Bruins právě vstřelili branku!
To je neskutečné! Pens byli většinu zápasu o něco lepší, ještě necelé dvě minuty před koncem vedli, ale pravděpodobně odjedou bez bodu! Domácí Smith dostal puk na osu kruhů, kde byl kapitán Bruins ZDENO CHÁRA a na jeho střelu Fleuryho lapačka nedosáhla!!! Asistence: Reilly Smith a Brad Marchand.
59:28
Icing Bruins.
59:01
Poslední minuta třetí třetiny.
58:31
To je závěr, domácí při power-play vyrovnávají! Přihrávka Lucice od zadního mantinelu propadla až mezi kruhy na hůl DAVIDA KREJČÍHO a ten svým pátým gólem v sezóně srovnal 89 sekund před koncem na 2:2! Asistence: Milan Lucic a Jerome Iginla.
58:22
Domácí hrají bez brankáře!
57:46
Vzrušující momenty na obou stranách. Nejprve střelu Hamiltona zastavila tyč. Na druhé straně zase ujel Sidney Crosby, kterého nadvakrát skvěle vychytal Rask! Boston tak stále žije.
57:20
Paille se před brankou točil s pukem, ale Kunitz mu ho vypíchl.
57:09
Před brankovištěm Fleuryho se strhla menší strkanice, ale vášně se již zklidnily a může se tak pokračovat.
56:44
Lucic se neprosadil přes Desprese. Ten mu puk vzal a následně i rozehrál.
55:54
Nahození Kruga na Fleuryho neprošlo, Pittsburgh velmi dobře brání.
55:33
Fleury musel podržet puk před dojíždějícím Smithem.
55:12
Campbell na modré nezpracoval puk a vystavil se do ofsajdu. Následuje reklamní pauza, už poslední.
54:49
Domácím se čas krátí, ale jejich nápor stále nikde.
53:52
Rask musel po chybě Seidenberga daleko z branky, aby odpálil puk před Megnou. Ten by jel jinak sám.
53:12
Smith v souboji 1 na 1 s obráncem Pens Niskanenem. Ten se obhodit nenechal a puk Smithovi vypíchl.
52:44
Zakázané uvolnění Penguins, hra se stěhuje před Fleuryho.
52:05
Puk se odrazil před brankoviště Pittsburghu, ale jako první se k němu dostali hostující beci.
51:43
Z úhlu vystřelil Conner, další zákrok Raska, který má kotouč pod sebou.
51:26
Z dálky vystřelil Dupuis a Rask opět raději přidržel kotouč v lapačce. Vhazovat se bude po jeho pravici.
50:27
Smith se pokusil dostat puk na rozjetého Bergerona, ten těžkou přihrávku nezachytil.
50:17
Po nahození Vitaleho podržel Rask puk v lapačce. Další reklamní přestávka.
49:58
Deset minut do konce třetí části a Tučňáci stále nepouští soupeře do žádného tlaku.
49:16
Hned po buly vypálil od modré Despres, Rask vyráží.
49:10
Je tu komerční přestávka.
49:10
James Neal obehrál Kruga, přes kterého se natlačil až před Raska. Ten domácí podržel a betonem stačil zakročit. Následně domácí vyhodili na icing.
48:07
Kobasew to zkusil z úhlu, Rask si tyč pohlídal. Pozorný byl také po střele Niskanena od modré.
47:25
Marchandovu přihrávku na modrou vystihl Dupuis a vypíchl puk do středního pásma.
46:23
Puk jen zaduněl o zadní mantinel po dělovce Dupuise.
45:44
45:02
Hamiltonovu střelu Fleury vyrazil jen k Reillymu Smithovi, který nedokázal trefit zcela odkrytou klec!
44:32
Dělovku Smitha vyrazil Fleury. K dorážce se domácí nedostali.
44:15
Hráči Bostonu přišli o pásmo.
43:43
Kunitz jde na trestnou lavici za podražení beka Bruins Hamiltona. Domácí budou hrát přesilovku.
43:32
Chára nahazoval před branku, ale kotouč až na hostujícího brankáře neprošel.
42:50
Seidenbergovu střelu od modré vyrazil Fleury, poté pálil mimo Bergeron.
42:15
Uvidíme, s čím Boston přijde. Určitě by domácí hráči měli zvýšit tlak na bránu Fleuryho.
40:45
Crosby předal kotouč do křídla Megnovi, jehož nahození z rohu Raska nepřekvapilo.
40:01
Máme tu první informaci o zraněném Brooksovi Orpikovi. Zadák Tučňáků byl odvezen do nemocnice, ale již je plně při vědomí a komunikuje s okolím.
Třetí třetina začne přibližně ve 3:04.
Ve druhé třetině gól nepadl, ale více šancí má stále Pittsburgh. Blízko zvýšení na rozdíl dvou branek byl například Jokinen, jehož střelu vytáhl za již překonaným Raskem obránce Seidenberg a také Kunitz, který si při samostatném úniku již položil domácího gólmana, ale ten ještě koncem betonu kotouč vytěsnil.

Střely na branku ve 2. třetině – 8:6, celkem – 13:19
40:00
39:54
Druhé dějství se už jen dohrává a skóre se měnit nebude.
39:01
Poslední minuta druhé části.
38:38
Jedovatou střelu Niskanena vykopl Rask jen před sebe a vzápětí tak musel přestát hned dva pokusy o dorážky. Měl štěstí a domácí tak stále prohrávají jen o gól.
38:19
Dupuisovu přihrávku napálil obránce Letang těsně za modrou a je z toho tedy postavení mimo hru.
37:49
V závěru třetiny je zase nebezpečnějším týmem Pittsburgh.
37:12
Niskanenovu střelu od modré tečoval mimo Neal.
36:33
Hned po buly vystřelil Neal, Rask byl pozorný a máchl pro kotouč lapačkou.
36:29
Tvrdá střela Dupuise skončila na zadním mantinelu. Vzápětí je hra přerušena a následuje reklamní přestávka.
35:09
Kotouč se zrádně odrazil od zadního mantinelu před branku, kde byl Crosby. Dostat puk do domácí branky kapitán Tučňáků nedokázal.
34:06
Tutovka Chrise Kunitze! Ten jel na Raska zcela sám, roztáhl si ho a už se zdálo, že zakončuje do téměř prázdné branky. Rask však dokázal vyrazit puk koncem betonu nebo možná bruslí!
33:34
Domácí obraně pláchl Adams a jen těsně minul Raskovu branku.
33:23
Domácí kompletní a zahrají si krátkou přesilovku.
32:47
K odraženému puku se dostal na levém kruhu Krug, trefil však jen padajícího obránce.
31:51
Vyloučen Chris Kunitz, který Pailleho sekl.
31:51
Chára poslal do samostatného nájezdu Pailleho, jehož zakončení však zastavil pravým betonem Fleury!
31:35
Boston na úvod oslabení vyhazuje.
31:22
Iginla si vzápětí v souboji za brankou přidržel Desprese a dvě minuty si posedí na trestné lavici.
31:06
Hamilton nahazoval puk do brankoviště, Iginlu ale hosté k dorážce nepustili.
30:53
30:11
Krejčí hledal střílenou přihrávkou Bergerona, ten nedokázal usměrnit kotouč za Fleuryho.
29:53
Další ránu Lucice vytěsnil pozorný Fleury.
29:22
Do střelecké pozice si najel Bartkowski, branku však netrefil.
29:06
Z levého kruhu střílel zápěstím Lucic, Fleury puk vyrazil do plexiskla za brankou.
28:52
Přesilová hra pro Bruins. Vyloučen Despres za držení pronikajícího Krejčího.
28:30
Tučňáci vozili kotouč v útočném pásmu, ale bez většího efektu.
27:28
Zakázané uvolnění Pittsburghu.
26:44
Před Raskem se objevil Vitale, bekhendem však domácího brankáře nepřekonal.
25:54
Boston snad poprvé v utkání přitlačil soupeře na delší dobu do jeho obranné třetiny.
25:32
Lucicovi nesedl volej a Fleury nemusel zasahovat.
24:46
Skončila čtyřiminutová přesilovka hostí, která kromě jedné šance nic nepřinesla.
24:11
Seidenberg nyní vyhodil.
23:51
Střelu Jokinena, která už mířila do odkryté branky, zastavil Seidenberg!
22:40
Tučňáci po krátkém pobytu v útočném pásmu opět ztratili puk a domácí ho mohli vyvézt až před Fleuryho.
22:11
Hosté nevědí, co v přesilovce hrát, Engelland zahrál na icing.
21:49
Penguins se zatím nemohou dostat do útočného pásma.
21:25
Hosté se vystavili do postavení mimo hru.
21:14
Chára vyhodil přes všechny čáry.
20:44
Marchand zasáhl vysokou holí Kunitze a Pens budou hrát na úvod třetiny přesilovku. Ta bude trvat dokonce čtyři minuty, jelikož v obličeji útočníka hostí se objevila krev.
20:01
Další třetina začne přibližně ve 2:14.
První třetina přinesla velmi jiskřivou podívanou. Hostující Pittsburgh odešel do šaten s vedením 1:2, když na úvodní gól Kunitze ještě stačil reagovat Smith, ale ve 14. minutě Tučňákům vrátil vedení James Neal, který naskočil z trestné lavice a hned dostal parádní přihrávku od Niskanena. Kromě gólů však vidíme také hodně tvrdé utkání se spoustou emocí. Ty zatím nejvíce propukly, když Thornton doslova knockoutoval beka hostí Orpika, jenž musel být po dlouhém ošetřování odvezen z ledu na nosítkách.

Střely na branku v 1. třetině – 5:13
20:00
19:44
Ale teď přišla velká šance domácích. Bergeron našel parádní křížnou přihrávkou Marchanda, který pálil do poloodkryté branky. Fleury se však rychle přesunul a lapačkou kotouč vytěsnil. Výborný zákrok.
19:20
Bostonu se přesilová hra nedaří, kotouč vyvezl do bezpečí Kobasew.
19:01
Další vyhození Pens, začala nám poslední minuta první třetiny.
18:26
Despres vyhodil a bránící čtyřka tak může jít střídat.
17:55
Ovšem na úvod domácí přesilovky musel zasahovat Rask.
17:42
Conner zasáhl vysokou holí Millera a přesilovou hru si zahrají Medvědi.
17:24
Na střely je to v tuto chvíli 4:13 pro Pittsburgh.
17:24
Hostující Conner se vystavil do postavení mimo hru.
16:07
Bruins v plném počtu.
15:54
Obrovský tlak Tučňáků, Rask fantasticky zastavil nejprve střelu Neala z mezikruží a poté i dorážku Crosbyho!
14:53
Boston zažívá těžké chvíle, hosté pokračují v přesilovkovém tlaku.
13:56
Další střelu vyslal Jokinen, Rask si připsal dobrý zákrok.
13:47
Neal byl v další šanci, když se snažil zblízka dostat bekhendem kotouč za Raska. Ten svůj tým tentokrát podržel.
13:13
Pittsburgh právě vstřelil branku!
JAMES NEAL naskočil z trestné lavice na led a hned dostal krásnou přihrávku na útočnou modrou od Niskanena. Hostující útočník si nabruslil až na levý kruh a prostřelil Raska mezi betony – 1:2. Pens mají navíc k dispozici téměř tříminutovou přesilovou hru. Asistence: Matt Niskanen a Simon Despres.
12:22
Conner hledal před brankou sjíždějícího Desprese, ten se až k zakončení nedostal.
11:07
Pokračuje se ve hře 4 na 4.
11:06
... a nyní je odvážen do útrob arény. Můžeme mu jen popřát, aby jeho zranění nebylo vážné!
11:06
Brooks Orpik je za potlesku diváků nakládán na nosítka.
11:06
Thornton pro dnešek dohrál, je vyloučen na 5 minut + do konce utkání.
11:06
Mezitím nám naskakují tresty. Neal je vyloučen za faul na Marchanda.
11:06
Brooks Orpik je stále ošetřován, nevypadá to s ním vůbec dobře.
11:06
Shawn Thornton se vrhl jako smyslu zbavený na Orpika, strhl ho na led a na zemi mu ještě stačil rozdat několik ran! Orpik zůstává bezvládně ležet na ledě...
10:13
A první střela Bostonu mezi tyče končí gólem! Puk se přes Kruga a Bergerona dostal až k REILLYMU SMITHOVI, který se z levého kruhu trefil přesně pod horní tyč. Asistence: Patrice Bergeron.
09:26
Z nebezpečné pozice sice střílel Iginla, ale Fleury stále nemusel zasahovat, protože kotouč trefil jen chrániče Orpika.
09:03
Od modré čáry střílel Sill, Rask má kotouč ve výstroji. Pittsburgh zatím působí mnohem čerstvějším dojmem.
08:31
Od Jokinena se dostal kotouč na pravý kruh k Megnovi, jehož střelu srazil do ochranné sítě Seidenberg.
07:43
Fleury stále ještě nemá v utkání žádný zákrok...
07:19
Oba hráči už sedí na trestných lavicích s tresty na pět minut.
07:19
Bitka mezi Lucicem a Engellandem!
06:33
Využitá přesilovka a Tučňáci jdou do vedení. Po rychlé předávce v útočném pásmu nahazoval od mantinelu kotouč před brankoviště CHRIS KUNITZ. Tam mu sjížděl Neal, ale kotouč se odrazil do sítě od Zdena Cháry, který si tak dal nešťastný vlastňák. Asistence: Sidney Crosby a Matt Niskanen.
06:17
Jeden z hráčů Pens si sklepl puk vysokou holí a vhazovat se bude až před Fleurym.
05:44
Po dalším závaru před Raskem napadl Thornton Orpika a na dvě minuty si posedí na trestné.
04:45
Crosby si vychutnal Cháru, který mu v souboji 1 na 1 ve snaze vypíchnout puk skočil pod nohy. Hostující kapitán však na kruhu chytře zasekl puk a Chára odjel až za branku. Crosby pak nabil Jokinenovi, proti němuž se stačil bleskurychle přemístit Rask.
04:23
Krejčí prohodil puk na Iginlu, ale ten mu ho už nedokázal vrátit. Fleury je stále bez zákroku.
03:30
Megna se s pukem dostal až na levý kruh, jeho střela však byla sražena a Rask nemusel zasahovat.
02:42
Od začátku sledujeme hodně tvrdý zápas. Tentokrát Lucic trefil u mantinelu Engellanda.
02:23
02:09
Engelland zahrál dokonce na icing. To je hodně nepovedená přesilovka pro Tučňáky.
01:42
Pens se nemohou dostat zpět do pásma.
01:03
Rask nasbíral první dva zákroky a nyní již domácí vyhodili.
00:21
Naopak se trestá na druhé straně, na trestnou zamířil Zdeno Chára.
00:21
Orpik trefil tvrdým hitem Erikssona! Domácím se to vůbec nelíbí, ale vylučovat se nebude.
00:01
Oficiality jsou za námi, můžeme se vrhnout na samotné utkání!
Zní avizovaná hymna USA.
V TD Garden probíhá předzápasová show. Za chvíli by měla následovat hymna Spojených států.

Boston Bruins: Rask (Johnson) – Hamilton, Chára, Seidenberg, Bartkowski, Krug, Miller – Iginla, Krejčí, Lucic – Eriksson, Bergeron, Marchand – Smith, Kelly, Söderberg – Thornton, Campbell, Paille. Trenér: Claude Julien

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Orpik, Engelland, Letang, Maatta, Despres, Niskanen – Dupuis, Crosby, Kunitz – Neal, Jokinen, Megna – Vitale, Sutter, Conner – Kobasew, Sill, Adams. Trenér: Dan Bylsma

Rozhodčí: Meier, Dwyer – Amell, McElman.
Československá stopa:
David Krejčí (BOS) – 28 zápasů, 21 bodů (4+17)
Zdeno Chára (BOS) – 28 zápasů, 11 bodů (6+5)
Vzájemné zápasy:
Letos půjde o třetí vzájemné utkání mezi oběma týmy. Jde však také o reprízu konferenčního finále z loňského ročníku, přes které po hladké výhře 4:0 na zápasy pronikl do bitvy o Stanley Cup Boston. V tomto ohledu tak Tučňáci mají soupeři stále co vracet.

Letošní sezóna:
31. 10. 13: Pittsburgh – Boston 3:2
26. 11. 13: Boston – Pittsburgh 4:3 po prodl.

Play-off 2013:
02. 06. 13: Pittsburgh – Boston 0:3
04. 06. 13: Pittsburgh – Boston 1:6
06. 06. 13: Boston – Pittsburgh 2:1 po prodl.
08. 06. 13: Boston – Pittsburgh 1:0
Boston Bruins:
Hráči Bostonu jsou s 38 body na třetím místě tabulky Východní konference. Poslední finalisté Stanley Cupu tak potvrzují, že mají ty nejvyšší ambice i letos. Medvědi disponují vyváženým kádrem, který z brankoviště jistí výtečný Fin Tuukka Rask. Také aktuální forma Bostonu je vcelku dobrá, o čemž svědčí bilance čtyři výher a dvou porážek z posledních šesti zápasů. Naposledy však Bruins podlehli v souboji druhého týmu konferenční tabulky se třetím 1:2 na ledě Montrealu. Trenér Julien bude postrádat obránce Johnnyho Boychuka, který se zranil při zápase v Montrealu. Otazník visí nad dalším bekem Adamem McQuaidem (třísla), jenž chyběl posledních osm zápasů.

Nejproduktivnější hráč: Milan Lucic – 21 bodů (11+10)
Nejlepší střelec: Milan Lucic – 11 gólů
Pittsburgh Penguins:
Pens jsou lídrem Východní konference s bilancí 41 bodů ze 30 zápasů. Tučňáci se spoléhají zejména na formu svého kapitána Sidneyho Crosbyho, jenž vede produktivitu celé soutěže. Hvězdnému Kanaďanovi však zdatně sekundují i Jevgenij Malkin a Chris Kunitz. Hokejisté Pittsburghu jsou nyní ve skvělé formě a zvítězili tak již v pěti utkáních v řadě. Naposledy jejich pohodu pocítili i Žraloci ze San Jose, kteří si domů odvezli porážku 5:1. Dnes se ale Tučňáci musí obejít bez nejlepšího hráče ligy posledních dvou týdnů Jevgenije Malkina, jenž vynechal už předchozí utkání a je otázkou, zda bude schopen naskočit Pascal Dupuis, který odstoupil ze hry v průběhu duelu se San Jose. Určitě mimo hru jsou také obránci Rob Scuderi s Paulem Martinem a forvardi Chuck Kobasew, Beau Bennett, Tanner Glass a Andrew Ebbett.

Nejproduktivnější hráč: Sidney Crosby – 41 bodů (15+26)
Nejlepší střelec: Chris Kunitz – 16 gólů
Srdečně tu vítám všechny příznivce NHL. V noci ze soboty na neděli tu máme velký šlágr v podobě souboje dvou elitních týmů Východní konference. Třetí Boston Bruins v něm přivítá konferenčního lídra Pittsburgh Penguins. Rozdíl mezi oběma týmy v tabulce činí tři body, navíc Boston je nejlepším týmem konference co se týče domácích zápasů a Tučňáci zase mají výbornou aktuální formu, když drží sérii pěti výher v řadě. Očekávat tak můžeme pohledné a dramatické střetnutí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.