To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
2. Alex CHIASSON (DAL) 0+1
3. Ray WHITNEY (DAL) 0+2
Československá stopa v utkání:
Tomáš HERTL (SJS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:29
Dnešní utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž zvítězil Dallas, který tak, jako vůbec první tým v této sezóně, dokázal porazit San Jose! Pro Sharks je to vůbec první ztráta bodu, ale nakonec i za bod mohou být hosté rádi!
V samostatných nájezdech zvítězil tým Dallas Stars.
A nedal! Brent Burns zkoušel prostřelit Ellise mezi betony, ale to si gólman pohlídal, to znamená, že rozhodující nájezd proměňuje ALEX CHIASSON a díky tomu si Dallas připisuje druhý bod!
Burns musí dát, když nedá, je konec.
Chiasson za Dallas, rychlý nájezd, přesná střela nad lapačku a je to gól!
Logan Couture hodně rozvážným tempem přijíždí před Ellise, střílí nad lapačku, ale netrefuje branku.
Tyler Seguin zkoušel "vymíchat" Niemiho, bez úspěchu.
Na druhé straně Joe Pavelski také nevyzrál na Ellise, jeho bekhendovou kličku si gólman pohlídal.
Jamie Benn sice krásně kroužil, ale bylo to hodně pomalé, neměl Niemiho čím překvapit, ten jeho střelu chytá.
Jamie Benn je první, kdo pojede nájezd.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani po pětašedesáti minutách vítěze neznáme, o vítězi tak budou muset rozhodnout až samostatné nájezdy!
65:00
Prodloužení skončilo.
64:57
Byť se ještě v samém závěru dostal do zakončení Couture, Ellis měl puk pod kontrolou. Hertl se v závěru prodloužení při přesilové hře 4 na
3 na led nedostal.
64:41
Pavelski zbytečně zariskoval a hosté ztrácí útočné pásmo.
64:30
Střelu Coutureho z pravé strany Ellis v pohodě chytá.
64:22
Ale hosté hrají svou přesilovou hru naprosto bez pohybu.
64:00
Posledních šedesát vteřin prodloužení.
63:58
Oddechový čas pro domácí.
63:58
Krošček pískán Gončarovi, který tak v nejméně vhodný okamžik, zhruba minutu před koncem prodloužení, posílá svůj tým pouze do třech!
63:45
Peverley střílí od modré, Niemi vyráží do rohu.
63:05
Pavelski nepřihrál Hannanovi na levou stranu a zaútočit mohou domácí hokejisté.
62:30
Polovina prodloužení za námi, nyní se do zakončení dostávají hosté, domácí se brání.
62:15
Kennedy málem využil zaváhání domácích, kteří střídali, ale nakonec nepřešel na levém křídle přes obránce Stars.
61:43
Přesto musí na druhé straně zasahovat Ellis před najíždějícím Pavelskim.
61:18
Šance Dallasu jsou nyní mnohem nebezpečnější, než San Jose.
60:52
Coutureho střela z pravé strany nebyla příliš povedená, Ellis v pohodě vyráží.
60:10
Jen připomínám, že v prodloužení se hraje ve čtyřech na obou stranách, pokud se někomu podaří dát gól, utkání končí.
60:01
Začalo prodloužení.
Ani po šedesáti minutách neznáme vítěze, již nyní má každý tým jistý alespoň bod, ale kdo získá ten jeden navíc? Sledujte i dál náš onlajn přenos, prodloužení začíná za malý okamžik.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:47
Hosté vyhazují ze své třetiny.
59:28
Bekhendový pokus Jamieho Benna, Niemi vyráží.
59:12
Couture vyhazuje puk před najíždějícím Seguinem.
59:00
Posledních šedesát vteřin třetí třetiny.
58:30
Prodloužení je čím dál pravděpodobnější.
58:15
Goligoski neudržel útočné pásmo.
57:30
Marleau v mezikruží, střela zápěstím, vysoko nad branku.
57:10
Peverley zaváží puk po pravé straně, ale nedostává se ke střele.
56:25
Bekhendovou střelu z pravé strany si Niemi pohlídal a přerušuje hru.
56:00
Puk opouští třetinu Stars, hosté musí spěchat pro puk k vlastní brance.
55:15
Mezitím se již "rozběhla" poslední pětiminutovka třetí třetiny, stav stále nerozhodný!
54:38
Stars vytlačeni do středního pásma, ale domácí udrželi puk na svých hokejkách.
53:39
Icing Dallasu, vhazování po pravici Ellise.
53:15
Oba týmy si nyní hlídají hlavně střední pásmo, nikdo nechce udělat chybu.
52:50
Jamie Benn po svém příchodu na led zakončuje z levé strany a trefuje nad ramenem Niemiho brankovou konstrukci!
52:34
Stars mají na ledě svou druhou formaci.
52:10
Po reklamní přestávce se v dresu Sharks na led dostává opět první pětka.
51:38
Další střela hostů, tentokrát z pravé strany, od modré, pálí Stuart, Ellis je pozorný a chytá.
51:28
Střelu Irwina z levé strany lapil Ellis do své lapačky.
51:00
Nyní se již na ledě objevuje Hertl, Sharks v útočném pásmu.
50:35
Dále je tam Irwin, Hertl na střídačce.
50:05
Ne ledě sice zůstal Thornton, ale je tam s Pavelskim.
49:41
Seguin tam musel pouze za cenu faulu zastavit Hertla, který inkasoval další velice tvrdý zákrok u mantinelu.
49:15
Thornton s Hertlem a Burnsem nyní dostali domácí obranu do úzkých.
48:55
Hosté nahazují puk do útočného pásma.
48:24
Po střele Chiassona z pravé strany má puk ve své moci Niemi, který přerušuje hru.
47:56
Pavelski zkouší vystřelit z pravé strany mezi nohama Daleyho, ale puk končí pouze v rohu.
47:38
Střela Irwina z levé strany, vedle, hrát mohou domácí.
46:42
Hertl s Burnsem nyní zaměstnávali obranu Stars, ale ta dnes pracuje docela obstojně, i český mladíček v sestavě Sharks má problémy dostat se do koncovky.
46:04
Stars jsou zatím mírně aktivnější ve třetí třetině.
44:31
Pavelski se nedostal do útočného pásma a vrací zpět do obrany.
43:27
Niemi musí zasahovat před klubkem hráčů v zeleném, bude se vhazovat.
42:41
Ale byla z toho pouze jedna nepřesná střela z pravé strany.
42:10
Sharks nyní sevřeli svého soupeře před jeho brankou.
41:41
41:30
Pavelski vybojoval puk a odpaluje ho ze třetiny.
41:02
Přesilová hra Stars, domácí jsou "nastěhováni" před Niemim.
40:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začne přibližně v 04:30 hodin.
Třetina se dohrával ve čtyřech na obou stranách, každopádně za nerozhodného stavu 3:3, když nejprve v jejím úvodu srovnal Daley, aby poté na vedoucí gól Marleaua ze 33. minuty bleskově odpověděl vyrovnávací brankou domácí Eakin. Ten mohl navíc dostat Stars do vedení, když se při vlastním oslabení, v samém závěru druhé třetiny, dostal do samostatného úniku, který již ale nedokázal proměnit.
40:00
39:40
Domácí Roussel nyní "zle naložil" Irwinovi v levém rohu, v útočném pásmu, to byla velmi dobrá boxerská "vložka", diváci jsou u vytržení.
39:31
Codey Eakin se dostal do samostatného úniku po chybě Demerse, ale nevyzrál na Niemiho.
39:00
Poslední minuta druhé třetiny, Sharks zavážejí puk do útočného pásma.
38:41
Vylučuje se, na trestnou lavici odchází Horcoff, pro něhož je to dnes již druhé vyloučení.
38:27
Kennedy zaváží puk po pravé straně do útočného pásma.
37:50
Desjardins bojuje u puk v rohu ve třetině Stars, úspěšnější obránce Dallasu.
37:24
Vlasic přebírá puk v ofsajdu, rozhodčí přerušují hru.
36:53
Seguin se sjíždí z pravé strany na dorážku po střele Jordieho Benna, ale byl ubráněn.
36:21
Sharks mají na ledě elitní lajnu, která je dnes ale hodně "neviditelná"...
35:33
Střelu Nieta z pravé strany Ellis chytá a přerušuje hru.
35:18
Demers střílí od modré, vedle, přesto hosté zůstávají před Ellisem.
34:40
Ale pouze na okamžik, nyní již hrají hosté.
34:15
Puk na hokejkách domácích hráčů, kteří získávají útočné pásmo.
33:17
Vhazování po levici Ellise, úspěšnější Jamie Benn a Jordie Benn puk následně vyhazuje z vlastní třetiny.
32:58
Dallas právě vstřelil branku!
Netrvalo to ani půl minuty a CODY EAKIN se prosazuje z dorážky, což je již druhý gól, který domácí vstřelili po svém důrazu do brankoviště, tam má dnes obrana Sharks velké problémy! Asistence: Alex Chiasson, Ray Whitney.
32:31
San Jose právě vstřelilo branku!
Ano, dokonce sám Daley si nakonec puk vlastní bruslí skopl za brankovou čáru a rozhodčí po telefonátu s videocentrem správně gól potvrdil, PATRICK MARLEAU se tak může radovat ze vstřelení zatím rozdílové branky! Asistence: Marc-Edouard Vlasic, Antti Niemi.
32:31
Ellis byl nyní natlačen vlastním obráncem Daleyim za brankovou čáru a Marleau, který obkroužil branku, zasunul puk do branky, to by měl být gól!
31:46
Až pouze díky vlastní nepřesnosti v rozehrávce, kdy sudí píská icing, se Sharks dostanou před Ellise.
31:30
Sharks drží puk, ale domácí je nyní nepouští do vlastní třetiny.
30:45
Domácí postupují ve třech, ale Seguin podklouzl a puk ztrácí.
30:00
Jsme přesně v polovině utkání, zatím sledujeme naprosto vyrovnané utkání.
28:35
Joe Thornton hledá zpětnou přihrávkou Hertla, který si sjíždí před branku, ale nedostal se k puku.
28:15
Stuart pálí z voleje z pravé strany, ale netrefuje branku.
27:58
Sharks nyní svírají svého soupeře.
26:45
Daley vystřeluje puk z vlastní třetiny.
26:03
Ale s pukem za brankou Stars je již Tomáš Hertl, hra se rychle "přelévá" z jedné strany na druhou.
25:35
Eakin s Chiassonem postupují do třetiny soupeře.
25:19
Chiasson spěchá za nahozeným pukem, ale nestihne to, to bude icing.
25:00
Není to icing Sharks, Gončar musí hrát.
24:32
Burns se dostal dvakrát do zakončení z levé strany, ale Ellis si svou branku pohlídal.
23:24
Střelu Thorntona z pravé strany Ellis chytá.
23:10
Sharks s pukem ve středním pásmu.
22:30
Niemi se nyní musí mít na pozoru, Stars jsou ve třetině Sharks.
21:53
TREVOR DALEY se prosazuje dorážkou z bezprostřední blízkosti, na níž byl Niemi krátký, rychlá akce Stars a je opět vyrovnáno! Asistence: Cody Eakin, Ray Whitney.
21:28
Souboj za branou Stars, domácí získávají puk a spěchají do útoku.
20:15
20:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začne přibližně ve 03:31 hodin.
Nic víc se již v první třetině nestalo, hosté se v samém závěru při vlastní přesilové hře již neprosadili, i tak vedou na ledě Dallasu 2:1 a znovu tak přesvědčují o své síle a potvrzují pozici nejlepšího týmu NHL!
20:00
19:20
Puk za brankou Stars, ale obraně se povedlo dostat puk ze třetiny.
19:00
Posledních šedesát vteřin první třetiny, na ledě i Tomáš Hertl.
18:37
Puk opouští třetinu Stars.
18:15
Horcoff nyní oslabuje svůj tým a San Jose bude mít výhodu přesilové hry.
17:52
Daley nezachytil průnik MATTHEW NIETA z pravé strany, který parádní křižnou střelou překonává z vrcholu levého kruhu pro vhazování Ellise a vrací Sharks vedení. Asistence: Joe Pavelski, Tommy Wingels.
17:10
Ani první pětka se při vyrovnávacím gólu Stars nedokázala vymanit z tlaku Stars, kterým velmi pomohla čtyřminutová přesilová hra.
16:44
TYLERA SEGUINA nechal Demers na okamžik nehlídaného a ten se pohotovou dorážkou z levé strany prosazuje, Stars srovnávají na 1:1. Asistence: Jamie Benn, Stephane Robidas.
16:15
Burns pouze vyhazuje puk na zakázané uvolnění.
15:35
Stars se drží ve třetině soupeře, před Fiddlerem musí zasahovat Niemi.
14:59
14:44
Patnáct vteřin před návratem vyloučeného Shepparda je pískán ofsajd Dallasu na útočné modré.
14:30
Střelu Goligoskiho Niemi vyráží.
13:56
Jamie Benn byl vytlačen do středního pásma.
13:21
V posledních třech zápasech dokázal Dallas využít tři přesilové hry z dvanácti, to je slušná úspěšnost 33%!
12:59
Půlka z přesilové hry Dallasu vypršela, domácím se nedaří usadit ve třetině Sharks.
12:35
Wingels ztrácí puk při přechodu přes útočnou modrou, domácí to musí zkoušet znovu.
12:15
Sharks drží svého soupeře ve střední třetině.
16:50
Chiasson se ocitl sám před Niemim, ale byl k němu zády a nedokázal puk dostat za jeho záda.
11:25
Dallas v přesilovkovém rozestavení.
10:59
Čtyři minuty dostává nyní James Sheppard za hru vysokou holí, to bude dlouhá přesilová hra Stars!
10:25
Thornton hledá Stuarta na modré, ten pálí z voleje, ale přímo do míst, kde je připraven Ellis.
10:10
Thornton vyhrál vhazování a první pětka Sharks drží útočné pásmo.
09:50
Ale to již na led naskočila elitní řada Sharks a hned se tam Thornton s Hertlem dostávali do zakončení z pravé strany, puk ale nakonec končí ve výstroji Ellise.
09:30
Ten zatím přehrává útok Pavelskiho.
09:10
V zeleném na ledě čtvrtý útok.
08:55
Vhazování ve třetině Stars, po levici Ellise.
08:27
Čas na první reklamní přestávku.
06:35
Dallas ve třetině soupeře, zatím je to ale spíše o soubojích v rozích.
05:53
05:20
I nyní je puk ve třetině Sharks, kterým se přesilová hra vůbec nedaří.
04:55
Domácím se daří vyhazovat puky z vlastní třetiny.
04:21
Ale do šance se dostává Dallas, Jamie Benn střílí z pravé strany od modré, Niemi vyráží.
03:53
Poprvé se dnes vylučuje, na trestnou lavici usedá Ray Whitney, přesilová hra Sharks.
03:38
A Niemi musí zasahovat proti střele Robidase z pravé strany, zvládl to.
03:18
Stars ve třetině soupeře, Jamie Benn bojuje o puk v pravém rohu.
02:53
Jordie Benn rozehrává zpoza vlastní branky.
01:35
Stars se snaží udržet ve třetině soupeře, bez úspěchu, puk ve středním pásmu.
00:09
Bleskový vstup Sharks do zápasu, TYLER KENNEDY překonává Ellise střelou zápěstím z pravé strany a hosté vedou již po devíti vteřinách hry! Bez asistence.
00:01

Dallas Stars: Ellis (Campbell) – Goligoski, Gončar, Dillon, Robidas, Daley, Jordie Benn – Jamie Benn, Seguin, Peverley – Whitney, Eakin, Chiasson – Ničuškin, Horcoff, Cole – Roussel, Fiddler, Garbutt

San Jose Sharks: Niemi (Stalock) – Irwin, Stuart, Vlasic, Braun, Demers, Hannan – Hertl, J. Thornton, Burns – Kennedy, Couture, Marleau – Nieto, Pavelski, Wingels – Sheppard, Desjardins, Kearns

Rozhodčí: Devorski, L´Ecuyer – Gibbs, Rody.
Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Dallas Stars přivítá na svém ledě San Jose Sharks.
DALLAS STARS
V Dallasu sice během letní přestávky proběhlo spoustu změn k lepšímu, zatím to ale na výsledcích příliš znát není. V pořadí Západní konference jsou Stars předposlední, když ze sedmi utkání nasbírali čtyři body za dvě výhry a tři prohry. Poslední dva zápasy na ledě soupeřů Dallas prohrál, když v Minnesotě zápas totálně nezvládl a prohrál jasně 1:5 a v tom posledním, na ledě doposud neporaženého Colorada, dlouho vzdoroval a nakonec nebyl daleko do prodloužení = zisku bodu z ledu velkého favorita. Nepovedlo se a Dallas se bude muset pokusit o zázrak dnes, kdy přivítá "rozjeté" Sharks.
Nejproduktivnějším hráčem Stars je Tyler SEGUIN, který nasbíral sedm bodů za dva góly a pět asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená dvaatřicáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Stars je pětibodový Alex CHIASSON, který má na svém kontě pět bodů za tři góly a dvě asistence, aktuálně mu patří třiaosmdesáté místo v bodování NHL.
SAN JOSE
San Jose aktuálně vede pořadí Západní konference o skóre před Coloradem. V šesti utkáních nastříleli Sharks třicet gólů, což dává skvělý průměr na zápas – pět gólů! V tomto ohledu jsou jasně nejútočnějším mužtvem v NHL. V posledním zápase přehráli St. Louis Blues snadno 6:2, ale zápas poznamenalo velmi nepříjemné zranění zkušeného obránce Dana Boylea, který utrpěl zranění dolní čelisti a zůstal po zákroku Maxima Lapierra bezvládně ležet na zemi. Lékařům se naštěsté povedlo Kanaďana vzkřísit a při převozu do nemocnice již údajně komunikoval. V dnešním zápase by ho měl nahradit Brad Stuart, jenž se vrací do sestavy po třízápasové suspendaci.
Kanadské bodování Sharks vede Tomáš HERTL , který má na svém kontě devět bodů za sedm gólů a dvě asistence, což ho řadí na třetí místo v lize. Druhým nejproduktivnějším hráčem klubu je Logan COUTURE, jenž nasbíral také devět bodů za tři góly a šest asistencí a v pořadí celé NHL mu patří sedmé místo.
Češi na ledě
V sestavě Dallasu nepůsobí žádný český hokejista.
V utkání se v dresu San Jose představí nový český objev na scéně NHL, dvacetiletý Tomáš HERTL. Na listině zraněných je dvaatřicetiletý útočník Martin HAVLÁT.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.