Pro tuto chvíli už je to ode mě vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji Vám dobrou noc nebo dobré ráno! Na shledanou.
V dnešním utkání se nepředstavil žádný český nebo slovenský hokejista. Brankář Tomáš Vokoun na soupisce Penguins pro dnešní zápas nefiguroval.
Československá stopa v utkání
1. Ilya Bryzgalov (MIN) 20 zák., 0 gólů, 100,0%
2. Cody McCormick (MIN) 1+1
3. Stephane Veilleux (MIN) 1+0
Tři hvězdy utkání
Minnesota Wild poráží na svém ledě Pittsburgh Penguins a připisuje si důležité dva body v boji o účast v Stanley Cupu. O výhře Wild rozhodl již ve druhé minutě utkání Erik Haula, po němž se prosadil v první třetině Mikko Koivu a Stephane Veilleux. Po skvělé první třetině Wild padl ve zbytku zápasu už jen jeden gól, o který se postaral v prostředním dějství domácí Cody McCormick, jenž završil snadnou jízdu Minnesoty za důležitým vítězstvím. Ilya Bryzgalov se blýskl několika skvělými zákroky a vychytal shotout. Konečný výsledek. Minnesota Wild 4 Pittsburgh Penguins 0.
60:00
59:13
Sidney Crosby dnes podle mého soudu zklamal, když na bránu soupeře během 60 minut nedokázal vystřelit ani jednou.
59:00
Do konce dnešního utkání zbývá 1 minuta.
58:02
Wild se ocitli v dobré šanci, tu ale domácím hráčům sebral z hokejky pozorný Brooks Orpik, který si připsal velmi dobrý obranný zákrok.
57:27
Crosby je za vlastní bránou a čeká až jeho spolu hráči vystřídají.
57:05
Minnesota vyhodila puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění a hra se přestěhovala zpět před Bryzgalova.
56:44
Ilya Bryzgalov stále drží čisté konto a je blízko k vychytání nuly.
56:22
Pyatt napřáhl ke střele, jeho projektil ale zamířil mimo.
55:55
Jeden z hráčů Minnesoty ztratil hokejku a Penguins využili situace k tomu, aby prošli do útočného pásma, k zakončení se však nedostali.
55:14
Pojďme se podívat na další zápasy Minnesoty. Wild čeká po Penguins zápas s Winnipegem, Bostonem, St. Louis a poté se střetnou s Nashvillem.
55:14
Matt Cooke prověřil pozornost Jeffa Zatkoffa, ten byl ale připraven.
54:22
Charlie Coyle nahodil puk do útočného pásma a vzápětí odjel společně se svými spoluhráči střídat.
53:35
Pyatt odvedl v defenzivě dobrou práci a vyhodil puk do středního pásma.
52:45
Dočkají se hráči Pittsburgu alespoň čestného gólu? Na jeho vstřelení mají něco málo přes sedm minut.
52:33
Třetí třetina se přehoupla do své druhé poloviny a Pittsburghu nyní utíká čas velmi rychle.
51:29
Jeden z hráčů Pittsburgu se dostal mezi kruhy ke střele, jeho pokus ale zamířil vedle levé tyče Bryzgalovy svatyně.
51:25
Stephane Veilleux se vrací zpět na led a hráči Minnesoty Wild hrají v plném počtu.
50:47
Neal nahazoval puk do útočného pásma, u mantinelu ho ale tělem zablokoval pozorný Scandella, který nyní odvádí v obraně skvělou práci.
50:18
Penguins se dostali ke střele, tu ale kryl pozorný Bryzgalov.
49:57
Pittsburgh má k dispozici druhou přesilovou hru.
49:25
Stephane Veilleux (MIN) dostal menší trest, 2 minuty za nedovolené bránění.
49:01
Sedmá příčka v Západní konferenci bude Wild patřit i po skončení dnešního zápasu, na Dallas ale budou mít náskok tří bodů.
48:03
Minnesota Wild před dnešním zápasem měla jednobodový náskok na Dallas Stars a patřila jí sedmá příčka.
46:57
Naopak Minnesota Wild příjemně překvapuje a dělá vše pro to, aby si pojistila účast v playoff.
46:26
Abych pravdu řekl, tak výkon Penguins je pro mě osobně zatím zklamáním. Čekal jsem od nich více a zřejmě nejsem sám.
46:22
Bryzgalov předvedl během dnešního zápasu 17 zákroků a zatím drží čisté konto.
46:21
Hra byla po útočné akci Wild přerušena a následuje reklamní přestávka.
45:36
Hráči Pittsburghu zřejmě přistoupili k dnešnímu zápasu s tím, že mají jistou účast v playoff a nemusí se nikterak hnát za vítězstvím.
45:07
Niederreiter posílal přihrávku před bránu, jeho pas ale zablokoval pozorný Sidney Crosby.
44:19
Hráči Minnesoty se dostali k puku po nepřesné přihrávce Penguins a vyhodili puk do obranného pásma hostů.
43:34
Penguins jsou v úvodu třetí třetiny aktivnější, stále se jim však nepodařilo Bryzgalova v bráně Minnesoty překonat.
43:15
Despres napřáhl ke střele, která směřovala pouze doprostřed brány, kde byl připraven Ilya Bryzgalov.
42:49
Icing proti Minnesotě Wild a hra se po zakázaném uvolnění domácích hráčů přestěhuje zpět před Bryzgalova.
42:26
Penguins se poté snažili před bránou prodrat do zakončení a Ilya Bryzgalov rychle přikryl puk lapačkou.
42:15
Niskanen nahodil puk za bránu Wild.
42:10
V dnešním zápase se vylučovalo celkem třikrát a zajímavé je, že všechny tresty byly uděleny za hákování.
41:41
Robert Bortuzzo se vrátil zpět na led a hráči Pittburghu Penguins hrají opět v plném počtu.
40:22
Crosby otočil hru a rychle zavezl puk do útočného pásma, kde puk přenechal zadovkou Martinovi, který napřáhl z první k nebezpečné střele a Bryzgalov si připsal další důležitý zákrok!
40:01
Úvodní buly závěrečné třetiny vyhráli hráči Minnesoty Wild, konkrétně Suter.
40:01
Naposledy se dnes vracíme do Xcel Energy Center, abychom sledovali závěrečnou třetinu zápasu, v němž se Pittsburgh Penguins na ledě Minnesoty Wild zatím velmi trápí a po dvou třetinách prohrává 4:0. Domácí navíc budou vstupovat do třetí třetiny s přesilovkou, která bude trvat 1 minutu a 41 sekund.
Penguins si vytvořili během druhé třetiny dvě velké šance, jenže ani jednu z nich nedokázali využít a tak na druhé straně přišel trest v podobě čtvrtého gólu Codyho McCormicka. V závěru třetiny byl navíc vyloučen Robert Bortuzzo a Pittsburgh bude hrát v úvodu posledního dějství v oslabení. Skóre po 40 minutách. Minnesota Wild 4 Pittsburgh Penguins 0.
40:00
39:48
Minnesota má k dispozici druhou přesilovku v zápase, kterou si přenese do třetí třetiny.
39:41
Robert Bortuzzo (PIT) dostal menší trest, 2 minuty za hákování.
39:26
Wild se usadili v útočném pásmu, ke střele na bránu se ale nedostali.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá 1 minuta.
38:39
To bylo od Charlieho Coyla velmi nesportovní. Jeho tým navíc vede, takže nemá zapotřebí něco takového předvádět.
38:16
Charlie Coyle nyní po odpískání nepříjemně zasáhl do nohy Brookse Orpika a měl si jít sednout na dvě minuty na trestnou lavici, jenže rozhodčím jeho zákrok unikl.
37:53
Jenže to zatím nevypadá, další dobrý obranný zákrok si připsal Stempniak a vyhodil puk do středního pásma.
37:20
Penguins by nyní potřebovali vstřelit gól, který by je ve zbytku zápasu povzbudil.
36:46
Blíží se závěr druhé třetiny a vypadá to, že Pittsburgh bude vstupovat do závěrečného dějství za velmi nepříznivého stavu.
36:10
Penguins se dostali ke střele, která byla nemastná, neslaná, a navíc sražena mimo.
35:31
Ofsajd, v němž se ocitl Charlie Coyle.
35:30
Obzvlášť, když Penguins prohrávají a potřebují na bránu Minnesoty posílat jeden puk za druhým.
35:14
Z Pittsburghu se zatím ke střele odhodlalo pouze šest hráčů, což je podle mého názoru hodně málo.
35:14
Hra byla přerušena a před námi je další reklamní přestávka.
34:55
Nejaktivnějšími střelci Pittsburghu v dnešním zápase jsou Chris Kunitz a James Neal, kteří vyslali na Bryzgalova tři střely, ani jeden z nich ale zatím nedokázal pozorného brankáře Wild překonat.
33:58
Hokej je nevyzpytatelný a Penguins mají na zvrat stále dost času, příliš nadějí bych do nich ale nyní nevkládal.
33:29
Nevím, co by se muselo stát, aby Penguins dokázali dnešní zápas s Wild dotáhnout alespoň do prodloužení.
33:27
Spurgeon napřáhl na levém křídle k prudké střele, kterou na přední tyči kryl připravený Jeff Zatkoff a přerušil hru.
32:59
Kapitán Penguins ještě nevyslal na bránu soupeře ani jednu střelu, to mluví za vše.
32:25
Na ledě už je Sidney Crosby, který toho zatím v dnešním zápase příliš mnoho nepředvedl.
32:03
Pyatt pouze protečoval puk na modré čáře do útočného pásma a společně se svými spoluhráči odjel střídat.
31:12
Jsme zpět v Xcel Energy Centr, kde se zatím Pittsburgh Penguins snaží marně se zápasem něco udělat.
31:12
Niederreiter se pokusil přebruslit jednoho z obránců Penguins, k zakončení se ale nedostal a před námi je další reklamní přestávka.
30:52
Bortuzzo nahazoval puk od modré čáry před bránu, jeho nahození ale bylo sraženo na přední tyči do rohu kluziště.
30:04
Parise se to po několika sekundách zkoušel z druhé strany, jeho projektil ale opět našel pouze pozorného Zatkoffa.
29:45
Další střela Wild, ta ale tentokrát zamířila mimo.
29:17
Parise se dostal na pravém křídle ke střele z úhlu, přestože byl atakován Kunitzem, Zatkoff byl ale pozorný a jeho pokus kryl.
28:26
Adams v prostoru pravého kruhu vypálil a jeho následná střela zápěstím byla sražena do ochranné sítě.
28:01
Suter se odhodlal ke střele od modré čáry, ta ale směřovala pouze doprostřed brány kde stál připravený Jeff Zatkoff, který měl navíc dobrý výhled.
27:45
Parise a Coyle udrželi puk v útočném pásmu.
27:15
Opět se potvrdilo pravidlo nedáš dostaneš a po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
26:24
Minnesota právě vstřelila branku!
CODY MCCORMICK střílí čtvrtý gól Minnesoty!! Zach Parise našel před brankovištěm přesnou přihrávkou McCormicka, který z první zamířil nad lapačku Jeffa Zatkoffa. Skvělou práci odvedl také Charlie Cole, který u mantinelu vybojoval puk pro Zacha Parise. ASISTENCE: Zach Parise, Charlie Coyle.
25:14
Lee Stempniak mohl vstřelil gól, jenže proti byl opět fantastický Ilya Bryzgalov! Stempniak se dostal v rohu kluziště k odraženému puku a z úhlu se pokusil zaskočit Bryzgalova, ten byl ale u své bližší tyče včas a jeho pokus dokázal vyrazit.
24:22
Penguins to sehráli dobře, ke vstřelení gólu se ale zatím nedostali.
22:18
Ilya Bryzgalov se blýskl fantastickým zákrokem! Neal číhal na vzdálenější tyči a po přesné přihrávce svého spoluhráče mohl puk uklízet do prázdné brány, a také se o to pokusil, Bryzgalov šel ale rychle na zem a hokejkou dokázal v leže jeho pokus vyrazit.
21:41
Pominville se dostal ke střele, kterou Jeff Zatkoff v pohodě vyrazil mimo.
21:10
Kunitzova přihrávka na modré přeš šířku kluziště byla nepřesná a Minnesota se v pohodě ubránila.
20:44
Wild zatím dávají Pittsburgu lekci z produktivity.
20:35
Hráči Penguins se dostali během první třetiny k dvaceti střelám, zatímco Minnesota k jedenácti, tři z nich ale skončily gólem.
20:01
Pittsburgh Penguins nezastihl úvod zápasu v ideálním rozpoložení a Minnesota Wild nasázela do jeho brány tři góly. Hosté však mají stále 40 minut na to, aby se zápasem dokázali něco udělat. Prostřední dějství zápasu Minnesota Wild – Pittsburgh Penguins začne za pár okamžiků. Oba týmy si zahrály během první třetiny jednu přesilovku, kterou ani jeden z nich nevyužil.
Pittsburgh Penguins zatím působí jako opařený a na ledě dominují hráči Minnesoty Wild, který se během prvních dvaceti minut dokázali prosadit hned třikrát. Již ve druhé minutě se prosadil Erik Haula, po kterém vstřelil gól Mikko Koivu a skvělý vstup do utkání završil třetí brankou Stephane Veilleux. Skóre po první třetině. Minnesota Wild 3 Pittsburgh Penguins 0.
20:00
19:44
Chris Kunitz se pokusil na levém křídle zavést puk do útočného pásma, na modré čáře byl ale zastaven.
19:25
Mikko Koivu se ještě dostal do střele, po které si Jeff Zatkoff připsal úspěšný zákrok a přerušil hru.
19:00
Do konce první třetiny zbývá 1 minuta.
17:44
Penguins konečně zamířili na bránu, Ilya Bryzgalov byl ale připraven a levým betonem vyrazil puk do rohu kluziště.
17:23
Další dobrý blok si vzápětí připsal dobře postavený Brodin.
16:45
Scandella zablokoval střelu Penguins a opět puk vyhodil až k bráně hostů.
16:17
Hráči Pittsburghu se nejsou schopni usadit v útočném pásmu a Wild vyhodili puk do obranného pásma hostů.
15:32
Kyle Brodziak (MIN) dostal menší trest, 2 minuty za hákování.
14:28
Následuje reklamní přestávka, po které si Pittsburgh zahraje první přesilovku.
14:56
STEPHANE VEILLEUX střílí třetí gól Minnesoty a s Pittsburgem to vypadá nyní hodně špatně!! Stephane Veilleux předvedl v rohu kluziště skvělý fore-checking a poté si vybruslil před bránu, kde ho našel přesnou přihrávkou Cody McCormick. Veilleux se poté ocitl sám před bránou a ne příliš prudkou střelou uklidil puk přesně k pravé tyči. Jeff Zatkoff předvedl nejistý zákrok a lapačkou máchl naprázdno. ASISTENCE: Cody McCormick.
14:31
Adams se snažil dojet puk směřující do rohu kluziště, před ním ho ale uklidil do bezpečí jeden z obránců Wild.
13:42
Crosby zatím není příliš vidět, stejně jako Chris Kunitz. Prvnímu útoku se vůbec celkově nedaří.
13:06
Crosby míchal u mantinelu po Niskanenově přihrávce s pukem, vzápětí o něj ale proti dvojici soupeřů přišel.
12:28
Penguins ale směrem vpřed opět nic kloudného nevymysleli a následnou akci Minnesoty zastavil ofsajd, po němž se hra přestěhovala do středního pásma.
12:10
Minnesota se dostala ke střele, která byla zablokována, a dobře mohli vyrazit hostující hráči.
11:44
Ilya Bryzgalov vyjel za svou bránu, aby zastavil nahození Pittsburghu a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.
11:10
Koivu dobře forecheckoval za bránou Penguins, k puku se ale prodrat nedokázal.
10:50
Niskanen poslal puk doleva do jízdy Bennettovi, s jehož následnou střelou si Ilya Bryzgalov bez větších potíží poradil a ukryl puk ve své výstroji.
10:25
Penguins vyhodili puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění a domácí hráči odjeli střídat.
10:01
Pittsburgh Penguins zatím nepředvádí příliš dobrý výkon, zatímco Minnesota promění v gól téměř vše, na co sáhne.
10:01
Následuje druhá ze tří komerčních přestávek v první třetině.
10:01
Útok Minnesoty zastavil ofsajd a vhazovat se bude ve středním pásmu.
08:47
MIKKO KOIVU zvyšuje na 2:0 pro Wild!! Zach Parise poslal puk do jízdy Mikku Koivovi, který si vybruslil z pravého křídla do středu hrací plochy a mezi kruhy napřáhl přes dva obránce Penguins k parádní střele, která zapadla přesně do pravého horního rohu. ASISTENCE: Zach Parise, Charlie Coyle.
08:20
Útok Penguins zastavilo postavení mimo hru, v němž se zřejmě ocitl Sidney Crosby.
07:52
Hra byla přerušena, následuje první reklamní přestávka.
07:30
Lee Stempniak se vrací zpět na led a Minnesota svou první přesilovku v zápase nevyužila.
07:14
Coyle číhal před bránou a málem se dostal do zakončení, pro Pittsburgh to ale dobře dopadlo a domácí hráč se do zakončení nedostal.
07:00
Do konce přesilovky Minnesoty Wild zbývá 30 sekund.
06:24
Koivu pálil z pravého křídla bez přípravy, Jeff Zatkoff byl ale u své bližší tyče připraven a jeho střelu vyrazil.
05:55
Koivu zavezl puk do útočného pásma a vybojoval pro svůj tým vhazování.
05:30
Lee Stempniak (PIT) dostal menší trest, 2 minuty za hákování.
05:29
Sutter číhal na vzdálenější tyči, na přihrávku svého spoluhráče ale nedosáhl.
04:51
Pittsburgh byl v úvodu zápasu více na puku, poté ale z ničeho nic inkasoval.
03:03
Parise vypálil z prostoru pravého kruhu a Jeff Zatkoff musel po jeho tvrdé střele vytáhnout první důležitý zákrok!
01:42
ERIK HAULA využil zaváhání Penguins a poslal Minnesotu Wild do vedení!! Erik Haula nabral rychlost a po Moulsonově nahození přebruslil jednoho z obránců Pittsburghu a jemným zásahem puk uklidil backhandem přesně k levé tyči. ASISTENCE: Matt Moulson, Jason Pominville.
01:21
Pominville nabil na levém křídle na střelu do jízdy Spurgeonovi a také Jeff Zatkoff si připsal první úspěšný zákrok.
01:10
Matt Niskanen tentokrát napřáhl od modré čáry střelou švihem, s níž si Ilya Bryzgalov snadno poradil.
00:42
Matt Niskanen nahazoval puk od modré čáry na bránu a Ilya Bryzgalov jeho nahození schoval pod lapačku.
00:30
Brandon Sutter napřáhl z prostoru k levého kruhu ke střele, která byla sražena do ochranné sítě.
00:11
Minnesota vyhrála úvodní buly, poté ale poslala puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
00:01
Hráči obou týmů se vydaly na rozbruslení, po němž už bude vše připraveno k začátku zápasu mezi Minnesotou Wild a Pittsburghem Penguins. Do brány Minnesoty se postaví golman Ilya Bryzgalov, klec Penguins potom bude hájit Jeff Zatkoff.
Těsně před úvodním buly

Minnesota Wild: Bryzgalov (Curry) – Spurgeon, Suter (A), Brodin, Prosser, Scandella, Blum – Coyle, Koivu (C), Parise (A) – Pominville, Haula, Moulson – Fontaine, Brodziak, Cooke – Niederreiter, McCormick, Veilleux.
Hlavní trenér: Mike Yeo.

Pittsburgh Penguins: Zatkoff (Fleury) – Orpik (A), Martin, Despres, Niskanen, Scuderi, Bortuzzo – Stempniak, Crosby (C), Kunitz (A) – Neal, Sutter, Bennett – Gibbons, Ebbett, Pyatt – Megna, Adams, Glass
Hlavní trenér: Dan Bylsma.

Rozhodčí: Ghislain Hebert, Tom Kowal – Brian Mach, Andy McElman.
92 Tomáš Vokoun (PIT) 1029 min., úspěšnost zákroků 91,9%
Pittsburgh Penguins – Minnesota Wild 5:2
Vzájemné zápasy
Pittsburgh vyhrál vůbec poprvé Metropolitní divizi a podruhé v historii získal divizní titul, Penguins jsou ale ve Východní konferenci se ziskem 103 bodů na druhém místě za Bostonem Bruins, který má náskok osmi bodů. Bez ohledu na to, divizní titul je pro Pittsburgh velkých úspěchem poté, co jeho soupiska byla prakticky celou sezónu zpustošena zraněními. Hráče Penguins během letošní sezóny provázelo 479 zranění, což je o 93 více, než kterýkoliv jiný tým.
Pittsburgh Penguins
Minnesota zahájila čtyřzápasový trip velmi špatně, když 27. března prohrála vysoko 5:1 se St. Louis Blues a před zápasem proti Phoenixu Coyotes měla před svým soupeřem jednobodový náskok, zatímco devátý Dallas Stars ztrácel bodů šest s dvěma zápasy k dobru. Wild poté ale vyhráli další dva zápasy, když porazili Phoenix a Los Angeles Kings,a ve čtvrtek dokázali v závěru střetnutí s Chicagem Blackhawks vybojovat bod. Minnesota udržela náskok před Stars, kteří drží druhou divokou kartu.
Minnesota Wild
Minnesota Wild a Pittsburgh Penguins mají před sebou druhé a poslední vzájemné střetnutí letošní sezóny NHL. První duel odvládli hráči Penguins, v jejichž dresu se prosadil dvakrát Chris Kunitz a pomohl k vítězství svého týmu v poměru 5:2. Hokejovou nocí z Xcel Energy Center Vás provede Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.