Vzhledem k technickým problémům budeme zatím přinášet pouze změny stavu, děkujeme za pochopení.
Nepřesná rozehrávka Flames ve středním pásmu, puk získávají domácí.
Ryan White na druhé straně tak pálí od modré, ale netrefuje branku.
37:26
Russell pálí z pravé strany, Price celým svým tělem vyráží.
36:45
Domácí si za svou aktivitu vedoucí gól zaslouží, nyní se však Canadiens musí bránit ve vlastní třetině.
36:15
Ladislav Šmíd si nepočínal příliš obezřetně ve vlastní třetině, nezachytil Prusta u mantinelu, který si z pravé strany najel k brance Flames a přesnou přihrávkou před branku nachází RENE BOURQUEHO, kterému již stačilo pouze nastavit hokejku, první gól zápasu. Asistence: Brandon Prust a Lars Eller.
35:38
Gionta zkoušel překvapit Berru střelou z pravé strany, puk končí ve výstroji gólmana Flames.
35:22
A Price tam puk "krotil", když se od něho odrazil, ale zvládl to, nikdo v bíločerveném se k dorážce nedostal.
35:16
Giordano pálí z levé strany, od modré.
35:00
Poslední pětiminutovka druhé třetiny, stále na první gól čekáme. Komerční přestávka.
33:46
Bouma se snaží před Pricem dorazit střelu Giordana z pravé strany, marně, skvělý pravý beton domácího gólmana vykopává puk ze třetiny.
33:18
Vhazování po pravici Priceho, domácí získávají puk.
32:18
Hraje se v pěti na obou stranách.
31:52
Střelu Russella z levé strany Berra vyráží za branku.
31:40
Puk míří za branku Canandiens.
31:16
Přesto se rozdělují tresty, Plekanec tam také chytal od Backlunda nějakou tu ránu a oba borci usedají na trestnou lavici. Navíc usedá na trestnou lavici také hostující kapitán Mike Giordano.
31:16
Ve třetině Flames se nám strhla menší šarvátka mezi několika hráči, ale není z toho žádná bitka.
30:59
Po střele Cammalleriho, kterého nechala domácí obrana zakončit z těsné blízkosti, přerušuje Price hru.
30:00
Jsme přesně v polovině a stále čekáme na první gól, špatná střelecká produktivita...
28:34
Následuje komerční přestávka.
28:34
Galiardi zakončuje z levé strany, Price chytá a přerušuje hru.
27:53
A přečkané dvojnásobné oslabení jako by domácí nabudilo a nyní drží svého soupeře v jeho třetině.
26:59
A po delší době si na puk "sáhl" i Berra, po střele Jemelina od modré vyráží puk do rohu.
26:38
26:25
A puk opouští třetinu Canadiens, kteří se tak zřejmě ubrání při dvojnásobném oslabení.
26:07
I při přesilové hře pěti proti třem se hosté omezují pouze na střely z velké dálky.
25:51
Ještě třičtvrtě minuty se budou domácí bránit ve třech.
25:37
Flames si ale zatím příliš neví rady s dvojnásobnou přesilou.
25:25
Ale nyní jsou již hosté opět před brankou Canadiens.
25:12
Montrealu se podařilo dostat puk ze třetiny.
25:04
Backlund zpětnou přihrávkou nachází Hudlera, ten přihrává na pravou stranu Giordanovi, jehož střelu z mezikruží Price chytá.
24:55
Calgary v útočném pásmu.
24:38
To bylo rychlé, další vyloučení na straně domácích, Eller dostává dvě minuty a hosté si zahrají dlouhou přesilovou hru pěti proti třem!
24:36
Na trestnou lavici odchází domácí Tomáš Plekanec, který dohrál souboj za brankou Flames, první přesilovou hru v utkání si zahrají hosté.
24:15
A bude se vylučovat, Berra opouští brankoviště a hosté hrají v šesti.
23:59
Gionta pálí z levé strany, Berra vyráží.
21:49
Pohotová střela Backlunda z pravé strany, kterou Price vyráží.
21:44
Ano, ze žádného záběru nebylo patrné, že by puk přešel svým objemem brankovou čáru, není to gól, vhazování po levici Priceho.
21:44
Price nyní jen tak tak udržel puk za brankovou čárou po střele Stempniaka z ostrého úhlu, z pravé strany, rozhodčí se však ještě jdou poradit s videocentrem.
21:23
Price přímo "namazal" Cammallerimu, který ale nedokázal této špatné rozehrávky využít.
20:51
Briere v dobré šance, ale Berra si svou branku pohlídal a udržel puk kdesi pod pravým betonem.
20:01
Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 2:32 hodin.

Calgary Flames: 4
Po první třetině platí stejný stav, jako v úvodu zápasu, ani jednomu z týmů se nepodařilo vstřelit branku a nutno dodat, že ani jeden z týmů si také nevytvořil žádnou pořádnou gólovou příležitost. Vše je to zatím pouze o zablokovaných střelách, případně o soubojích v rozích. Věřme, že se nějakých gólů v dalším průběhu dočkáme.
20:00
19:28
Berra zasahuje a přerušuje hru, zhruba půl minuty před koncem třetiny následuje ještě komerční přestávka.
19:10
Ladislav Šmíd nyní zablokoval střelu od modré, ale to muselo bolet, český zadák odkulhal na střídačku.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
17:27
Blíží se závěr první třetiny, která velice rychle uplynula, ale nějaké výraznější šance jsme se v ní, bohužel, nedočkali.
16:15
Jiří Hudler se málem dostal do úniku, ale v poslední chvíli skvěle zasáhl bránící Jemelin.
15:40
Butler střílí z pravé strany, ale Price v pohodě vyráží do rohu.
15:27
Flames nyní kombinují v útočném pásmu.
15:02
Beaulieu zboural Cammalleriho v útočném pásmu.
14:05
Hosté se zatím soustředí hlavně na defenzivu, nyní domácí nepřesně rozehrávají, je pískán icing.
13:30
Střelu Paciorettyho z pravé strany opět skvěle zablokoval Wideman.
13:10
Nakonec končí puk na střídačce Flames a rozhodčí přerušují hru.
12:55
Souboj o puk za branou Calgary, úspěšnější hosté.
12:21
12:21
Plekanec zavezl puk do třetiny soupeře, zkouší střílet z levé strany, ale i tato střela je zablokována, puk mimo hřiště, hra přerušena.
11:24
A Hudler se Stempniakem postupují směrem k domácí brance, ale tam zasáhla defenziva Montrealu.
11:10
Wideman zablokoval střelu od modré.
09:59
Po střele Paciorettyho z pravé strany opouští puk ledovou plochu, hra přerušena, vhazuje se po levici Berry.
09:50
Jenže hrají domácí, kteří jsou zatím jasně lepší v úvodu zápasu.
09:35
Flames nahazují puk do útočného pásma.
08:40
Hudler bojuje o puk za brankou Canadiens, ale bez efektu.
07:54
Zakázané uvolnění Calgary, hra se opět stěhuje před Berru.
07:48
Rozhodčí přerušují hru a nařizují vhazování po levici Berry, komerční přestávka.
07:32
Brodie dostává puk ze třetiny a oba týmy střídají.
06:55
Jemelinovo dělovka od modré pouze orazítkovala mantinel za brankou Flames.
06:02
Hraje se dlouho bez přerušení, ale také bez jakýchkoliv šancí.
04:24
Ale hosté neohrozili Priceho v brance Montrealu a elitní formace Calgary odchází střídat, i tak dobré střídání.
04:04
První pětka Flames "přetlačila" soupeře a usadila se v útočném pásmu.
03:40
Až nyní donutil střelou od modré Berru k zákroku.
03:27
Paciretty pálí z pravé strany, ale netrefuje branku.
02:58
Domácí chybují v rozehrávce a Price musí zasahovat proti střele z levé strany.
02:15
Canadiens se drží v útočném pásmu.
01:24
Následuje icing Flames, vhazování po levici gólmana Calgary.
01:21
A Briere se dostává ke střele u pravé tyčky, ale netrefuje branku.
01:05
Domácí nahazují puk do útočného pásma.
00:01
Zahajovaní pětky jsou již na ledě, zní kanadská hymna.

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Gorges, Subban, Markov, Jemelin, Beaulieu, Murray – Pacioretty, Desharnais, Gallagher – Briere, Plekanec, Gionta – Bourque, Eller, Prust – Bournival, R. White, Weise

Calgary Flames: Berra (Ortio) – Brodie, Giordano, Russell, Butler, Šmíd, WIdeman – Hudler, Backlund, Stempniak – Cammalleri, Monahan, Colborne – Bouma, Stajan, Jones – Westharth, Galiardi, McGrattan

Rozhodčí: Devorski, Rooney – Barton, Cormier.
Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Montreal Canadiens přivítá na svém ledě Calgary Flames.
MONTREAL CANADIENS

________________________________________

Canadiens neprožívají zrovna ideální část sezóny a zatím v posledních zápasech spíše prohrávají, než vyhrávají. Po nepovedeném "tripu" ve druhé části ledna, kdy Montreal prohrál v Torontu, Pittsburghu i Detroitu, se přestalo dařit a pak následovaly další porážky doma s Washingtonem (0:5 !!) a byť si poté Canadiens připsali velmi cenné vítězství v Bostonu a doma s Carolinou, v posledních dvou zápasech (opět na svém ledě) znovu prohráli. V pořadí Východní konference se sice drží na slušném pátém místě, ale jen s dvoubodovým odstupem před trojicí mužstev na sedmém až devátém místě!
Nejproduktivnějším hráčem Canadiens P.K. SUBBAN, který nasbíral sedmatřicet bodů za osm gólů a devětadvacet asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená devětasedmdesáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Montrealu je Max PACIORETTY, který má na svém kontě také třiatřicet bodů za třiadvacet gólů a deset asistencí, aktuálně mu patří sté místo v bodování NHL.
CALGARY FLAMES

Flames zápasem s Phoenixem (23.1.) najeli na vítěznou vlnu a zvládli všech pět domácích zápasů v řadě! Postupně na svém ledě porazili právě Phoenix, pak také Nashville, Chicago, San Jose a Monnesotu. Byť se o vítěztví museli "poprat" dvakrát v prodloužení a jednou dokonce v rozhodujících nájezdech, nic to němění na tom, že zvládnout pět domácích utkán v řadě je opravdu "majstrštyk"! Ani tato vítězná série však nedává Flames naději na play-off, neboť v pořadí Západní konference jsou aktuálně stále předposlední s desetibodovou ztrátou na dvanáctý Winnipeg.
Nejproduktivnějším hráčem Flames je Čech Jiří HUDLER, který nasbíral dvaačtyřicet bodů za čtrnáct gólů a osmadvacet asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená šestačtyřicáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Calgary je Mark GIORDANO, který má na svém kontě osmadvacet bodů za devět gólů a devatenáct asistencí, aktuálně mu patří stošestapadesáté místo v bodování NHL.