Philadelphia Flyers: 11

1. třetina:

Minnesota Wild: 10

Philadelphia Flyers: 15
Utkání skončilo nakonec zaslouženým vítězstvím hostů, kteří sice tahali v prodloužení za kratší konec, ale nakonec díky povedené akci elitního útoku "urvali" bod navíc. S ohledem na průběh zápasu je to zasloužený bod navíc, neboť Letci byli dnes lepší, působili hokejovějším dojmem a nebýt chyb obrany, nemuseli si situaci komplikovat následným prodloužením.
64:23
Philadelphia právě vstřelila branku!
Tato akce elitní formace Letců se povedla! Giroux vrátil puk Voráčkovi, ten z levé strany nepálí, místo toho přihrává před branku, kde u pravé tyčky číhal MICHAEL DEL ZOTTO, jemuž stačilo nastavit hůl a nasměrovat puk za záda přesouvajícího se Dubnyka. Asistence: Jakub Voráček a Claude Giroux.
64:05
Střela Del Zotta z mezikruží zablokována, Dubnyk nemusel zasahovat.
63:48
Pěkná individuální akce Koiva, který se ale znovu neprosadil.
63:26
Na druhé straně střelu Granlunda zablokoval Read.
63:08
Nyní se ke střele dostává Couturier, ale Dubnyk vyráží do rohu.
62:38
Hraje se dlouho bez přerušení, domácí jsou dosavadním průběhu prodloužení lepší.
61:57
Vanek se stahovačkou uvolnil před Masonem, ale toho bekhendem nedokázal překonat.
61:25
Jakub Voráček najel z levé strany před Dubnyka, ten jeho pokus vyrazil, dorážející Giroux netrefil branku.
60:40
Spurgeon nyní prováhal okamžik k přihrávce před branku, kde se mu nabízel volný spoluhráč.
60:28
Domácí si vytvořili šanci, ale Granlund nedokázal z otočky, z ostrého úhlu, překonat ležícího Masona.
60:01
Začalo prodloužení.
Prodloužení začne za malý okamžik.
Skončila základní část tohoto utkání, v němž se zrodil nerozhodný výsledek, o vítězi tak musí rozhodnout prodloužení, případně samostatné nájezdy.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:38
Puk míří ze třetiny Minnesoty, ale hosté jako by ještě chtěli vrhnout všechny síly do útoku.
59:02
Jakub Voráček zkoušel po levé straně proniknout před Dubnyka, ale puk mu odebral vracející se Scandella.
59:00
Poslední minuta třetí třetiny.
58:11
Vhazování po pravici Dubnyka, domácí získávají puk a míří ze třetiny.
58:07
Střela Couturiera sražena mimo branku Arizony.
57:29
Již to vypadá, že nás dnes čeká prodloužení.
56:00
Pominville nezpracoval pas od Granlunda a nedokázal tak ani vystřelit z levé strany.
54:50
Blíží se závěr třetí třetiny a stav je nerozhodný, čeká nás pořádné drama.
54:07
Vhazování po pravici Dubnyka, hosté úspěšnější.
53:36
Minnesota právě vstřelila branku!
Elitní formace domácích opět trestá chybu soupeře! Navíc hosté chybovali dvakrát, nejprve v útočném pásmu, kde ztratili puk a poté i za vlastní brankou, kdy se puk dostal před ní a tam ZACH PARISE v pohodě "uklidil" puk do sítě. Bez asistence.
53:25
Hosté v útočném pásmu, střela od modré zablokována a M. Koivu okamžitě startuje dopředu.
52:38
Letci se nepouštějí tolik do útoku, pozorně brání vlastní modrou čáru a spoléhají se na brejky, zatím účinná taktika.
52:05
Puk míří za branku domácích, kteří se ho snaží co nejrychleji dostat ze třetiny.
51:43
Mason má puk ve své lapačce a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.
50:05
Začala poslední desetiminutovka třetí třetiny, puk mají domácí, kteří rozehrávají.
49:51
Před M. Koivem zasahuje Maston, který lapil střelu z pravé strany a nedovolil tak finskému útočníkovi dorážet.
49:42
49:30
Po střele Del Zotta se tečuje bruslí puk Raffl, ale Dubnyk fantasticky zachránil!
48:50
Minuta z přesilové hry Letců je za námi, resp. více, jak minuta a domácí se zatím dobře brání.
47:41
Bude se vylučovat, na trestnou lavici půjde Nino Niederreiter za sekání.
47:25
Ve třech nyní postupují domácí do útočného pásma, ale do zakončení se nakonec nedostávají.
46:45
Mason na druhé straně skvělý proti střele Thomase Vaneka.
46:30
Střelu Radka Gudase lehce tečuje Sean Couturier, ale puk dokázal Dubnyk vyrazit.
45:45
Hosté se nyní osvobozují pouze vyhozením puku z vlastní třetiny, není to icing, domácí mohou hrát.
45:11
Ani Koivu, ani Parise, nyní netrefují branku Flyers, ale tlak domácích trvá.
44:53
Jenže Wild se dostávají do útočného pásma a nyní "točí" bránící hráče Flyers.
44:30
Letci se nyní snaží držet střední pásmo a nepouštět tak soupeře do vlastní třetiny.
43:44
Čtyřikrát vystřelil domácí při vlastní přesilové hře, Masona však nepřekonali.
43:25
43:08
Matt Dumba pálí z levé strany, ale branku soupeře netrefuje.
42:35
Po střele Granlunda se Mason v brance posadil na zadek, ale důležité je, že udržel puk před brankovou čárou.
41:57
Letci se zatím výtečně brání a nepouští soupeře ke střele.
41:30
Domácí zůstávají po vyhraném vhazování v útočném pásmu.
41:23
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Sean Couturier - 2 min., držení).
40:01
Další třetina začne přibližně v 4:00.
Druhá třetina je za námi, nabídla celkem tři branky, kdy hosté potvrdili své kvality a po zásluze si vypracovali dvoubrankový náskok. Jenže poté sami vlastní chybou v útočném pásmu nabídli domácím velkou šanci v podobě brejku Jasona Zuckera, který ho dokázal proměnit a snížil tak na rozdíl jediného gólu.
40:00
39:28
Zakázané uvolnění hostů, vhazovat se tak bude po pravici Masona.
39:00
Do konce druhé třetiny zbývá poslední minuta.
38:20
Letci si musí nyní dávat pozor, domácí šli ve dvou dopředu, ale ostatní šli střídat, z toho nic nebude.
37:45
Nino Niederreiter na druhé straně míjí z pravé strany branku Flyers.
37:20
Bellemore stíhá nahozený puk do útočného pásma, což se mu sice daří, ale posléze o něj přichází.
36:44
Read málem nachytal Dubnyka překvapivou střelou z levé strany, ale gólman Wild však zaklapl své betony.
35:58
JASON ZUCKER se dostal do úniku, Radko Gudas nezachytil špatnou přihrávku na modré a pak již Zuckera nedokázal zastavit, ten se dokázal gólově prosadit a snižuje tak na rozdíl jediného gólu. Bez asistence.
34:12
Dubnyk si připisuje jeden zákrok za druhým, hosté pálí v podstatě odkudkoliv.
33:54
Po střele Radka Gudase zasahuje Dubnyk, který přerušuje hru.
33:32
Hosté v útočném pásmu, na ledě druhá pětka Flyers.
32:35
Dubnyk opět leží ve svém brankovišti, tentokrát ale zachránil po střele Laughtona.
31:32
Puk ve středním pásmu, domácí jako by chtěli zvýšit "obrátky" a napadají aktivně rozehrávku soupeře.
31:01
Po komerční přestávce se vhazuje po levici Masona.
30:15
Hosté odskočili v polovině utkání na dvoubrankový rozdíl a nyní jsou jasně lepší.
29:54
Další útočná akce končí gólem, Mason skočil "rybičkou" proti najíždějícímu VandeVedlemu, jenže holí odrazil puk přímo k RYANU WHITEMU, který doklepává přes ležícího gólmana do branky. Asistence: Chris VandeVelde a Pierre-Edouard Bellemare.
29:02
Hosté se dostali do útoku, z pravé strany přišel pas od B. Schenna před branku, kde nasměroval puk za záda Dubnyka MICHAEL DEL ZOTTO. Asistence: Brayden Schenn a Jevgenij Medvěděv.
27:54
Hraje se ve čtyřech na obou stranách, na ledě je tak více prostoru.
27:04
Vylučuje se na obou stranách, na trestnou lavici zamířil Ryan Carter a Wayne Simmonds, oba za hrubost.
27:04
26:21
Minnesota má nyní problémy se středním pásmem, kde domácí ztrácí spoustu puků.
25:38
Hraje se dlouho bez přerušení, hosté v útočném pásmu.
24:20
Jakub Voráček ale nezachytil nepřesný pas, puk míří ze třetiny Minnesoty.
23:57
Rozehrávka Letců úspěšná, na ledě mají hosté svou elitní formaci.
22:40
Nahozený puk za branku Flyers, domácí zůstávají ve třetině soupeře.
22:05
Až nyní Pominville dostal puk do útočného pásma a domácí bleskově střídají.
21:40
Vhazování po levici Dubnyka, hosté úspěšnější.
20:45
Jared Spurgeon pálí, ale Steve Mason byl na svém místě.
20:01
Další třetina začne přibližně v 3:05.
Závěr první dvacetiminutovky patřil jednoznačně hostům, hodně vidět byl v závěru český obránce Letců Radko Gudas, který výtečně rozděloval puky a dostal se i k nějakým střelám od modré. Do kabin každopádně oba týmy odcházejí za nerozhodného stavu 1:1, když úvod zápasu patřil domácím, jejichž tlak ale přerušil inkasovaný gól, poté byli lepší hosté, kteří ale posléze paradoxně také inkasovali.
20:00
19:22
Radko Gudas pálí od modré, z pravé strany, Dubnyk vyráží.
19:00
Poslední minuta první třetiny.
18:44
Radko Gudas skvěle rozehrál a Bellemare z toho těží, dostal se do útočného pásma.
18:21
Až po skončení vlastní přesilové hry se hosté dostali ke střele, střelu Raffla Dubnyk výtečně vykryl.
18:03
17:24
Hosté se zatím vůbec nedokázali prosadit, s výjimkou střely Jakuba Voráčka.
16:54
Pozor, při vlastním oslabení unikl Erik Haula, ale Mason to nějakým podivným zákrokem ve stoje dokázal ustát.
16:20
Střelu Jakuba Voráčka z pravé strany Dubnyk chytá a přerušuje hru.
16:13
Hosté v útočném pásmu.
16:03
Poprvé se v dnešním zápase bude vylučovat, na trestnou lavici odchází Mikko Koivu za podražení.
15:54
Medvěděv se dostal na pravém křídle do brejku, ale nakonec v dobré pozici branku netrefuje.
15:02
A Scandella opět v šanci, tentokrát jeho střelu z mezikruží Mason vyrážečkou vytěsnil.
14:41
MARCO SCANDELLA měl na levé straně až neuvěřitelně hodně prostoru, tím pádem i času si střelu připravit, zamířit a vystřelit, Masonovi puk propadl do branky a je srovnáno. Asistence: Nino Niederreiter.
14:30
Po delší době registrujeme hráče Wild v útočném pásmu.
14:10
Po přihrávce Schenna pálí Raffl, ale jeho střelu zablokoval bránící M. Koivu.
13:30
Po vstřeleném gólu převzali iniciativu hosté, domácí jako by se dosavadního průběhu zalekli a více se zaměřují na defenzivu.
12:44
V "ohni střel" je nyní gólman domácích Devan Dubnyk!
11:27
Elitní formace Letců v útočném pásmu, střela Del Zotta míří pouze vedle branky.
10:18
Řada s Couturierem opět v útočném pásmu, ale posléze Schenn ztrácí puk.
09:43
Až nyní musí Dubnyk zasahovat před dotírajícím Bellemarem.
09:30
Hosté opět v útočném pásmu, ale nemohou se dostat ke střele.
07:49
To se povedlo! Domácí opět sevřeli svého soupeře v útočném pásmu, jenže puk se dostal k B. Schennovi, který famózním obloučkem našel Raffla, ten si z levé strany najel za branku Wild, odkud přihrál před branku. Tam si sjel z pravé strany SEAN COUTURIER, který pohotovou střelou překonal Dubnyka v brance Wild. Asistence: Michael Raffl a Brayden Schenn.
07:32
Výtečná kombinace domácích, po přihrávce z levé strany pálí z pravého kruhu pro vhazování Zach Parise, ale Mason se stihl přemístit a fantasticky lapil!
06:40
Až elitní formace Letců se dokázala prodrat do útočného pásma, Jakub Voráček ale ztrácí v souboji s dvěma obránci puk.
05:48
Granlund pálí z levé strany, Mason předvádí další skvělý zákrok.
05:30
To je velký tlak Minnesoty, která nyní doslova drtí svého soupeře!
05:12
Nakonec se Granlund dostal ke střele před brankou soupeře, ale puk končí opět v rohu.
04:59
Pominville má puk v rohu třetiny Flyers.
04:09
Radko Gudas dokázal dostat puk do středního pásma.
03:36
Domácí v útočném pásmu, hosté se pouze brání.
02:25
Po střele Umbergera zasahuje Dubnyk, hned poté je hra přerušena pro hraní vysokou holí.
01:55
Read si najel z levé strany do útočného pásma a vypálil, Dubnyk puk vyráží.
01:20
Medvěděv měl nyní velké starosti s uhlídáním Vaneka, kterého nakonec stejně neudržel, zasáhl ale gólman Mason.
00:55
Ofsajd zastavuje útočnou akci Flyers, vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:21
Vhazování po levici Masona, který dnes v brance Flyers nahradil Michala Neuvirtha.
00:01

Minnesota Wild: Dubnyk (Bäckström) – R. Suter, Spurgeon, Scandella, Dumba, Brodin, Strachan – Parise, M. Koivu, Zucker – Niederreiter, Granlund, Pominville – Vanek, Haula, Coyle – Porter, Stoll, Carter

Philadelphia Flyers: Mason (Neuvirth) – Del Zotto, Gudas, N. Schultz, M. Streit, Medvěděv, Gostisbehere – Voráček, Giroux, Simmonds – Raffl, Couturier, B. Schenn – VandeVelde, Bellemare, White – Read, Laughton, Umberger

Rozhodčí: Jackson, McCauley – Murray, Murphy.
Philadelphia Flyers
Letci možná trochu překvapili výměnou L. Schenna a V. Lecavaliera za Jordana Weala z Los Angeles Kings a volbou ve třetím kole letošního draftu. Každopádně tato výměna přišla v době, kdy se Letcům poměrně dařilo. Jasným důvodem je tak uvolnění finančních prostředků v platovém stropu. V posledním kole se dokázali doma popasovat s dobře hrajícím Montrealem, byť to podle výsledku (4:3) vypadalo na vyrovnaný zápas.
Minnesota Wild
Domácí se stále drží v postupové osmičce týmů Západní konference, navíc mají odehráno o několik kol méně, než týmy před nimi. Po velmi dobrých výsledcích v prosinci přišly začátkem roku dvě porážky v řadě, na což rozhodně v Minnesotě zvyklí nejsou. Po porážkách v Tampě a na ledě Floridy se však Minnesota vzchopila a zvítězila v Columbusu 4:2.
Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání základní části NHL mezi MINNESOTOU WILD a PHILADELPHIÍ FLYERS.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.