ZOH - Lední hokej - ZOH - Lední hokej - muži -  ONLINE PŘENOS -  Jižní Korea : Švýcarsko - 17. února 2018   08:40

Jižní Korea
Jižní Korea
0:8
(0:1, 0:2, 0:5)
Švýcarsko
Švýcarsko
10:23' Hollenstein  (Haas, Loeffel) • 27:36' Du Bois   • 35:55' Suter  (Herzog) • 43:50' Rüfenacht  (Untersander, Almond) • 45:17' Suter  (Ambühl, S. Moser) • 46:45' Schäppi  (Almond, Geering) • 51:24' Suter  (Geering, Ambühl) • 55:10' Corvi  (Hofmann, Du Bois)
Jižní Korea
Dalton (46. Sung-Je Park) – Young, Won-čon Kim, Regan, Ton-ko I, Jong-čon So, Plante, Hjon-ho O – Ki-song Kim, Sang-uk Kim, Testwuide (A) – Swift, Radunske, Min-Ho Čo (A) – Won-čong Kim, U-sang Paj (C), Sang-u Šin – Jong-čon I, Jin-Hui Ahn, Sang-hun Šin – Čin-kjo Pak.
Hribik Jan, Rantala Aleksi – Lhotský Miroslav, McIntyre Fraser
Gangneung Hockey Centre
Švýcarsko
Hiller (Stephan) – E. Blum, Untersander, Furrer (C), Loeffel, Geering, Du Bois, Schlumpf – Praplan, Hollenstein, Haas – Ambühl (A), Suter, S. Moser (A) – Hofmann, Scherwey, Corvi – Rüfenacht, Schäppi, Herzog – Almond.

To je ode mě vše a u dalších přenosů na shledanou.
Je dobojováno! Korea nepředvedla podobný výkon jako proti českému celku a Švýcarsko naprosto jasně vítězí 0:8! Švýcaři celému utkání dominovali a ve třetí třetině vyhnali z branky Daltona a poté nasypali druhému brankáři Korejců tři branky. Hattrick v dnešním utkání vstřelil Pius Suter!
Střely na branku 25:34.
60:00'
Vyloučení v týmu Jižní Korea (Michael Swift – 2 min., hrubost).
59:37'
Korea vyhodila na zakázané uvolnění a vhazovat se bude po pravici domácího brankáře.
59:15'
Michael Swift ujel švýcarské obraně a jel sám na Hillera, který si nyní pohlídal své čisté konto skvělým zákrokem!
59:00'
Probíhá poslední minuta dnešního utkání.
58:25'
Reto Schäppi poslal k zemi korejského hráče, kterým byl Jong-čon So.
58:00'
Hra ztratila tempo a oba celky už chtějí bez zranění dohrát tenhle zápas.
57:38'
tahle snaha domácích neměla dlouhého trvání a Švýcarsko je zpět v útočném pásmu.
57:16'
Sang-u Šin nahodil puk do útočného pásma a Korea se na chvilku usadili v útočné třetině.
56:40'
Švýcaři kontrolují kotouč a chtějí dopřát Hillerovi čisté konto.
56:15'
Švýcaři se stále nespokojili a doslova létají v útočném pásmu domácích. Korejci se nyní dostali do rychlého brejku, který vyřešil Hiller. ten si po hodně dlouhé době sáhl na puk.
55:10'
Švýcarsko právě vstřelilo branku!
Demolice Korejců pokračuje. ENZO CORVI vystřelil z mezikruží a puk se odrazil od betonu brankáře na brusli domácího obránce a od něj se puk odrazil do branky. Asistence: Grégory Hofmann a Félicien Du Bois.
54:38'
Félicien Du Bois nahodil za branku Korejců a Švýcaři míří na střídačku.
54:20'
Ojedinělý výpad domácích skončil neúspěchem, protože Korejci přišli o puk už ve středním pásmu. Hiller se ve třetí třetině musí nudit, protože nemá skoro žádnou práci.
53:47'
První švýcarská formace motá Korejce ve vlastní třetině.
53:00'
Sung-Je Park předvedl hodně krkolomný zákrok. ale puk dokázal vyrazit.
52:34'
Švýcaři jsou při chuti a jsou opět v útočném pásmu.
51:24'
Tahle branka byla zkoumána video rozhodčím, jestli nebyla branka vstřelena vysokou hokejkou, ale nakonec je vše v pořádku a Švýcarsko vede 0:7! Střelou kousek za modrou se prezentoval Geering a jeho pokus tečoval do branky PIUS SUTER. Asistence: Patrick Geering a Andres Ambühl.
51:05'
Korejci nevyhodili puk ze svého pásma a Švýcaři kombinují.
50:21'
Romain Loeffel na malou chvilku uklidnil hru a dovolil svým spoluhráčům vystřídat. Pak se pokus rozehrát, ale jeho dlouhý pas nenašel nikoho a skončil až na zakázaném uvolnění.
49:55'
Švýcaři jsou v pěti a okamžitě kombinují s pukem v útočné třetině.
49:32'
49:11'
Hraje se 5 na 4 a Švýcaři se osvobozují.
48:47'
Eric Regan trefil pouze blokujícího obránce a druhý střelecký pokus Regana skončil v lapačce Hillera.
48:17'
Jonas Hiller předvedl několik zákroků proti Brocku Radunskem.
48:05'
Korejci jsou v útočné třetině a kombinují s pukem na modré čáře.
47:40'
Ze švýcarské přesilovky je tu korejská početní výhoda čtyři na tři.
47:32'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Félicien Du Bois – 2 min., sekání).
47:26'
Hraje se 4na4 a Švýcaři kombinují v útočném pásmu.
47:13'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Andres Ambühl – 2 min., podražení).
47:11'
Vyloučení v týmu Jižní Korea (U-sang Paj – 2 min., držení).
46:45'
Almond nahrál ve středním pásmu na RETA SCHÄPPIHO, který nabral rychlost a jel dva na jednoho. Schäppi to vzal na sebe a prostřelil nově příchozího Sunga. Asistence: Cody Almond a Patrick Geering.
45:17'
Střídání v týmu Jižní Korea: ze hřiště odchází Matt Dalton, přichází Sung-Je Park.
45:17'
A je to 0:5! Korea naprosto vypadla ze zápasu a Švýcaři si dělají co chtějí. Po sérii smolných odrazů se puk dostal před branku, kde byl Ambühl, který poslal puk doprava na PIUSE SUTERA, který se trefil přesně pod víko. Asistence: Andres Ambühl a Simon Moser.
44:56'
Švýcaři jsou stále aktivní a motají se kolem branky domácích, kteří úplně vypadli z tempa.
43:50'
Krásná branka Švýcarska! THOMAS RÜFENACHT nabral rychlost ve středním pásmu. Na pravém kruhu si stahovačkou obhodil korejského obránce a svou střelu bekhendem umístil mezi nohy Daltona. Asistence: Ramon Untersander a Cody Almond.
43:10'
Domácí publikum se dnešním utkáním baví a hlasitě podporuje korejský tým.
42:53'
Korea se stále nedostala do útočného pásma a vypadá to, že ani tato přesilová hra nepřinese nic vzrušujícího před Hillerovou brankou.
42:00'
Další šance na snížení stavu pro Koreu. Jenže Švýcaři dobře brání a odpaluj pryč jeden kotouč za druhým.
41:46'
41:23'
Jenže se k ničemu nedostali a Švýcaři vyhazují až za branku Daltona. Mezitím přesilová hra utekla a hosté hrají v plném počtu.
41:08'
Až nyní se domácí dostali do útočného pásma a kombinují.
40:30'
Korejci se nemohou dostat ani ze svého pásma a to hrají přesilovou hru.
40:01'
Druhá třetina je u konce a Švýcarsko v ní přidalo hned dvě branky a vypadá to na poklidnou třetí třetinu. Švýcaři hrají ve velkém tempu a skoro po celá zápas výrazně přebruslují domácí hráče. Korea bude mít v úvodu třetí třetiny přesilovou hru a pokud chce s tímto utkáním ještě něco udělat, bude muset vstřelit kontaktní branku co nejdříve.
Střely na branku po druhé třetině 15:25.
40:00'
39:40'
Min-Ho Čo vypálil od modré a trefil bránícího hráče, který okamžitě vystartoval za pukem a jeden ze Švýcarů se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti Daltona, který tenhle střelecký pokus dokázal vyrazit!
39:28'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Dominik Schlumpf – 2 min., držení).
39:00'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:36'
Mike Testwuide dobře napadal a vybojoval puk, který ovšem jeho spoluhráč z útoku špatně rozehrál a vyhnal Korejce až za svou branku.
38:03'
Rozhodčí se upískli a bude se vhazovat ve středovém kruhu.
37:48'
Korejci se snaží ještě do konce třetiny snížit, ale mají problém se dostat přes střední pásmo, které Švýcaři skvěle brání.
37:22'
Švýcaři hrají stále velmi aktivně a nedávají Korejcům mnoho prostoru. Hra byla přerušena a následuje komerční přestávka.
36:40'
Michael Swift dostal skvělou nahrávku na pravá kruh a střelou z první jen těsně minul Hillerovu branku!
35:55'
Velký tlak Švýcarska je přetaven ve třetí gól! PIUS SUTER zajel s pukem za branku, naznačil, že bude chtít objet bránu, ale nakonec zastavil. Suter se vrátil zpět k první tyči a nějakým záhadným způsobem dostal puk do branky. Asistence: Fabrice Herzog.
34:46'
Vincent Praplan pálil z levého kruhu, ale trefil pouze obránce. Domácí jsou v plném počtu.
34:01'
Cody Almond vystřelil z mezikruží a Dalton zasahuje. Nyní to Švýcaři sehráli skvěle a mohlo to být už o tři branky!
33:44'
Ramon Untersander se dostal do dobré pozice na pravý kruh a tvrdou ránou jen těsně minul levou tyčku Daltonovy branky.
33:07'
Švýcaři se zatím nemohou dostat do útočného pásma.
32:40'
Tak nakonec ne. Korejský útočník to přehnal s napadáním a provinil se hrou vysokou holí.
32:25'
U-sang Paj bojuje o kotouč v rohu hřiště a vybojoval si faul!
31:59'
Min-Ho Čo vystřelil z pravého kruhu a Jonas Hiller si po delší době připsal zákrok.
31:44'
Hofmannovo nahození od modré čáry letělo hodně vedle Daltonovy branky.
30:58'
Hra se přelévá ze strany na stranu, ale žádné velké šance ani dobré střelecké pokusy nejsou k vidění.
30:20'
Švýcaři si nyní zbytečně nekomplikovali život a pouze vyhodili do středního pásma.
29:44'
Korejci drží puk u své branky a oba týmy střídají. Utkání se blíží do své poloviny a Korea musí přidat, pokud chce dnes bodovat.
29:13'
Korea se dostala do útočného pásma a kombinovala okolo branky Hillera, ale ten nemusel ani jednou zasahovat.
28:53'
Domácí špatně přešli přes modrou čáru a píská se ofsajd.
28:27'
Švýcarsko vede o dvě branky a Korejci se stále k ničemu vážnému nedostali, a tak to vypadá s nadějemi Švýcarů velmi dobře.
27:36'
Švýcarsko jde do dvoubrankového vedení! Střela od modré čáry od FELICIENA DU BOISE vypadla Daltonovi a poskakující puk doskotačil až za brankovou čáru. Dalton sice puk zakryl vyrážečkou, ale chvilku byla černá guma jasně vidět za brankou a po konzultaci s videem je branka uznána! Bez asistence.
27:15'
Chvilkový nápor domácích vyústil až k zakázanému uvolnění Švýcarska.
27:03'
Ki-song Kim se obtočil okolo branky a dorážel před brankou Hillera, ale švýcarský brankář si pokryl pravou tyčku!
26:35'
Hiller musel zasahovat po střele z pravého kruhu a následuje komerční pauza.
26:07'
Obrázek hry se mírně mění a oba týmy se dostávají do útočných výpadů, ale ani jeden z týmů si ve druhé třetině nevypracoval žádnou tutovku.
25:45'
Min-Ho Čo zavezl puk do útočného pásma a po delší době se hraje u branky Hillera.
25:10'
Philippe Furrer tak dlouho míchal s pukem na modré čáře, až o něj přišel a Korejci podnikli rychlý protiútok, který musel zastavit Hiller.
24:32'
Matt Dalton se stihl rychle zorientovat a přikrýt volně ležící puk před sebou. U-sang Paj poté spadl před brankou a jeho vlastní spoluhráč ho trefil bruslí do helmy, ale korejský reprezentant se nakonec zvedá a s velkou bolestí odjíždí na střídačku.
23:58'
Švýcaři jsou stále v útočném pásmu a kombinují pouze u mantinelů, odkud jen horko těžko ohrozí Daltona. Korejci hrají stejně urputně jako proti Česku a Švýcary čeká ještě hodně těžká práce.
22:54'
Jenže domácím se nepovedlo vymyslet nic pohledného a pouze nahodili puk za branku Švýcarska a kompletní pětice korejských hráčů odchází střídat.
22:26'
Ton-ko I se dobře vrátil a získal kotouč. Korea může zaútočit.
22:10'
Hiller musel po delší době zasahovat a vhazovat se bude po jeho pravici.
21:42'
Korejci ustáli oslabení, ale jsou pod neustálým tlakem Švýcarska, které si přeneslo po přesilovkový tlak a kombinuje před Daltonem.
21:17'
20:54'
Tvrdou střelu od modré čáry likvidoval Dalton na poslední chvíli.
20:24'
Švýcaři překombinovali akci v útočné třetině a domácí dostali puk do středního pásma. Následný přechod do útočné třetiny Švýcarům nevyšel a píská se ofsajd.
20:01'
První třetina dnešního utkání je za námi a Švýcarsko po ní vede 0:1! Korea hraje podobně jako s českým týmem, tedy dobře brání a spoléhá na rychlé brejky. Švýcarsko je jednoznačně lepším týmem, ale horko těžko se prosazuje přes urputnou obranu domácích.
Střely na branku po první třetině 7:15
20:00'
19:55'
Švýcaři se ještě dostali do útočné třetiny, ale pokaženou střelou od modré se dostali ven z pásma a to je vše, co se stane v první třetině.
19:29'
Domácí vyhazují až k Hillerovi.
19:19'
Vyloučení v týmu Jižní Korea (Bryan Young – 2 min., nedovolené bránění).
19:00'
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:33'
Švýcaři jsou v útočném pásmu a kombinují po mantinelech. ke střele se zatím nedostali a Korejci dobře brání nebezpečné prostory.
17:48'
Bryan Young v rohu hřiště hodně přitvrdil a v krátkém časovém úseku poslal dva švýcarské hráče k zemi.
17:06'
Korejci mírně zlepšili svůj herní projev a jsou častěji na kotouči než v úvodu utkání, ale do žádné vyložené šance se ještě nedostali.
16:33'
Švýcaři jeli dva na jednoho a Tristan Scherwey to vzal na sebe, vystřelil z pravého kruhu, ale branku minul!
16:19'
15:50'
Švýcaři opět vyhazují až za branku Daltona, který si na kotouč sáhl víckrát než Hiller ve vlastním oslabení.
15:36'
Až nyní si připisuje Hiller zákrok.
15:04'
Dalton musel rozehrávat před dvěma dotírajícími švýcarskými útočníky. Korejcům se tahle přesilovka vůbec nedaří a ani po minutě se nedostali do útočného pásma.
14:36'
Domácí hokejisté se zatím nedostali ani do pásma a půl minuta z jejich přesilové hry je pryč.
14:19'
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Tristan Scherwey – 2 min., podražení).
13:59'
Ramon Untersander nahrával před branku, ale žádného ze svých spoluhráčů nenašel.
13:15'
Švýcaři aktivně a vysoko napadají a nedávají příliš prostoru pro rozehrávku domácím hráčům, kterým toto dělá velké problémy.
12:34'
Mike Testwuide nahodil do útočného pásma, ale to bylo vše. Švýcarsko se opět ujímá kotouče a může zaútočit.
11:55'
Švýcaři jsou i nadále aktivní a odstřelují branku Daltona. Korejci se ještě k ničemu nedostali a první třetina je pod kontrolou hostujícího celku.
10:23'
Švýcarsko jde do vedení! Loeffel nahodil na Daltona, který puk vyrazil vedle pravé tyče. Tam byl Haas, který chtěl objet branku a zakončit, ale to se mu nepovedlo, protože puk skončil na tyčce. U ní byl připravený DENNIS HOLLENSTEIN, který dokázal svým důrazem přehodit beton Daltona. Asistence: Gaëtan Haas a Romain Loeffel.
10:14'
Závar před brankou domácích vyřešil Dalton, na kterého poté padala branka. Obránce domácích konstrukci branky zachytil, aby nespadla na Daltona a hra musela být přerušena.
10:05'
Domácí tým byl pod velkým tlakem a vysvobodil se jen za cenu zakázaného uvolnění.
09:31'
Korejci v útočné třetině nic nevymysleli a u puk jsou opět Švýcaři, kteří kombinují okolo branky Daltona.
09:01'
Švýcaři potřebovali vystřídat, a tak jen nahodili do útočné třetiny a darovali puk domácímu výběru.
08:19'
Grégory Hofmann se dostal k odraženému puku a Dalton byl mimo svou pozici, a tak Hofmann vystřelil po zemi bekhendem, ale trefil betony korejského brankáře!
07:47'
Grégory Hofmann střílel z levého kruhu, ale branku domácích minul. Švýcaři mají tlak a kombinují okolo Daltonovy branky.
07:19'
Reto Schäppi vypálil z kruhu a Dalton předvedl velmi dobrý zákrok!
06:28'
Hráči v modrém jsou v pásmu a kombinují okolo švýcarské branky. Při každém útoku domácího týmu je slyšet publikum, které žene Koreu za první brankou.
05:52'
Vincent Praplan se probíjel do útočného pásma po levé straně, ale ke střele se nedostal a Korejci dostali puk ze třetiny.
05:07'
Korejci hrají ze zabezpečené obrany a i když se Švýcaři sebevíc snaží, tak se do dobré střelecké pozice nemohou dostat.
04:36'
Švýcaři jsou stále v útočném pásmu a odstřelují branku Daltona, který je zatím bezchybný.
04:07'
Tristan Scherwey dostal puk mezi kruhy a jeho střelecký pokus byl přizvednutý nad branku Daltona.
03:34'
Andres Ambühl krouží s pukem ve středím pásmu a čeká než mu spoluhráči vystřídají.
03:02'
Švýcaři vyhráli vhazování ve svém pásmu a chtěli rychle přejít do útoku, ale o kotouč přišli a hraje se ve středním pásmu.
02:50'
Romain Loeffel vystřelil od modré čáry, ale vyklepal chrániče prvního bránícího hráče. Na druhé straně se Korejci dostali do tlaku, ale střela od modré čáry skončila hodně nad brankou.
02:08'
Čin-kjo Pak vystřelil z velké rychlosti z pravého kruhu, ale branku minul. Dopředu mohou jít Švýcaři.
01:48'
Tristan Scherwey se pokoušel rychle dostat do útočného pásma, ale byl zastavený ofsajdem.
01:29'
Nahození švýcarského obránce od modré čáry tečoval Simon Moser, ale Dalton si puk našel a ukryl ho pod své betony.
00:46'
Švýcaři mají kotouč ve své moci, ale zatím se k ničemu nedostali. Dá se očekávat podobný obranný zápas jako proti Česku.
00:10'
Úvodní vhazování vyhráli hokejisté v bílých dresech, ale Korejci velmi rychle získali kotouč a jsou v útočném pásmu.
00:01'

Jižní Korea: Dalton (Sung-Je Park) – Jong-čon So, Young, Won-čon Kim, Hjon-ho O, Regan, Plante, Ton-ko I – Won-čong Kim, Swift, Ki-song Kim – Jong-čon I, Sang-uk Kim, Testwuide – Radunske, Jin-Hui Ahn, U-sang Paj – Čin-kjo Pak, Min-Ho Čo, Sang-u Šin – Sang-hun Šin.

Švýcarsko: Hiller (Stephan) – Geering, Rüfenacht, Du Bois, Schlumpf, Furrer, Loeffel, E. Blum, Untersander – Praplan, Ambühl, Schäppi – Suter, Herzog, Scherwey – Hollenstein, Corvi, S. Moser – Almond, Haas, Hofmann.

Rozhodčí: Hribik Jan, Rantala Aleksi – Lhotský Miroslav, McIntyre Fraser.
Korea se ve svém prvním utkání na OH předvedla v dobrém světle a náš reprezentační výběr pořádně potrápila! Domácí hokejisté prohráli pouze 2:1 a v hledišti měli velkou podporu včetně robotického severokorejského kotle. Ten by měl být k vidění i dnes a na stadiónu v Kangnungu by měla být opět dobrá atmosféra! Korejci jsou na třetím místě skupiny A, kvůli lepšímu skóre než má Švýcarsko. Jediným korejským střelcem na turnaji je zatím Cho Min-Ho, který otevřel skóre utkání proti Česku. Po jedné asistenci mají Swift a Radunske. Korejci v prvním zápase předvedli velmi kvalitní hokej a dnes se dá čekat podobně bojovný výkon.

To Švýcaři nastoupili do svého prvního zápasu proti silné Kanadě a k nějakému většímu překvapení nedošlo. Švýcarsko podlehlo severoamerickému týmu 1:5, ale úplně odevzdaně nepůsobilo. Švýcaři přestříleli Kanadu 29:28, ale trápila je koncovka. Kanada využila dvě přesilové hry a to byl zásadní moment utkání. Hráči helvétského kříže využili jednu přesilovou hru a to když se trefil Moser. Na jeho brance se podíleli asistencemi Ambühl a Ruefenacht. Ve vzájemné historii se tyto dva celky ještě ani jednou nepotkaly, a tak se dnes bude psát historie.
Krásné sobotní ráno všem olympijským a především hokejovým fanouškům! Olympijský hokejový program pokračuje dalšími zápasy a po důležitém utkání české reprezentace se společně podíváme na další zápas skupiny A, ve kterém se nám představí Korea a Švýcarsko.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 08:40.