ZOH - Lední hokej - ZOH - Lední hokej - muži -  ONLINE PŘENOS -  USA : Slovensko - 16. února 2018   04:10

USA
USA
07:10' Donato (Terry, Ch. Bourque) • 42:51' Donato (Arcobello, Ch. Bourque)
Slovensko

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké páteční ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 5 652 diváků.
Statistiky

Střely na branku: 31:22
Zásahy brankářů: 21:29
Vyhraná vhazování: 44:16
Trestné minuty: 4:10
Utkání je u konce a hokejisté USA se mohou radovat z těsné výhry 2:1. I ve třetí třetině jsme sledovali urputný, ale zároveň koukatelný hokej, v němž byla na obou stranách vidět snaha o strhnutí vedení na svou stranu. Nakonec se to povedlo Američanům, když Ryan Donato využil ve 43. minutě přesilovou hru a nakonec to byl i gól vítězný. Slovenský nápor se tříštil na výborné chytajícím Zapolskim, který si tak vynahradil trochu menží vytížení z předcházejících třetin. Zápas skončil výsledkem 2:1 pro USA, které tak má po dvou zápasech čtyři body. Slovensko je stále na třech.
59:55'
Hráči USA vyhazují z vlastního pásma, těsný náskok už už zřejmě udrží.
59:15'
Slovensko hraje v šesti.
59:02'
Brejk Američanů dva na jednoho zakončoval McCarthy, Laco vyrazil.
58:25'
Hraje se v pásmu Slovenska, trenér Ramsay tak nemůže zatím vůbec pomýšlet nad odvoláním Laca na střídačku.
57:25'
Slovenské nedorozumění při rozehrávce ve vlastním pásmu je připravuje o další možnost rozvinout akci, která by mohla vést k vyrovnání.
56:30'
Za Zapolskiho brankou se udál tvrdý souboj o puk, následná přihrávka mezi kruhy ale Slovákům šanci nepřinesla.
55:14'
Lamper nezachytil prudkou přihrávku po mantinelu, je z toho zakázané uvolnění Slovenska.
54:17'
Barankova rána od modré čáry branku minula, Američané vyráží do protiútoku.
53:47'
Slováci těsně neudrželi útočné pásmo, okamžitě se pískalo postavení mimo hru.
53:00'
Závar tentokrát před Lacem, v pádu se o zakončení pokusil O'Neill. Netrefil ovšem puk podle svých představ.
52:33'
Američané jsou nyní pod tlakem, další akci nyní táhl Bakoš, ale ani on si na gólmana nepřišel.
51:54'
Slováci to nyní zkouší ranami z dálky, Čajkovského bombu Zapolski vyrazil do ochranné sítě.
51:35'
Zapolski má puk ve své výstroji, střelu od modré čáry moc dobře viděl. Roztržka u jeho brankoviště jej poté také nerozhodila.
50:48'
Zakázané uvolnění týmu USA, hra se vrací k Zapolskimu, vhazuje se po jeho pravici.
50:18'
Na druhé straně si do pásma najel Nagy a pálil zpoza obránce. Puk prošel až k Zapolskimu, ten jej vyrazil.
49:52'
Z takřka nulového úhlu pálil Broc Little, puk pouze prolétl Lacovým brankovištěm.
49:06'
S kličkou neuspěl Little, Slováci však mají v posledních okamžicích problém vyvézt puk z vlastního pásma.
48:44'
Donato dojel vyhozený puk, zabránil tak zakázanému uvolnění. Američané jsou v útoku a snaží se o potvrzení náskoku.
47:17'
Podobně dopadl i na druhé straně Butler, tomu pak nevyšla ani dorážka.
46:31'
Lamper hodlal nahodit od modré čáry, trefil ovšem pouze prvního bránícího hráče USA.
45:13'
Dvě minuty jsou pryč, Terry se může vrátit do hry.
44:58'
A puk opět letí až k Lacovi.
44:37'
Tahle přesilovka zatím nepřináší kýžené ovoce, Američané se osvobozují.
43:13'
Přesilovka pro Slovensko, dvě minuty za vysokou hůl dostal Troy Terry.
42:51'
Spojené státy právě vstřelily branku!
Tak tohle byla bleskově využitá přesilovka. Po buly Američané zlehka zakombinovali, puk přilétl před branku, kde se s ním elegantně otočil RYAN DONATO a zasunul jej Lacovi mezi betony. Asistence: Mark Arcobello, Chris Bourque.
42:44'
Píská se a to z důvodu, že Slováci hráli v šesti lidech. Dvouminutový trest odpyká Ladislav Nagy.
42:08'
No, tohle bylo pro gólmana slovenské reprezentace nebezpečné. Prudkou ránu od pravého mantinelu asi moc nečekal, přesto ji pak našel ve své výstroji.
41:18'
Terry se přehnal kolem Bubely, puk mu ale sjel z hole a skončil u Laca. ten jej pro jistotu přikryl a přerušil hru.
40:29'
Laco má za sebou další z těžších zákroků, nyní proti Gundersonově ráně od modré čáry. Poté se u něj strhla menší potyčka, už je ale vše připraveno ke hře.

Trestné minuty: 8:2
Je za námi čtyřicet minut hry a stále nám panuje nerozhodný výsledek. Ve druhé třetině se hodně bojovalo, oba týmy si dávaly obrovský pozor na to, aby nepustily soupeře do vyložené šance a pokud už něco prošlo, tak Zapolski i Laco byli na svých místech. I po druhé třetině tak platí stav 1:1 a rozřešení tohoto utkání se tak odkládá na další část hry.
40:00'
39:55'
Laco předvedl ještě jeden zákrok, máchl lapačkou proti nahození z pravé strany.
39:12'
Mezi kruhy si najel Terry a prudkým švihem mířil pod horní tyčku, Lacovu branku ale přestřelil.
38:23'
Přesilovka je u konce, Greenway naskočil zpátky na ledovou plochu.
37:54'
Slovákům ujel puk z útočného pásma, musí tak začít od nuly.
37:00'
Zapolski i vleže vyřešil těžkou pozici před svým brankovištěm, Slováci nedokázali slibnou šanci využít.
36:23'
Rozhodčí píská a bude se opět vylučovat, nyní ale na straně USA. Jordan Grrenway přehnal svůj důraz při nájezdu před Laca a dostal dvě minuty za nedovolené bránění brankáři.
35:59'
Američané se snaží o souvislejší tlak, obrana Slovenska je dnes ale opravdu soustředěná a i Laco předvádí výborný výkon.
34:55'
A už je po oslabení, Valach naskočil zpátky do hry.
34:13'
Slováci opět skvěle zvládají oslabení, drží puk dokonce v útočném pásmu.
33:25'
Čajkovský je již na střídačce a vypadá to, že je v pořádku a bude moci pokračovat.
33:25'
Rozhodčí přerušili hru, neboť Michal Čajkovský schytal tvrdou ránu v podání Wisniewskiho. Obětavým zákrokem ale hodné pomohl svému brankáři.
32:53'
Dvě minuty za držení dostal Juraj Valach.
32:44'
Tvrdý zákrok u Laca na Roeho, rozhodčí budou na straně Slovenska opět vylučovat.
32:03'
Po buly pálil od modré Baranka a Zapolski toho moc neviděl. Přesto zvládl dostat puk mimo svou branku.
31:59'
Nepřesná rozehra amerických hokejistů, vše skončilo zakázaným uvolněním, takže vhazovat se bude po Zapolskiho levici.
30:50'
Už se zase hrálo na druhé straně, ale ani závar před Lacem nevedl k něčemu kloudnému. Stále tak trvá nerozhodný stav.
30:18'
Slováci předvedli rychlý přechod do útoku, ale ani tentokrát nevymysleli nic, co by ohrozilo gólmana Zapolskiho.
29:59'
Slováci střídají, Krištof čeká s pukem za Lacovou brankou, aby mohl rozehrát.
28:54'
Nepřesná rozehrávka hráčů USA, situace skončila zakázaným uvolněním.
28:06'
Začalo se konečně hrát s šancemi. Na pravé straně měl prostor Nagy, Zapolski měl ale na jeho švih dokonalý výhled a zvládl tak vyrazit k mantinelu.
27:31'
Bleskový přechod do útoku předvedl na pravém křídle Arcobello a ranou z kruhu donutil Laca k těžkému zákroku. Ten reflexivně vyrazil mimo hrací plochu.
27:14'
Na druhé straně si najížděl levou stranou Haščák, měl to ovšem na bekhend a střela na Zapolskiho neplatila. Ten zakročil a přerušil hru.
27:00'
Tlak USA pokračuje. Stoa objel branku, snažil se zasunout za tyčku, což Laco vystihl. Poradil si pak i s dorážkou v podání McCarthyho.
Zleva si do pozice na střelu najel Little, trefil ovšem pouze Lacův postoj v brankovišti.
26:49'
Slovensko se ubránilo, Bubela se vrátil z trestné lavice do hry.
26:36'
A opět je puk mimo slovenské pásmo.
25:38'
Ölvecký nyní dokonce vyjel do protiútoku, zprava tlačil puk na střed, tam si to už ale soupeř pokryl. Nicméně toto oslabení zatím Slovensku vychází.
25:08'
Bránící čtveřici se podařilo vyhodit puk, Američané rozjíždí další akci až od Zapolskiho.
24:49'
Američané si zahrají další přesilovou hru. Miloš Bubela zasáhl Butlera a dostal dvě minuty za vysokou hůl.
24:44'
Je ti opravdu úporná bitva o každý metr ledu.
23:40'
Laco se má v posledních okamžicích co ohánět, létají na něj puky ze všech stran. Nejnebezpečnější byl Blumův švih, který pokryl levým ramenem.
22:51'
Chyba v rozehrávce Slovenska bedla ke ztrátě puku, Gionta bleskově přihrával zpoza branky, Laco ale celou akci vyřešil svým zákrokem a opět přerušil hru.
22:27'
Od modré čáry nahodil Gunderson, Laco puk přikryl a vzápětí se před ním strhla menší potyčka mezi Bubelou a Greenwayem. Rozhodčí nevylučují, pouze oba hráče rychle od sebe odtrhli.
21:33'
Pokračují nepřesnosti, hlavně ze strany Slovenska, další z nich vyústila v zakázané uvolnění.
20:32'
První útok druhé třetiny předvedli Slováci, Marcinko ovšem skončil v postavení mimo hru.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 5:06.
Máme za sebou první dvacetiminutovku a do kabin se jde za nerozhodného stavu 1:1. Ze začátku se hrálo hodně opatrně, střel nebylo mnoho. To nejdůležitější se pak událo v osmé minutě, kdy nejprve Ryan Donato využil přesilovku, když švihem z jízdy prostřelil Laca, aby pak Slováci srovnali po Surového nahození z křídla a lehké teči Andreje Kudrny. To odstartovalo útočnější pojetí hry, zejména Američané měli několik slibných šancí na opětovné převzetí vedení, skóre se však už neměnilo.
20:00'
19:40'
Ještě jedna střela na Laca, ten vyrazil do rohu.
18:25'
Po vhazování vznikl před jeho brankou obrovský závar i valná hromada, puk ovšem slovenský gólman zvládl udržet před brankovou čárou.
18:14'
Zakázané uvolnění Slovenska, hra se vrací před Laca.
17:17'
Levou stranou si najel Butler, vystřelil švihem a Laco musel vytáhnout pohotový zákrok. Remízový stal ale zvládl udržet.
16:14'
Na druhé straně se po puku před brankovištěm natahoval Krištof, výsledkem ale byla pouze slabá střela, kterou Zapolski hravě pokryl.
15:57'
Už to vypadalo, že se Donato dostane po levé straně do útočného pásma a případně i ke střele, jenže nechal za sebou puk a snaha o to, aby se sám nevystavil do postavení mimo hru jej vyřadila z možnosti ohrozit Laca.
14:43'
Slovensko se ubránilo, Baranka se vrátil do hry a oba týmy již hrají v plném počtu.
14:23'
Slovensko vyhazuje přes všechny čáry, puk letí až k Zapolskimu.
13:40'
Závar před Lacem, ten se má co ohánět, aby pokryl rány od modré čáry i dorážky poblíž jeho brankoviště.
12:43'
Američané si zahrají další přesilovku, Ivan Baranka přehnal důraz u mantinelu a obdržel dvouminutový trest za vražení na hrazení.
12:29'
Živelný přechod slovenských hokejistů do útočného pásma končí postavením mimo hru.
11:40'
Gilroy čeká, až mu spoluhráči dostřídají, tým USA rozjíždí další útočnou akci.
10:58'
Další Zapolskiho zákrok, ten se v posledních okamžicích nenudí, slovenští hráči jej prověřují nebezpečnými ranami ze střední a delší vzdálenosti.
Od modré nebezpečně pálil Valach, Zapolski pro jistotu přikryl puk a přerušil hru.
08:45'
Po dvou slepených brankách se najednou otevřely stavidla útočení, hraje se nahoru dolů.
07:35'
Slovensko právě vstřelilo branku!
Slovensko ale bleskově reaguje a srovnává skóre! Akce byla vedena pravou stranou, Surový nahodil před brankoviště, kde se pohyboval ANDREJ KUDRNA, ten do nahození jen vložil hůl a lehká teč propadla Zapolskimu pod pravou rukou. Asistence: Tomáš Surový, Michal Čajkovský.
07:10'
Přesilovka je využitá. Američané potáhli akci středem, Terry přenechal puk do jízdy za ním najíždějícímu RYANU DONATOVI a jeho rychlý švikh skončil za překvapeným Lacem. Asistence: Troy Terry, Chris Bourque.
06:51'
Je tu první vyloučení, přesilovku si zahrají hráči USA. Dvě minuty za hákování dostal Marek Hovorka.
06:27'
Američané začínají přitvrzovat, viděli jsme již několik tvrdých hitů u mantinelu.
05:50'
Na druhé straně se středem probíjel Donato, těsně před zakončením byl slovenskou obranou zastaven.
05:21'
Starostovo nahození od modré čáry zůstalo bez teče, puk skončil vedle Zapolskiho branky.
04:41'
Zatím je to utkání vedené hodně opatrným stylem, střel není mnoho.
04:06'
Bakoš hledal Cingela, ten byl ale dobře přikrytý, k akci po levém křídle se tak nedostal.
03:46'
Terry u modré čáry trochu zpomalil, jeho spoluhráč jej předjel a celá situace tak skončila dalším postavením mimo hru hráčů USA.
02:24'
Další přerušení, tým USA se dopustil postavení mimo hru.
02:14'
Zapolski pro jistotu přerušil hru, nahození na jeho branku přikryl lapačkou. Vhazuje se po jeho levici.
01:25'
Američané se usadili v útočném pásmu, jejich kroužení však ke střele nevede.
00:39'
Po nájezdu do útočného pásma pálil od modré Arcobello, jeho pokus se ale na branku nevešel.
00:01'

USA: Zapolski (Leggio) – Gunderson, Sanguinetti, Welch (A), Gilroy (A), Billins, Blum, Wisniewski – O'Neill, Roe, Little – B. Butler, Ch. Bourque, Greenway – Donato, Terry, Arcobello – B. Gionta (C), Kolarik, Stoa.

Slovensko: J. Laco (Rybár) – Baranka, Starosta, Čerešňák, Graňák (A), Valach, Ďaloga, Čajkovský – Kudrna, Nagy (A), Surový (C) – Bubela, Bakoš, Haščák – Krištof, Paulovič, Ölvecký – Hovorka, Lamper, Marcinko – Cingel.

Rozhodčí: Gouin, Wehrli – Fluri, Otmachov.
Oba týmy jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v Gangneung Hockey Centre začne ve 4:10, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Slovensko

Pro naše sousedy turnaj začal naopak skvostně. Proti Olympijským sportovcům z Ruska sice prohrávali 0:2, góly dali Vladislav Gavrikov a Kirill Kaprizov, jenže i zde se pak konal dokonalý obrat. Ještě v první třetině snížil Peter Ölvecký a v závěrečné třetině zmrazili soupeře Martin Bakoš a Peter Čerešňák. Slováci tak urvali všechny body a mohou nyní celkem směle pomýšlet na prvenství ve skupině.
USA

Pro zámořský tým nezačal turnaj vůbec dobře. V úvodním utkání proti Slovinsku sice Američané vedli o dva góly po trefách Briana O'Neilla a Jordana Greenwaye, jenže poslední třetina duelu patřila soupeři a ti Blažem Gregorcem a Janem Muršakem dotáhli souboj do prodloužení. No a v něm dokonali obrat a po druhém gólu Jana Muršaka porazilo Slovinsko USA 3:2.
Dobré ráno u pokračování hokejového turnaje mužů. Společně se podíváme na duel mezi týmy USA a Slovenska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:10.