Tour de France 2019 - etapy, délka, trasy | iSport.cz

Kompletní přehled událostí

Tour de France

Tour de France je nejslavnějším a nejprestižnějším etapovým cyklistickým závodem, který se koná každoročně od roku 1903, jeho pořádání přerušily pouze dvě světové války. Letošní 104. ročník Tour de France odstartoval v sobotu 1. července v německém Düsseldorfu, do cíle na Champs-Élysées v Paříži dorazí cyklisté 23. července.

Spolu s Girem d’Italia a Vueltou je Tour de France součástí takzvaných Grand Tours, (třítýdenních závodů, které mají 21 etap) z nichž je TdF nejvíce sledovaným. Trasa závodu se každý rok obměňuje, ale tradičními pasážemi jsou horské etapy v Pyrenejích a Alpách a také dojezd na Champs-Élysées v Paříží. Tradicí je také takzvaný Grand Départ, což je start mimo území Francie. Letos jím byla časovka v Düsseldorfu. Celkem letos závodníci na Tour de France urazí 3 516 kilometrů a čeká je pět horských etap.

Velkými favority 104. ročníku Tour de France jsou Chris Froome (stáj Sky), Nairo Quintana (Movistar), Romain Bardet (AG2R La Mondiale), Alberto Contador (Trek-Segafredo), Richie Porte (BMC) či obhájce zeleného dresu Slovák Peter Sagan (Bora-Hansgrohe). 

Na startu "Staré dámy", jak se Tour de France přezdívá, jsou i tři čeští cyklisté - zkušený Roman Kreuziger (Orica-Scott), který pojede už poosmé, podruhé Zdeněk Štybar a poprvé Ondřej Cink (Bahrajn-Merida). Ti se budou snažit navázat na české vítěze etap Jána Svoradu a právě Štybara. Nejlepším českým umístěním na Tour de France je páté místo Romana Kreuzigera z roku 2013.

1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Přihlásit se
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud