Tour de France 2019 - etapy, délka, trasy | iSportLIFE | iSport.cz

Kompletní přehled událostí

Tour de France

Tour de France je nejslavnější etapový cyklistický závod, 106. ročník "Staré dámy" v roce 2019 vyhrál jako první Kolumbijec v historii Egan Bernal.

Trasa Tour de France 2019

Tour de France 2019 startuje na počest pětinásobného vítěze Eddyho Merckxe v Belgii, odkud se postupně přesune do Francie. A ani letos nečeká cyklisty zrovna pohádková projížďka. Pořadatelé jim připravili 21 etap plných náročných stoupání, dvou časovek a celkem 3 460 bolestivých kilometrů.

Již potřetí v historii bude závěrečné stoupání jedné z etap usazeno na vrcholu slavné pyrenejské hory Tourmalet.

Profily všech 21 etap Tour de France: trasy, mapy, prémie, vrcholy »

Kreuziger šestnáctý

Na start 106. ročníku Tour de France bylo celkem 22 týmů po osmi jezdcích. V pelotonu překvapivě chybí Mark Cavendish, kvůli těžkému zranění přišel o účast další z favoritů Chris Froome. Z českých cyklistů byl v pelotonu jen zkušený Roman Kreuziger, který dojel celkově šestnáctý. Zelený dres už pošesté získala slovenská hvězda Peter Sagan.

Kdo jsou favorité Tour de France a koho sledovat? - čtěte zde »

Dresy na Tour de France: unikátní žlutý, co znamenají barvy? »

1 Praha,
Milíčovský les: 16. 3.
Výsledky
2 Ostrava,
Bělský les: 13. 4.
Výsledky
3 Brno,
zoo: 14. 9.
Výsledky
4 Praha,
Divoká Šárka: 19. 10.
Přihlásit se
5 Říčany,
les: 9. 11.
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. K webu patří též trackovací aplikace Superlife pro všechny nadšené sportovce. Přijmi výzvu!

Články odjinud