ME ve fotbale hráčů do 21 let - Polsko | iSport.cz

Poslední zápasy

Mistrovství Evropy fotbalistů do 21 let 2017, Polsko

Mistrovství Evropy fotbalistů do 21 2017 hostí Polsko a finálového turnaje se nově účastní 12 reprezentačních týmů včetně České republiky. Celky jsou rozlosovány do tří skupin, jejichž vítězové postupují do semifinále, kde je doplní jeden nejlepší tým z druhého místa. Česká reprezentace do 21 let pod vedením trenéra Vítězslava Lavičky bude hrát ve skupině C a čeká ji postupně Německo (18. června 2017, 18.00), Itálie (21. června 2017, 18.00) a Dánsko (24. června 2017, 20.45). Česká „Lvíčata“ odehrají všechny zápasy ve skupině na EURO U21 2017 ve městě Tychy, které se nachází jen 65 kilometrů od Bohumína.

Skupina A (Polsko, Švédsko, Slovensko, Anglie) se odehraje v Kielcích a Lublinu, skupina B (Portugalsko, Srbsko, Makedonie, Španělsko) v Gdyni a Bydhošti, semifinále pak v Tychách a Krakově, finále je na programu 30. června 2017 opět v Krakově.

ME fotbalistů do 21 let se koná každé dva roky, poprvé se hrálo v roce 1978 v tehdejší Jugoslávii, která turnaj také vyhrála. Česká jednadvacítka se zapsala do historie v roce 2002, když ve švýcarské Basileji získala první a zatím jediné zlato v historii. Českým hrdinou se stal brankář Petr Čech, který ve finále proti Francii vychytal bezbrankovou remízu a poté zařídil triumf v penaltovém rozstřelu. Slavné zlato vystřelilo k velké kariéře i jeho tehdejší spoluhráče jako byli Zdeněk Grygera, Milan Baroš, Štěpán Vachoušek, David Rozehnal, Radoslav Kováč či Tomáš Hübschman.

I současná česká jednadvacítka má ale ve svém kádru pro EURO 2017 slibná jména, tým pod vedením bývalého trenéra Sparty Vítězslava Lavičky v kvalifikaci jen jednou prohrál (s Belgií 1:2) a zajistil si přímý postup z prvního místa. Vycházející hvězda českého fotbalu Patrick Schick, který pálí v italské Serii A za Sampdorii Janov, byl s 10 góly nejlepším střelcem celé kvalifikace o EURO, kapitán Aleš Čermák (Sparta) byl druhý v asistencích (5), v devíti zápasech dal také šest branek. Třikrát se v kvalifikaci trefil český talent z Ajaxu Amsterodam Václav Černý, který pak také přidal hattrick v přípravném zápase proti Slovensku (4:1). V nominaci určitě nebude chybět další italská kometa Jakub Jankto z Udine nebo slávista Antonín Barák, který se po sezoně přesune do Serie A za Janktem. Na ME ve fotbale do 21 let 2017 mohou nastoupit hráči narození 1. ledna 1994 a mladší, tedy ti, kterým ještě nebylo 21 let, když se zahajovala kvalifikace o šampionát.

Články odjinud


Články odjinud