Mistrovství světa v ragby - JAR - Wales -  ONLINE PŘENOS -  17. října 2015   17:00

JAR - Wales

Utkání tedy končí dle předpokladů, před utkáním byla jemně favorizována právě JAR. Ode mě je to vše, děkuji vám za sledování ragbyového online přenosu a budu se těšit opět někdy příště.
Dovolím si napsat, že jsme viděli úžasné utkání plné zvratů. Více jak hodinu hru to byli Velšané, kdo držel vítězný stav, avšak vše rozhodla pětka kapitána Du Preeze pár minut před koncem. Velšané na to již nedokázali reagovat, nestačily jim ani kopy Dana Biggara, či pětka Daviese. JAR se tedy v semifinále, které se hraje příští víkend, střetne s vítězem večerního duelu Nový Zéland – Francie, ze kterého je pro vás taktéž připraven online přenos.
80+2
Du Preez vyndavá šišku z rucku a odkopává ji do autu, je konec utkání, JAR vítězí postupuje do semifinále
80+1
Dobrou práci odvádí Faletu, jihoafričani je ale odtlačují zpět o několik metrů.
80
Čas právě vypršel, další přerušení akce Walesu znamená konce utkání, ti už nyní musí pokračovat!
79
Trochu nepochopitelný pokus o drop gól téměř z poloviny hřiště, který samozřejmě nevyšel. Velšané získávají šišku a již nesmí chybovat!
78
Necelé dvě minutky děli Springboks od postupu do semifinále, stále jsou u balonu.
77
Ale pozor! Velšané na zemi hrál nedovoleně, Cuthbert byl tím, který se provinil proti pravidlům. JAR se dostává na druhou stranu hřiště a má vše rázem pod kontrolou!
77
No a Velšané se snaží, postupují fázi po fázi, ale stále jsou na nějakých čtyřiceti metrech, to je stále daleko.
76
Handre Pollard mohl rozhodnout, ale konverzi neproměnil. Rozdíl je čtyři body, Velšané nyní musí položit pětku, aby utkání ještě zvrátili, to bude závěr!
75
Neskutečné! Po vyhraném mlýnu vazač Vermeulen rozehrál míč na Du Preeze, který udělal několik rychlých kroků a doskočil do brankoviště pro pětku – 23:19!
74
Na první pokus se mlýn zbortil, dnes je to tuším teprve poprvé, za obíhajícího času se hráči připravují k druhému pokusu.
73
Velšané sice po špatné přihrávce zachytili balon, poté ale došlo ke skládce, kde se jim již pod hromadou hráčů nepodařilo uvolnit míč. Je z toho mlýn pro jihoafričany.
73
Velšané sice drží obranou řadu, Springboks ale dělají jeden metr za druhým, u míče se střídají téměř všichni hráči, tlak je to velmi silný!
72
Rázem se ale opět ujímají na polovině hřiště šišky jihoafričani, kteří hned bleskurychle v hojném počtu tlačí směrem k háčku.
71
Čas nám pomalu ubíhá, na hřišti již celkem proměněné týmy, kdy nyní mají míč v moci Velšané.
70
Statistika skládek je dnes jednoznačná, 167 – 61 ve prospěch Walesu.
69
Na hřiště se dostává velmi zkušený Hook, taktéž si zahraje Tipuric, Serfontein, Du Toit, Alberts a Williams.
68
Wales ale zkušeně nechává hrát soupeře hrát, ten vyrobí jednu jedinou malinkatou chybku, po které se dnes dle fanoušků domácí Wales dostává k míči.
67
Springboks už jsou ale opět u míče, rázem jsou ve dvaadvacítce soupeře v sedmé fázi.
67
Velšané rázem taktéž přidávají na tempu a JAR s tím má rázem problém, obzvlášť hra v rucku jim moc nejde, tedy při bránění.
65
Jihoafričani se ale opět uchýlili k postupné hře, ta se jim ale nepodařilo a Velšané se málem dostali do úniku, nepodařilo se jim ale zpracovat poskakující šišku.
64
Skóre se opět obrací, Dan Biggar hladkým prokopem vrací Wales do vedení, skóre je nyní 18:19, stále velmi těsné!
63
Trestný kop ale uvidíme ale také hne dna druhé straně, chyba Springboks při hře v rucku. Dobrá vzdálenost, ostrý úhel...
62
Poté už se ale k šišce postavil Handre Pollard, který sice velmi těsně, ale nakonec ji do háčka dostal a posílá svůj tým do vedení 18:16!
62
Na hřiště se ještě mezi tím dostávají Owens a J. Du Plessis, máme ve hře bratrskou dvojici.
61
Skvělá práce JAR při čištění v raku, Velšan neuvolnil míč, trestný kop pro Springboks!
60
Druhý poločas je zatím jasně v režii JAR, hovoří o tom téměř všechny statistiky, ale i pouhý pohled na hru. I přes to ale stále o bod prohrává.
58
Vermeulen složil Robertse za hlavu, následuje za to trestný kop, díky kterému se Velšané dostávají na polovinu JAR.
57
Mezitím došlo k vystřídání Mtawariry, kterého nahradil Nyakane. Čas byl během ošetření samozřejmě zastaven.
57
Po střetu s Etzebethem zůstal ne hřišti ležet Baldwin, který hřiště opouští na lékařském vozítku. Když už ragbista musí takto opustit hřiště, nebude to asi lehkovážného.
57
Taktéž odchází Du Plessis, kterého nahrazuje, stejně jako v první půli při zranění, Strauss.
57
První klasické střídání na straně Walesu, odchází Jenkins a Lee, nahrazují je James a Francis.
56
Handre Pollard nenavazuje na svůj dobrý výkon z prvního poločasu, neproměňuje již druhý trestný kop během čtvrthodinky.
55
Jihoafričani mohou jít do vedení, téměř z poloviny hřiště je tu trestný kop.
53
JAR to nestačí a hned po chyceném výkopu se opět tlačí do útoku, Velšané si zatím neví rady s houževnatým protivníkem, druhý poločas patří Springboks.
52
Nakonec si Springboks nedošli pro pětku, ale "jen" pro tři body, jelikož Handre Pollard trefuje drop, 15:16!
52
JAR ale i po sebrání míče pokračuje v tlaku, nekope, jde pouze rojem, ale získává velmi rychle metr za metrem.
51
Tak to je pro JAR škoda, Warburton v rucku získal šišku a hned ji odkopl, jihoafričani byli opravdu kousek od první pětky.
50
Ale pozor, jihoafričani jsou již ve dvadvacítce, tlak je obrovský, jsou již na pěti metrech od položení pětky!
49
Springboks nyní zvolili k postupné hře, ta je již v desáté fázi a pokračuje dále, dnes se dostalo nejdále do třinácté fáze.
47
Dan Biggar nyní už nezaváhal, šiška prolétla středem háčka, Wales tak odskakuje do ještě vyššího vedení, další body by mohly být i rozhodující – 12:16!
46
Ukázkově vyhraný, čistý mlýn pro Velšany, kteří nakopli míč do dvaadvacítky. Po další akci Burger zavinil hráči bez míče v pohybu, trestný kop pro Wales.
45
Rozhodčí Bames jihoafričanům odpískal trochu skrytý předhoz, bude se rozhodovat v mlýně, do kterého tedy vhazují Velšané.
43
Špatná hra v rucku Velšanů vyústila v trestný kop, která ale Handre Pollar neproměňuje, pozice to pro nej těžká nebyla. Na pátý pokus se mu to tedy dnes už nepodařilo.
42
No a Springboks, jak se jihoafričanům přezdívá, mají hned na úvod velmi silný tlak, Velšané mají s obranou problémy.
41
Druhý poločas začíná, u míče byli Velšané, ti se ale nedohodli a musí se bránit rychlému tlaku JAR.
Pol.
S teprve čtvrtým dropem tohoto mistrovství končí první půle, po které odchází do šaten ve vedení Velšané. Úvodních čtyřicet minut nám nabídlo všechno, od trestných kopů, pětky, proměněné konverze, až po drop gól, kterých je letos tuze málo. Hra je nesmírně vyrovnaná, druhý poločas bude ještě hodně zajímavý, nenechte si ho ujít a setrvejte u našeho online přenosu.
40+1
Mlýn se Velšanům vydařil, ti poté tlačili, ale měli to těžké. K šišce se dostal Dan Biggar, který se pokusil o drop gól a ten se mu vydařil! Velšané tedy na konci první půle jdou do vedení, 12:13!
40
Jihoafričani se ale po lapení míče dopustili předhozu, už v nastavovaném čase tak do mlýnu budou vhazovat Velšané.
39
Dan Biggar svůj druhý trestný kop neproměňuje! Míč se sice v závěru letu stáčel, ale trefil pouze tyč!
39
Chybná hra JAR v rucku, kousek za polovinou, ale na ose hřiště, trestný kop pro Wales. V tento čas jasné rozhodnutí kopat rovnou na háčko.
37
Velšané mají problémy s hrou v rucku, slabá podpora a neuvolňování míče je o šišku dnes už poněkolikáté připravují.
36
Výborná aktivita a silný protitlak Walesu připravil JAR o míč velmi rychle, hned po první fázi, a tak mohou Velšané opět útočit.
35
Svou chvilku slávy si užívají také zadáci, kteří si několikrát vyměnili míč, nakonec z toho těží JAR, která se dává do postupného útoku.
34
Zajímavostí je, že Velšané dnes vyhráli pouze jedno své vhazování z pěti, k tomu se jim další dvě podařilo ukrást.
32
Jihoafričani to zkoušeli kopem, který dobíhal Cuthbert, šiška ale těsně před ním odskočila rovnou do autu, ten už nedokázal zachytit.
32
Čas se zastavuje, rozhodčí má dlouho promluvu ke všem hráčům, kteří se účastnili předchozí akce. Výsledkem toho je mlýn pro JAR, ve kterém míč získali.
31
Dnes zatím ne moc viditelný Habana se dral do rucku za šiškou, Velšanů tam ale bylo dostatek, jednoduše jej přetlačili a v klidu rozehráli-
30
Jihoafričani zahlásili lapení a následně vybojovali balon po krásném a tvrdém mlýnu.
29
Rozhodčí Bames ale zdá se výhodu zrušil, a tak pouze Velšan vhazovali míč z autu, po kterém odkopávají přes celé hřiště.
29
Jihoafričani hráli ve výhodě, tudíž jejich chyba při útoku v podání předhozu je nemusí tolik mrzet, budou mít další možnost se opět dostat k balonu.
28
Rucky jsou dnes hodně zajímavé, zatím se v nich při bránění míče moc nedaří ani jednomu celku. Hra je nesmírně vyrovnaná, nicméně to se také očekávalo.
27
Vyhraný aut je sice záslužný, neuvolněný balon po skládce je ale chyba, kvůli které opět Velšané ztrácí balon. Jihoafričani poté odkopem získávají nějakých třicet metrů.
26
V posledním rucku ale Davies ukořistil balon a Velšané následně povedeným kopem do autu s odrazem ukořistili balon pro sebe.
25
Chyba v obraně Velšanů znamenala mlýn pro JAR, kteří ho zvládli a mají po něm silný tlak, hry rázem velmi zrychlili.
24
Du Plessis se po ošetření vrací na hřiště, Strauss se vrací na střídačku, ale bude připraven i pro další případné střídání.
24
Burger se šiškou proběhl polovinou hřiště, tam to ale sám bez podpory nezvládl, Velšané vyčistili velmi rychle. Následné překopy na druhou stranu si vyzkoušely oba celky, hra se krásně rozvinula.
23
Velšané poté dostali balon zpět, jelikož byli ve výhodě, zvolil kop do autu, vhazování se jim ale nepodařilo a k balonu se dostávají jihoafričani.
22
Vermeulen neměl v obraně moc šancí proti dotírajícím Velšanům po povedeném autu, ti ve výhodě udělali s míčem dvacet metrů.
21
Handre Pollard dnes nechybuje, čtvrtý proměněný trestný kop vrací JAR do vedení, stav je již 12:10!
20
Velšané ale v obraně hodně chybují a jsou za to trestání, z veliké dálky je tu další trestný kop.
19
Dan Biggar následně proměňuje i konverzi a Wales se rázem dostává do vedení, 9:10! Krásný úvod utkání!
18
Biggar zachytil vysoký balon, který sám vykopl, ten následně nabídl na Garetha Daviese, který už neměl problém balon donést do brankoviště, první pětka dnešního zápasu – 9:8!
17
Techniku Pollardovi by mohl závidět i Ronaldo, další čisté prokopnutí háčka posílá JAR do vedení 9:3!
16
Rozhodčí s nařizováním trestných kopů dnes tedy nešetří, k tomu dalšímu mají nyní příležitost opět jihoafričani.
15
Dan Biggar neměl s prokopnutím háčka taktéž žádný problém, Velšané tak snižují na rozdíl tří bodů – 6:3!
14
Velšané se dostali k šišce a bleskurychle postupují opět směrem k háčku. Když už to vypadalo na špatnou přihrávku, jihoafričani chybovali v obraně a je tu trestný kop pro Wales.
13
Handre Pollard prokázal klid na duší, k tomu také um na kopačce, proměnil další trestný kop, i když trochu těsněji, a JAR vede 6:0!
12
Du Plessis má na ruce krvavé zranění a je nahrazen Straussem. Uvidíme, jestli se ještě vrátí do hry.
11
Jihoafričani hráli po mlýnu ve výhodě, Habana se snažil doběhnout dlouhý balon, ale nezachytil ho, a tak se hra vrací k přestupku, kde došlo k faulu. Je z toho další trestný kop.
10
Po nepřehledném souboji na polovině hřiště nařizuje rozhodčí první mlýn pro Jihoafrickou republiku. Váha první řady je téměř vyrovnaná, 928 a 920 kilogramů.
9
Kopu se ujal Pollard a bez větších problémů háčko prostřelil, jeho tým se tak dostává do vedení 3:0!
8
Další chyba Velšanů v obraně, konkrétně hra na zemi od Northa, z nějakých třiceti metrů je tu trestný kop pro JAR.
7
Po dalším autu svázali jihoafričané mol a udělali několik metrů, jejich útok poté stále pokračuje po malých krůčcích.
6
Skvělou práci ve třinácté fázi odvedl opět North, ale Faletau poté na zemi neuvolnil míč, a tak rozhodčí Bames píská proti nim, trestný kop pro JAR.
5
Velšané jsou hned na úvod velmi aktivní a tlačí se velmi dobře směrem k brankovišti. V tomto útoku už se dostali do desáté fáze a stále pokračují dál.
4
Po vyhraném auto JAR chybovala, Velšané se tlačili kupředu, a tak zadáci zvolili pouze odkop.
3
Skvělý průnik Northa po levé straně dostal Velšany dva metry před brankoviště, poté ale přišla velmi špatná přihrávka, která zastavila celou akci. Obrovská škoda pro Wales.
2
Jihoafričané ale poté i díky Burgerovi udělali v roji hned několik metrů, stále se míčem prodírají kupředu.
1
Faletau polapil vysoký výkop na náruče, jihoafričané ho poté na zemi zavalili, první chyba dnešního zápasu. Následuje odkop na polovinu JAR.
1
První čtvrtfinále letošního šampionátu právě začalo, výkopem ho zahájilo JAR!
Hymny nám dozněly, především ta v podání Velšanů byla opravdu monstrózní. Je poznat, kteří fanoušci jsou na stadionu ve větším počtu.
Hráči obou celků jsou již nastoupeni na hrací ploše, diváci vstávají, na řadě jsou státní hymny.
Dobré odpoledne všem ragbyovým fanouškům! Ať už přejete jakémukoli týmu či národu, mistrovství světa je vždy sledované téměř po celém světě, nejinak je tomu i v České republice. Již za několik málo minut začne první čtvrtfinálové utkání, sledujte ho s námi!
Světový šampionát v číslech

Na letošním mistrovství světa bylo zatím položeno 231 pětek, týmy celkem posbíraly 2020 bodů. Prokopnuto bylo dosud 164 konverzí, avšak jen 3 drop góly. 44 žlutých karet a jen jedna červená, to všechno vidělo zatím 1 881 023 diváků.
Statistky hráčů

Body: Handre Pollard (46) – Dan Biggar (42)
Pětky: Bryan Habana (5) – Gareth Davies (4)
Trst. kopy: Handre Pollard (9) – Dan Biggar (12)
Konverze: Handre Pollard (8) – Rhys Priesland (7)

Wales

Před turnajem pátá země světového žebříčku, hrající téměř doma, byla nalosována do skupiny smrti „A“. V tomto koši totiž narazil Wales na Anglii a Austrálii, doplněné o Fidži a Uruguay. Bylo tedy jasné, že jeden ze silné trojice Wales – Anglie – Austrálie bude zklamán velmi brzy. Wales udělal dobrý krok k postupu hned v prvním zápase, kdy hladce porazil Uruguay 54:9. Poté ale přišlo jedno z nejsledovanějších utkání, Wales narazil na domácí Anglii. Angličané ještě deset minut před koncem vedli 25:18, hosté ale poté položili pětku s konverzí, kterou poté následoval sedmý proměněný kop Dana Biggara. Za Anglii předvedl výborný výkon kopáč Owen Farrel, na Biggara to ale bylo málo. Wales si tímto zápasem prakticky zajistil postup, očekávalo se, že zbylé zápasy dopadnou dle předpokladů, což se opravdu stalo.

Následný zápas s Fidži Wales zvládl v pohodě, zvítězil 23:13. Poslední utkání bylo soubojem o první místo, Austrálie nad Walesem zvítězila 15:6 a rozhodlo se o čtvrtfinálových bojích.
JAR

Jihoafrická republika byla před turnajem nalosována do skupiny „B“ společně s Japonskem, Skotskem, Samoou a USA. JAR byla považována za jednoznačného favorita, to vše se ale téměř změnilo hned po prvním zápase, které se stalo jedním z největších překvapení turnaje, taktéž to bylo ale dle mnohých zatím nejkrásnější utkání. JAR nastoupila proti náruživému Japonsku, ragbisté země vycházejícího slunce předvedli srdnatý výkon až do dlouhých minut nastaveného času, ve kterém dokázali urvat cenné vítězství v 84. minutě díky pětce Hesketha.

Další zápasy už ale JAR zvládla poměrně s přehledem. Po porážce s Japonskem následovala vysoká výhra nad Samoou 46:6, porážka Skotska 34:16 a demolice USA 64:0.
Dobré odpoledne! Vítám vás u online přenosu z nejsledovanější sportovní akce letošního roku! MS v ragby konané na britských ostrovech se dostalo do vyřazovací fáze a my vám z ní přineseme online přenosy! Jako první se spolu ve čtvrtfinále střetnou JAR a Wales, buďte u toho s námi a sledujte online přenos!
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 17:00.