Silniční motocykly - Velká cena Rakouska - Moto2 -  ONLINE PŘENOS -  15. srpna 2021   12:20

10. Xavi Vierge (ESP/Kalex) – 59 bodů
Ještě dodatečná změna pořadí po průjezdu cílem! Celestino Vietti byl odsunut o jednu pozici dozadu. To znamená, že pátý končí Somkiat Chantra!
Raúl Fernández na Red Bull Ringu vítězí v závodě třídy Moto2! Do vedení se dostal ve čtvrtém kole, kdy předjel Sama Lowese a už před sebe nikoho nepustil. Druhý skončil Aj Ogura, který se v závěrečných kolech snažil vyvinout na Raúla tlak, ale Španěl to zvládl skvěle a v předposledním kole nasadil k definitivnímu trháku. Na pódiu nebude scházet ani Augusto Fernández. Čtvrtý dojel z pole position startující Lowes.

Lídr šampionátu Remy Gardner skončil až sedmý a to znamená, že Raúl Fernández na něho v pořadí MS bude ztrácet jen 19 bodů!
Konec závodu.
Cíl'
Raúl Fernández si připisuje čtvrté vítězství v sezóně! Aj Ogura dojíždí druhý a může slavit první pódium v Moto2. Třetí pak dojel Augusto Fernández. Čtvrtý Lowes, pátý Vietti, šestý Chantra...
25'
O prvních třech místech je rozhodnuto! To by musel přijít jedině nějaký pád nebo technické selhání motocyklu.
25'
Poslední kolo! Raúl Fernández poodjel Ogurovi na téměř osm desetin a vypadá to, že vyhraje!
24'
Raúl Fernández nasazuje k trháku a zajel první dva nejrychlejší úseky. Ogura to bude mít těžké!
24'
Celestino Vietti zatím vítězí v souboji se Somkiatem Chantrou o páté místo. Jsme už v předposledním kole!
23'
To Sam Lowes se za Augusta přitáhnout nemůže. Zdá se, že druhý Fernández si jede pro bednu.
23'
Japonský jezdec je už na zadní pneumatice Raúla Fernándeze, tady to bude určitě zajímavé!
22'
Čtyři kola dokonce. Aj Ogura vypadá silný na brzdách a věřím, že to na Raúla Fernándeze někde zkusí.
21'
Ogura je stále blízko vedoucímu Raúlovi Fernándezovi. Třetí Augusto Fernández má na Lowese k dobru zhruba sekundu. Pak je tam už obrovská díra.
20'
Aj Ogura se přiblížil Raúlovi Fernándezovi na tři desetinky! Podle předpovědi tu byla možnost, že závod třídy Moto2 ovlivní déšť. Na ten to ale teď nevypadá.
19'
Grand Prix Štýrska vyhrál před týdnem Marco Bezzecchi. Ten dnes svůj úspěch asi neobhájí. Momentálně krouží na desátém místě.
19'
Pořadí: R. Fernández, Ogura, A. Fernández, Lowes, Chantra, Vietti...
18'
Dobrý závod jede Somkiat Chantra. Ten se dostal před Viettiho, který musí jet s varováním přeci jen opatrněji a je z toho průběžná pátá pozice.
17'
Upadl Yari Montella, který se ale pohyboval v zadní části pole.
16'
Sam Lowes zatím zůstává mimo boje o bednu. Na třetího Augusta Fernándeze ztrácí sekundu.
15'
Mezitím spadl Marcos Ramírez. Gardner se opět dostal před Caneta. Na šestého Chantru toto duo ztrácí tři sekundy.
15'
Je z toho souboj! Arón Canet se vrací zpět před Australana.
15'
Reny Gardner dokázal předjet Aróna Caneta a je na sedmém místě.
14'
Aj Ogura si drží Raúla Fernándeze zhruba na úrovni sedmi desetin sekundy. Celestino Vietti dostal varování, už nesmí přejíždět do zeleného pole za obrubníky.
13'
Na prvních šesti místech se nadále nic nemění. Jsou tam Raúl Fernández, Ogura, Augusto Fernández, Lowes, Vierge a Chantra...
11'
Na čele je to poměrně poklidné. Mezi prvními čtyřmi jezdci ale nejsou velké rozestupy a stále se to tak může sjet.
10'
Druhý Aj Ogura usiluje o své premiérové pódium ve třídě Moto2. Zatím to má rozjeté velice nadějně.
10'
Celestino Vietti se dostal na páté místo. Na brzdách předjel Chantru.
9'
Velká škoda pro Marcela Schröttera, který upadl z pátého místa v momentě, kdy dotíral na čtvrtého Lowese! V závodě Němec pokračuje, ale s velkou ztrátou.
8'
Remy Gardner se lehce posunul dopředu. Je devátý. V boji o titul se může hodit každý bod navíc.
7'
Sama Lowese už sjel Marcel Schrötter, který na něho pravděpodobně také bude brzy útočit.
7'
Pořadí: R. Fernández, Ogura, A. Fernandez, Lowes, Schrötter, Chantra...
6'
Spadl Lorenzo Dalla Porta. To pro něho znamená konec závodu.
6'
Raúl Fernández má na Oguru k dobru půl sekundy. Podobné rozdíly jsou i mezi dalšími jezdci.
6'
Lowese předjel také Aj Ogura, který se posunul na druhé místo. Na Brita si nyní vyšlápl také Augusto Fernández a Lowes je rázem mimo pódium.
4'
Vedení přebral Raúl Fernández, který předjel Sama Lowese. Vedoucí muž šampionátu Remy Gardner je až desátý.
3'
Vedoucí čtveřice se zbytku pole začíná trhat. Cameron Beaubier dostal trest dvojitého průjezdu delším kolem! Je to za nezodpovědnou jízdu. Zřejmě měl nějaký podíl na incidentu po startu.
3'
Pořadí: Lowes, R. Fernández, Ogura, A. Fernández, Schrötter, Canet...
3'
Do boxů zajel Albert Arenas, který definitivně odstupuje.
2'
Na prvním místě zůstává Sam Lowes. I Raúl Fernández a Aj Ogura udrželi pozice z kvalifikace.
1'
Nakonec to byla trojice Stefano Manzi, Albert Arenas a Jorge Navarro. Manzi motocykl zvedl a pokračuje.
1'
Závod třídy Moto2 odstartoval! Sam Lowes sklopil jako první, druhý Raúl Fernández... Vzadu ale přišel pád snad tří jezdců!
Závod právě odstartoval.
Závod třídy Moto2 je vypsán na 25 kol. Jezdci absolvují celkem 108 km.
6. Arón Canet (ESP/Boscoscuro) +0.356
Závod na stejném okruhu před týdnem vyhrál Marco Bezzecchi. Ten jako jeden z mála jezdců, kteří se drželi v popředí, nechyboval, nedostal ani žádnou penalizaci a v cíli byl o sekundu dříve než Arón Canet, jehož výkon se dá zhodnotit podobnými slovy. Třetí pak dojel Augusto Fernández, který se dostával dopředu právě především díky zaváhání soupeřů. Jedna taková chybička vyřadila z boje o vítězství Remyho Gardnera, jenž po vyjetí z trati dojel čtvrtý. Pátý Aj Ogura zase musel absolvovat průjezd delším kolem. Gardner ale nemusel být úplně zklamaný. Stále na tom byl lépe než týmový kolega Raúl Fernández a o něco tak navýšil náskok na čele šampionátu.