OH - Badminton - Celodenní liveblog -  ONLINE PŘENOS -  19. srpna 2016   13:30

IND 2. V. Pusarlaová
JPN 3. N. Okuharaová

17:30 Goh, Tan - Fu, Čang

19:20
To už je z předposledního hracího dne badmintonového turnaje vše. V sobotu jsou na programu medailové zápasy mužského singlu. O třetí místo si to rozdají Dan Lin s Viktorem Axelsenem a o zlato Chong Wei Lee s Long Čenem. Na shledanou!
19:15
Čtyřhra muži, finále: V Shem Goh, Wee Kiong Tan (MAL) – Hai-feng Tu, Nan Čang (CHN) 1:2 (21:16, 11:21, 21:23)
Malajský pár Goh, Tan, který postoupil do finále překvapivě, sice získal poměrem 21:16 první set, ovšem historicky první zlato z Olympijských her do Malajsie nakonec neputuje. Čínské duo Hai-feng Tu a Nan Čang zápas otočilo a v dramatické koncovce třetího setu, kdy soupeři na mečbolech dvakrát zkazili podání, urvali nejcennější kov pro sebe.
19:12
Malajsie se historického zlata nedočká ani dnes! Naopak, Čína získává první zlatou medaili z badmintonu na těchto hrách! Hai-feng Tu a Nan Čang zvítězili ve třetím setu 23:21,
19:10
A mečbol mají zase Číňané! Malajci nejprve podruhé v řadě pokazili podání a poté zahrál Goh moc dlouhou smeč.
19:09
Také druhý mečbol Malajců Tu s Čangem odvrátili – 21:21!
19:08
Ne, nevyužívají ho! 20:20.
19:08
Hai-feng tu trefuje míček do sítě. Malajci mají mečbol! První zlatá medaile pro Malajsii visí ve vzduchu!
19:07
Tohle je drama! Číňané hrají do autu a je to 19:19. Kdo se dostane k mečbolu?
19:05
18:17 pro malajské duo! No, tohle je hodně zajímavé, Číňané jsou pod tlakem.
19:04
Goh s Tanem se vrací na dostřel – 16:17 a čeká nás zajímavá koncovka zápasu!
19:00
Malajci vyhazují míček mimo kurt a začínají ztrácet. Prohrávají 12:15.
18:59
Hai-feng Tu a Nan Čang po delší době zabodovali, využili chyby soupeřů a vedou 12:13.
18:56
Malajci bojují! Díky skvělé obraně snižují na 10:11. Tohle ještě bude zajímavý zápas!
18:53
Povinná přestávka následuje za stavu 8:11 pro čínský pár.
18:52
Čínský pár sice prohrál první set, ale aktuálně potvrzuje roli favorita. Za stavu 1:1 vede nad Malajci ve třetí sadě 7:10.
18:47
Hai-feng Tu a Nan Čang vykročili do třetího setu o něco lépe. Malajci prohrávají 3:5.
18:41
Druhý set je u konce! Hai-feng Tu a Nan Čang ho získávají poměrem 21:11 a o zlatých medailistech z mužské čtyřhry rozhodne třetí sada.
18:41
Číňané mají devět setbolů! Jsou blízko vyrovnání!
18:37
Některé výměny jsou výtečné. Číňané teď v jedné z nich získali svůj patnáctý bod ve druhé sadě – 8:15.
18:32
Hai-feng Tu a Nan Čang hrají ve druhé sadě výborně. Vedou už 11:4 a směřují za vyrovnáním stavu zápasu. Následuje povinný time-out.
18:28
Velký tlak Číňanů v úvodu druhého setu. Malajci zastavili jejich bodovou šňůru až teď a snižují na 2:6.
18:22
První ještě Tu a Čang odvrátili, ovšem další už je proměněn! V Shem Goh a Wee Kiong Tan se tak přiblížili k historickému zlatu pro Malajsii. Potřebují však vyhrát ještě jeden set.
18:20
A je jich hned pět! S Hai-feng Tuem a Nan Čangem to nevypadá v první sadě dobře.
18:20
Goh a Tan se blíží k setbolům. V první sadě vedou 19:15.
18:17
Tan s Gohem si udržují mírné vedení. Aktuálně platí stav 16:13.
18:10
Malajci bodovou sérií odskakují na 10:7!
18:07
Číňané si v úvodu vytvořili solidní náskok, ovšem Tan a Goh snižují už na 6:7.
18:02
Finále čtyřhry bylo rozehráno. První míč získali Číňané. Dodám, že V Shem Goh s Wee Kiong Tanem bojují o první olympijské zlato v historii Malajsie.
17:48
V. Sindhu Pusarlaová byla po skončení finále smutná, ale teď už se na stupních vítězů směje. Stříbro je jejím životním úspěchem. Nyní je dekorována vítězka Carolina Marinová, které pověsil na krk zlatou medaili krajan Juan Antonio Samaranch mladší.
17:43
Před námi je další finále. O zlato si to rozdají v mužském deblu páry V Shem Goh s Wee Kiong Tanem z Malajsie a Číňané Hai-feng Tu s Nan Čangem. Nejprve ale proběhne medailový ceremoniál pro ženský singl.
17:34
Dvouhra ženy, finále: Carolina Marinová (ESP) – V. Sindhu Pusarlaová (IND) 2:1 (19:21, 21:12, 21:15)
Teprve podruhé v historii se stalo, že se v badmintonovém olympijském turnaji neradoval ze zlata některý z asijských hráčů! Po Dánovi Poulu-Erikovi Høyerovi Larsenovi, který v roce 1996 ovládl mužský singl, se raduje Španělka Carolina Marinová. Ta ve třiadvaceti letech potvrdila pozici nasazené jedničky a ve finále si poradila s Indkou V. Sindhu Pusarlaovou, přestože ztratila dobře rozehraný první set. I Pusarlaová ale může být spokojená, už stříbro je pro ni nečekaným úspěchem a v jednadvaceti letech má ještě většinu kariéry před sebou.
17:30
Carolina Marinová si nejprve zakřičela, vyskočila a poté padá na zem, kde pláče radostí! Španělka potvrdila pozici světové jedničky a poprvé v kariéře získává olympijské zlato!
17:28
Ještě nemůže slavit. Hrála do autu.
17:27
Carolina Marinová se utrhla a má šest mečbolů, které emotivně slaví!
17:27
A 23letá Španělka je dva míče od vítězství – 19:14.
17:26
Marinová se přibližuje vytouženému zlatu! Agresivní hrou opět slavila úspěch – 18:14.
17:25
Další útok zvládla Carolina Marinová parádně. Pusarlaová se dobře bránila, ale s finálním úderem soupeřky už nemohla nic dělat – 17:14.
17:24
Aut Španělky, celkem laciný – 16:14.
17:24
Nyní pokazila smeč Marinová. Indka tak snižuje na 16:13.
17:22
Pusarlaová poslala smeč do těsného autu. Nepomohlo ji ani jestřábí oko – 16:12.
17:19
Španělka po pauze zase odskočila. Její poslední úder dopadl přesně na lajnu a challenge potvrdila její vedení 14:10.
17:15
Povinná pauza nastává za stavu 11:10 pro Marinovou. Třetí set je dramatickým vyvrcholením finálového zápasu.
17:12
Pusarlaová se rozehrála k velkému výkonu. Už vyrovnala na 10:10 a výměna, ve které to dokázala, stála opravdu za to!
17:10
9:7! V. Sindhu Pusarlaová je velkou bojovnicí a po její smeči je to jen o dva body.
17:09
Indka se nyní bodově prosadila, ale stále zaostává. Marinová vede ve třetím setu 9:5.
17:03
Lepší vstup Caroliny Marinové do rozhodujícího setu. Španělka si zakřičela radostí po bodu na 4:1.
16:56
Carolina Marinová si už nenechala dobře rozehraný druhý set vzít a získala ho poměrem 21:12! Za stavu 1:1 tedy bude rozhodovat třetí sada.
16:54
V. Sindhu Pusarlaová bojuje ve druhé sadě i za nepříznivého stavu velmi sympaticky. Dvěma získanými míči v řadě snižuje na 18:11. Byť ji k tomu pomohla pokaženými smečemi i Marinová.
16:51
16:8 pro Španělku. Ta zabodovala nechytatelnou křížnou smečí.
16:48
Pusarlaová se po krátké pauze přeci jen trochu zvedla. Nyní ji úspěšná challenge přisoudila bod, po kterém platí skóre 13:6 pro Španělku.
16:43
K technickému time-outu dochází za stavu 11:2 pro Marinovou. Myslím, že Sindhu Pusarlaová se může pomalu začít soustředit na třetí sadu.
16:41
Dvojnásobná mistryně světa Marinová ve druhé sadě dominuje. Vede už 9:2 a vypadá to, že by si mohla vynutit třetí set.
16:37
Carolina Marinová začala druhou sadu velmi dobře. Světová jednička vede 4:0. Ale podobně zahájila i úvodní set a jak dopadla.
16:33
V. Sindhu Pusarlaová to dokázala! Vrátila do hry hrozně těžký míček a vyhrává první set přesto, že po celou dobu jen dotahovala a v jeho závěru prohrávala 16:19!
16:32
Marinová v závěru setu chybuje a V. Sindhu Pusarlaová má za stavu 19:20 k dispozici setbol!
16:31
A drama pokračuje! Španělka vedla o tři body, ale nyní už je to jen 19:18.
16:27
V. Sindhu Pusarlaová pro sebe získala nejhezčí výměnu utkání a opět ztrácí jen bod – 17:16.
16:25
Indka Pusarlaová bojuje! Už prohrává jen o bod – 16:15!
16:23
Levoruká Carolina Marinová slaví každý vítězný úder hlasitým řevem. Po dalším z nich vede 15:11 v prvním setu.
16:21
„Vzdala bych se i svého srdce, abych získala olympijské zlato,“ řekla před finálovým utkáním Indka Sindhu Pusarlaová.
16:19
V. Sindhu Pusarlaová snižuje třemi míči v řadě na 12:9.
16:14
Marinová teď přepálila úder, ovšem stále vede 8:5. Zatím ukazuje, proč je nejlepší hráčkou světa a narušuje asijskou hegemonii v badmintonu.
16:10
Paráda! Carolina Marinová si soupeřku krásně připravila a hrála do otevřené části kurtu – 4:2.
16:09
Už se hraje. Po pokaženém servisu Indky vede Marinová 3:2.
16:03
Na řadu přijde dnešní první finále! V něm bude mít své zastoupení i Evropa v osobě Španělky Caroliny Marinové, která se o zlato utká s Indkou V. Sindhu Pusarlaovou. Favoritkou zápasu je 23letá Marinová, která ovládla poslední dva světové šampionáty a je také letošní mistryní Evropy. Pusarlaová je devátou hráčkou světa, ale také už získala zajímavé úspěchy. Například jde dvojnásobnou bronzovou medailistkou z MS.
15:58
Dvouhra muži, semifinále: Viktor Axelsen (DAN) – Long Čen (CHN) 0:2 (14:21,15:21)
Ve druhém semifinále dvouhry mužů byl po celou dobu lepším hráčem Long Čen, který zvítězil nad Viktorem Axelsenem 2:0 na sety. Dvojnásobný mistr světa a bronzový medailista z Her v Londýně si tak zahraje své první finále pod pěti kruhy, v němž se utká se světovou jedničkou Chong Wei Leem. Axelsen bude bojovat o bronz s dalším Číňanem Dan Linem.
15:56
Viktor Axelsen ještě první mečbol odvrátil, ale na druhém zahrál do těsného autu! Long Čen tak získává druhý set poměrem 15:21 a postupuje do svého prvního olympijského finále!
15:54
Long Čen má za stavu 20:14 k dispozici šest mečbolů!
15:49
10:16 – Long Čen má zápas pod kontrolou. Viktor Axelsen marně hledá recept, jak utkání ještě zdramatizovat.
15:46
Long Čen vede ve druhém setu nad Axelsenem 14:9 a směřuje do finále olympijského turnaje.
15:43
Technický time-out přichází za stavu 8:11 pro Long Čena. Axelsen vyhodil relativně jednoduše vyhlížející úder.
15:42
Viktor Axelsen se nevzdává. Získal dvě výměny v řadě a snížil na 8:10.
15:40
Long Čen se fantasticky ubránil smečím Axelsena, který poslední útok pokazil – 6:9.
15:36
Axelsen se pomalu dostává do hry. Snížil už na 4:5.
15:33
Číňan vstoupil skvěle i do druhé sady. Axelsen prohrává 0:4.
15:31
Máme tu konec první sady. Long Čen využil hned první setbol a získal ji poměrem 21:14. Uvidíme, jak odpoví Axelsen.
15:24
Long Čenovi pomohl time-out za stavu 11:9 pro Dána a otočil skóre až na 12:16. První set má tedy velmi dobře rozehraný.
15:20
Viktor Axelsen aktuálně vede nad čínským soupeřem 11:10.
15:16
Viktor Axelsen je čtvrtým hráčem světového žebříčku, letošním mistrem Evropy či bronzovým medailistou z MS 2014. Kromě toho dosáhl také řady týmových úspěchů v barvách své země. Long Čen je dvojnásobným mistrem světa a bronzovým medailistou z Her v Londýně.
15:13
Zahájeno bylo druhé semifinále. Soupeře Chong Wei Leeho určí duel mezi Viktorem Axelsenem a Long Čenem. Dán vede v první sadě 6:5.
15:05
Podle programu by nyní mělo přijít na řadu utkání o bronz z ženského singlu, ale jak jsem již avizoval, Číňanka Šue-rui Li do něho pro zranění nenastoupí a bronzovou medaili tak získává Japonka Nazomi Okuharaová, pro kterou to bude první cenný kov z OH. Přecházíme tedy rovnou ke druhému semifinále mužské dvouhry mezi Dánem Viktorem Axelsenem a Číňanem Long Čenem.
15:02
Dvouhra muži, semifinále: Chong Wei Lee (MAL) – Dan Lin (CHN) 2:1 (15:21, 21:11, 22:20)
Máme za sebou nádherné první semifinále mužského singlu. Chong Wei Lee po prvním prohraném setu otočil zápas s Dan Linem, který ho v minulosti již dvakrát připravil o zlato a postupuje do finále olympijského turnaje v Riu. Třetí set nabídl naprosto úchvatnou podívanou. Dan Lin v jeho závěru odvrátil tři mečboly soupeře, ale Chong Wei Lee přeci jen svého dlouholetého rivala udolal. Po skončení utkání následovala situace, kterou jsem zvyklí vídat spíše při fotbalových zápasech, kdy si oba soupeři vyměnili své trikoty. Dan Lin se ukázal jako velký sportovec a porážku od svého rivala přijal se ctí.
14:57
Tak přeci jen! Dan Lin sice odvrátil tři mečboly, ale Chong Wei Lee uhrál následující dvě výměny, třetí set vyhrál 22:20 a zápas celkově 2:1 na sety.
14:54
To je neskutečné, co teď Dan Lin ubránil! Malajec se už snad i chvilku radoval, ale hrálo se dál. Je vyrovnáno!!! 20:20.
14:52
Dan Lin je ale velký hráč, který se nevzdá bez boje! Drtivou smečí snižuje na 20:19.
14:52
Chong Wei Lee zahrál do autu a první mečbol je tedy odvrácen.
14:52
Teď už ano! Za stavu 20:17 má Chong Wei Lee tři mečboly!
14:51
Malajec poslal smeč do sítě a na mečboly musí ještě čekat – 19:17.
14:50
A Chong Wei Lee využívá nahraného míčku u sítě a vede 19:16!
14:50
18:16! Chong Wei Lee soupeři odskakuje na rozdíl dvou bodů. Bude to rozhodující trhák?
14:48
Páska zastavila úder Dan Lina – 17:16.
14:48
Chong Wei Lee smečuje pouze do sítě, Dan Lin se předtím výborně bránil – 16:16.
14:47
A zase vyrovnáno. Dan Lin zahrál do autu. Žádný z hráčů nemůže odskočit na dvoubodový rozdíl.
14:46
Blížíme se do koncovky! Dan Lin přehrál ve výměně svého soupeře a vede 14:15.
14:45
Dan Lin zkazil hodně zbytečně a Chong Wei Lee šel do vedení. V další výměně však Číňan srovnal na 14:14.
14:43
Dan Lin zabodoval nekompromisní smečí a zase je srovnáno – 12:12.
14:39
Drama pokračuje – 10:10. Absolutně si netroufám odhadovat, kdo tohle vyhraje.
14:35
Třetí set je nejvyrovnanější a také nejkvalitnější z celého zápasu. Dan Lin u sítě přehrál soupeře a srovnal na 8:8.
14:31
V Riocentru – Pavilonu 4 panuje fantastická atmosféra. Oba borci mají v hledišti své příznivce. Stav 6:7 z pohledu Malajce.
14:29
Dan Lin nad sítí parádně zasmečoval a po delší době je ve vedení – 5:6.
14:28
Teď sledujeme naprosto špičkový badminton. Oba hráči mají skvělý pohyb po dvorci a Dan Lin nyní snížil na 5:4.
14:26
Dan Lin měl nyní špatný odhad, míček pustil a ten spadl do kurtu. 4:3 pro Chong Wei Leeho.
14:25
Začátek třetí sady je naprosto vyrovnaný. Dan Lin srovnává na 3:3.
14:19
Je to tak! První set získal poměrně hladce Dan Lin, ten druhý ještě jasněji Chong Wei Lee, který využil hned úvodní setbol. Prvního finalistu mužské dvouhry určí až třetí sada.
14:17
Chong Wei Lee má za stavu 20:11 devět setbolů. Druhý set zřejmě za chvilku skončí.
14:15
Chong Wei Lee se blíží k zisku druhého setu. Nad zlatým medailistou z Pekingu a Londýna vede 17:7.
14:06
Tohle je už zcela jiná písnička. Chong Wei Lee ukazuje, proč je světovým hráčem číslo 1 a ve druhé sadě vede nad Číňanem 8:2.
14:02
Druhý set odstartoval lépe Chong Wei Lee, který se rychle ujal vedení 3:0.
13:58
Dan Lin získává první sadu! Světovou jedničku Chong Wei Leeho v ní porazil 21:15 a ujímá se v zápase vedení.
13:56
Sledovali jsme nejhezčí výměnu utkání! Pět setbolů si v ní vytvořil Dan Lin – 15:20!
13:55
Chong Wei Lee třemi míčky v řadě snížil, ale nyní v přestřelce boduje Lin, který je bod od setbolů – 14:19.
13:52
11:18 – podání Malajce šlo do autu. Dan Linovi scházejí k zisku první sady tři míčky.
13:51
Chong Wei Lee snižuje nekompromisním úderem na síti – 11:16.
13:51
Světová jednička Chong Wei Lee se snaží dostat do hry, ale Dan Lin si udržuje poklidný náskok. V první sadě vede 16:10.
13:49
Utkání rozhoduje česká rozhodčí Michaela Bencová. Pro náš badminton je velká pocta, mít svou zástupkyni na tak velkém utkání.
13:48
Dan Lin na Malajce umí. Vede 13:7.
13:38
Rozehráno bylo první semifinále dvouhry mužů mezi dvojnásobným olympijským vítězem Dan Linem a Malajcem Chong Wei Leem, který Číňanovi v předchozích dvou finále pod pěti kruhy podlehl. Lin vede v prvním setu 4:2.
13:36
O bronz v ženském singlu se dnes měly utkat Nazomi Okuharaová a Šue-rui Li, ovšem druhá jmenovaná Číňanka se zranila v závěru včerejšího semifinále proti Marinové a do zápasu o 3. místo nastoupit nemůže. Bronz tak putuje zásluhou Nazomi Okuharaové do Japonska!
Velkým tahákem celého programu bude hned první duel. O postup do finále mužského singlu si to rozdají obhájce zlata z předchozích dvou Her, Číňan Dan Lin a světová jednička Chong Wei Lee z Malajsie, který již dvakrát podlehl ve finále OH právě Dan Linovi.
Páteční program:

13:30 Dvouhra muži, semifinále: Chong Wei Lee (MAL) – Dan Lin (CHN)

14:15 Dvouhra ženy, o bronz: Šue-rui Li (CHN) – Nazomi Okuharaová (JPN)

14:35 Dvouhra muži, semifinále: Viktor Axelsen (DAN) – Long Čen (CHN)

15:25 Dvouhra ženy, finále: Carolina Marinová (ESP) – V. Sindhu Pusarlaová (IND)

16:15 Čtyřhra muži, finále: V Shem Goh, Wee Kiong Tan (MAL) – Hai-feng Tu, Nan Čang (CHN)
Vítám tu všechny sportovní fanynky a fanoušky! Pátek je předposledním dnem olympijského badmintonového turnaje a my budeme moci sledovat řadu zajímavých zápasů. Na programu bude semifinále mužského singlu, medailové zápasy ženského singlu a den zakončí finále čtyřhry mužů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 13:30.