OH - Badminton - Finále a zápas o 3. místo -  ONLINE PŘENOS -  20. srpna 2016   13:33

Finále a zápas o 3. místo

13:30 Lin - Axelsen

14:50 Lee - Čen
CHN 1. L. Čchen
MAS 2. C. Lee
DEN 3. V. Axelsen

Olympijské zlato z badmintonového singlu mužů putuje potřetí za sebou do Číny! Tan Lina dokázal na letošních Hrách zastoupit Čchen Long, který ve dvou setech dokázal zdolat po vyrovnané bitvě Lee Chong Weie. Malajsijec je potřetí na druhém místě a zlatá tečka mu tak bude chybět i nadále.
18:21
Třetí mečbol už Číňan využívá! Forhend Lee Chong Weie letí do zámezí a je rozhodnuto.
18:20
Čchen Long zasmečoval do autu, i druhý mečbol je pryč. Malajsijec se neskutečně ubránil, přestože už se zdálo, že má Číňan výměnu rozjetou na vítězství.
17:20
První mečbol Malajsijec odvrací ve velkém stylu. Pěkný útok od sítě.
16:20
Čchen Long se štěstím zvládá i další výměnu a má k dispozici čtyři mečboly!
16:19
Útok Čchen Longa po lajně opět zapadl do sítě, stále je však Číňan ve velmi výhodné pozici.
15:19
Lee Chong Wei trefuje od základní čáry síť a Číňan je dva body od výhry!
15:18
Přesný útok Lee Chong Weie do kříže, ztráta je nyní tři body.
14:18
Čchen Long je tři míčky od vítězství v turnaji! Dlouhý lob Malajsijce letí příliš daleko a Číňan je na koni.
14:17
Další nádherná výměna, po které se Čchen Long může radovat. Opět hrál velmi agresivně, Malajsijec se statečně bránil, jenže na zkrácení hry nestačil.
14:16
Čchen Long zachyboval hned na začátku výměny, jeho soupeř stále žije. Koncovka druhého setu se blíží.
13:16
Malajsijec se ubránil několika smečím, přesto bod po těsném autu ztrácí.
13:15
Dva body pro Malajsice znamenají dramatizaci průběhu. Lee Chong Wei uspěl se smečí na tělo.
11:15
Zbytečná chyba Malajsijce, úder končí daleko v zámezí. Čchen Long hraje velmi koncentrovaně a vede o čtyři body.
11:14
Krásná smeč křížem a zajímavý stav pro Číňana, který vede o tři body. Nádherný úder zapadl přesně na čáru.
11:13
Přetahovanou u sítě zvládl lépe Číňan, pomohla mu také páska.
11:12
Čchen Long měl míček blízko u děla a vyrobil zbytečnou chybu.
10:12
Čchen Long se do toho pořádně opřel a rozběhal soupeře, zaslouženě získává bod.
10:11
Další aut, Malajsijec snižuje na rozdíl jediného bodu.
9:11
Tvrdá smeč se Čchen Lungovi nepovedlo, míček končí v zámezí.
8:11
Do přestávky půjde Číňan s náskokem tří bodů, i druhou sadu má zatím rozjetou slibně.
8:10
Výměnu plnou krátkých míčů u sítě ukončuje Číňan smečí, přestože měl prasklý výplet.
8:9
Nepřesný útok do bekhendu Malajsijce a Číňan je zpět ve vedení.
8:8
Čchen Long srovnává! Krásný forhend cross od základní čáry znamená zisk bodu.
8:7
Číňan však okamžitě reaguje, poslední výměna skončila nepřesným úderem Malajsijce.
8:5
Čtvrtý bod v řadě pro Lee Chong Weie, který vede již 8:5.
7:5
Lee Chong Wei, změnil taktiku, zpřesnil hru a dostává se do vedení.
4:5
Čchen Long si v ofenzívě pochutnal na svém soupeři a zakončuje útokem na tělo.
4:4
Ve druhém setu jsme zatím svědky velmi dlouhých výměn, Malajsijec srovnává zásluhou útočného forhendu po čáře.
3:4
Smeč u sítě letí do zámezí, to bylo velké zaváhání od Číňana.
2:4
Číňan posílá míček od základní čáry do sítě.
1:3
Úvod druhé sady zastihl v lepším rozpoložení Číňana, který vede 3:1, v úchatné výměně byl nakonec úspěšnějším, půlku bodu by si však zasloužil i Lee Chong Wei.
18:21
Druhou příležitost však Čchen Lung dokázal využít a vede 1:0 na sety! Lee Chong Wei se neubránil útoku po čáře a bude muset dotahovat.
18:20
První setbol zůstává nevyužit, Číňan útočí do zámezí.
17:20
Číňan má k dispozici tři setboly! Po zkrácení hry následoval vítězný úder.
17:19
Čchen Lung v obraně výtečný a nakonec se dočkal chyby soupeře.
17:18
Neskutečná obrana Čchen Lunga, přesto nakonec výměnu získává Malajsijec a mezi oběma hráči je jediný bod.
16:18
Malajsijec není ve své kůži a dělá příliš velké množství chyb. Čchen Lung vede 18:16.
16:17
Čchen Lung byl ve značné ofenzivě a třetí smeč dokázal využít.
16:16
Lee Chong Wei zariskoval a dělá chybu.
16:15
Nádherný útok po čáře, Číňan neměl jedinou šanci zasáhnout.
15:15
Krátký úder přišel i na druhé straně, Lee Chong Wei srovnává na 15:15.
14:15
Číňan po dlouhé době ve vedení, rozhodl krátkým úderem u sítě.
14:13
Míček se na pásce rozhodoval, kam spadne, nakonec zůstal na půlce Číňana a Lee Chong Wei je zpět ve vedení.
13:13
Lee Chong Wei chybuje od základní čáry a je srovnáno.
13:12
Další chyba Malajsijce a první sada se zamotává, čeká nás další napínavá bitva v koncovce setu.
13:11
Čchen Lung zaútočil po čáře a soupeř již nedokázal vrátit míček na druhou stranu.
13:10
Další těsný míč, který tentokrát končí v autu. Stav 13:10.
12:9
Úder Malajsijce dopadl na čáru.
11:9
Lee Chong Wei měl rozběhaného soupeře, jenže ten se vytáhl s nádherným vítězným úderem.
11:8
Čchen Lung se skvěle ubránil, a pak Malajsijec chyboval.
11:7
Do přestávky půjde Lee Chong Wei se čtyřbodovým náskokem, pomohlo mu také prasátko.
10:7
Lee Chong Wei se dočkal chyby svého soupeře a vede 10:7.
9:7
Nízký balónek zahrál Čchen Lung jen do sítě a prohrává o dva body.
8:7
Útok Číňana letí do zámezí.
7:7
Nejkrásnější výměna utkání, Čchen Lung zaútočil na tělo soupeře a získává bod.
7:6
Pokud zahraje Čchen Lung vyšší úder, soupeř okamžitě přesně útočí.
6:6
Čchen Lung přešel do útoku a křižným útokem získává šestý bod.
6:5
Lee zaútočil od základní čáry a soupeř nestačil zareagovat.
5:5
Lee Chong Wei chybuje a je srovnáno na 5:5.
5:4
Patý bod v řadě pro Malajsijce a je tu první vedení v zápase.
4:4
Už je ovšem srovnáno! Když se Lee Chong Wei dostane do útoku, soupeř je prakticky bez šance.
2:4
Forhend po čáře byl opravdu nechytatelný, hráč s nejrychlejší smečí na světě snižuje.
1:4
Lee Chong Wei dokázal ubránit smeč soupeře, a pak se dočkal chyby.
0:4
Příjem končí v síti, Malajsijec zatím na první bod čeká.
0:3
Číňan opět zasahuje čáru, zatím se lépe pohybuje a vede 3:0.
0:2
První i druhý bod zápasu získává Číňan, výměnu zakončil křižnou smečí.
Finálové utkání začíná, na podání Čchen Lung.
Bronzová medaile jde tedy do Dánska, nás za několik minut čeká finálové utkání, ve kterém se představí Lee Chong Wei s Čchen Lung a určitě nás bude čekat nádherná podívaná.
Dánský badmintonista velmi překvapitě poráží legendu tohoto sportu, Číňana Tan Lina. Zápas trval více než hodinu a čtvrt a nabídl tři výborné sety. V první sadě úřadoval Číňan, pak se však role obrátily a dvaadvacetiletý Dýn skvělým výkonem změnil vývoj utkání a zvítězil.
17:21
Axelsen vítězným úderem proměňuje hned první mečbol!
17:20
Axelsen útočil hned z příjmu a má k dispozici tři mečboly!
17:19
Úspěšná smeč pro Dána, Axelsen je dva body od zisku bronzové medaile.
17:18
Po delší době kratší výměna, Číňan posílá příjem do zámezí.
17:17
Teď už se Axelsen neubránil drtivému náporu a stav je 17:17.
16:17
Dán brání neskutečně, dokázal se udržet ve výměně a Tan Lin chybuje.
16:16
Forhend po lajně vyletěl ven z kurtu a je opět srovnáno.
15:16
A tříbodová série i na druhé straně, krátké míčky z obou strán končí ziskem bodu pro Dána.
15:15
Prasátko pomohlo Dánovi a je opět srovnáno, třetí sada bude ještě nesmírně dramatická.
15:14
Vysoký úder Číňana Axelsen dokázal poslat nechytatelně na druhou stranu.
15:13
Další neúspěšný atak a Číňan je nyní v psychické výhodě.
14:13
Smeč Axelsena končí v síti.
13:13
Jenže Axelsen reaguje technickým úderem křížem a opět je utkání vyrovnáno.
13:12
Snadný bod pro Tan Lina, Číňan je poprvé v rozhodující sadě ve vedení.
12:12
Axelsen kazí a je opět srovnáno.
10:12
Vyšší úder Číňana byl vodou na mlýn pro Axelsena, který si zajistil dvanáctý bod.
10:11
Forhend končí v zámezí, rozdíl jednoho bodu je zpět.
9:11
Nádhernou výměnu získává na své konto Dán a vede 11:9.
9:10
Dán po dlouhé době získává míček a do přestávky mu zbývá jediný bod.
9:9
Nádherná výměna, ve které Tan Lin srovnává stav, fanoušci na tribunách hlasitě skandují.
8:9
Pozor, Číňan opět úspěšně útočí a snižuje na rozdíl jediného bodu.
7:9
Axelsen nechával míček proletěl do autu, jenže úder Tan Lina skončil na čáře.
6:9
Přesná smeč do forhendu, Číňan se bude pokoušet o velký obrat.
5:9
Axelsen těsně míjí svým forhendovým útokem dvorec.
4:9
Opět bylo potřeba jestřábího oka, které ukázalo, že míček byl v autu.
4:8
Tentokrát chybuje i Axelsen a Číňan ještě koriguje.
3:8
Třetí set nabízí úchvatnou podívat, útok Tan Lina končí v autu a Dán vede o pět bodů.
3:7
Zkrácení hry Číňanovi vyšlo, stav je 3:7.
2:6
Exhibiční výměna jde za Číňanem.
1:6
Další chyba při útočném výpadu a rozdíl je již 5 bodů.
1:5
Úder Tan Lina skončil v síti, Axelsen vede 5:1.
1:4
První bod pro Číňana, bekhend Axelsena letí do autu.
0:4
Dán hraje neuvěřitelně a získává nejlepší výměnu zápasu. Tan Lin se obětavě bránil, přesto nakonec nestačil na vítězný úder po čáře.
0:3
Útočný úder končí v zámezí, to je slibný začátek pro Dána do rozhodující sady.
0:2
Další dlouhá výměna, Dán čeká trpělivě na chyby soupeře a hraje přesné balóny, ze kterých Číňan nemůže útočit.
0:1
Axelsen opět skvělý na nohou, a pak zakončil forhendem křížem.
10:21
Druhý set je minulostí. Tan Lin poslední míček soupeři odevzdal, už se ani nesnažil a bude se snažit připravit na rozhodující sadu.
10:20
Axelsen má jasné vedení a může druhou sadu ukončit!
10:19
Tam Lin možná už druhou sadu vzdává a opět chybuje.
10:18
Dán útočí na tělo svému soupeři a je tři míčky od srovnání stavu.
10:17
Další přesný úder na čáru a závěr druhé sady se blíží.
10:16
Úder dopadl přesně na čáru, bylo to velmi těsné, nicméně Dán výměnu získává.
10:15
Pestrá výměna končí smečí Číňana křížem.
9:15
Axelsen ležící klečící vrací neskutečné množství míčů, druhou smeč však již vrátit nedokázal.
7:15
Axelsen opět výborný v obraně a odměnou mu je získaný bod.
7:14
Tan Lin neměl dobré oči, očekával aut, jenže míček dopadl ještě do hřiště.
7:13
Bekhend byl příliš krátký a následuje snížení.
6:13
Přesný výpad po lajně od Dána a vedení je opět o sedm bodů.
6:12
Ještě přichází snížení, Axelsen se bude muset ještě v závěru setu plně koncentrovat, aby o náskok nepřišel.
5:12
Axelsen se fantasticky ubránil, a pak ukončil křižnou smečí.
5:11
Je tu však jedenáctý bod pro Dána a následuje krátká přestávka.
5:10
Že by ještě přišel čínský vzdor? Tan Lin získává druhý bod v řadě a snižuje.
3:10
Další chyba na přijmu, druhý set je zatím jednoznačnou záležitostí.
3:9
Přesná smeč od základní čáry, Dán hraje ve druhé sadě velmi dobře.
3:8
Opět ve hře videorozhodčí, tentokrát přisoudil míček Číňanovi.
2:8
Další dvě zaváhání od Tan Lina a ztráta Číňana je již šest bodů.
2:6
Šestý bod pro dánského badmintonistu! Míček letí od síťky do autu.
2:5
Dobrý start do druhé sady pro Dána! Změnil taktiku a je úspěšný, Číňan posílá míček do sítě.
2:4
Axelsen hrál soupeři do bekhendu a po zásluze získává čtvrtý bod.
2:3
Prasátko pomohlo Tan Linovi, to bylo opravdu štěstí!
1:2
Tan Lin zasmečoval míček na soupeřově straně, a proto patří bod soupeři.
1:1
Souboj u sítě zvládá lépe Axelsen a srovnává.
1:0
Tan Lin začíná dobře a získává první bod.
21:15
První sada je za námi! Tan Lin si pohlídal závěr a vede 1:0!
20:15
Tan Lin má k dispozici pět setbolů, závěr první sady je jasně v režii čínského tenisty.
19:15
Dán opět chybuje a Číňan je blízko zisku první sady.
18:15
Závěr setu zatím lépe vychází Číňanovi, Axelsen od základní čáry míří do zámezí.
17:15
Tan Lin se chopil příležitosti a vede o dva body, zaútočil soupeři na tělo.
16:15
Axelsen poslal forhend do sítě.
15:15
Dán se fantasticky bránil, přesto nakonec výměnu ztrácí, bude to mít v závěru ještě velmi složité.
14:15
Axelsen mohl výměnu ukončit, přesto zvolil zkrácení hry, a to se ukázalo jako dobrá volba.
14:14
Úspěšný útok do bekhendu, opět je srovnáno a o osudu první sady rozhodnou následující výměny.
13:14
Dlouhý míč i na druhé straně.
12:14
Číňan dělá chyby a pouští soupeře do hry, nyní ztrácí dva body.
12:13
Forhend Axelsena dopadl na čáru, Číňan opět o bod zpět.
12:12
Technický úder Axelsenovi nevyšel a opět je stav srovnaný.
11:12
Dlouhou výměnu zakončuje Tan Lin úspěšnou smečí.
10:12
První bod po pauze získává na své konto Axelsen.
10:11
Axelsen předvedl úspěšný atak a jde si odpočinout za stavu 11:10.
10:10
Tentokrát zkrácení hry nevyšlo, utkání je skutečně velmi vyrovnané.
10:9
Výpad křížem znamená desátý bod pro Číňana, Dán se za míčkem nenatáhl.
9:9
Tan Lin zacílil pouze do sítě.
9:8
Úspěšné zkrácení hry a Tan Lin je zpět ve vedení.
8:8
Číňan měl štěstí, dlouhý míček přistál přesně na čáře, situaci ještě musel zkontrolovat videorozhodčí, který přisoudil bod Tan Linovi.
7:8
V obranné pozici dokázal Axelsen ještě vrátit míček na druhou stranu, jenže Tan Lin okamžitě zasmečoval.
6:8
Přesný výpad zezadu z forhendu a mladý Dán je ve vedení.
6:7
Útok Axelsena po čáře končí v zámezí.
5:7
Další chyba Tan Lina, pokud chce uspět, bude se jich muset vyvarovat.
5:6
Axelsen zariskoval útok a přešel na síť, zde výměnu ukončil a poprvé v utkání vede.
5:5
Aut i na druhé straně, Dán se pokoušel prodloužit hru, jenže neuspěl.
4:5
Další chyba Číňana, který opět zamířil pouze do zámezí.
4:4
Další dlouhá výměna, po které Číňan poslal forhendu do těsného autu a je srovnáno.
4:3
Axelsen zaútočil na tělo soupeře a získává zasloužený bod.
4:2
Tan Lin si následně zpravil reputaci úspěnou smečí do forhendu.
3:2
Neúspěšný útok, Axelsen snižuje na rozdíl jediného bodu.
3:1
Oba hráči zatím nehrají na úplné riziko, Tan Lin se přeci jen dopustil chyby a daruje soupeři první bod.
3:0
Axelsen posílá míček do zámezí, na svůj první bod stále čeká.
2:0
Číňan začíná zostra, Axelsen se celou výměnu bránil, pak však zasáhl síťku.
1:0
Tan Lin si přitáhl svého soupeře k síti, a pak zaútočil do zadní části hřiště.
Jako první začne podávat dánský badmintonista.
Hlavním rozhodčím dnešního utkání je Mike Wright z Velké Británie.
Dobré odpoledne, už za pět minut se v zápase o bronz představí Tan Lin s Viktorem Axelsenem, oba hráči již přichází na hrací plochu.
Finále:

Čchen Lung
Dvojnásobný mistr světa z let 2014 a 2015 je ve svém prvním olympijském finále. V Londýně vybojoval po dramatické třísetové bitvě bronzovou medailii, v Riu se však dostal ještě o stupínek výše a může bojovat o zlato. Ve skupině měl Čchen Lung snadnou práci a bez větších potíží postoupil přímo do čtvrtfinále. Tam musel svést náročnou bitvu s Korejcem Sonem, ale zkušeně si poradil a v dalším kole ho čekal Dán Viktor Axelsen. Druhý hráč světa však nedal svému soupeři žádnou šanci a s přehledem dokráčel do sobotního finálového duelu.

Lee Chong Wei
Světovou jedničku dnes rozhodně nečeká jednoduchá práce. Proti svému dnešnímu soupeři totiž prohrál ve finále loňského mistrovství světa a podobně vyrovnaný souboj se dá očekávat i dnes. Z olympijských her má ve své sbírce již dvě stříbrné medaile, v sobotu po poledni může přidat i tu nejcennější. V semifinále zdolal Lee Chong Wei v dramatickém zápase Tan Lina 2:1 na sety.
Souboj o třetí místo:

Viktor Axelsen
Dvaadvacetiletý juniorský mistr světa z roku 2010 se aktuálně nachází na 4. příčce světového žebříčku a do turnaje také vstupoval jako čtvrtý nasazený. V letošní sezóně už za sebou má jeden výrazný úspěch, dokázal totiž triumfovat na evropském šampionátu, kde porazil ve finále krajana Jorgensena. Kromě toho je také bronzovým medailistou z MS 2014. Axelsen prošel celým turnajem bez ztráty setu až do semifinále, kde mu vystavil stopku Čchen Lung.

Tan Lin
Dán to však bude mít ve dnešním utkání velmi složité. Na druhé straně kurtu totiž bude stát olympijský vítěz z Pekingu a Londýna. Rodák z Fu-ťienu je momentálně světovou trojkou, dlouhou dobu však vévodil světovému žebříčku. Kromě dvou olympijských titulů vyhrál také pětkrát mistrovství světa, naposledy v roce 2013. V semifinálovém duelu v pátek podlehl svému odvékemu rivalovi Lee Chong Weiovi z Malajsie, kterého dokázal zdolal ve dvou předcházejících olympijských finálových zápasech. Včera však poprvé na velké akci prohrál a bude bojovat o bronz.
Pojďme se nyní blíže podívat na sobotní program, posléze si představíme všechny aktéry dnešních duelů:

13:30 – o 3. místo: Tan Lin (CHN) – Viktor Axelsen (DEN)
14:20 – finále: Lee Chong Wei (MAS) – Čchen Lung (CHN)
Badminton je trvalou součástí olympijských her od roku 1992, v medailové bilanci s velkým přehledem vedou Číňané, a také dnes mohou reprezentanti této země bojovat o další dva cenné kovy do obsáhlé sbírky. V ženské soutěži Číňanky zůstaly bez medaile, naopak Španělka Carolina Marinová se stala první evropskou badmintonistkou, která získala zlato.
Dobré odpoledne, olympijské hry se již mílovými kroky blíží ke svému závěru a badmintonisté dnes mají na programu vyvrcholení soutěže mužského singlu. Od 13:30 se nejdříve představí dva soupeři v boji o 3.místo, finále bude následovat po skončení tohoto duelu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 13:30.