OH - Box - 75 - 81 kg: Finále (muži) -  ONLINE PŘENOS -  4. srpna 2021   08:45

ROV 3. I. Chatajev
AZE 3. L. Alfondo Domínguez

Finále polotěžké váhy mužů skončilo.
3'
Australan Sulejmani volí Whittakera, zbylá čtveřice Lópeze. A takový je i celkový výsledek finále – 4:1 pro Kubánce, který získává olympijské zlato!
3'
Nevypadá to na drama, Whittaker se spíše brání a López ho nahání po ringu.
3'
Ke konci zápasu varuje srílanská rozhodčí Lópeze před držením.
3'
Whittakerovi velí povinnost útočit, o něco nižšího soupeře však stále nemůže vyvést z rovnováhy.
2'
Druhé kolo končí, australský rozhodčí v něm přisoudil vítězství Whittakerovi, ale ostatní čtyři byli opačného názoru.
2'
López neustále sleduje rukavice protivníka a při jeho ranách prokazuje bleskurychlé reflexy. Někdy působí až frajersky se spuštěnýma rukama.
2'
Brit zahájil druhé kolo aktivněji, ale Kubánec si znovu počkal na protiútok a byl to bleskový a přesný zásah.
1'
Vítězem prvního kola je u všech rozhodčích Arlen López.
1'
Nevidíme žádné klinče, boxeři se udržují na distanc. Další povedená rána přiletěla z Kubáncovy pravačky.
1'
První kolo je zatím vyrovnané a vyčkávací. Teď se pěkný direkt povedl Whittakerovi, ale López okamžitě kontruje.
Začalo finále polotěžké váhy.
Začátek zápasu se mírně opozdí, v ringu jsou ještě aktéři předchozího semifinále nejtěžší váhové kategorie.
Arlen López (CUB) startuje v polotěžké váze na velkém podniku poprvé, v kategorii do 75 kilo mimo jiné předloni vyhrál Grand Prix Ústí nad Labem, ale především je zlatým medailistou z minulé olympiády v Rio de Janeiru. V ringu zatím neměl vážnějšího soupeře.

Cesta turnajem:
López – Húmrí (ALG) 5:0 na body
López – Romero (MEX) 5:0 nb
López – Alfonso (AZE) 5:0 nb
Benjamin Whittaker (GBR) přešel před třemi lety ze střední váhy a v polotěžké je stříbrným medailistou z mistrovství Evropy 2019 v Minsku a bronzovým ze světového šampionátu v Jekatěrinburgu z téhož roku.
Nejblíže vyřazení byl ve čtvrtfinále, když u tří rozhodčích porazil Machada 29:28 na body, zatímco u zbylých dvou byl poměr opačný.

Whittaker – Vivas (COL) 4:1 na body
Whittaker – Saláh (EGY) 5:0 nb
Whittaker – Machado (BRA) 3:2 nb
Whittaker – Chatajev (RUS) 4:1 nb
Do finále olympijské soutěže polotěžké váhy v boxu se probojovali reprezentant Velké Británie Benjamin Whittaker a Kubánec Arlen López.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 08:35.