OH - Dráhová cyklistika - Keirin - o umístění a finále (muži) -  ONLINE PŘENOS -  16. srpna 2016   23:25

Keirin - o umístění a finále (muži)

23:14 o umístění a finále
GBR 1. J. Kenny
NED 2. M. Buchli
MAS 3. A. Awang

Dramatické finále, které se muselo dvakrát opakovat kvůli předčasným startům, přičemž hříšníci nakonec nebyli diskvalifikováni, ovládl Brit Jason Kenny, který vybojoval svou šestou zlatou olympijskou medaili. Naopak velký favorit Joachim Eilers skončil až čtvrtý. Z mé strany je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek večera.
12. Christos Volikalis (GRE)
Favorit Eilers byl předjet Kennym, Buchlim a Awangem, kteří si rozdělili olympijské kovy. Jason Kenny vyrovnává bilanci Chrise Hoye a Awang vybojoval první medaili pro malajskou cyklistiku v historii OH.
Eilers je bez medaile! Jason Kenny vítězí v Keirinu!
Eilers přespurtoval Zielinskiho, ale z vnější dráhy na něho doráží Kenny!
Výborně jede Zielinski!
Drahaři se již srocují, derna odstupuje a Eilers jde do čela!
Poslední kolo a půl.
Za dernou (motocyklem) se první zařadil Awang, druhý Zapata a třetí Kenny.
Třetí start závodu.
A znovu bez diskvalifikace!
Rozhodčí debatují. Na jednu stranu tento ulitý start byl evidentní. Na druhou stranu, v předcházejícím případě mohli být diskvalifikováni Kenny i Awang. Ale ještě je otázkou, jestli Eilers předjel zadní kolo motocyklu a to možná rozhodčí zkoumají.
A tentokrát je to zcela jasné, Němec Joachim Eilers si nedal pozor a začal příliš rychle vyjíždět před odstoupením motocyklu.
A znovu je závod přerušen!
Poslední kolo a motocykl odstoupí.
Na první místo se propracoval Zapata, druhý Awang, třetí Kenny.
Finále znovu odstartovalo.
Video se zkoumalo téměř deset minut a nevyřešilo nic. Finále se bude opakovat se všemi jezdci.
Rozhodčí si dávají na čas, bylo to skutečně velmi těsné. Ale vypadá to na Kennyho.
Jednoho z těchto závodníků čeká diskvalifikace...
Závod je přerušen kvůli příliš předčasnému nástupu před motocykl, který ještě nevyjel zcela z dráhy. V ohrožení Awang a Kenny.
Eilers a Kenny jdou dopředu!
Poslední kolo a vodič odstoupí...
První je Awang z Malajsie.
Kenny se zařadil na třetí místo za vodiče.
Finále odstartováno.
Pokud Jason Kenny zvítězí, dorovná medailovou bilanci Chrise Hoye, legendárního drahaře, který má šest zlatých medailí a jednu stříbrnou.
Na start nyní přijíždí šest nejlepších v Keirinu, kteří si to rozdají o tři cenné kovy.
Sam Webster stylem start – cíl vítězí! Druhý je D'Almeida, třetí Maksel.
Maksel se snažil dotáhnout a skončí nejhůře třetí.
Výborně jede tato dvojice a má náskok před zbývajícím kvartetem.
Webster první, D'Almeida druhý.
Jeden okruh...
Tempo se zrychluje, ještě dvě a půl kola a vedoucí motocykl opustí ovál.
První pozici za vodičem zaujímá Webster.
Vše se již zdá v pořádku a drahaři se opět staví na start.
Australan potřebuje opravu kola.
A hned po startu přichází pád Matthewa Glaetzera! Vše se tedy bude opakovat.
Závod odstartován.
Po vyvrcholení ženského sprintu se chystá první jízda Keirinu. O konečné 7. až 12. místo.