OH - Judo - Do 52 kg - dopolední část (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  7. srpna 2016   15:00

Do 52 kg - dopolední část (ženy)

15:00 dopolední část

Je tedy za námi dopolední program žen na tatami. Do veřerních bojů o medaile se probojovala jedna velká favoritka z Japonska Nakamuraová. Blízko medaili je Kelmendiová z Kosova. ta se ale v semifinále utká s Japonkou.

Domácí pořadatelská země bude mít také ještě naději na medaili. Mirandaová bude muset zabojovat ještě o bronz přes opravy.

Dopolední program právě skončil.
V Carioca Arena 2, ale zavládl smutek. Brazila Mirandaová nestačila na Číňanku Ma. Té vyšla parádně technika Ouči-gari, za kterou získala Waza-Ari a tím pádem i deset bodů. Na Mirandaovou čekají večer ještě opravy a může zabojovat o bronz.
Naopak do oprav bude muset Rumunka Chituová, nad jejíž síly byla italka Giuffridová. Té stačila k postupu jedno Juko za De-aši-baraj.
Duel mezi Kelmendiovou z Kosova Legentilovou z Mauriciusu došel až do vypršení limitu. Legentilová byla napomínána třikrát, zatímco Kelmendiová pouze jednou a postupuje do semifinále. Kosovo je tak velice blízko premiérové medaili na olympijských hrách.
Kolébka juda Japonsko bude mít v bojích o medaile zástupkyni. Nakamurová poslala do oprav Rusku Kuzjutinovou po 21 sekundách, kdy vyhrála na Ippon.
V souboji mezi Kelmendiovou z Kosova a Legentilovou z Mauriciusu nebyla k vidění za tři minuty žádná technika. Legentilová už ale byla napomenuta třikrát za pasivitu, zatímco reprezentantka Kosova zatím pouze jednou.
Radost pořadatelské zemi dělá určitě Erika Mirandaová, která nepotřebovala ani dvě minuty, aby porazila Tunisankou Ajariovou na Ippon.
Číňanka Ma si poradila s Portugalkou Ramosovou a po třech minutách ukončila zápas na Ippon.
Italka se ale dočkala konce a nakonec postupuje do čtvrtfinále.
Italka Giuffridová vstoupila do zápasu Němkou Kraehovou dobře a zaznamenala Juko. Poté už se ale k ničemu moc neměla a obdržela už tři Šida.
Mezi osmi nejlepšími je také i Rumunka Chituová, která si proti Španělce připsala dvě Waza-Ari a vítězí na Ippon.
Ve čtvrtfinále ji vyzve Ruska Kuzjutinová, která v zápase předvedla dvě soe-nagy, za které obdržela dvakrát Juko a vyhrála 2:0.
V čistě asijském souboji se z vítězství radovala Japonka Nakamurová, která po dvou minutách předvedla Joko-šito-gatame a vítězí na Ippon na Mongolkou Adijasambuuovou.
Judistka Kosova se utká v boji o semifinále s Legentilovou z Mauriciusu. Ta si poradila s Izraelkou Cohenovou a půl minutu před koncem si přispala Juko. a vyhrává 1:0.
Kelmendiová z Kosova je první čtvrtfinalistkou turnaje. Se Švýcarkou Tschoppovou se zdržela na tatami pouze 25 sekund, než předvedla parádní Uchi-matu, díky které vyhrála na Ippon.

Ecaterina Guicaová (CAN)
Poslední osmifinalistkou je Portugalka Ramosová, která použila proti Gasongové z Burundi dvakrát Kuzure-kesa-gatame. Poprvé za ní získala pouze Juko, když ji položila na bok, napodruhé už ale položila soupeřku na lopatky a vítězí na Ippon.
Němka si ale závěr zápasu pohlídala. Sice byla napomínána dvakrát za pasivitu, to ale na její výhře nic nezměnilo.
Běloruska se ještě nevzdává a 45 sekund před koncem si připisuje Juko.
Minutu před koncem se Kraehová přibližuje vítězství. Skrypniková už byla dvakrát napomínána navíc její soupeřka předvedla techniku ohodnocenou Waza-Ari.
Dobře vstoupila do zápasu Němka Kraehová. Její soupeřka z Běloruska Skrypniková byla napomínána za neaktivitu a nakonec se neubránila. Kuči-gari ohodnotili rozhodčí Jukou a Němka vede v polovině zápasu 1:0.
Španělka Gomezová nakonec otočila vývoj zápasu.. Díky technice Kuči-gari si připsala Yuko a v poslední vteřině přidala dokonce Ippon.
Mongolka Adijasambuuová nepřipustila překvapení. Američanka Delgadová sice proti použila tři Juka, ale MMongolka výbornou Uči-matou si vítězí díky Waza-Ari 100:3.
Zápas Legentilové z Mauriciusu a Fahmyové ze Saudské Arábie trval pouze okamžik. Legentilová hned v první vteřině vítězí na Ippon.
Turkmenistánka Babamuratovová použila hned v první minutě proti Španělce Juko a a ujímá se vedení 1:0.
Hned na úvod turnaje je tu velké překvapení. Obhájkyně bronzu z Londýna končí hned v první kole. Švýcarka Tschoppová ji porazila díky 15 sekundovému držení.