OH - Judo - Do 60 kg - odpolední část (muži) -  ONLINE PŘENOS -  6. srpna 2016   20:30

Do 60 kg - odpolední část (muži)

20:30 odpolední část
RUS 1. B. Mudranov
KAT 2. J. Smetov
JPN 3. N. Takato
UZB 3. D. Urozbojev

První judistické zlato z mužské kategorie do 60 kg putuje do Ruska. Rus Mudranov ho pro sebe získal díky Waza-Ari ve zlatém skóre a ve finále porazil Kazach Smeťjova. Bronz získali Japonec Takato, přemožitel Pavla Petřikova a Uzbek Papinašvili. Jaromír Ježek skončil v brazilském Riu na děleném devátém místě.
Dopolední program právě skončil.
Mudranov ale končí toto utkání povedenou Uči-matou, za kterou získal Waza-Ari a tedy deset bodů. Rus tak bere zlatou medaili. Na Kazacha zbylo stříbro.
Je to tak. i po pěti minutách skóre 0:0. Jde se do tak tzv. zlatého skóre. V něm rozhodne bud nějaká technika od jednoho z judistů či napomínání od rozhodčího Hnidky.
Minuta do konce a ani jednomu judistovi se nedaří provést správně nějakou techniku. Je tak jasné, že utkání rozhodne jediný detail.
Polovina času je pryč a stav je stále 0:0. Mírně aktivnější je ale Kazech, který se snaží Rusa přehodit přes záda.
Ani jednomu judistovi se v úvodních devadesáti minutách nedaří správně uchytit soupeře. Nicméně ani jeden zatím neobdržel napomenutí za pasivitu.
Finále bude řídit český rozhodčí Vladimír Hnidka. Tak to je velký úspěch pro české judo, alespoň co se týče rozhodčích.
Urozbojev vydržel nápor Gruzínce až do konce a může se radovat z bronzové medaile. Nyní už je ale na řadě finále.
Minutu před koncem je Uzbek podruhé napomínán. Stejně tak ale dostává napomínání i Papinašvili.
Dále už je to ale opět taktický boj. Uzbek sice dostal jedno napomenutí za pasivitu, ale stále vede 1:0.
Hned v první minutě Uzbek získává bod za pomocí Joky.
Nyní už je nachystán souboj mezu Uzbekem Urozbojevem Gruzíncem Papinašvilim.
Také se tak stalo Takato počkal až vyprší čas a získal bronzovou medaili díky penalizaci soupeře.
Safarov dostává druhé napomenutí a to není minut před koncem pro něj dobré znamení. Pokud by vypršel čas, tak by se z bronzové medaile radoval Japonec.
Oběma soupeřům se ale nedaří nějaká technika k bodům. Safarov je ale napomínán a je za námi polovina zápasu.
Po ženách, kdy se z olympijského zlata raduje Argentinka Peretová přichází řada na muže. Jako první se o bronz utkají Japonec Takato a Ázerbájdžánec Safarov.

Amiran Papinašvili (GEO)
Nyní už bojují zase ženy a po nich přijdou boje o medaile v podání mužů.
Zde jsou shrnuty všechny zápasy.

Dvojice pro opravy:

Jin Won Kim (KOR) – 7. místo

Felipe Kitadai (BRA) – 7. místo

Semifinále

Kazašský judista nakonec vítězí a vyzve ve finále Rusa Madranova.
Smeťjov ale předvedl Nage-wazu, kterou rozhodčí ohodnotili Waza-Ari a na kontě Kazacha přibylo deset bodů.
Safarovovi se nedaří zachytit Kazacha. Ten ovšem nedokáže přejít do protiútoku.
Tento duel je hodně taktický a zatím nebyla k vidění žádná akce, která by vedla technice a případnému bodovému zisku.
Oba muži se snaží o úchop, ale ani jednomu se nedaří. Oba jsou tak vzápětí napomínáni.
Už se ale chystá druhé semifinále, ve kterém se představí Ázerbájdžánec Safarov, jenž je světovou dvojkou. Jeho vyzve čtvrtý judista světa Kazach Smeťjov.
Mudranov ale Uči-matou položil soupeře na lopatky a postupuje do finále. na Papinašviliho čeká boj o bronz.
Uplynuly tři minuty a oba judisté už jsou jednou potrestání za pasivitu.
Mudranov chtěl odpovědě sue-nagem. Ani jeden z judistů se ale zatím nedopustil žádné chyby.
Papinašvili se také pokusil a Te-wazu, ale on nebyl úspěšný.
Rus si za rukávy položil soupeře a následně se ho pokusil přehodit přes záda. To se mu ale nepovedlo a oba judisté už vstávají opět na nohy.
První semifinále je tady a proti sobě nastoupí Rus Mudranov s Gruzíncem Papinašvilim.
Nyní je na řadě semifinále žen. Muži přijdou na řadu přibližně ve 21:15.
Urozbojev půl minuty před koncem vítězí na Ippon a bude nakonec bojovat o bronz. Brazílie z dnešního programu na tatami nakonec medaili nezíská.
Kiradai se pokusil o velmi zajímavou Aši-wazu, ale nedokázal nohami sevřít hlavu Uzbeka. Rozhodčí je následně rozdělili. Stav je stále 0:0.
Uběhly dvě minuty zápasu a napomínán je také Uzbek, ovšem Kiradai dostal už druhé napomenutí.
Na úvod se mu ale moc nechce bojovat a dostává napomenutí za pasivitu. tato taktika mu ale vyšla ve druhém kole, kdy si až v závěru vybojoval vítězství.
Nyní přijde na řadu duel domácího Kitadaie s Uzbekem Urozbojovem. Brazilec bude chtít určitě vynahradit domácím fanouškům vyřazení kolegyně Menezesové.
Kim tak na olympijských hrách v Rio de Janeiro skončí na děleném sedmém místě.
Takato nakonec vydržel do konce a postupuje díky výhře 1:0 do boje o bronz.
Takato teď až moc ochotně šel k zemi, aby na něj Kim nemohl zaútočit. Druhé napomenutí pro Japonce.
Kim se samozřejmě nechce spokojit z prohrou a Japonec v posledních vteřinách zdržuje hru a je také napomínán.
Hned poté se pokusil Takato od škrceni, ale špatně uchytil Korejce a oba jdou opět na nohy.
Takato se ale ujímá vedení, po velmi dobře provedené technice Joka a získává bod.
Polovina zápasu je za námi a ještě jsme neviděli žádnou zdařilou techniku.
Takato se pokusil o Uči-matu, Korejec se ale nenechal. Dostává ale od českého rozhodčího napomenutí.
Takato se pokusil a Aši-wazu, ale Korejec jeho útok bez problémů zachytil.
Ženy už mají opravy za sebou a na řadu přicházejí muži. Jako první přichází na tatami Japonec Takato, který je následován korejským protějškem Kimem a tento duel bude mít českého rozhodčí Vladimíra Hnidku
Jako první se mzi muži dnes představí tedy Korejec Kim proti Japonci Takatovi a po nich půjdou bojovat domácí Kiradai s Uzbekem Urozbojevem.
Tatami už jsou připraveny na první finálové boje letošních olympijských her. Jako se v opravách představí ženy. Po nich budou následovat muži. Dále přijde semifinále, boj o bronz a o zlato. Vždy na střídačku.
Odpolední část právě začala.

Jin Won Kim (KOR)

Felipe Kitadai (BRA)

Semifinále

Poražení semifinalisté se utkají s vítězi oprav o bronzové medaile. Vítězi semifinále se pak pochopitelně utkají o zlato.
Pavel Petříkov se bohužel do závěrečných bojů nedostal a nakonec obsadil dělené deváté místo. Stopku mu vystavil Japonec Takato, který zvítězil po pouhých 17 sekundách na Ippon. ten už je ale v opravách, kam ho poslal také po vítězství na Ippon Gruzínec Papališvili.
A budeme jen doufat, že se do odpoledního programu dostane také český borec Pavel Petřikov ml., pro kterého je to poslední olympijská šance. Znamenalo by to pro něj největší úspěch v kariéře mezi seniory, ať by poté dopadl jakkoliv.
Jako první půjdou do boje poražení čtvrtfinalisté, kteří si to v opravách rozdají o možnost vyzvat poražené semifinalisty v boji o bronzovou medaili.
Po těchto dvou duelech budou následovat dva semifinálové souboje.
Poražení semifinalisté poté dostanou soupeře z oprav a vítězové těchto zápasů budou slavit s bronzovou medailí. Z toho vyplývá, že bronzové medaile se udělují dvě.
A na závěr budeme sledovat souboj o titul olympijského vítěze.
Vítejte u prvního dne soutěží v judu na hrách v Riu! Jako na každé velké akci se začíná superlehkou váhou (tj. u mužů do 60 kg). V rámci odpolední (pro Evropany večerní) části programu nás čeká posledních 7 duelů této váhové kategorie, které rozhodou o držitelích první sady medailí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 20:30.