OH - Judo - Do 63 kg - dopolední část (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  9. srpna 2016   15:00

Kathrin Unterwurzacherová (AUT)
Je za námi dopolední program judistek, které žádné větší překvapení nepřinesl. Dál jdou všechny favoritky a své zastoupení mezi posledními čtyřmi bude mít i Brazílie, která tak útočí na druhý cenný kov z tatami.
Dopolední program právě skončil.
Brazilka dělá domácím fanouškům radost, když vítězí na Ippon pomocí Soe-nagy.
Poslední čtvrtfinále bude to nejsledovanější z brazilského hlediska, poněvadž k němu nastupuje Brazilka Silvaová, jejíž soupeřka bude Izraelka Gerbiová.
S přehledem si poradila Slovinka Trestnjaková s Číňankou Jing. Té během minuty nadělila Juko a poté rovnou Ippon.
Japonka Taširová rozhodla zápas ve svůj prospěch technikou Kouči-gari, za kterou získala Juko. Těsné vedení 1:0 poté udržela až do konce zápasu.
První semifinalistkou je Francouzka Agbenenouová, která porazila Nizozemku Van Emdenovou na Ippon šest vteřin před koncem. Francouzská judistka postoupila zaslouženě, poněvadž Nizozemka za tři zápasy nepředvedla žádnou techniku a postupovala pouze díky šidům soupeřek.
I mužská část už zná osmičku postupujících a v rámci dopoledního progamu tak nyní začnou ženy bojovat naposledy. Vítězky čeká semifinále. Poražené poputují do oprav.
Teď je ale na programu osmifinále mužů.
Dvojice pro čtvrtfinále

Tento duel rozhodla pro sebe Rakušanka díky Waza-Ari a je poslední čtvrtfinalistkou.
Jako poslední bojují o čtvrtfinále Rakušanka Unterwurzacheová s Ekvádorkou Garciovou.
Brazilka si počkala na konec časového limitu a postupuje do čtvrtfinále. Už má zajištěné i opravy po případné porážce v dalším kole.
Publikum v hale žene Brazilku Silvaovou za postupem. V jejím zápase obdržela Němka Trajdosová tři šida. Domácí reprezentantka je blízko postupu.
Devět vteřin před koncem sbírku zkompletovala a pomocí Kosoto-gari položila soupeřku na lopatky a vítězí na Ippon poměrem 111:0.
Blízko čtvrtfinále je i Japonka Taširová, která si počíná výborně proti Australance Haeckerové. Hned po jedné minutě proti ní získala Waza-Ari a po sto dvaceti vteřinách přidala Juko.
Dál jde i Izraelka Gerbiová, jež si připsala proti Espinosové dvě Waza-Ari a zvítězila na Ippon.
Britce Schlesingerové bylo nakonec Juko po přezkoumání videa odebráno. Vzápětí dostala šido za pasivitu a to ji prohrálo zápas. Nizozemka vyhrává druhý zápas, aniž by předvedla jednu povedenou taktiku.
Soupeřkou Slovinky Trestnjakové bude ve čtvrtfinále Číňanka Jing, která dokonale zareagovala Juko Mongolky, když ji položila na lopatky. Tím zvítězila na Ippon.
Britka Shlesingerová získala po polovině zápasu Juko a dostává se do vedení 1:0 na Nizozemkou Van Emdenovou.
Ve čtvrtfinále je také Slovinka Trstenjaková, která takticky vyhrála nad Italkou Gwendovou, jež během zápasu obdržela dvě Juka.
Hned první zápas byl velice rychlý. Francouzka Agbegnenouová po dvou Jukách přidala Ippon a vyhrála za necelých sto sekund nad Turkyní Katipogluovou.
Mužské 1. kolo je minulostí. Na řadu teď přichází ženské osmifinále.

Esterfania Garciová (ECU)
Tak tohle byl otřesný zápas. Ani jedna nepředvedla vůbec nic a Ekvádorka postupuje pouze díky tomu, že její soupeřka dostala rychleji čtyři šida.
Poslední zápas prvního kola obstarají Bangourová z Guiney a Garciová z Ekvádoru.
Domácí publikum bouří, poněvadž po necelé minutě vítězí také Brazilka Silvaová na Ippon nad Szogediovou z Ghany.
V ženách se ale zatím odehrávají velmi rychlé boje. Také Australanka Haeckerová přešla rychle přes první kolo, když po 65 sekundách porazila na Ippon Salesovou Lopezovou na Ippon pomocí Osoto-makikomi.
Espinosová z Kuby zvítězila nad Chatriovou z Nepálu 11:0, Když se po minutě zápasu dostala do vedení pomocí Juka a v polovině utkání přidala Waza-Ari. Zbytek duelu si následně bez problémů pohlídala.
Na Ippon vyhrála také Britka Shlesingerová, která v závěru třetí minuty použila techniku Haraj-oši a položila soupeřku na lopatky.
Číňanka Jun sia Jing se na tatami moc dlouho nezdržela a po minutě vítězí na Ippon na Kazaškou Urdabajevovou.
Ruska Valkovová obdržela během zápasu tři šida a to jí stálo turnajový život, poněvadž Nizozemka pouze jediné a díky tomu postupuje po uplynutí časového limitu.
Mongolka Cedevsurenová rozhodla o svém vítězství v poslední minutě. Nejprve dostala Maročanku pod tlak a připsala si šido za Juko. Zápas ale ukončila předčasně, poněvadž osmnáct sekund před koncem zvítězila na Ippon.
Sledujte tisíce přímých přenosů na TV Tipsport, největší internetové sportovní televizi!
Dvě šida obdržela také už Ruska Valkovová v souboji s Nizozemkou Van Emdenovou.
Mezi Mongolkou Cedevsurenovou a Maročankou Zouakovou se rovněž moc nebojuje a spíš se udělují šida.
Makedoňanka obdržela druhé šido a tím pádem olympijský turnaj pro ní končí. V osmifinále je Turkyně Katipogluová.
Mezi judistkami Turecka a Makedonie bude muset rozhodnout zlaté skóre.
Poté hned přidává Ippon a může se těšit z postupu do osmifinále.
Za to Italka pomocí Oči-gari dostává Švédku Hermanssonovou na bok a připisuje si Juko a s ním vedení 1:0.
Dnešní zápasy odstartovaly Makedonka Nkikolosková a Turkyně Katipogluová. Oběma se ale moc bojovat nechce a v polovině zápasu už každá obdržela šido za pasivitu.