OH - Judo - Do 73 kg - dopolední část (muži) -  ONLINE PŘENOS -  8. srpna 2016   15:00

Do 73 kg - dopolední část (muži)

Dopolední program právě skončil.
A posledním čtvrtfinalistou je Japonec Ono, který udržel vedení 10:0 až do konce časového limitu a vyřazuje obhájce zlata z Londýna. To je velké překvapení na závěr dnešního programu.
Ve čtvrtfinále je i Izraelec Muki, kterému se povedlo parádně Osoto-gari v závěru čtvrté minuty a svého soupeře položil na lopatky. Vítězí tak na Ippon.
Ázerbájdžánec Orujov si po minutě a půl připsal Waza-Ari pomocí Nage-wazy. Ve zbytku zápasu byl sice třikrát napomenut, ale vítězství si již pohlídal.
Ono vstoupil výborně do zápasu proti Gruzínci Šavdatašvilimu a hned po 37 vteřinách si připsal Waza-Ari za Koši-gurumu.
Van Tichelt se stává prvním semifinalistou, když mu vyšel parádně začátek utkání , kde si připsal Waza-Ari a v polovině zápasu přidal Juko. Rus sice ještě ke konci utkání kontroval Waza-Ari, ale o bod nakonec prohrál a čekají ho opravy.
Posledními čtvrtfinalisty se stali Izraelec Muki, jenž vřadil Němce Wandtajeho díky Waza-Ari a Američan Delpopolo, který stejným způsobem vyzrál na Mongola Ganbaatara.
Ve čtvrtfinále se utká s Japoncem Onem, který pomocí Uči- maty vyhrál rovněž na Ippon.
Gruzínec Šavdatašvbili ze nezdržel dlouho na tatami ani napodruhé a Repijallageo ze Srí Lanky vyprovodil po necelých třech minutách Uči-nagou vítězstvím na Ippon.
Ve čtvrtfinále je také Orujov, kterému se povedlo škrcení a zvítězil nad Australanem Bendstedem na Ippon.
Další čtvrtfinálovou dvojici utvoří Maďar Ungvari, který porazil Elmonta na Ippon díky soe-naze šest vteřin před vypršením časového limitu-
Tam se utká s Rusem Jarcevem, který porazil Číňana Sajjnjirigalu na Ippon.
Obrovské přkvapení. Belgiačn Van Tichelt Korejce Ana, když se mu povedlo v polovině zápasu Waza-Ari a vyřazuje prvního nasazeného. Sám se tak může těšit na čtvrtfinále.
Po ženách začali o čtvrtfinále bojovat na tatami také muži a Ázerbájdžánec Orujov zvítězil na Australanem Benstedem na Ippon.
Na Ippon zvítězil i Mongol Ganbaatar nad Egypťanem Mojeldinem a Amerčian Delpopolo nad Goumarem z Nigeru. Oba čeká vzájemný osmifinálový souboj.
Dalšími somifinalisty se stali Scvortov ze Spojených arabských emirátů, jenž si poradil s Materem z Jememnu na Ippon, dále Izralecec Muki, který rovněž vyhrál na Ippon nad Slovincem Draksičem. Němec Wandtke naopak vyhrál díky pasivitě Depreze z Haiti.
Mezi šestnáctkou nejlepších je také Japonec Ono, který si poradil s Murillem z Kostariky na Ippon po třech napomínáních jeho soupeře.
Waterhouse obdržel čtyři šida a prohrál si tak sám zápas vlastní pasivitou.Do osmifinále jde reprezentant Srí Lanky.
O soupeři Grzínce se ještě rozhoduje. Jak Repijallage se Srí Lanky, t k i Waterhouse z Americké Samoy se k ničemu nemají a jsou napomínání za pasivitu.
Kubánec Estrada se podle očekávání poroučel ve druhém kole, když prohrál z obhájcem Šavdatašvilim na Ippon.
Domácí Pombo Silva na Číňana Sajinjirigala. Ten rozhodl vzájemný zápas čtyři vteřiny před koncem na Juko.
Juka a Waza-Ari se povedly Maďarovi Ungvarimu proti Portugalci Saraivovi. Tak maďarský judista se může těšit na osmifinále.
V osmifinále už je také Rus Jarcev, který dokázal porazit Francouze Duprata. Moc parádní judo to ale nebylo, poněvadž Rus vyhrál díky jenomu napomínání soupeře.
V osmifinále už je také Holanďan Elmont, kterému se dlouho nedařilo s Uzbekem Šaripovem, ale nakonec ve čtvrté minutě dostal Waza-Ari a zápas vyhrál.
Ve druhém kole je také Belgičan Van Tichelt, kterému proti Zemourimu z Kataru stačily dvě minuty k vítězství na Ippon pomocí páčení.
Korejec An potvrdil roli jasného favorita a Sýrijce Kasema poráží po minutě a půl na Ippon, když se mu zdařila parádně Soe-naga. Před tím už se ale do vedení dostal díky Waza-Ari.
Dalším postupujícím je Australan Bensted, který si poradil s Mluguem z Tanzánie vítězstvím na Ippon po dvou minutách.
Orujov se nakonec může radovat z vítězství, když byl pouze dvakrát napomínán, zatímco jeho soupeř třikrát.
Ani jeden se nemá k boji a oba už jsou dvakrát napomínáni za pasivitu.
Jako další budou bojovat Ázerbájdžánec Orujov a Kazach Chamza.
Ježek se stejně jako v Pekingu loučí s olympijským turnajem hned v prvním kole. To je obrovská škoda.
Ježek bojuje, ale v závěru, byl jeho chvat ohodnocen pouze za Juko a to znamená jenom snížení na 2:10
Dvě minuty před koncem ale dostává Estrada Waza-Ari a otáčí vývoj zápasu a vede 10:1. Ježkovi zbývá minuta a půl.
Další Toe-naga byla tentokrát bez bodů.
Po dvou minutách se povedla Ježkovi Toe-naga a ujímá se vedení 1:0.
Ježek na úvod zkoušel Tone-agu, kdy se pokoušel soupeře přehodit přes sebe, Kubánec se ale ubránil.
Nyní už jde ale na řadu Jaromír Ježek, kterému bude soupeřem Kubánec Estrada.
Francouzovi se ve zlatém skóre povedlo páčení a vítězí 100:0 tedy vítězstvím na Ippon.
Mezitím v současně probíhajícím zápase porazil Kazach Chamza Gambijce Njieho 2:0, když se mu povedla dvě Juka.
Mezi Francouzek a Severním Korejcem, ale bude muset rozhodnout až zlaté skóre.
Francouz dostává první napomínání za nekativitu.
V rámci prvního kola se proti sobě postaví Duprat z Francie a Hong ze Severní Koree.
Stejně jako Petřikovovi, tak i Ježkovi los olympijského turnaje nepřál. V prvním kole proti Kubánci Estradovi by měl být sice favoritem, ale v případě postupu by na něj hned čekal obhájce zlaté medaile z Londýna Gruzínec Šavdatuašvili.
Mezi 35 judisty se dnes objeví také druhý český zástupce. Po Pavlu Petřikovovi nastoupí dnes na brazilské tatami Jaromír Ježek.
Krásné pondělní odpoledne. Zápasy na judistickém tatami pokračuji i během třetího dne olympijských her v brazilském Rio de Janeiro. Tentokrát ale přijdou na řadu judisté ve váhové kategorii do 73 kg.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:00.