OH - Judo - Do 100 kg - eliminace a čtvrtfinále (muži) -  ONLINE PŘENOS -  29. července 2021   04:00

Do 100 kg - eliminace a čtvrtfinále (muži)

04:00 Eliminace - muži

05:59 Čtvrtfinále - muži

To je ode mě vše a budu se těšit u přenosu z dopoledního programu, kde se dozvíme medailisty. Za chvíli na počtenou.

A. Wolf (JPN)
Posledním semifinalistou je Korejec Čo. Ve zlatém skóre měli oba závodníci dvě šida, nakonec však korejský reprezentant obdržel waza-ari za uki-otoši a postoupil do bojů o zlato.
Téměř osm minut trval zápas Portugalce a Rusa. Oba měli namále poté, co inkasovali dvě šida. Semifinále si ale zajistil Fonseca po sode-curikomi-goši postup na waza-ari.
Za čtyři minuty Paltchik i Wolf dostali jedno šido. Postup si vysloužil díky waza-ari japonský reprezentant díky chvatu o-uči-gari a v barvách hostitelské země bude bojovat o postup do finále.
Pouze tři vteřiny zbývaly do konce základní části prvního čtvrtfinále. Vítězství si jen pojistil Liparteliani druhým waza-ari a postoupil do semifinále na ippon. Kanaďana Elnahase bude čekat v dopoledním programu oprava.
Rozpis čtvrtfinále

G. Čo (KOR)
Posledním čtvrtfinalistou se stal Korejec Čo, jenž si připsal dvakrát waza-ari a výhru na ippon v čase 2:37.
Nasazeného Korrela vyřadil ve zlatém skóre Němec Frey, jenž si zapsal waza-ari za sumi-otoši.
Čtvrtfinále má jisté rovněž ruský reprezentant Iliasov, který získal ippon za curikomi-goši a vyřadil Maďara Cirjenicse.
Nejrychlejší zápas dne byl souboj Portugalce a Belgičana. Fonseca za 17 sekund postoupil na ippon za seoi-nage.
Za minutu a 23 vteřin vybojoval postup do čtvrtfinále japonský reprezentant Aaron Wolf po desetibodovém iku-waza.
Ve zlatém skóre získal waza-ari za sumi-gaeši Izraelec Paltchik a vyřadil mongolského protivníka.
Dále se probojoval Kanaďan Elnahas po dvou waza-ari. Nejprve předvedl o-goši, poté o-uči-gari a může se připravovat na čtvrtfinále.
V prvním osmifinále se nechal vyřadit na tři šida egyptský judista Darwish a nasazený Liparteliani a postoupil za necelé tři minuty na ippon.

A. Kukolj (SRB)
Posledním osmifinalistou se stal Srb Kukolj, jenž se na tatami zdržel pouze 38 vteřin. Soupeře z Fidži vyřadil na ippon po ko-soto-gari.
Němec Frey jde dále do osmifinále ze zlatého skóre, ve kterém porazil na ippon běloruského soka po ude-hišigi-džudži-gatame.
Bez boje postoupil Maďar Cirjenics, jehož lotyšský soupeř nenastoupil do závodu.
Belgický judista si zajistil postup na waza-ari za uki-otoši a porazil brazilského soka za čtyři minuty.
Čtyři minuty trval irsko-uzbecký duel. V čase 1:53 předvedl sode-curikomi-goši Churramov a Fltecher už jeho jednobodový náskok nedohnal.
Až do nastavení šel další duel, v němž si vybojoval postup na waza-ari Mongol Lchagvasuren.
Ve čtyřech minutách si na waza-ari zajistil postup ázerbajdžánský judista Kotsojev, jenž na soupeře vytáhl uči-mata.
Za dvě minuty měl hotovo na dvě waza-ari Kanaďan Elnahas a postupuje dál na ippon.
První zápas mužské soutěže skončil po třech napomenutích pákistánského závodníka, dál tedy postupuje Egypťan Darwish.
Hezké brzké ráno u sledování olympijského juda, dnes se rozhodne o další sadě medailí.