OH - Judo - Do 48 kg - eliminace a čtvrtfinále (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  24. července 2021   04:00

Do 48 kg - eliminace a čtvrtfinále (ženy)

04:00 Eliminace - ženy

06:10 Čtvrtfinále - ženy

Tímto se s vámi loučím a doufám, že se vám tento přenos zamlouval. Určitě sledujte i naše další přenosy nejen z tohoto sportu.
Nasazení pro semifinále

D. Krasniqiová (Kosovo)
U. Munkhbat (Mongolsko)

D. Bilodid (Ukrajina)
F. Tonaki (Japonsko)
Čtvrtfinále ženského Juda v kategorii do 48 kilogramů je za námi, stejně tak jako první dvě kola eliminací. Po těžkých soubojích čtyři judistky postoupily do semifinále a utkají se o medaile. Vzhledem k tomu, že se v judu udělují dvě bronzové medaile už tak každá z těchto čtyř zápasnic má cenný kov jistý.
Konec programu
Poslední čtvrtfinále ovládla domácí judistka! Ta sice nejdříve obdržela napomenutí za pasivitu, v končící druhé minutě ale Argentince Paretové nasadila chvat, který skončil Ipponem. Funa Tonaki je tedy také v semifinále a bude bojovat o medaile.
Cesta portugalské judistky Costové tímto turnajem končí. Ve čtvrtfinále ji přemohla Ukrajinka Bilodidová. Utkání to bylo ale vyrovnané, skončilo až plným Ipponem v šesté minutě, tedy v prodloužení. Přece jen se asi podepsala únava, protože Costová měla odbojováno o zápas více.
Další výsledek, který jsme tu dlouho neměli. Je jim výsledek 11.0, který zaznamenala Mongolka Munkhbat, která soupeřku Rishonyovou zneškodnila díky Waza-ari ve druhé minutě a následnému plnému Ipponu ve čtvrté sekundě třetí minuty.
Tak toto bylo opravdu hodně rychlé a nečekané. První ženské čtvrtfinále končí již po devatenácti sekundách! Distria Kraniqiová si poradila s Chen-Hao Lin O-soto-gari Ipponem a je v semifinále!

Začátek čtvrtfinále
Poslední zápas osmifinále v Judu v kategorii do 48kg je za námi. Utkaly se v něm Paula Paretová a Marusa Stangarová. Jednalo se o poměrně rychlou záležitost. Paretová chvatem získala bod už v deváté sekundě. Druhé Waza-ari přidala v čase 01:36 a postupuje dál.
I toto utkání skončilo na dvě Waza-ari, a také ve čtvrté minutě. Ty přišly velmi rychle po sobě a i díky nim postupuje domácí zápasnice Funa Tonaki přes Evu Csernoviczkou do čtvrtfinále.
Přesně čtyři minuty trvalo šesté osmifinále. Portugalská reprezentantka Costová si skvěle poradila s čínskou judistkou Li, která se v zápase zmohla jen na napomenutí. Zato Costová dvakrát udeřila v průběhu čtvrté minuty, kdy zaznamenala dvě Waza-ari a postupuje.
Páté osmifinále ovládla Ukrajinka Daria Bilodidová, která do něj postoupila díky volnému postupu. Sice dostala dvě Shida, ovšem soupeřce Milice Nikolićové nedovolila žádný bod a vyhrála na Waza-ari ze čtvrté minuty.
Čtvrté osmifinále bylo zatím jedním z nejrychlejších zápasů dneska. Rishonyová vyřadila už po padesáti jedna sekundách Figueroaovou Ipponem.
Třetí zápas neměl dlouhého trvání. Jediná větší událost byla tou konečnou. Munkhbat poslala Ipponem ve druhé minutě Vargasovou Leyovou domů. Určitě ji k tomu dopomohl i oddech, který dostala díky volnému postupu v prvním kole.
Druhý osmifinálový zápas končí jedním Waza-ari. To zaznamenala Lin v prodloužení a poslala Rusku Dolgovou domů.
První osmifinále je u svého konce. Kosovská reprezentantka Distria Krasniqiová, která v prvním kole měla volný postup využila odechu a ukončila zápas proti Brazilce Gabrieli Chibaně na Ippon v začátku třetí minuty.

Začátek osmifinále
Rychle jsme se dostali až k poslednímu zápasu 1/32 finále. Byl to třetí zápas v řadě, který rozhodl Ippon, druhý v řadě, který byl rozhodnut přímým Ipponem. Do vedení se nejdříve dostala Korejský judistka Yujeong Kang, která "udělala" Waza-ari v první půlminutě. Jenže přesně v čase 02:00 ji Slovinka Marusa Stangarová zaskočila Ipponem a poslala domů.
Ipponem ve třetí minutě skončil i jedenáctý zápas, který díky Okuri-eri-jime ukončila Paula Paretová. Poslala tak domů soupeřku Geronay Whitebooiovou, která si připsala akorát Shido.
Ippon jsme viděli také v souboji mezi Maďarkou Evou Csernoviczkou a Indkou Devi Shishilou Likmabam. Maďarka zápas ukončila v nekompletní třetí minutě okamžitým Ipponem za použití Yoko.shito-gatame.
Deváté utkání začalo použitím Koshi-guruma Číňankou Liovou, která se tak díky bodu Waza-ari dostala do vedení. Následně jsme viděli tři Shida, dvě na straně vedoucí zápasnice. Ta na konci čtvrté minuty ukončila zápas druhým Koshi-Guruma a vyhrála na Ippon.
Zápas mezi Costovou a Gurbanliovou poskytl taktéž spíše přehled trestů Shido. Ty jsme viděli tři. Následně ale Costová pomocí Kata-guruma soupeřku porazila na Waza-ari.
Dalším Ipponem skončilo v pořadí už sedmé utkání. To bylo zajímavé, protože jsme neviděli žádný bod za chvat, pouze samé napomenutí. A tak reprezentantka Srbska Nikolićová měla cestu do dalšího kola ulehčenou. Boukliová totiž dostala Shido ve 2. minutě zápasu a další dvě napomenutí ve třetí. Utkání tak skončilo vítězstvím 10:0 pro Srbku.
I šestý zápas měl jasného favorita. Izraelka Shira Rishonyová pozazila kolumbijskou zápasnici dvěma Waza-ari během třetí a čtvrté minuty a zaznamenala tak Ippon a postup do dalšího kola.
Pátý zápas jednoznačně ovládla Julia Figueroaová, jenž tureckou judistku na druhé straně smetla dvěma Waza-ari a zápas ukončila ve čtvrté minutě.
Čtvrté utkání se muselo prodlužovat, protože v základním čase jsme mohli vidět jen napomenutí Němky Menzové za neaktivitu. V čase 05:18 se Chilanka Vargasová dostala do dobré pozice a soupeřku bodem Waza-ari porazila.
Třetí utkání bylo podstatně zajímavější. Nejprve se trestalo. napomenutí dostala Lin a zároveň i Milanová. Bojovnice z Čínské Tchaj-Peje pak byla potrestána podruhé. Následně ale dokázala díky Ko-soto-gari zaznamenat Waza-ari a ujala se vedení. Italka ale ve čtvrté minutě taktéž zaznamenala Waza-ari a bylo srovnání. Až v čase 03:44 se podařilo Lin pomocí Uchi-mata zaznamenat druhé Waza-ari a tedy Ippon, díky kterému nakonec vyhrála.
I druhý zápas neměl dlouhého trvání. Irina Dolgová z Ruska zvítězila díky Kuzure-kesa-gatakame na Ippon po minutě a šestnácti sekundách na Ippon.
První zápas v kategorii žen do 48 kilogramů je u konce. Utkaly se Gabriela Chibana a Harriet Bonface. Zápas skončil velmi rychle, po čtrnácti sekundách vyhrála brazilka Chibana na Ippon.