OH - Judo - Do 81 kg - eliminace a čtvrtfinále (muži) -  ONLINE PŘENOS -  27. července 2021   04:00

Do 81 kg - eliminace a čtvrtfinále (muži)

S. Mollaei (MGL)
Posledním semifinalistou se stává Mollaei, který předvedl jednoznačnou podívanou. Za dvě minuty a sedm vteřin získal dvě waza-ari a vítězí proti Gruzíncovi na ippon.
Také třetí čtvrtfinálový duel byl napínavý a šel až do nastavení. V něm si vítězství zajistil po kata-guruma Borchashvili z Rakouska a postupuje na waza-ari.
Domácí Japonec Nagase měl namále, když v základním čase obdržel dvě napomenutí. Nicméně v nastavení se vzchopil a po ko-soto-gake obdržel waza-ari a vstupenku do bojů o nejcennější kov.
Čtvrtfinále zahájil belgicko-ruský souboj, který šel až do Golden Score. V něm Chubecov obdržel třetí šido, čímž poslal do semifinále Belgičana Casseho.
Čtvrtfinále

Posledním čtvrtfinalistou se stal Mollaei, který v nastavení vyhrál po harai-goši na waza-ari.
Grigalašvili vytáhl na korejského soka o-uči-gari, za který byl odměněn deseti body a jde do čtvrtfinále.
Ještě delší zápas byl mezi uzbeckým a bulharským judistou. Vítězně z duelu vyšel Boltaboajev za waza-ari.
Přes osm minut trval rakousko-izraelský duel, ze kterého vítězně vyšel Rakušan Borchashvili po waza-ari.
Až v Golden Score rozhodl o svém postupu Němec Ressel, který za tani-otoši získal waza-ari.
Třetím čtvrtfinalistou je domácí závodník Nagase, jenž za necelé čtyři minuty vyřadil italského protivníka na ippon.
Po čtyřech minutách slaví postup do čtvrtfinále Chubecov, jenž vyhrál díky o-uči-gari za waza-ari.
Přes sedm minut trval první souboj osmifinále, ze kterého nakonec postupuje Belgičan Casse díky tomoe-nage a deseti bodům.

M. Fatijev (AZE)
Poslední zápas se nakonec neuskutečnil, Harris nenastoupil do souboje, dál tak postupuje Fatijev.
Předposlední zápas před začátkem osmifinále získal ve svůj prospěch Mollaei to nai-otoši za ippon.
Těsně před koncem základního času si zajistil postup Korejec Lee. V poslední minutě vybojoval dvě waza-ari za dvě seoi-nage.
Za vítězstvím si šel gruzínský judista Grigalašvili, jenž nejprve obdržel bod za waza-ari a po dvou a půl minutách od začátku také ippon.
Tak tohle byla opravdu rychlovka. jen 28 vteřin a Ivanov jde dál na ippon po soi-nage, pro Argentince soutěž končí.
Postup si také zajistil Uzbek Boltabojev, jenž vyřadil Cumba chvatem kuzure-kesa-gatame na ippon.
Do nastavení šel portugalsko-rakouský zápas, ve kterém jako první získal waza-ari Borchashvili a jde do osmifinále.
Izraelec Muki svého soupeře vyřadil chvatem o-soto-gari, za který obdržel deset bodů.
Ještě kratší průběh byl mezi Palestincem a Němcem. Ressel za 65 vteřin vytáhl uči-mata a postupuje na ippon.
Jen minutu a devět vteřin se na tatami zdržel Nizozemec de Wit, který po dvou waza-ari vyřadil judistu Percivala.
Rychlý proces s egyptským protivníkem udělal Ital Parlati. Nejprve získal waza-ari a za 85 vteřin díky o-uči-gari ještě ippon.
Podobně tomu tak bylo v následujícím souboji mezi Tirkem a Japoncem. Třetí napomenutí obdržel Albayrak a domácí závodník slaví výhru.
Na šido vypadl řecký judista Ntanatsidis a Kanaďan Valois-Fortier se může radovat z postupu do osmifinále.
Za neaktivitu se nechal vyloučit judista Zolojev z Kyrgyzstánu a usnadnil práci Rusovi Chubetsovovi.
Do osmifinále postupuje Švéd Pacek, který musel bojovat ještě v předkole. Uruguayského judistu porazil v nastavení na ippon za sumi-otoši.
Poměrně jasně se vyvíjel belgicko-portorický souboj v prvním zápase Round of 32. Gandia nasbíral dvě napomenutí během základního času, oproti tomu Casse získal bod za waza-ari. V nastavení se nechtěl spoléhat na třetí šido pro soupeře a vyhrál na ippon za ude-hišigi-džudži-gatame.
Postup si zajistil Murodov, který po dvou waza-ari za sumi-gaeši a o-uči-gari obdržel ippon, a vyřadil tak soupeře z Guamu.
Druhý zápas byl rozhodnut až v Golden Score. Oba závodníci byli velmi pasivní a během základní doby si vysloužili dvakrát šido. To se vymstilo maďarskému judistovi, který umožnil postup Abdelaalovi po třetím šidu.
Úvodní zápas byl opravdu rychlovka. Švéd Pacek postupuje do dalšího průběhu již po 42 vteřinách, když svého soupeře vyřadil chvatem joko-šiho-gatame na ippon.
Dobré velmi brzké úterní ráno, ještě jednou vítejte u sledování dalšího dne olympijských her, za chvíli započne dnešní judistický program.