To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou.

5. Nizozemsko
5. ROC
7. Mongolsko
7. Brazílie
V nové disciplíně smíšených týmů judistů a judistek byli největšími favority na zlato domácí Japonci. Papírové předpoklady se ovšem nevyplnily, neboť omácí reprezentace sice postoupila do finále, v něm ovšem nestačila na rozjeté Francouze jasným výsledkem 1:4. Nejprve Agbegnenouvá porazila olympijskou vítězku Araiovou, načež si Clerget poradil s Mukaiem. Kolegům dala snožením naději Soneová, ale zbylé dva zápasy patřily Francouzům. Riner porazil Wolfa a Cysiqueová si poradila s Jošidaovou.

Držitelem bronzových medailí se stalo kvarteto Německo, které porazilo Nizozemsko, a Izraele, jeho čtveřice si vyšlápla na ruskou reprezentaci.
Zlato putuje do Francie! Domácí Japonci nepotvrdili roli obrovského favorita a vybojovali jediný bod. Rozhodující bitvou se stala ta žen do 57 kilogramů, v níž Sarah Leonie Cysiqueová získala po necelé minutě waza-ari za uči-matu a zbylé tři minuty pak ubránila s čistým štítem.
Teddy Riner potvrdil roli velkého favorita, ale proti Wolfovi se až nečekaně nadřel! Souboj trval bez jedné vteřiny šest minut, než Francouz dokázal rozhodnout na waza-ari, skvěle provedl uči-matu. Japonsko – Francie 1:3.
Japonsko snižuje. Akira Soneová se na tatami zdržela tři minuty. Romane Dicková nedokázala ubránit její nástup na joko-šito-gatame. Japonsko – Francie 1:2.
A pozor, i druhý bod putuje na konto Francie! Axel Clerget v nastaveném čase zdolal Šoičira Mukaie, také jej porazil na ippon, úspěšná byla technika sumi-otoši. Japonsko – Francie 0:2.
Do souboje o zlato překvapivě vstupuje lépe Francie! Clarisse Agbegbenouová si poradila s olympijskou vítězkou Araiovou, kterou porazila na ippon po třech a půl minutách. Japonsko – Francie 0:1.
Začalo finále mezi Japonskem a Francií.
Společně s Německem je bronzový Izrael. K šestému souboji už nedošlo, protože Levyová sice nechala Mežecké waza-ari, ale půl minuty před limitem ji složila na ippon.
Izrael je blízko bronzové medaili. Třetí vyhraný duel v řadě pro tento získal získal Peter Paltchik, který po pěti a půl minutách porazil na waza-ari Bašajeva. Izrael – ROC 3:1.
Třetí souboj netrval ani minutu. Raz Heršková vystartovala na nepřipravenou Babincevovou a porazila ji na ippon. Izrael – ROC 2:1.
Také ve druhém boji o bronz se schyluje k dramatu. Izraelec Sagi Muki ukončil Igolnikova na ippon, Rus se nedokázal ubránit technice ko-uči-makikomi. Izrael – ROC 1:1.
Po prvním duelu judistek do 70 kilogramů má blíže medaili Rusko. Zápas šel do nastaveného času, v němž získala waza-ari Madina Tajmazovová, Sharirou porazila technikou tai-otoši. Izrael – ROC 1:1.
Začal druhý souboj o bronz mezi Izraelem a ROC.
První bronz putuje do Německa! Vyrovnaný souboj mezi Sebastianem Seidlem a Tornikem Tsjakadoeou trvalo necelých devět minut. Oba judisté měli na kontě dvě šida a to osudové třetí dostal za pasivitu Nizozemec Tsjakadoea.
Nizozemka Verhagenová byla blízko třetímu nizozemskému bodu, když měla na kontě waza-ari, jenže Theresa Stollová v závěru nastoupila a soupeřku tři vteřiny před limitem ukončila! Německo – Nizozemsko 3:2.
Máme opět vyrovnáno. Henrik Grol si alespoň částečně vylepšil reputaci za brzkou porážku v individuální soutěži. Na Freye použil sumi-otoši, za které dostal ippon. Německo – Nizozemsko 2:2.
Němci obrací stav ve svůj prospěch a to zásluhou Anny-Marie Wagnerové, která sedmnáct vteřin před koncem získala waza-ari za techniku ura-nage, její soupeřka Steenhuisová už se pak na nic nezmohla. Německo – Nizozemsko 2:1.
Druhý souboj obstarali muži, a sice Dominic Ressel a Noël van 't End. K vidění byl velmi dlouhý osmi a půl minutový souboj, který nakonec ukončil rozhodčí, když nizozemskému judistovi udělil třetí šido. Německo – Nizozemsko 1:1.
První bod putuje na konto Nizozemska! Sanna van Dijkeová porazila německou konkurentku Scoccimarrou po třech minutách, když nejprve získala waza-ari, ale nepolevila a soupeřku nakonec ukončila na ippon. Německo – Nizozemsko 0:1.
Začaly souboje o bronz.
Finále

Japonsko – Francie

Souboje o bronz

Nizozemsko – Německo
ROC – Izrael
Soutěž smíšených družstev má na olympiádě v Tokiu premiéru. Zlatou medaili by určitě rádi vybojovalo Japonsko, které doposud v judu posbíralo nejvíce cenných kovů. Nebude to mít ovšem vůbec lehké, neboť Rusko, Brazílie, ale i Francie jim určitě nedá nic zadarmo. Překvapit pak může i někdo z menších favoritů, v judu může rozhodovat každá nepozornost.
Všem sportovním fanynkám a fanouškům přeju krásné sobotní dopoledne. Vítám vás při sledování smíšených týmů v judu, kde se dnes budou rozdávat medaile.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:00.