OH - Judo - Do 60 kg - opravy, semifinále a finále (muži) -  ONLINE PŘENOS -  24. července 2021   10:38

Do 60 kg - opravy, semifinále a finále (muži)

FRA 3. L. Mkheidze

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne.
Domácí Naohisa Takato dokázal v kategorii do 60 kilogramů vybojovat olympijské zlato a potěšil všechny japonské fanoušky, kteří sledují u televizních obrazovek tokijskou olympiádu. Ve finále se mu nepovedlo sice skórovat, ale kvůli pasivitě soupeře mu byl přidělen ippon a výhra 10:0.

Program skončil.
Po téměř čtyřech minutách prodloužení dostává Jang červenou kartu za třetí žlutý kartonek a domácí Takato ipponem vítězí zlatou olympijskou medaili!
Domácí judista je aktivnějším na tatami, jenže zatím mu to nepřináší žádný úspěch.
Jang má už dvě žluté karty. Mezitím vypršel časový limit a začíná Golden score.
Finálový souboj zatím přináší spoustu taktizování. Ani jeden judista neudělal chybu, aby nabídl příležitost soupeři k úspěšné technice.
Zbývá tedy už jen finále mezi Naohisou Takatem a Jung-wei Jangem.
No, a Kim dostal třetí žlutou kartu a to je automatický ippon pro Mkheidze!
Dlouhá přetlačovala obou soupeřů pokračuje. Kim má už dvě žluté karty a je v defenzivě.
Kim šel hodně agresivně po nohách soupeře, ale Mhkeidze se dobře ubránil tlaku.
A rozhodovat bude Golden score.
Zahájen byl druhý souboj o bronzovou medaili mezi Mkheidzem a Kimem.
Rozhodnout se muselo v prodloužení. V něm se povedlo Smetovovi získat kýžený bod a stává se držitelem bronzové medaile!
Teď měl Smetov velké štěstí, že Tsjakadoea nedotáhl svou techniku do konce. Ve vzduchu visel ippon.
Smetov má už dvě žlutá varování.
Startuje první souboj o bronz mezi Smetovem a Tsjakadoeou.
Aktuálně to vypadá, že mužské souboje o medaile začnou okolo 12:15.
Program bude pokračovat zhruba za 30 minut. Možná o něco dříve, spíše později. Čekají nás ještě tyto zápasy:

Finále
Naohisa Takato (JPN) – Jung-wei Jang (TPE)

O bronz
Jeldos Smetov (KAZ) – Tornike Tsjakadoea (NED)
Luka Mkheidze (FRA) – Win-džin Kim (KOR)
Semifinále

Opravy
Luchumi Čchvimjani (GEO) – Win-džin Kim (KOR) 0:10
Jang dokázal po pěti minutách prodloužení nasadit soupeři páku, udržet ho přišpendleného na zemi a dosáhl ipponu! Postupuje do finále!
I tento zápas je nesmírně dlouhý. Už se zápasí tři minuty nad limit. Z toho nemají moc radost ženy, které měly pokračovat ve svém programu kolem 11:10 a stále jejich zápolení o medaile nezačalo. Napětí tak musí stoupat.
Limit zápasu byl vyčerpán bez úspěšné techniky, přichází Golden score.
Oba borci se snaží být hodně aktivní a zároveň v rámci pravidel. To má za následek, že ještě nebyla udělena ani jedna žlutá karta.
Druhé semifinále mezi Jangem z Tchaj-wanu a Mkheidzem z Francie bylo zahájeno.
Sedm minut nad limit. Tak dlouho bojovali Takato se Smetovem, než Japonec dosáhl na kýžené Waza-ari a vítězí 1:0!
Už se bojuje čtyři minuty nad limit. Oba borci mají po dvou žlutých kartách.
Smetov při náhlé smrti přebírá iniciativu a chce favorizovaného Japonce zaskočit. Takato se ale dobře brání.
Jenže o techniku přišel a kýžený bod nezískal. Smetov se dokázal vysmeknout.
Důležitý úspěch Takata! Daří se mu dostat soupeře do páky a sbírá vteřinky.
Vyrovnané semifinále zatím nepřineslo úspěšnou techniku ani na jedné straně. Minuta do konce standardního limitu.
Na řadu přichází semifinálové boje. V tom prvním bude domácí favorit Naohisa Takato a Kazach Jeldos Smetov.
Kim dokázal po čtyřech minutách prodloužení dosáhnout úspěšné techniky, soupeře přehodil na záda přes sebe a sbírá ippon!
Čtyři minuty nad limit. Do defenzivy nyní spadl Čchvimjani.
Už se bojuje tři minuty nad limit. Dlouhý zápas. Jde o mnohé, vítěz bude mít šanci na medaili, poražený ne.
Kim si zvedl soupeře vleže na nohách do vzduchu, ale tento chvat nedokázal dotáhnout. Postup byl velmi blízko!
Čchvimjani je aktivnější. Musí být, má dvě žluté karty. Ale Korejec se výborně brání jeho útokům.
Zatím se čeká na první úspěšnou techniku. Už dokonce vypršel čtyřminutový limit a začíná tzv. Golden score.
Zahájen byl druhý duel v opravách mezi Čchvimjanim z Gruzie a Kimem z Koreje.
Parádní přetočení soupeře předvedl Tsjakadoea a už po minutě dosáhl na ippon a postup do souboje o bronz! Tak to byla rychlost!
První se do souboje pouští Tsjakadoea a Lejul v opravách, z nichž vzejdou postupující do soubojů o bronz.
Program byl odstartován.
Program
Opravy
Tornike Tsjakadoea (NED) – Arťom Lesjuk (UKR)
Luchumi Čchvimjani (GEO) – Win-džin Kim (KOR)

Semifinále
Naohisa Takato – Jeldos Smetov (KAZ)
Jung-wei Jang (TPE) – Luka Mkheidze (FRA)
Olympijským vítězem v roce 2016 se stal Rus Beslan Mudranov, jenž ale v Tokiu nestartuje a favority musíme hledat jinde. A to zejména na domácí půdě. Naohisa Takato, který byl v Riu bronzový, je mistrem světa z let 2017 a 2018 a také mistr asijského šampionátu z letošního roku. Kromě toho loni opanoval grandslam v Dusseldorfu.
V této disciplíně nestartuje žádný český judista.
V tomto přenosu se budeme věnovat mužským bojům v kategorii do 60 kilogramů. Na programu budou dva opravné souboje, dva semifinálové souboje a následně tři duely o medaile. Vedle finále to budou dva souboje o bronz, jelikož v judu se udělují dvě bronzové medaile.
Olympijské hry v japonském Tokiu byly oficiálně zahájeny. Jedním ze sportovišť, které bude v permanenci během oficiálně úvodního dne disciplín, bude judistická aréna Nippon Budokan Judo Mat. Zde nás během dopoledne středoevropského času čeká vyvrcholení hned dvou disciplín.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 10:00.