OH - Judo - Do 73 kg - opravy, semifinále a finále (muži) -  ONLINE PŘENOS -  26. července 2021   10:34

Do 73 kg - opravy, semifinále a finále (muži)

MGL 3. T. Tsend-Ochir

Po zklamání v ženské kategorii si japonští fanoušci juda spravili chuť díky Ónoovi, který zvládl napínavé a dlouhé finále proti Gruzínci Šavdatuašvilimu a může slavit olympijské zlato. Bronz putuje do Koreje a Mongolska. Díky za pozornost a příjemný zbytek dne.
KONEČNÉ POŘADÍ

1. Šóhei Óno (JPN)
2. Laša Šavdatuašvili (GEO)
3. An Sangrim (KOR)
3. Tsogtbaatar Tsend-Ochi (MGL)
Konec.
Heroickou bitvu pro sebe rozhoduje Óno po neuvěřitelných pěti minutách a šestadvaceti vteřinách prodloužení! Po skvělém zápase plném útoků vítězí na wazari. Japonsko má zlato.
Čtyři minuty z Golden Score pryč, oba borci jsou už viditelně unavení.
Oba soupeři to zkouší, po dvou a půl minutách nastavení stále není rozhodnuto. Možná o něco aktivnější je v posledních momentech Gruzínec.
Vstupujeme do Golden Score, tedy nastaveného času. Každý bod nyní rozhodne o olympijském zlatu.
Dlouho se zápasilo na zemi, Óno zkoušel všechno možné, ale Šavdatuašvili zatím působí velmi nabuzeně, energicky a výpady soupeře odráží.
Čeká nás poslední souboj programu, potvrdí favorit Šóhei Óno předpoklady a získá pro Japonsko zlato? V cestě mu bude stát Laša Šavdatuašvili z Gruzie.
Netrvalo to dlouho. Tsogtbaatar Tsend-Ochir ukázkovým chvatem složil po 32 vteřinách soupeře a vítězí na ippon!
Druhý souboj o bronz podstoupí Kanaďan Margelidon a Tsend-Ochir z Mongolska.
An Sangrim rozhoduje tento souboj 11 vteřin před koncem, kdy Orujova povalil a získal wazari. Zbylých pár vteřin už soupeři nestačilo na odpověď. To bylo rozhodnutí skutečně v pravou chvíli.
Orujov z Ázerbajdžánu s Korejcem An Sangrim předvádějí velmi náročný a aktivní zápas, v poslední minutě základní hrací doby zatím bez bodu.
Medailové souboje začínají.
Medailové zápasy, kterým bude přihlížet i prezident Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach, začnou na tatami po krátké přestávce, jako první bude na řadě ženská kategorie do 57 kilogramů, po ní vyvrcholí také tato mužská kategorie.

Semifinále skončilo.
Óno to na rozdíl od Jošidaové v ženské váze do 57 kilogramů zvládl, Tsend-Ochira složil na wazari a bude zápasit o zlato.
Domácí favorit Šóhei Óno bojuje s Mongolcem Tsend-Ochirem a i když má navrch, i tento zápas půjde do nastavení.
Zatím nejdelší souboj dnešního dne je u konce. Oba borci už využívali každé přestávky v předklonu a sbírali poslední zbytky sil, nakonec rozhodlo třetí varování pro Korejce, které automaticky znamená diskvalifikaci. Šavdatuašvili bude zápasit o zlato.
Tři minuty z nastavení za námi a stále čekáme na vítěze. Na obou zápasnících už je vidět vyčerpání.
Tvrdý a vyrovnaný boj vyvolal hodně emocí i v hledišti, kde pár desítek diváků z realizačních týmů a ostatních výprav dává najevo své sympatie. Zápas už dospěl do prodloužení.
Semifinále odstartovalo.
Je tu semifinále, to první nabídne souboj Korejce An Sangrima s Gruzíncem Šavdatuašvilim.
Opravy skončily.
Butbulovi nevyšel útok, Kanaďan toho hbitě využil, vítězí na ippon a postupuje do boje o bronz.
Ve druhé opravě začal lépe Kanaďan Margelidon, který složil izraelského soupeře na wazari a v době, kdy do konce zbývají zhruba dvě minuty, vede.
Rustam Orujov doslova vydřel toto vítězství, když v samotném rohu tatami složil kosovského soupeře a vítězí na wazari. Bude tak bojovat o bronz.
Orujov i Gjakova z Kazachstánu čekají na chybu soupeře, po minutě nastavení Golden Score stále čekáme na rozhodnutí.