OH - Judo - Do 63 kg - eliminace a čtvrtfinále (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  27. července 2021   04:00

Do 63 kg - eliminace a čtvrtfinále (ženy)

M. Centracchioová (ITA)
Polská závodnice se nechala vyřadit na šido a Italka Centracchiová nebude chybět v semifinálových bojích.
Přes sedm minut trval slovinsko-venezuelský zápas, ve kterém nakonec slaví vítězství Trstenjaková díky tani-otoshi a zisku waza-ari.
Také Kanaďance Beaucheminové-Pinardové semifinále neuteče. Dvěma waza-ari poráží brazilskou judistku a vyzve francouzskou závodnici.
První postupující do semifinále je Francouzka Agbegnenouová, která po čtyřech minutách měla na kontě jedno waza-ari a bude moct zabojovat o kov nejcennější.
Čtvrtfinále

Poslední osmifinálový duel vyhrála italská judistka Centracchioová. Její soupeřka z Maďarska měla namále ziskem dvou napomenutí, nicméně Italka dohromady nasbírala 11 bodů a postupuje.
Za minutu a 52 vteřin postoupila polská judistka Ozdobová-Blachová, která na ippon vyřadila domácí judistku.
A znovu vítězství díky dvěma waza-ari. Venezuelská judistka Barriosová nejprve zabodovala s harai-makikomi a poté ještě s o-soto-makikomi.
Obdobným způsobem si počítala Slovinka Trstenjaková, která sice získala jedno šido, ale dvěma úspěšnými chvaty si zajistila čtvrtfinálovou vstupenku.
Ve čtvrtfinále se představí Brazilka Quadrosvá, která dvěma waza-ari ukončila souboj ještě před vypršením čtyřminutového limitu.
Snadné to měla Kanaďanka Beaucheminová-Pinardová, která po 38 minutách může rovněž vyhlížet čtvrtfinálovou soupeřku, když předvedla joko-otoši za deset bodů.
Franssenová měla namále po dvou šidech, nicméně nenechala nic náhodě a v poslední vteřině základního času získala druhé waza-ari a postup do čtvrtfinále na ippon.
Vítězně vstupuje do turnaje nasazená Francouzska Agbegnenouová, jež za dvacet sekund vyřadila kapverdskou soupeřku na ippon.

S. Ozbasová (HUN)
Round of 32 zakončila výhrou Italka Centracchiová která za 65 vteřin získala ippon za kuzure-kami-šiho-gatame.
Krátce po úvodu nastavení vybojovala waza-ari Maďarka Ozbasová a může se už připravovat na účast v semifinále.
Polka Ozdobová-Blachová nenechala nic náhodě a po dvou waza-ari má za 1:29 ippon a vyřazuje Ekvádorku.
Také hostitelská země může slavit svou osmifinalistku. Taširoová vítězí po čtyřech minutách na waza-ari za uči-mata.
Ani ne tři minuty oběhly ze základního času a slavit postup může Venezuelka Barriosová. Za p-uči-gari rovnež získala deset bodů a vyřazuje Davydovovou.
A další rychlý zápas! Opět 38 vteřin a výhra na ippon. Tentokrát del Torové Carvajalové zajistil postup přes Dahoukovou kuzure-kami-šiho-gatame.
Velmi rychlé to však bylo v dalším souboji. Španělka Cabanaová Perézová vybojovala už po 38 vteřinách ippon za sumi-otoši a vyřazuje Watanabeovou.
Až v nastavení skončil zápas slovinské a korejské judistky. Trstenjaková obdržela od rozhodčích waza-ari za o-uči-gari a v osmifinále nebude chabět.
Slavit postup do osmifinále může Mongolka Boldová. Trvalo to více než devět minut, nakonec však svou sokyni udolala na ippon za o-soto-gari.
Do svého souboje nenastoupila honduraská judistka Davidová, proto jde dál Brazilka Quadrosová bez boje.
Podobný průběh měl i následující rakousko-čínský zápas. V Golden Score ippon získala Krssakovová a jde dál do osmifinále.
Za pět minut postoupila Kanaďanka Beaucheminová-Pinardová, jež získala deset bodů za o-uči-gari.
Zápas Haeckerové a Šarirové rozhodlo až nastavení, do kterého si obě judistky přenesly dvě napomenutí. Třetí jako první obdržela Izraelka, proto dále postupuje australská sportovkyně.
Díky dvěma waza-ari si zajistila vítězství Nizozemka Franssenová. Během necelých čtyř minut předvedla tai-otoši a joko-šiho-gatame a vyřadila Obradovičovou na ippon.
Program žen odstartoval uzbecko-kapverdský souboj. Pouze 86 vteřin stačilo na postup do dalšího kola Billietové, která si vysloužila deset bodů za ude-hišigi-džudži-gatame.
Dobré velmi brzké úterní ráno, ještě jednou vítejte u sledování dalšího dne olympijských her, za chvíli započne dnešní judistický program.