OH - Lukostřelba - Jednotlivci - odpolední kvalifikace (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  8. srpna 2016   20:26

Jednotlivci - odpolední kvalifikace (ženy)

Ode mě je to pro dnešek z odpolední lukostřelecké kvalifikace žen vše. Děkuji za pozornosti a přeji příjemný zbytek dnešního večera, například sledováním některého z textového online přenosu. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen lukostřeleckého) Onlajnu, na počtenou!
Máme za sebou odpolední lukostřeleckou kvalifikaci žen, ve které jsme poznali dvě nové osmifinalistky, kterými se staly domácí Ane Marcelle dos Santosová a Korejka Bobar Ki. Zítra pokračuje individuální kvalifikace mužů i žen prvním, respektive druhým kolem, po kterých se dozvíme další osmifinalisty.
Odpolední program končí.
Je tomu tak! Korejka Bobae Ki po nástřelu 29 bodů ku 25 bodům vítězí ve čtvrtém setu. Celkové skóre činí 6:2 a lukostřelecké velmoci nebude v osmifinále chybět jedna z velkých favoritek na medaili.
Ukrajinka bod o osmifinále nevzdává! Jenže i tentokrát si obě lučištnice po schodném nástřelu 29 bodů připisují na své konto po jednom bodu. Rozhodne už čtvrtý set o druhé osmifinalistce z odpolední části kvalifikace?
Druhý set vítězku nenašel, a tak si obě závodnice připisují po jednom bodu. Skóre ve druhém setu činilo 28:28. Na body zatím vede Ki 3:1.
Obě lučištnice začínají s vysokým nástřelem. Ki si připisuje dva body za vítězství 29:27 v prvním setu, ke kterému ji pomohly i dvě trefené desítky.
Dočkáváme se posledního lukostřeleckého duelu dnešního večera, o který se postarají Bobae Ki a Veronika Marčenková.
Následuje zhruba patnácti minutový pauza, ve které se ve druhém kole utkají muži a po nich už přijde na řadu poslední ženský duel dnešního večera.
Estonka předvedla posledním šípem ve třetím setu hodně nepovedený pokus za šest bodů, naopak Ukrajinka v každém setu trefila jednu desítku a jasně vítězí. Ukrajina tak má ve druhém kole ženské lukostřelby svoji zástupkyni v podobě Veroniky Marčenkové, která postupuje po vítězství 6:0.
Nurmsaluová si sice ve druhém setu připsala o jeden bod více, než tomu bylo v prvním setu, ale Marčenková předvedla v součtu o dva body lepší zásahy a po druhém setu vede již 4:0.
V prvním setu dnešního poslední dvojice prvního kola si vedla mnohem lépe Ukrajinka, která svojí sokyni porazila po nástřelu osmičky, devítky a desítky v poměru 27:22. Dva body pro ukrajinskou lučištnici.
Další dvojicí, bojující o druhé kolo, je Laura Nurmsaluová z Estonska, která se postaví Veronice Marčenkové z Ukrajiny.
Další postupující lučištnicí do druhého kola olympijského pavouka je Korejka Bobae Ki, která na poslední šíp ve čtvrtém setu poráží svojí soupeřku o jediný bod (27:26). Celkově si připisuje vítězství 7:1.
Třetí set přinesl nádherný souboj až do posledního šípu. Z důvodu stejného zápisu 26:26 berou obě lukostřelkyně po jednom bodu. Ki je ve vedení 5:1.
Keňské vlajkonošce se vůbec nepovedl první nástřel ve druhém setu, když poslala šíp do hodnoty 5 bodů. Tohoto zaváhání Ki využila a vede již 4:0. Druhý set skončil 26:23 z pohledu Korejky.
Třetí žena v rozřazovací kvalifikaci měla sice horší začátek (osmička), ale vše následně vylepšila a po dvou devítkách bere úvodní dva body za vítězství 26:24.
Vracíme se zpět k ženské lukostřelbě. Nyní je na řadě souboj Bobae Ki (KOR) – Shehzana Anwarová (KEN).
Nyní je před námi opět mužská část lukostřelby. Čtyři lukostřelci budou bojovat o postup do druhého kola. K ženské lukostřelbě se vrátíme opět zhruba za půl hodiny.
Série s pořadovým číslem tři byla vyrovnaná až do posledního šípu, který ale dos Santosová vystřelila do hodnoty devět, Australanka pouze do hodnoty sedm. O postupující do osmifinále je jasno, pro velkou radost brazilských fanoušků je to právě domácí závodnice, která vítězí v poměru 6:0.
I ve druhé sérii dominovala domácí střelkyně, která si dva body zasloužila po nástřelu dvou devítek a jedné osmičky. Její soupeřka za ní zaostala o dvoubodovou hodnotu. Brazilka je tak pouhé dva body od vítězství ve druhém kole!
V první sérii bere dva body za nástřel 25 bodů brazilské želízko v ohni. O prvních dvou bodech rozhodoval poslední šíp – dos Santosová se trefila do osmičky, zatímco Ingleyová do šestky.
Souboj ve druhém kole mužů je u konce. Na stadion nastupuje australsko-brazilská dvojice. O osmifinále si to rozdají Alice Ingleyová a Ane Marcelle dos Santosová.
Následuje druhé kolo mužských lukostřelců, po kterém už se na stadion vrátí opět obě vítězky předchozích prvních kol.
Dos Santosová dokázala udržet nervy, naopak Japonka neunesla tíhu okamžiku a s nástřelem pouhých 19 bodů dává dva body své soupeřce takřka zadarmo. O vítězce páté série rozhodl poslední šíp, který poslala Nagamineová nevěřícně do kruhu s hodnotou 1! Domácí závodnice tak postupuje do druhého kola, ve kterém se o osmifinále popere s Alice Ingleyovou.
Na střelnici začíná panovat docela silný vítr, což ukazuje i grafika větru. S rotujícím větrem se obě závodnice popasovali stejně, jelikož nástřel činí 25:25. Ve vedení je tak stále o dva body Brazilka. Japonská závodnice musí vrhnout všechny své síly do poslední série.
Japonka ve třetí sérii totálně vyhořela, když se trefila dvakrát pouze do sedmičky a jednou dokonce do pětky! Brazilská závodnice je na tom ve třetí sérii o mnoho lépe s nástřelem 24 bodů a jde do vedení 4:2.
Ve druhé sérii už domácí závodnice ale stupňuje radost diváků na stadionu. Ve druhé sérii vítězí v poměru 29:25. Stav na body je tak vyrovnán na 2:2.
Dos Santosová si nevede vůbec špatně, jenže ani nástřel 27 bodů jí body nepřinesl. Japonska měla svůj nástřel o jeden bod vyšší a připisuje si první dva body.
Nyní už nastupují na stadion další dvě soutěžící, kterými jsou Saori Negamineová z Japonska a Ane Marcelle dos Santosová z Brazílie. Domácí fanoušci jisto jistě poženou svým potleskem kupředu brazilskou střelkyni.
To se však Italce nedaří, po nástřelu dvou sedmiček a jedné šestky nemohla doufat v jejím dalším setrvání v pavouku olympijských her jednotlivkyň. Do druhého kola tak postupuje po vítězství 5:1 Alice Ingleyová z Austrálie.
Australanka vítězí v poměru 23:22 ve třetí sérii v nástřelu a jde do trháku. Pokud chce ještě Italka pomýšlet na postup, musí přestřílet svoji soupeřku v následujících dvou sériích.
Druhá série se zdařila více Ingleyové, která se po vítězství 28:25 dostává do vedení 3:1 na body.
V první sérii si připisují obě střelkyně po jednom bodu, neboť měli shodný nástřel 25 bodů.
První dvojicí, která bude bojovat o účast ve druhém kole, je Italka Lucilla Boariová a Australanka Alice Ingleyová.