OH - Lukostřelba - Týmová soutěž - o medaile (muži) -  ONLINE PŘENOS -  6. srpna 2016   19:00

Týmová soutěž - o medaile (muži)

19:00 o medaile
KOR 1. . Jižní Korea
USA 2. . USA
AUS 3. . Austrálie

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše! Děkuji Vám za pozornost a už za hodiny se těším u sledování přenosu ze sportovní gymnastiky! Do té doby se mějte krásně!
Jižní Korea nepovolila Spojeným státům ani set a s naprostým přehledem si došla pro zlatou medaili! Korejci od čtvrtfinále neztratili jediný bod a zaslouženě vybojovali zlato! Na druhém místě tedy končí tým USA a na pódiu je doplní třetí Austrálie!

Týmová soutěž je u konce!
Posledním šípem potřebovali Korejci trefit alespoň osm bodů! Benjamínek v korejském týmů však zamířil do desítky a vybojoval pro Jižní Koreu první zlatou medaili na letošní olympiádě!
A pozor! Američané trefili pouze osmičku a zakončí třetí sadu se ziskem šestapadesáti bodů! Korejci potřebují pouhých dvacet osm bodů!
Korejci však střílejí jako stroje a nepouštějí Spojené státy do vedení! Po třech šípech je skóre vyrovnané 29:29!
Slušný vstup Spojených států do třetího setu! Devětadvacet bodů! Co předvedou Korejci?
Dva šípy zamířily do středu terče, poslední rána byla rovněž přesná a Jižní Korea ukázala mistrovské představení! Po dvou setech je tedy stav 4:0 pro Jižní Koreu!
Američané pokračovali dvěma zásahy do desítky a poslední ránou opět zamířili do středu terče. Korejci musejí trefit tři desítky.
Ale ani Korea nepálí pořád do černého. Na rozdíl od Spojených států však jeden ze šípů zasáhl desítku, nicméně poslední šíp trefil jen osmičku.
Američané vstoupili do druhé sady nástřelem pouhých sedmadvaceti bodů. Reprezentanti USA rozhodně nemohou být spokojeni.
Američané už pouze dostříleli první sadu šípů. USA zakončilo první set se ziskem sedmapadesáti bodů!
Jenže Jižní Korea je i po šesti ranách stoprocentní! Jižní Korea v prvním setu nasbírala plná počet šedesáti bodů a ujímá se vedení 2:0!
Američané ihned ztrácejí! Hned první rána skončila v devítce, druhý šíp se zabodl do desítky a poslední rána zamířil rovněž do středu. Korejci mají ale o bod navrch.
Jižní Korea začíná finálový souboj ve velkém stylu! První dvě rány skončily ve středu terče, kam si posléze našel cestu i třetí šíp!
Souboj o bronz

Čína – Austrálie 2:6
A s naprostým klidem se jí to také daří! Posledním šípem stačilo Australanům trefit pět bodů. Šíp se zabodl do devítky a Austrálie může začít slavit bronzové medaile!
Čína završuje čtvrtý set se ziskem čtyřiapadesáti bodů! Austrálie si s klidem může zajistit bronzové medaile!
Australané se ale nenechali zahanbit a dokonce svého soupeře předčili! Tři desítky pro Austrálii!
Číňané se dostávají na koně! Do čtvrtého setu vstoupili dvěma desítkami a devítkou!
Číňané si ale pohlídali své výstřely a dotáhli třetí set k zisku sedmapadesáti bodů! Australané už je nemohou dostihnout!
Australané je však nepouštějí do nějakého trháku! Šestadvacet bodů pro Austrálii! Třetí set bude ještě hodně zajímavý.
Do třetího setu vstoupila Čína lépe než do setu předchozích! Dvacet osm bodů na úvod!
Australané potřebovali posledním šípem zasáhnout alespoň osm bodů, ale protinožci nenechali nic náhodě a umístili šíp do středu terče! Austrálie vede už 4:0!
Asiaté zakončují druhou sadu se ziskem třiapadesáti bodů. Posledním šípem se Číně konečně podařilo zasáhnout střed terče.
A skutečně předvedli lepší první tři výstřely než jejich soupeř! Australané nasbírali v úvodu druhého setu osmadvacet bodů, tedy o dva více než Čína!
Ani vstup do druhého setu čínské reprezentaci příliš nevyšel. Dalších šestadvacet bodů. Australané určitě cítí šanci!
Číňané potřebovali trefit tři desítky, což se jim nepovedlo. Čína zakončila první set se ziskem čtyřiapadesáti bodů. Austrálie se ujímá vedení 2:0!
Australané podávají dobrý výkon! Dvě desítky a jedna devítka jim zajišťuje komfortní náskok!
Číňané jejich vstup do prvního setu nedokázali těsně zachytit. Asijská reprezentace získala první trojicí šípů o bod méně.
Austrálie zahajuje střelecké klání o bronzovou medaili nástřelem o hodnotě sedmadvaceti bodů! Slušný start.
Číňané a Australané už dorazili do míst, odkud budou střílet na sedmdesát metrů vzdálený terč. Souboj o bronz začíná!

Čína – USA 0:6
Američanům stačilo k postupu trefit posledním šípem osmičku. Šíp se zabodl do devítky a Američané po suverénním vítězství 6:0 mohou slavit postup do finále!
Číňané se ve třetím setu vyšplhali na třiapadesát bodů. V silách Američanů je napodobit jejich nástřel.
Američané však nechávají soupeři šanci! USA nasázelo do terče pouze o bod více, tedy 27 bodů!
S Čínou to nevypadá úplně nejlíp! Asiaté vstupují do třetího setu nástřelem šestadvaceti bodů. Pokud budou Američané střílet jako doteď, neměli by mít problém.
Reagují mnohem lépe! USA získává druhý set poměrem 58:56 a v semifinále olympijských her vedou nad Čínou 4:0!
Čína ale boj o zisk druhého setu nevzdává! Další dva šípy našly desítku, avšak poslední rána zamířila do čísla osm! Jak zareagují Američané?
Jenže Američané neponechávají nic náhodě a třemi šípy nastřádali o bod více než jejich soupeři, tedy dvacet devět bodů!
Do druhého setu vstupují reprezentanti Číny nástřelem o hodnotě osmadvaceti bodů! O dost lepší začátek než v prvním setu.
Číňané navíc zareagovali pouze osmadvaceti bodů! Střelci Spojených států budou po první sérii střel nahoře!
Zato Američané pokračují v nastoleném trendu! Dvě devítky a desítka jim zajistily zisk první sady!
Číňanům se vstup do utkání tolik nepovedl. Lukostřelci z asijského kontinentu nastříleli pětadvacet bodů.
Spojené státy začínají opravdu dobrým nástřelem! Devětadvacet bodů na začátek je dobrý vstup do setu!
K terčům už se blíží i Číňané a Američané, tedy účastníci druhého semifinále!
Ale to by nesměli střílet proti suverénním Korejcům! Asiatům stačilo posledním šípem trefit sedm bodů, nicméně oni zamířili do devítky a s přehledem si zajistili postup do boje o zlatou medaili!
Australané se ještě nevzdávají! Dvě devítky a jedna desítka jim ještě dávají alespoň pramalou šanci na zvrat.
Naopak Jižní Korea nadále střílí s naprostou přesností! První tři šípy třetího setu vynesly Korejcům dvacet osm bodů a dvoubodový náskok na Austrálii!
Australanům se příliš nepovedl ani vstup do třetího setu! Střelci ve žlutých trikotech nasázeli jen šestadvacet bodů!
A to se jim daří! Jižní Korea přestřílela svého soupeře i ve druhé sadě a díky trefeným středům se ujímá vedení 4:0!
Padesát osm bodů pro Austrálii! Jižní Korejci by museli trefit tři desítky, aby alespoň srovnali stav druhé sady!
Nenapodobí, ale na druhou stranu je nepustí ani do nějakého trháku. Dvacet osm bodů pro favorita olympijského závodu.
Do druhého setu tohoto semifinále vstupují Australané nástřelem o hodnotě devětadvacet bodů! Napodobí je lukostřelci Jižní Korei?
Australané už pouze završili první set dvěma desítkami a devítkou. Korejci vedou 2:0!
Jenže Korejci jsou opravdu suverénní! Dvě desítky a devítka znamenají jistý zisk první sady!
Austrálie tak dobře nezačíná, ale první tři šípy neznamenají ani tak velkou ztrátu! Osmadvacet bodů.
Korejci začínají semifinálový duel ve velkém stylu! Tři desítky na úvod! To je hozená rukavice pro Australany!
K terčům už přicházejí střelci Austrálie a Jižní Korei! První semifinále začne za pár chvil!

Indonésie – USA 2:6
A to také dělá! Celkově 56 bodů znamená postup! USA jsou posledním postupujícím do semifinále!
Indonésie se nakonec prostřílela k jednapadesáti bodům! Zkušený americký výběr by si měl pohlídat postup!
Američané zaváhání svého soupeře okamžitě využili! Dvě desítky a devítka jim dopřávají luxusní šestibodový náskok!
Ou, Indonésii se vstup do čtvrtého setu moc nepovedl! Na úvod přišla sedmička, kterou sice podpořila devítka, ale další sedmička komplikuje Asiatům situaci!
Lepší ne! Indonésie nastřílela o bodík méně a Spojené státy se díky zisku padesáti sedmi bodů dostávají do vedení 4:2!
Dvacet devět bodů pro USA! Američané nastřádali celkem 57 bodů! Podaří se Indonésii lepší výkon?
A dokonce umí zastřílet i lépe! Devětadvacet bodů po prvních třech šípech! Třetí sada slibuje vyrovnanou podívanou!
Třetí sadu zahájil americký tým nástřelem o hodnotě osmadvaceti bodů! Indonésie už ukázala, že umí podobné nástřely.
A Američané nedokázali stáhnout náskok svého soupeře! USA se dostalo na pouhých čtyřiapadesát bodů! Po dvou sadách máme vyrovnáno 2:2!
Fantazie v podání indonéské reprezentace! Dvě desítky a jedna devítka na závěr! Tohle bude pro USA ohromně těžké!
Američané se však nenechali zahanbit a odpovídají stejným nástřelem! Po třech šípech je vyrovnáno 28:28.
Pěkný vstup Indonésie do druhého setu! Trojice z ostrovního státu nastřílela osmadvacet bodů!
Indonésané se sice o dost zlepšili, ale nástřelem o hodnotě osmadvaceti bodů se soupeři ani nepřiblížili! USA tak získává první set!
Naopak Američané pokračují ve velkém stylu! Dalších osmadvacet bodů znamená celkový zisk 57!
Indonésie tak dobře do souboje nevstupuje! Pouhých třiadvacet bodů znamená velkou ztrátu hned na úvod sady!
Američané začínají pěkným nástřelem. První tři čtvrtfinálové šípy znamenají zisk devětadvaceti bodů!
Jako poslední absolvují svůj čtvrtfinálový duel Indonésie, proti které bude stát výběr USA.
Ale to by nesměli střílet proti vynikajícím Číňanům! Dvě desítky a osmička posledním šípem posílá čínskou reprezentaci do semifinále!
Itálie se ještě nevzdává! Nastřílených padesát tři bodů jim ještě dává naději na zdramatizování střetnutí!
Radost pohledět! Dvě desítky a osmička znamenají standardní vstup Číny do setu, tedy osmadvacet bodů!
Ani vstup do třetího setu nebyl v podání Itálie nikterak oslnivý! Šestadvacet bodů! Pokud zopakuje Čína předchozí nástřely, bude jí to stačit.
Číňanům stačilo trefit posledním šípem tři body, což si s přehledem pohlídali, završili druhý set další desítkou a ujímají se vedení 4:0!
Itálie nakonec ve druhém setu nastřílela celkem čtyřicet osm bodů! Lukostřelci z jižní Evropy stále čekají na první desítku!
Zato Číňanům se daří! Dvě devítky podpořené desítkou jim vynesly krásných osmadvacet bodů! Pěkný náskok!
Ani druhou sadu nezačínají Italové zrovna v dobrém světle! První tři šípy jim přinesly pouhých třiadvacet bodů!
Ano! Deset, devět a osm bodů znamenají pro Čínu celkový zisk pětapadesáti bodů a také první sadu!
Itálie však zlepšila svůj nástřel a díky dvěma devítkám a osmičce se vyšvihla na jednapadesát bodů! Dokáží ji Číňané předehnat?
Číňané se ale ukázali v lepším světle! Osmadvacet bodů pro asijskou reprezentaci!
Italové předvedli na úvod čtvrtfinále dvě osmičky a jednu devítku! Pětadvacet bodů na úvod.
Jako další přicházejí ke svému čtvrtfinálovému klání Italové, kteří poměří své střelecké schopnosti s Číňany!
Jižní Korea je prostě válec! Na úvod dvě desítky a třetí ránou o hodnotě deseti bodů si Jižní Korea s přehledem zajišťuje postup do semifinále!
Holanďané se však nevzdávají! Deset, devět a deset bodů je posouvají až na čtyřiapadesát bodů!
Vítěz kvalifikace reaguje nástřelem o hodnotě sedmadvacet bodů! Jižní Korea je opravdu blízko postupu do semifinále!
A bledě to s nimi vypadá i na začátku třetího setu! Úvodní tři šípy jim totiž přinesly pětadvacet bodů. Uvidíme, jak zareaguje Jižní Korea.
Je to tak! Korejci totiž trefili tři desítky a s naprostým přehledem získávají i druhou sadu! Nizozemci to mají s pokračováním hodně nahnuté!
Nizozemci se tentokrát dostali pouze na čtyřiapadesát bodů. Korea by si tuto pozici měla pohlídat.
Zato Jižní Korea pokračuje ve velkém stylu! Devětadvacet bodů! Korejci suverénně kráčí za ziskem dalších dvou bodů!
Deset, šest a devět! To jsou první tři šípy Nizozemska ve druhé sadě! Celkem to činí pětadvacet bodů.
A už po dvou šípech je jasné, že se jim srovnat nepovede! Nizozemci nastřelili v prvním setu 52 bodů a podle očekávání pouštějí Jižní Koreu do vedení!
Korejci se ale dalšími šípy dostali na pěkných 55 bodů! Tohle bude pro Holanďany hodně těžké!
Nizozemci reagují stejným způsobem! Poslední šíp se zapíchl do desítky! Po prvních třech střelách je stav 28:28!
Jižní Korejci zahajují zápas desítkou a dvěma devítkami! Dvacet osm bodů je hodně slušný start!
Jako další přichází k terčům lukostřelci Jižní Korei a Nizozemska. Asiaté jsou v tomto čtvrtfinále obrovským favoritem!
Nedokáže! Francouzi zaznamenali pouhých padesát bodů a olympijské hry pro ně končí! Australané naopak slaví postup do semifinále týmové soutěže!
Osmadvacet bodů v podání Austrálie! Hodně nadějný nástřel! Dokáže je Francie překonat?
Obrovské drama! Francouzi zaznamenali stejný nástřel v hodnotě šestadvaceti bodů! O postupujícím rozhodnou poslední tři šípy.
Austrálie zahajuje rozhodující sadu šestadvaceti body. Jen jeden ze tří šípů našel střed terče!
Parádní série Australanů! Po dalších třech šípech vede Austrálie 56:25! Vypadá to, že bude vyrovnáno!
Francouzi už na tom tak dobře nejsou! Tři šípy znamenají pouze pětadvacet bodů a Australané si vypracovali komfortní náskok.
Austrálie však začíná další set vynikajícím nástřelem. Dvě desítky a jedna devítka znamenají devětadvacet bodů!
Francouzi tedy po třech sadách vedou 3:1! Dokáží už nyní zakončit duel s Austrálií?
Tak nakonec shoda! Obě země nastřílely šesti šípy shodný nástřel 554 bodů! Francouzům stačila posledním šípem devítka, ale bohužel pro ně se v terči značí jen osm bodů!
Tři devítky v podání Australanů! Francouzi mají velkou šanci urvat i druhou sadu!
Francouzi ale odstříleli ještě lépe a po třech šípech vedou o jediný bod.
Australané zahajují druhou sadu dobrým nástřelem. Trojice Potts, Worth a Tyack nasázeli do terče sedmadvacet bodů. Poslední šíp zamířil jen do sedmičky.
Jako první se do čtvrtfinálového rozstřelu pustili Francouzi a Australané. V prvním setu se lépe dařilo Francouzům, kteří se po skóre 57:52 dopracovali k zisku prvního setu.
Čtvrtfinálové dvojice

Jižní Korea – Nizozemsko
Francie – Austrálie
Itálie – Čína
Indonésie – USA
Na poslední olympiádě v Londýně ale Jižní Korea zlato mezi muži nevybojovala. V areálu Sambodrom Marques de Sapucai budou zlato obhajovat Italové.
Velmocí lukostřeleckého sportu je bezpochyby Jižní Korea. V týmových soutěží mužů triumfovala od Soulu hned čtyřikrát. Ženy si připsaly všechny nejcennější kovy.
Olympijská lukostřelba

Lukostřelba patří do programu letní olympiády od roku 1972, kdy se objevila na hrách v Mnichově. V týmech se ale střílí až od olympiády v jihokorejském Soulu v roce 1988!

Sportovci střílejí ze vzdálenosti 70 metrů na terče, které jsou tvořeny soustřednými kruhy. Každý kruh je ohodnocen body od 1 do 10. Střed terče má průměr 12,2 cm. V jeho středu se nachází ještě menší jedenáctý kruh, zvaný X. Ten je sice rovněž ohodnocen desíti body, ale v případě shodného nástřelu rozhoduje větší počet X o lepším umístění.

Lukostřelecký terč je složen z několika barev. Žlutá barva vytěží střelcům 10 a 9 bodů, červená 8 a 7, modrá 6 a 5, černá 4 a 3, bílá 2 a 1.
Dobrý večer! Olympijské hry v Rio de Janeiru se naplno rozběhly. Již dnes se rozdávají první sady cenných kovů! Nejinak tomu bude i v lukostřelbě. My se od devatenácti hodin zaměříme na střelecké klání mezi mužskými týmy!
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 19:00.