OH - Lukostřelba - Týmová soutěž - vyřazovací část (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  7. srpna 2016   14:00

Týmová soutěž - vyřazovací část (ženy)

14:00 vyřazovací část

Děkuji za pozornost.
Čtvrtfinále začíná v 19:00 a bude probíhat, společně s medailovými zápasy, v samostatném onlajn přenosu.

Indie ve čtvrtfinále narazí na Rusko.
Stačí! Neskutečné selhání druhé střelkyně Kolumbie, která zaznamenala pouze 3 body!!!, přineslo Indii nejen vítězství ve 4. setu 52:44, ale i v celém zápase 5:3!
Indie drží svoji laťku. 8-9-9 znamená dalších 26 bodů, celkově 52. Bude to stačit?
Kolumbie se drží v těsném závěsu, ale se dvěma osmičkami nemohou být spokojeny. 25 bodů.
Indie vstoupila do čtvrtého setu sadou 9-8-9 a 26 body.
Selhání první střelkyně Kolumbie, která trefila pouze šestku, znamená remízu ve druhém setu! Kolegyně to doplnily devítkami, a protože nikdo v tomto setu netrefil tzv. X, rozdělí si po výsledku 52:52 s Indií po jednom bodu! Stav je tak nadále vyrovnaný, 3:3.
Indie se nedokázala zvednout ze svého průměru, 2x8 a 1x9 bodů znamená 52 bodů celkem. To by Kolumbijky měly zvládnout.
Ovšem Kolumbie zabrala a po dvou devítkách a jednom sttředu vede 28:26.
Indie střílí ve 3. setu jako první a trefuje teprve svoji druhou desítku v zápase. K tomu přidává devítku a semičku, celkem 26 bodů.
Indie to nezvládla! Devět, osm a sedm bodů znamená celkem pouze 49 bodů a porážku 49:50 ve 2. setu! Kolumbie tak vyrovnává na 2:2.
Kolumbie se mírně zlepšila, ale v tomto setu nedokázala trefit střed. 2x9 a 1x8 bodů dává celkový součet 50. Co na to Indky?
Indie ale dává soupeřkám šanci. Po dvou devítkách zakončila první polovinu sedmičkou a vede 25:24.
Kolumbijky tak začaly ve druhím setu jako první a zapsaly přesně to, čím končily předchozí dějství. 24 bodů za střely do sedmičky, osmičky a devítky.
Ale pozor, stačí to! Kolumbijky druhou polovinu prvního setu nezvládly! 7, 8 a 9 bodů dává celkový součet pouze 51 bod a Indky vítězí 52:51! Jdou tak do vedení 2:0.
Indky ve druhé polovině setu přidaly stejný součet, 26 bodů, jen jinak poskládaný (10, 9 a 7). To nejspíš stačit nebude.
Kolumbie vstoupila do zápasu skvěle, první dvě rány deset! Ale třetí sedmička dává součet "jen" 27 bodů, přesto to stačí k těsnému vedení.
Indie začala první set osmičkou a dvěma devítkami. 26 bodů.
Za malý okamžik začne poslední osmifinálový zápas, Indie – Kolumbie.
Konečný výsledek 3. osmifinále:

Brazílie – Itálie 0:6.

Itálie ve čtvrtfinále narazí na Čínu.
Italky ale udržely pevné nervy, zaznamenaly naprosto shodný nástřel, dvě desítky a devítku, takže minimální náskok z první poloviny setu stačil na postup! 3. set 56:55 pro Itálii, celkem 6:0 a jasný postup do čtvrtfinále!
Brazilky ve druhé polovině třetího setu zabraly! Dvě desítky a devítka, celkem 55 bodů a šance na set existuje!
Italky odpovídají dvěma devítkami a osmičkou, jdou do těsného vedení 27:26.
A znovu první Brazilka nezvládá úlohu. Sedm bodů. Avšak kolegyně zabraly, desítka a devítka dává součet 26 bodů, což dává naději.
Italky mají 43 bodů již před posledním šípem. Stačilo trefit terč, což se stalo. Itálie vítězí ve druhém setu 52:43, celkově vedou 4:0 a míří za jasným postupem.
Její kolegyně to doplnily sedmičkou a osmičkou, celkový součet Brazílie 43 bodů. To je na nejvyšší úrovni hrůzostrašný výsledek.
Avšak první střelkyně Brazilek svoji roli absolutně nezvládá. Ze čtyř dosavadních ran trefila dobře jednou. Teď přidala šestku.
Italky jsou ale také nervózní! Začaly sedmičkou, přidaly osmičku a devítku, součet 24 bodů a šance Brazilek na set ještě žije.
Dále desítka a sedmička, 22 bodů na začátek druhého setu.
Ovšem Brazilky opět absolutně nezvládají první ránu. Znovu začínají 5 body.
Brazilky se ale daly psychicky do pořádku, dvěma desítkami a devítkou sice nemohly zvrátit stav setu, ale určitě je to dobrý odrazový můstek do dalšího boje. V 1. setu 50 bodů.
Itálie si tak mohla dovolit drobná zaváhání. dvě osmičky a devítka znamenají součet 54 bodů a jisté vedení 2:0.
Brazilky přidaly sedmičku a devítku. V polovině 1. setu prohrávají 21:29, což je téměř beznadějné.
Hned první rána Brazilek jen pětibodová, to vypadá špatně.
Italky začaly skvěle, ztratily jediný bodík! 29 bodů!
Začínají Italky.
Ke třetímu osmifinálovému zápasu se chystají Brazilky a Italky. Favoritky hledejme v týmu z Evropy.
Výsledek 2. zápasu osmifinále:

Japonsko – Ukrajina 6:2.

Japonky ve čtvrtfinále narazí na suverénní Koreu.
Ovšem Japonky se nenechaly vykolejit, zatřílely shodnou druhou část setu jako soupeřky a vítězí 55:53! Celkem tedy 6:2!
Ukrajinky ještě zabojovaly, po dvou devítkách trefily téměř dokonalý střed a dosáhly celkem 53 bodů!
Naopak Japonky se vzájemně povzbuzují a střílí 3x9, jsou blízko postupu!
Ukrajinky po devítce, osmičce a nešťastné další osmičce na závěr zapisují jen 25 bodů. Zdá se, že začíná pracovat psychika z nepříznivě se vyvíjejícího zápasu.
Je to tak, tři devítky Japonek a vítězství 54:52 ve třetím setu! Japonsko otáčí stav a vede 4:2!
Ukrajina přidává dalších 26 bodů, dvě devítky a osmička. 52 bodů nejspíš na zisk setu stačit nebude.
Japonky ale trefily desítku, celkem 27 bodů a mají k zisku třetího setu blíž.
Třetí set začínají Ukrajinky a nastřílely 26 bodů.
Ano, Ukrajinky nedokázaly nástřel Japonek ve 2. setu dorovnat! 28 bodů je dobrých, ale v součtu s první částí to nestačilo. 55:54 pro Japonsko, celkově je vyrovnáno na 2:2!
Už se zdálo, že Japonky odstřílí set samými devítkami, ale nakonec se jedna desítka našla a 55 bodů může znamenat vyrovnání.
Ukrajinky daly jednu osmičku, ale drží se v závěsu. 26 bodů.
Druhý set začaly Japonky slušně, 27 bodů dává naději.
Začaly nadějně, ale dvě devítky poté dávají součet pouze 53 body. Ukrajina jde do vedení 2:0!
Ukrajinky ale druhou část setu zvládly výborně, desítka a dvě devítky znamenají 54 bodů a Japonky se nesmí mýlit.
Japonky ale byly horší, dvě osmičky a jedna devítka. 25 bodů však znamená jen jednobodový rozdíl, set stále můžou vyhrát.
Ukrajinky začaly dvěma devítkami a osmičkou. 26 bodů.
Představení proběhlo, jdeme střílet. První Ukrajina.
Ke svému zápasu se pomalu chystají Japonky a Ukrajinky. Obhájkyním bronzu se kvalifikace vůbec nepovedla a pokud chtějí pomýšlet na postup, musí se proti evropskému soupeři výrazně zlepšit.
Výsledek 1. zápasu osmifinále:

Mexiko – Gruzie 6:0.

Ve čtvrtfinále se Mexiko utká s Tchajwanem.
Ovšem Mexičanky nezaváhaly. Začaly sice osmičkou, ale dvě desítky na závěr znamenají 57 bodů ve 3. setu a pohodlné vítězství 6:0!
Gruzínky se vzchopily, zastřílely nejlepší položku! 2x10 a 1xp dává dohromady 55 bodů a naději na set!
Mexičanky nechtějí připustit komplikace. 2x9, 1x10 a 28 bodů.
Třetí set začaly Gruzínky 26 body. 1x8 a 2x9.
Třikrát deset a výborných 58 bodů Mexičanek v tomto setu! Vyhrály i druhý set, vedou 4:0 a neohroženě míří za postupem!
Tři devítky Gruzínek znamenají zlepšení na 52 bodů a přeci jen to dává malou naději.
Mexičanky odpovídají desítkou a dvěma devítkami, vypadá to jasně.
Gruzínky dvakrát 9 a jednou 7, opět 25 bodů.
Za okamžik začne druhý set.
Je to tak, Mexičanky sice také měly jednu sedmičku, ale jinak jen devítky a desítky! 54 bodů znamená vedení 2:0!
Gruzínky opět pouze 25 bodů, to na set stačit nejspíš nebude.
Mexičanky ale nebyly o mnoho lepší, 26 bodů přesto dává naději na výhru v 1. setu.
Gruzínky začaly desítkou, ale přidaly jen osmičku a sedmičku, to je 25 bodů na začátek.
Osmifinálová fáze začala.
Vše se chystá k prvnímu zápasu osmifinále mezi Mexikem a Gruzií.

Osmifinálové dvojice

Mexiko – Gruzie (vítěz se utká ve čtvrtfinále s Tchajwanem)
Itálie – Brazílie (vítěz se utká ve čtvrtfinále s Čínou)
Indie – Kolumbie (vítěz se utká ve čtvrtfinále s Ruskem)
Ukrajina – Japonsko (vítěz se ve čtvrtfinále utká s Koreou)

Lidija Sičenikovová
Vzhledem k tomu, že v tomto novém bodovacím systému play off nejsou důležité celkové nástřely za celý zápas, nebudou se evidovat žádné světové a olympijské rekordy.
Pravidla v play off

V play off se střílí jinak než v kvalifikaci. Každý tým má svůj vlastní terč, střílí se současně. Duel mezi dvěma týmy probíhá v setech, které jsou stejné. V jednom setu vystřelí každá členka družstva 2 šípy. Všech těchto 6 šípů musí družstvo vyslat na terč během pouhých 2 minut, přičemž všechny účastnice se nachází ve vymezeném území 1 metr od střelecké čáry, ke které chodí postupně. Nesmí se stát, že střelkyně opustí vymezené území dříve, než do něj vstoupí ta, co právě střílela. Hodnotí se každý set zvlášť, vítězné družstvo získává 2 body. Za remízu v setu je 1 bod. Mělo by se střílet na 3 vítězné sety, ale jsou tam i nějaké výjimky v případě remíz.
Základní informace o olympijské lukostřelbě

Střílí se na vzdálenost 70 metrů do terče tvořeného soustřednými kruhy ohodnocenými 1 – 10 body. Celý terč má průměr 122 cm. Střed, tedy kruh za 10 bodů, má pouze 12,2 cm v průměru. V jeho středu se nachází ještě menší 11. kruh, tzv. X, který má sice také hodnotu "jen" 10 bodů, avšak vyšší počet X zásahů rozhoduje o postupu či vyšším umístění v případě shodného nástřelu. Barvy na terči se střídají po dvou bodech a jsou tradiční, tj. žlutá pro 10 a 9 bodů, červená 8 a 7, modrá 6 a 5, černá 4 a 3, bílá 2 a 1.
Historické medailové pořadí ženské týmové soutěže

Týmové soutěže se na LOH konají od roku 1988. Jak již bylo řečeno, družstva žen jsou pod totální nadvládou Jižní Koreje, která dosud nikoho jiného ke zlaté medaili nepustila. Druhým nejúspěšnějším týmem jsou Číňanky se 4 stříbrnými medailemi (aktuálně 3 stříbra v řadě). Ostatní země vše sledují z uctivé dálky a jen jedna (Německo) dokázala získat více než 1 medaili.