OH - Lukostřelba - Jednotlivci - dopolední kvalifikace (muži) -  ONLINE PŘENOS -  28. července 2021   02:30

Jednotlivci - dopolední kvalifikace (muži)

Dopolední blok skončil.
Van den Berg končí. Ve čtvrtém setu dominoval se skóre 26-24 D'Almeida, který vítězí 7:1 a postupuje do osmifinále.
28-27 vítězí brazilský lukostřelec, který se ujímá vedení už 5:1!
Druhý set nabídl pěknou přestřelku s celkem třemi desítkami. V závěru ale také s chybami Nizozemce a D'Almeida vítězí 29-26.
Úvodní sada končí remízou 27-27 a body se půlí.
Chystá se poslední duel dopoledního programu. A v něm se střetnou D'Almeida a van den Berg.
Sjef van den Berg postupuje do druhého kola, které se uskuteční za zhruba 30 minut. V pátém setu vítězí 26-23 a celkově 7:3.
Čtvrtý se půlí za stavu 25-25. Takže skóre je 5:3 pro van den Berga.
Třetí set přinesl velké chyby obou závodníků. Nakonec po výhře 24-21 se raduje ze dvou bodů Nizozemec. Francouz trefil šest a sedmičku.
Tentokrát v poměru 26-25 slaví Nizozemec van den Berg.
Valladont slaví výhru 25-24 a jde do vedení.
Francouz Valladont a Nizozemec van den Berg obstarají poslední zápas v rámci prvního kola v tomto dopoledním bloku.
Jenže on čtvrtý set rovnou vyhrál a postupuje tedy do druhého kola po výhře 6:1!
D'Almeida vyhrává další dva sety 27-24 a 27-20! Vede 5:1 a míří za postupem, stačí mu jedna remíza.
První set končí remízou 24:24.
Nyní se představí poslední čtyři střelci v tomto dopoledním bloku. Čeká je posléze i druhé kolo. K terčům vyráží Patrick Huston a Marcus D'Almeida.
Furukawa trefuje desítku a postupuje do osmifinále!
Furukawa v pátém setu neudržel šípky kolem devítky a prohrává 25:29. Od Broeksmy to byl pro změnu téměř dokonalý set. A rozhodnout musí rozstřel.
Gijs Broeksma se vrátil k pečlivému ostřelování osmiček a čtvrtý set ztrácí v poměru 25:27.
Třetí set končí remízou a půlí se. Stav je tedy 3:3.
Broeksma zatím střílí špatně, ale tentokrát těží z další jedné chyby soupeře, který zasáhl šestku. A tak srovnává na 2:2!
Neskutečné! Furukawa prvním šípem trefil pětku, ale pak dal dvě desítky. Broeksma naopak tři šestky a prohrává tento set!
Chystá se druhé kolo mezi Broeksmou a Furukawou.
Následuje zhruba patnáctiminutová přestávka.
Gijs Broeksma otočil skóre z 0:4 na 6:4, když vyhrál pátý set 27-24!
Zatím nejdramatičtější a nejkrásnější set. Broeksma trefil tři desítky a srovnává na 4:4!
Broeksma se zlepšil a třetí set vyhrál 27-24. Snižuje tak na 2:4 a tento souboj pokračuje.
I druhý set vyhrál Chirault, tentokrát v poměru 26-24.
První set bere v poměru 28-26 na svou stranu Francouz Chirault.
Další duel přinese souboj mezi Chiraultem a Broeksmou.
Takaharu Furukawa vyhrál poslední set a slaví postup do druhého kola po výhře 7:3.
Alvarez nezvládl poslední šíp čtvrtého setu, trefil šestku. Furukawa úspěšně srovnal na 26-26 a půlí toto dějství.
Třetí set opět získává Furukawa, tentokrát v poměru 29-27. Trefil během posledních dvou sad pět desítek.
Naopak ve druhém setu Furukawa trefil tři desítky a srovnává na 2:2.
První set tohoto střetnutí vyhrál Alvarez 26-23 a ujímá se vedení.
Po trochu delší pauze se konečně k terčům dostávají znovu muži. Konkrétně Luis Alvarez a Takaharu Furukawa.
Následuje přestávka zhruba 30 minut.
Rozstřel rozhodl hned první šíp. Shanny trefuje desítku, jeho soupeř devítku!
Půjde se do rozstřelu! Shanny vyhrál pátý set 28-26.
Rai útočí na postup do osmifinále. Povedlo se mu získat čtvrtý set a vede 5:3.
Třetí set si oba lukostřelci vypůlili po skóre 27-27.
Rai srovnává na 2:2. Druhý set získal těsně 27-26.
První set vyhrál izraelský lukostřelec.
K utkání druhého kola se už chystají Itay Shanny a Tarundeep Rai.
Nyní jdou k terčům ženy, a to i česká reprezentantka Marie Horáčková. Zde se bude pokračovat zhruba za půl hodiny.
Ukrajinský lukostřelec končí. Prohrává zápas s Tarundeepem Raiem v poměru 4:6!
26-24 vítězí Rai ve čtvrtém setu a srovnává na 4:4. Pátý set rozhodne! A nebo možná taky ne...
Třetí set končí remízou 27-27.
Hunbin ve druhém setu vítězí 28-27. Už to bylo z obou stran mnohem lepší, Raie zradila jedna osmička.
První set byl z obou stran trochu nervozní a končí remízou 25-25. Střílelo se hodně do osmiček.
Rai a Hunbin se chystají na svůj zápas prvního kola.
Dvě osmičky japonského lukostřelce. Shanny se takovému zaváhání vyhnul a vítězí v tomto duelu 7:3!
Ve čtvrtém setu začal hodně sílit vítr a oba střelci dosáhli na 27 bodů. dochází tedy k půlení.
Japonec se ještě drží. Vyhrál třetí set 29-25 a snižuje na 2:4.
Muto je v problémech. Prohrává i druhé set, tentokrát v poměru 26-29.
První sada se stala kořistí israelského lukostřelce Shannyho.
Ke svému duelu se chystají Hiroki Muto a Itay Shanny.
Následuje zhruba patnáctiminutová přestávka. Po ní se bude pokračovat dvěma duely prvního kola.
Wang trefil devítku, Mohamad desítku! Zvládl druhý rozstřel v řadě a po Vikstromovi vyřazuje i Wanga a je prvním osmifinalistou!
Reprezentant Malajsie ve čtvrté setu selhal, trefil sedmičku a jde se do rozstřelu.
Mohamad otáčí vývoj zápasu! Po výhře 29-26 se ujímá vedení 5:3 a je jeden bod (tedy remízu v setu) od postupu!
Duel se začíná dramatizovat. Mohamad vyhrál třetí set 27-26 a srovnává stav zápasu na 3:3.
Ve druhém setu se Mohamad hodně snažil, dal dvě desítky, ale stačí to jen na vypůlení sady při skóre 28-28.
Wang začal velmi dobře a bere první set po výhře 28-25.
Ke svému utkání druhého kola se už chystají Wang a Mohamad. Favoritem tohoto duelu je čínský lukostřelec.
Nyní následuje přestávka zhruba 25 minut. Posléze se spolu o postup do osmifinále utkají Wang a Mohamad.
Mohamad v rozstřelu trefuje 10! Vikstrom jen 9. Reprezentant Malajsie otočil duel z 1:5 na 6:5 a postupuje.
Vikstromovi rupla tětiva! V průběhu pátého setu zapisuje 0. Tajže se musí do tiebreaku.
Jde se do pátého setu. Ten čtvrtý vyhrál Mohamad jednoznačně 28-22.
Ale hrůzný začátek čtvrtého setu. Pouze šestka, zatímco Mohamad desítka.
Vikstromovi se povedlo posledním šípem třetího setu trefit desítku a vítězí 27-26. V rámci duelu vede 5:1 a má postup na dosah.
Druhá sada nabídla už podstatně dramatičtější podívanou. Fin zahájil dvěma desítkami, soupeř ale dokázal kontrovat a vystavil soupeře tlaku, když dosáhl na 28 bodů. Poslední šíp Vikstroma končí v osmičce a sada se tak půlí.
Finský lukostřelec zahájil souboj suverénně a Mohamada poráží v prvním setu 29-26.
Antti Vikstrom a Khairul Anuar Mohamad se nyní střetnou o to, kdo vyzve Wanga ve druhém kole, k němuž posléze dojde zhruba za 40 minut.
Hned první zápas celého programu nabídl pořádné drama a rodilo se dokonce překvapení. Nakonec ale Wang Ta-pcheng otočil duel se Sanžarem Mussajevem z 2:4 na 6:4 a postupuje do druhého kola.
Mussajev začíná osmičkou, Wang desítkou. Pátá desítka v řadě.
Dokonalý set od Wanga. Tři desítky a srovnává na 4:4. Vítěz setu vybojuje postup. Případná remíza nabídne tiebreak.
27:27! Remíza a Mussajev už je blízko! 4:2 v jeho prospěch.
Wang, který v kvalifikaci obsadil 13. místo, zatím nepředvádí moc dobrý výkon. Druhý set s Mussajevem prohrává 26:28 a prohrává 1:3 na body. Kazach potřebuje ale ještě dva sety, případně set a remízu, což je stále ještě hodně obtížný úkol.
První set, ve kterém oba lukostřelci vyslali po třech šípech, končí remízou 27:27. Favorizovaný Wang nedokázal využít toho, že soupeř Mussajev trefil jednu sedmičku.
Závod odstartoval.
Program
1. kolo
Wang Ta-pcheng (CHN) – Sanžar Mussajev (KAZ)
Antti Vikstrom (FIN) – Khairul Anuar Mohamad (MAS)
Hiroki Muto (JPN) – Itay Shanny (ISR)
Tarundeep Rai (IND) – Olexij Hunbin (UKR)
Luis Alvarez (MEX) – Takaharu Furukawa (JPN)
Thomas Chirault (FRA) – Gijs Broeksma (NED)
Patrick Huston (GBR) – Marcus D'Almeida (BRA)
Jean-Charles Valladont (FRA) – Sjef van den Berg (NED)

2. kolo
Wang Ta-pcheng (CHN)/Sanžar Mussajev (KAZ) – Antti Vikstrom (FIN)/Khairul Anuar Mohamad (MAS)
Hiroki Muto (JPN)/Itay Shanny (ISR) – Tarundeep Rai (IND)/Olexij Hunbin (UKR)
Luis Alvarez (MEX)/Takaharu Furukawa (JPN) – Thomas Chirault (FRA)/Gijs Broeksma (NED)
Patrick Huston (GBR)/Marcus D'Almeida (BRA) – Jean-Charles Valladont (FRA)/Sjef van den Berg (NED)
Formát dnešních soubojů bude jednoduchý. Lukostřelci odstřílí dva duely 1. kola a poté se po krátké přestávce vítězové těchto zápasů spolu rovnou utkají i v rámci druhého kola. Takto proběhnou celkem čtyři série zápasů, během tohoto bloku tedy poznáme čtyři osmifinalisty.

Střílí se standardně na sety, za jeden vyhraný set jsou dva body a lukostřelec, který dosáhne 6 bodů, postupuje.
Olympijské hry v japonském Tokiu mají ve středu na programu další hodně bohatý program. My se budeme zde věnovat dopolední části vyřazovacích bojů v lukostřelbě mužů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 02:30.