OH - Lukostřelba - Jednotlivci - dopolední kvalifikace (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  27. července 2021   05:26

Jednotlivci - 1. kolo a šestnáctifinále (ženy)

05:26 Kvalifikace - ženy

Dnešní část lukostřelecké soutěže je u konce, v ženské části jsme sledovali šest dvojic bojovat v prvním kole, ze kterých vzešly tři osmifinálové dvojice. Do první pronikla Turkyně Yasemin Anagozová, který si poradila v poměru 6:2 s Číňankou Jang Siao-Lej. Do druhého osmifinále postoupila Němka Michelle Kroppenová, jež podlehla až v pátém setu Rusce a světové čtyřce Jeleně Osipovové. Třetí postupující se stala mladá Britka Bryony Pitmanová, který vyřadila Mexičanku Aidu Romanovou 6:2.

Tyto tři lukostřelkyně se tedy mohou těšit na čtvrtfinálové souboje, další kvalifikační duely pokračují zítra a na textové přenosy z těchto zápasů vás samozřejmě srdečně zvu.
Konec kvalifikace.
Čtvrtá sada přinesla Mexičance dvě devítky a pak totální selhání pouze za tři body. Britka to vytrestala střelami za osm, devět a deset bodů, čímž definitivně uzmula vítězství a poslední postupové místo!
Třetí šípy končí oboje v devítkách a o bod vítězí v setu Britka.
Romanová trefuje jen za sedm.
A Britka přidává další druhým šípem.
Třetí set začíná Britka osmičkou na obou stranách.
Třetí salvu posílá Romanová do středu, Britka jen na osmičku. Tohle kolo je Mexica.
Napodruhé zasáhla Romanová oosmičku, Pitmanová devítku.
Druhý set začíná Mexičanka sedmičkou a Britka šestkou..
První set uzavírá další bullseye, tentokrát na obou stranách. První set o bod bere Britka.
Romanová jen osmičku.
Pitmanová trefuje střed.
Mexičanka kontruje devítkou.
Duel otevírá Britka osmičkou.
Souboj Pitmanová/Romanová začal.
Připravuje se poslední dnešní souboj. Bude mezi Pitmanovou a Romanovou.
Souboj Elwaldová/Romanová skončil.
A čtvrtý set uzavírá mexická sedmička a tuniská osmička. Nicméně Romanová set o bod vyhrála a tím zvítězila i v celém duelu!
Romanová ale druhým šípem trefuje střed, zatímco soupeřka jen šestku.
Čtvrté kolo začíná slabě. U Tunisanky osmičkou, u Mexičanky dokonce šestkou.
A třetí sadu získává Mexičanka za druhou desítku.
Následuje osmička Romanové a sedm od Elwalidové.
Třetí sadu otevírají dvě desítky.
Třetí šíp Romanové letí do devítky, Tunisance do osmičky – 2:2.
Za to Elwalidová trefuje devět.
Ale stejně tak ulétl i Romanové.
Druhý set startujemexičanka devítkou, zatímco Elwalidové ulétl šíp do pětky.
První sada se uzavírá devítkou Mexičanky a další desítkou Tunisanky, která tak tuto sadu vítězí.
Romanová pokračuje osmičkou, Tunisanka desítkou.
První sadu otevírá Mexičanka trefou do černého! Elwalidová trefuje devítku.
Začal souboj Elwalidová/Romanová.
Souboj Tanová/Pitmanová skončil.
Poslední střely tohoto duelu přinesly desítku Tanové a devítku Britce, která ale tuto sadu díky první devítce vyhraje!
Za to Pitmanová trefuje střed.
Druhý šíp Tanové letí do oblasti s číslem devět.
Britka kontruje devítkou.
Pátý set otevírá reprezentantka Tajpeje osmičkou.
Třetí salva přináší Britce devítku, Tanové osmičku a půjdeme tedy do tie-breaku!
A dámy si skóre prohodily, protože Asiatka trefuje devítku.
Britka ji následuje.
Tanová ale trefuje střed.
Máme tu tedy čtvrtou sadu, kterou začíná Britka devítkou.
A tohle Tanová už nenapodobila, jelikož trefila jen osmičku.
Třetí rána Britky jde do středu.
A i tohle soupeřka kopíruje.
Druhý šíp Britky letí na devítku.
A Tanová jí napodobuje.
Třetí sadu začíná Britka osmičkou.
A druhou sadu uzavírají dvě desítky. Úvodní šestka tak Britku připravuje o další set.
Následuje devítka Pitmanové a osmička Tanové.
A zaostane znovu, protože druhou sadu začíná šestkou, zatímco Tanová trefuje osmičku.
Po korelaci je Britce druhá rána změněna dokonce na desítku, leč stále o jeden bod zaostala za soupeřkou.
První sadu otevírá Tanová devítkou, osmičkou a desítkou. Pitmanová trefuje sedmičku a dvě devítky.
Začal souboj Tanová/Pitmanová.
Souboj Kroppenová/Osivová skončil.
Ruska ale třetí ranou přidala další desítku, zatímco Němka jen devítku a je tedy o dalším vítězi jasno!
Následně obě ženy trefují osmičku.
Němka ji začíná devítkou, Ruska desítkou.
I zde bude rozhodovat pátá sada.
Ve čtvrté sadě Němka trefuje stejně jako ve třetí. Osipová má devět, osm a deset.
Ruska ve třetí sadě jen dvě sedmičky a desítku. Němka dvakrát devět a osm.
Pro změnu to všude možně létá Kroppenové, která trefuje dvě osmičky a sedmičku. Osipová to vzala hezky od desítky k osmičce.
Rusce ulítla poslední střela a rány devět, deset a šest jí na triple devítku Němky bylo málo.
Začíná šestnáctifinálový souboj Kroppenová/Osipová.
Duel Mashayikhová/Osipovová právě skončil
Deset pro Rusku, jenom pět pro Malajku, je to jasné, Osipovová vítězí 6:4, ale bylo to pro favoritku nesmírně těžké.
Ruska konečně trefuje čistý střed a píše deset bodů, Mashayikhová odpovídá jen devítkou.
A čtvrtá sada je také nerozhodná a půjdeme tedy do pátého setu!
Devítka na úvod od Osipovové, devítka také od Mashayikhové, to jsou nervy!
Třetí set je plichta 26:26. Malajsanka trefila 10 a dvě osmičky. Ruska deset, sedm a devět.
Tohle je hodně vyrovnané! Další remíza tentokrát v poměru 25:25, ani jedna z lukostřelkyň není schopná trefovat desítky. Je to 4:4 a jdeme do poslední sady.
Třetí set skonšil remízou 26:26, i když ho Mashayikhová zahájila desítkou, škoda pro mladou Malajku.
První sadu vyhrála Malajsanka osmičkou a dvěma devítkami, zatímco Ruska trefila dvakrát osm a poté devítku. Následně ale dvěma devítkami zakončila druhý set desítkou, zatímco Mashayikhová trefila na konci osmičku.
Ve druhé sadě ukázala Ruska své schopnosti a dvěma devítkami a desítkou poráží Mashayikhovou 28:26.
Ruska a světová čtyřka Osipovová zapsala v prvním setu 25 bodů za dvě osmičky a devítku, reprezentantka Malajsie trefila 8-9-9 a bere první sadu v poměru 26:25!
Začal duel Mashayikhová/Osipová.
Duel Mashayikhová/Osipovová právě začal.
Duel Kroppenová/Sičenikovová právě skončil.
Je to tak! Ukrajinka končí své představení v zápase osmičkou, Kroppenová trefuje devítku a třetí sadu bere v poměru 27:23 a celý zápas jednoznačně 6:0.
Ukrajinka není v pohodě, pokračuje pouze sedmičkou, naopak Kroppenová trefuje maximum a vypadá to, že postoupí dál.
Sičenikovová začíná třetí set osmičkou, stejně jako Němka.
Ukrajinku to snad i rozhodilo, protože druhou ránu strhla do osmičky, stejně jako tu třetí. Naopak Kroppenová zapsala desítku a těsnou devítku a získává druhou sadu v poměru 29:25.
Pokračujeme dál ve druhém setu, který načala Sičenikovová devítkou, ale Němka odpovídá desítkou!
Třetí devítka pro Kroppenovou, Němka vyhrává první set v poměru 27:21.
Němka pokračuje dalším šípem za 9 bodů, Ukrajinka je úplně mimo a píše jen šestku.
Němka Michelle Kroppenová začíná střílet na terč číslo jedna a začíná solidní devítkou, Ukrajinka Lidija Sičenikovová odpovídá pouze sedmou.
Duel Kroppenová/Sičenikovová právě začal.
Program lukostřelby pokračuje dvěma vyřazovacími zápasy mužů, ženy budou pokračovat dvěma zápasy hned po nich.
Duel Anagozová/Siao-Lej právě skončil.
Devět pro Číňanku, parádní desítka pro Anagozovou a je to jasné, Turkyně postupuje dál! Navíc po přezkoumání rozhodčím i její dva předchozí šípy mířily do desítky a Anagozová končí zápas nejvyšším možným skóre v setu, tedy třiceti body. Paráda!
Druhý šíp Číňanky zamířil do samého středu, naopak Anagozová míří do devítky.
Siao-Lej potřebuje set vyhrát nebo remizovat, ale na úvod hned o dva body prohrává. Trefila totiž jen osmičku a Turkyně odpověděla těsnou desítkou.
Číňanka znovu hodně daleko od žlutého, naopak Anagozová míří do desítky a uzmula třetí set v poměru 28:25. Zápas se pro ni vyvíjí velmi dobře.
Siao-Lej devět, Anagozová devět a vede před posledním šípem setu o bod.
Číňanka začíná chybovat, zahajuje poměrně vzdálenou osmičkou, Anagozová naopak trefuje devítku.
Desítka pro Anagozovou! Číňanka trefuje jen devět a máme srovnáno. Turkyně vítězí ve druhém setu 27:26.
Osmička na druhý šíp i pro Anagozovou, naopak Siao-Lej vyrovnává stav devítkou.
Druhý set odstartovala Anagozová velmi těsnou devítkou, Číňanka kontruje pouze osmičkou. Tak i mistr tesař se někdy utne.
Turkyně posledním šípem těsně minula žlutou sekci terče, píše osmičku a prohrává první set 26:28. Číňanka totiž dnes chyby zkrátka nedělá.
Turkyně trefuje za devět, stejně jako Číňanka.
Siao.Lej začíná přesně tak, v jaké formě skončila předešlý mač, hned zkraje trefuje desítku.
Duel Anagozová/Siao-Lej právě začal.
Anagozová i Siao-Lej i navzdory dešti nastupují před terče, střílí se tedy dál.
Počasí se dnes se sportovci opravdu nemaže, tenisové zápasy jsou odloženy, lukostřelci Gankin a Nespoli momentálně střílí za poměrně hustého deště. Uvidíme, zda vůbec bude soutěž v lukostřelbě dále pokračovat. Vypadá to, že pořadatelé chtějí dostřílet za každou cenu.
O postup do čtvrtfinále si to tedy rozdají Turkyně Yasemin Anagozová a Číňanka Jang Siao-Lej.
Duel Mircaová/Siao-Lej právě skončil.
Mircaová trefuje devítku a osmičku, stejně jako Číňanka, které i tenhle výsledek stačí k vítězství v setu 27:23 a celkovému triumfu v poměru 6:0.
Nene, Jang Siao-Lej je v ráži, přidává šestou desítku ze sedmi šípů a zřejmě půjde dál.
Třetí set odpálila Mircaová šestkou a tohle pro ni nevypadá dobře, potřebuje z tohoto setu alespoň remízu.
Obě dvě pokračují desítkami, Mircaová ukončuje druhý set devítkou, ale Číňanka završuje své galapředstavení třetí desítkou a vyhrává druhý set 30:24.
Stržená rána Mircaové poslala hned první šíp do pětky, naopak Číňanka je strojově přesná a trefuje další desítku, už třetí ze čtyř šípů.
Číňanka začala nekompromisně dvěma desítkami a podmanila si první set v poměru 29:27.
Duel Mircaová/Siao-Lej právě začal.
Duel Anagozová/Barretová skončil.
Anagozová ale otočila a nakonec je to ona, kdo vítězí poměrem 6:2! Obě dámy chybovaly na druhém setu, Anagozová to ale na rozdíl od Barretové dohnala dvěma desítkami ve třetí sadě.
1. set bere Kanaďanka dvěma osmičkami a jednou desítkou. Turecká reprezentantka trefila 8, 9 a 7.
Duel Anagozová/Barretová započal.
Podle posledních zpráv v Japonsku prší, start ženských duelů se tedy opozdí.