OH - Lukostřelba - Jednotlivci - osmifinále (muži) -  ONLINE PŘENOS -  31. července 2021   02:30

Jednotlivci - osmifinále (muži)

02:30 Osmifinále - muži

Osmifinále mužské lukostřelby je u konce, hlavní favorit Kim Woo-čin předvedl ve svém duelu hned devět desítek a potvrdil, že na letošní vrchol je skvěle připravený.
Závod skončil.
Tentokrát Ellison trefuje tři desítky a rozhoduje o svém postupu do čtvrtfinále!
Neskutečné, i čtvrtý set se půlí! Tentokrát po skóre 28-28. Takže Ellison vede 5:3 před pátou sadou.
A třetí set přinesl opět pořádné drama! Nakonec se po skóre 29-29 opět půlí!
Druhý set se naopak při skóre 29-29 po velmi pěkné přestřelce se čtyřmi desítkami půlí.
Ellison získává první set na své konto po výhře 27-25.
Poslední duel bude americkým soubojem mezi Jacobem Wukiem a Bradym Ellisonem.
Pátý set vyhrál domácí lukostřelec Takaharu Furukawa, který tak postupuje do čtvrtfinále!
Čtvrtý set se půlí. Stav 4:4 a rozhodne buď pátý set nebo rozstřel.
Třetím setem se povedlo Dasovi vyrovnat skóre zápasu na 3:3!
Druhá sada se naopak půlí po remíze 28-28.
První sadu vyhrál domácí lukostřelec, který se tak ujímá vedení 2:0.
Předposlední osmifinále spolu svedou Atanu Das a Takaharu Furukawa.
Li trefuje desítku, Abdullin jen osmičku! Postupuje čínský závodník!
Čtvrtý set se půlí. Pěkná přestřelka končí skórem 29-29. A následně si Abdullin po chybě soupeře vynucuje rozhodující rozstřel.
Li je jeden set od postupu. Vítězí ve třetí sadě 29-26.
Druhý set naopak v poměru 28-26 získává čínský lukostřelec Li.
Abdullin posledním šípem trefil sedmičku, ale po předchozích desítkách mu to stačí k výhře 27-26.
V dalším utkání se střetnou Li a Abdullin.
Worth posledním šípem dal osmičku a končí. Gazoz vítězí ve čtvrtém setu 29-27 a postupuje do dalšího kola!
28-25 vyhrál třetí set Gazoz, jenž se přiblížil postupu do čtvrtfinále!
Ve druhém setu naopak Gazoz předvedl tři desítky a poráží soupeře 30-28.
Úvodní sadu tohoto souboje si oba lukostřelci půlí za skóre 28-28.
Taylor Worth a Mete Gazoz obstarají pátý osmifinálový duel.
Unruh musel posledním šípem trefit desítku a zvládl to! Vítězí 29-28 a postupuje do čtvrtfinále!
Duenas se ale v osmifinále zachraňuje. Třetí set vyhrál 29-27 a snižuje na 2:4.
Unruh ovládá i druhý set, tentokrát v poměru 29-25.
Unruh se v prvním setu nemýlil, trefil tři desítky a nedal svému soupeři žádnou šanci.
Ve čtvrtém duelu proti sobě nastoupí Němec Unruh a Kanaďan Duenas.
Co měl Mohamad dělat? Ve třetím setu dal 29 bodů. Jenže Kim ve třech setech nasázel devět desítek a po perfektním zápisu jasně vítězí!
Druhá sada jde také na konto dvojnásobného mistra světa. Kim vítězí 30-27 a vede 4:0.
Korejec Kim v prvním setu nasázel tři desítky oproti 27 bodům Mohamada.
Ve třetím duelu se spolu utkají Mohamad a Kim.
Shanny dává devítku! Do čtvrtfinále postupuje Tchang!
Tchang trefuje střed terče!
Shanny si po výhře 28-26 zajistil rozstřel! Prohrával už 1:5, ale srovnává na 5:5!
Shanny bojuje a snižuje na 3:5! Vítězí ve čtvrtém setu 27-26 a ještě usiluje o zvrat.
Třetí set končí remízou 27-27 a zatím tak rozhodnuto není.
I druhý zápas vypadá, že bude velmi rychlý. Tchang totiž ve druhé sadě dominoval v poměru 29-23 a vede 4:0.
Tchangovi se povedlo i přes jednu osmičku vyhrát první set 27-26.
Druhý duel od 02:45 obstarají Itay Shanny a Tchang Čchich-Čchun.
Nespoli dominoval! Třetí set vyhrává 29-25 a postupuje do čtvrtfinále po výhře 6:0!
I druhou sadu vyhrává Nespoli, tentokrát v poměru 28-26. Postup do čtvrtfinále má na dosah.
Úvodní sadu na svou stranu získává Ital Nespoli, který vyhrál 29-28 a ujímá se vedení 2:0.
V prvním osmifinále proti sobě nastoupí Mauro Nespoli a Marcus D'Almeida.
Závod odstartoval.
Osmifinále
Mauro Nespoli (ITA) – Marcus D'Almeida (BRA)
Itay Shanny (ISR) – Tchang Čchich-Čchun (TPE)
Khairul Anuar Mohamad (MAS) – Kim Woo-čin (KOR)
Florian Unruh (GER) – Crispin Duenas (CAN)
Taylor Worth (AUS) – Mete Gazoz (TUR)
Li Ťia-lun (CHN) – Ilfat Abdullin (KAZ)
Atanu Das (IND) – Takaharu Furukawa (JPN)
Jacob Wukie (USA) – Brady Ellison (USA)
Formát jednotlivých zápasů je jednoduchý. Hraje se do 6 bodů, celkem může proběhnout maximálně pět setů a případný rozstřel. Za každý vyhraný set získá lukostřelec 2 body, přičemž v každé sadě vyšle každý závodník tři šípy.
Olympijské hry v japonském Tokiu nabídnou v sobotu medailové boje v soutěži lukostřelby mužů. Ještě než však dojde na samotné souboje o medaile, musí proběhnout předchozí program. V tomto přenosu se budeme věnovat osmi osmifinálovým utkáním.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 02:30.