OH - Lukostřelba - Jednotlivci - osmifinále (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  30. července 2021   02:30

Jednotlivci - osmifinále (ženy)

02:30 Osmifinále - ženy

Nasazení do čtvrtfinále:

An San (KOR) – Deepika Kumariová (IND)

Mackenzie Brownová (USA) – Alejandra Valenciaová (MEX)

Kang Čchä-jong (KOR) – Jelena Osipovová (ROC)

Lucilla Boariová (ITA) – Wu Ťia-Sin (CHN)

Wu Ťia-Sin (CHN) – Miki Nakamurová (JPN) 7:1
To je ode mě pro tuto chvíli vše, ale srdečně vás zvu ke sledování přenosu z odpoledního bloku, kde se rozhodne o držitelkách olympijských medailí.
Osmifinálová klání v lukostřelbě žen končí a nabídla pestrou škálu výkonů. Tři zápasy byly velmi vyrovnané, dva z nich musel ukončit až rozstřel. Naopak parádní fazónu ukázala Ruska Jelena Osipovová. K postupu jí stačilo devět šípů, navíc šest z nich skončilo v desítce! Končí obě domácí závodnice, naopak dál jdou obě Korejské favoritky i světová jednička z Indie.
Závod právě skončil!
Duel Wu Ťia-Sin / Nakamurová právě skončil!
8'
Ne, Nakamurová končí dvěma osmičkami. Wu Ťia-Sin stačila šestka na postup, trefuje devět a zastřílí si i odpoledne ve čtvrtfinále. Nakamurová končí.
8'
Tenhle šáp od Japonky končí v červeném, za bouřlivého povzbuzování čínských zástupců v ochozech. Wu Ťia-Sin trefuje desítku a jde si pro postup!
8'
Čtvrtá devítka v řadě pro Nakamurovou, ale jestli chce pomýšlet na postup, musí se ještě zlepšit. Tentokrát i Wu Ťia-Sin míří do devítky.
8'
Devět pro Nakamurovou, ale perfektní desítka do středu pro Wu Ťia-Sin, která si uzmula třetí set v poměru 28:27 a vede 5:1.
8'
Devět pro Japonku, Wu Ťia-Sin opět mířila až moc dlouho a stejně jako naposled se jí to nevyplatilo. Osm bodů dává Japonce šanci.
8'
Nakamurová pálí šípy někam na pět hodin, ale naštěstí pro ni tento skončil alespoň v devítce. Naopak Wu Ťia-Sin znovu zasahuje lajnu mezi devíti a deseti body, což znamená dalších deset bodů pro Číňanku.
8'
Japonka to nevzdala a přidává svou první desítku, Wu Ťia-Sin zaváhala, dlouho mířila a šíp poslala moc doprava. Píše osm a Japonka dokázala vyrovnat skóre setu na 28:28. Celkově vede Wu Ťia-Sin 3:1.
8'
Devět pro Japonku, famózní třetí desítka v řadě pro Číňanku, která zřejmě půjde do trháku.
8'
Nakamurová pokračuje devítkou na úvod druhého setu, naopak Wu Ťia-Sin zasáhla desítky, i když velmi těsně.
8'
Desítka na závěr pro Wu Ťia-Sin, Nakamurová se zlepšila na devět, ale v první sadě prohrává 25:28.
8'
Wu Ťia-Sin pokračuje devítkou a na tribunách má spoustu příznivců, kteří se starají o atmosféru. Nakamurová dává znovu pouze osmičku.
8'
Číňanka začala devítkou, její soupeřka z Japonska trefuje jen osmičku.
8'
Poslední osmifinálový duel před námi, ve kterém se střetne Číňanka Wu Ťia-Sin a domácí Japonka Miki Nakamurová.
Duel Wu Ťia-Sin / Nakamurová právě odstartoval!
Duel Kang Čchä-jong / Anagozová právě skončil!
7'
7'
Anagozová byla pod tlakem a potřebovala desítku, trefila jen devět bodů. A jelikož Korejka končí šípem za deset bodů, je to ona, kdo postupuje do čtvrtfinále.
7'
Turkyně pokračuje druhou devítkou, ale bylo to těsné! Stáhla totiž tětivu a musela mířit úplně znovu, šíp vyletěl v poslední vteřině! Kang Čchä-jong odpovídá po delší době desítkou.
7'
Devět pro obě na úvod čtvrté sady.
7'
Devět pro Turkyni, pouhá osmička pro Korejku, jedeme dál. 4:2 pro Kang Čchä-jong.
7'
To nalilo energii do žil Anagozové, která zasáhla desítku a vede, Kang Čchä-jong mířila jen do devítky.
7'
Kang Čchä-jong ale přeci jen není neomylná, i ona míří pouze do osmičky.
7'
Anagozová už nesmí zaváhat, pokud se chce udržet v zápase a v turnaji. Jenže zahajuje třetí set druhou osmou v řadě, to nevypadá dobře.
7'
Tohle jde do červeného, jenom osmička pro Anagozovou, naopak Kang Čchä-jong píše třetí desítku, zaznamenává bezchybný set a vede 4:0.
7'
Turkyně je ale zpět, druhým šípem zasáhla dnes podruhé desítku. Jenže Korejka odpovídá dalším perfektním šípem za deset.
7'
Kang Čchä-jong je trojnásobnou mistryní světa, Korea je opravdovou lukostřeleckou velmocí. A Kang Čchä-jong to potvrzuje, protože druhý set startuje opět desítkou proti devítce Anagozové.
7'
Korejka končí první set slušnou ranou za devět, Anagozová měla šanci set vyhrát nebo alespoň zremizovat, ale trefuje osmičku a sadu ztrácí 27:28.
7'
Kang Čchä-jong pokračuje devítkou, stejně jako její soupeřka.
7'
Skvělý úvod pro obě, desítka na kontě Korejky i Turkyně.
7'
Korejka Kang Čchä-jong už má v kapse zlato z týmů, Turkyně Anagozová prohrála boj o bronz v mixu. Která bude úspěšnější v singlu?
Duel Kang Čchä-jong / Anagozová právě odstartoval!
Duel Osipovová / Pitmanová právě skončil!
6'
Pouze osm pro Pitmanovou, Osipovová končí stylově desítkou a je to jasné. Tenisovou terminologií dostala Britka kanára a se soutěží se loučí. Osipovová jde suverénně dál, když trefila šest desítek z devítí šípů!
6'
Pitmanová pod tlakem, ale míří slušně podruhé za devět, stejným výkonem kontruje i Ruska a přerušuje svou parádní sérii.
6'
Nad Pitmanovou se stahují mračna. I když prvním šípem zápasu zasáhla desítku, od té doby se trápí. Devět bodů pro Britku, Osipovová odpovídá pátou desítkou v řadě! Neskutečná forma.
6'
Devět pro Pitmanovou, Rusce stačily tři body, ale nebrala na to zřetel. Poslal tam třetí desítku a stoprocentním výkonem bere druhý set v poměru 30:22.
6'
Další špatný zásah od Britky, tohle bude buď šest nebo sedm bodů. Ruska je v ráži a trefuje třetí desítku v řadě.
6'
Ruska je letošní dvojnásobnou mistryní Evropy z týmů i z mixu a zatím má jasně navrch. Podruhé v řadě zasáhla desítku, naopak Pitmanová míří jen do sedmičky.
6'
Desítka na závěr pro Rusku, Pitmanová zapisuje pouze další osmičku a Osipovová vítězí v prvním setu 28:25.
6'
Druhá devítka pro Rusku, Britka tak dlouho mířila, až ránu přetáhla nahoru a píše osm bodů.
6'
Osipovová trefuje na úvod devítku, naopak Britka míří sice těsně, ale přece do desítky!
6'
Viděli jsme dva velmi vyrovnané zápasy po sobě, uvidíme, jak na tom bude Britka Pitmanová proti světové čtyřce Jeleně Osipovové z Ruska.
Duel Osipovová / Pitmanová právě odstartoval!
Duel Marusavová / Boariová právě skončil!
5'
Fantazie, třetí desítka v řadě pro Boariovou, Běloruska míří jen do devítky a skvěle rozehraný zápas ztrácí! To byl závěr od Italky!
5'
Opět je to pouze o jednom šípu. Která ze střelkyň bude blíž středu, postupuje do čtvrtfinále. Běloruska už byla v rosztřelu devětkrát v kariéře, čtyři z nich vyhrála. Italka má zkušenosti ze čtyř rozstřelů.
5'
Deset pro Italku, která se pod tíhou vyřazení zmáčkla ke skvělému výkonu! Marusavová sice kontruje také nejvyšším možným počtem bodů, ale celkově jí to nestačí, pátý set vyhrává Italka v poměru 29:28. Podruhé dnes jdeme do rozstřelu!
5'
Desítka pro Boariová a dostává soupeřku po tlak! Trefuje těsně na hranici osmičky a devítky, tenhle zásah se bude ještě zkoumat.
5'
Italce nezbývá než tento set vyhrát, pokud chce postoupit. A začíná opět velmi solidní devítkou. Běloruska odpovídá taktéž devíti body, ale výstřel jí trval hodně dlouho.
5'
Solidních devět bodů pro Boariovou a Běloruska měla šanci zápas ukončit. Pouze ale devítkou vyrovnává na 28:28 a jdeme do pátého setu za stavu 5:3 pro Marusavovou.
5'
Devět bodů pro Italku, devítka i pro Bělorusku, zatím máme vyrovnáno.
5'
Paráda, takhle se bojuje o udržení v zápase. První desítka pro Italku, ale stejnou mincí odpovídá i Marusavová.
5'
Další devítka pro Italku, jenže Běloruska ji napodobuje a vítězí ve třetím setu 27:26, Celkově vede 4:2 a Boariová už nesmí zaváhat.
5'
Šípy Italce trošku zanáší doleva, tentokrát to bylo pouze 8 bodů. Naopak Marusavová míří do středu a má druhou desítku.
5'
Šestá devítka v řadě pro Boariovou, Běloruska míří opět jen do červeného a zapisuje osm bodů.
5'
Třetí solidní devítka a i když stejný zisk píše nakonec i Marusavová, prohrává tento set 23:27.
5'
Italka střílí vyrovnaně, dalších devět bodů pro ni, naopak Bělorusce to ulétlo znovu do stejných míst až k sedmičce.
5'
Boariová zasahuje devítku, Běloruska svou ránu neuhlídala a zamířila někam na dvě hodiny, ale pouze do sedmičky.
5'
Druhá devítka pro Boariovou a i když Běloruska se svou osmičkou není spokojena, stačí jí na vítězství v prvním setu 27:26.
5'
Děvět pro Italku, skvělá desítka pro Marusavovou, vypadá to pro ni dobře v prvním setu.
5'
Boariová hned míří do červeného a zapisuje na úvod osmičku, Běloruska odpovídá devítkou.
5'
Veteránka Marusavová je na svých třetích hrách, Italka Boariová by měla být podle postavení v žebříčku favoritkou závodu. Ale třeba Běloruska zúročí své letité zkušenosti.
Duel Marusavová / Boariová právě odstartoval!
Duel An San / Ren Hajakawová právě skončil!
4'
4'
Neskutečné! Korejka posílá i třetí šíp do desítky, přidává druhý bezchybný set a Japonka bohužel posílá poslední šíp jen do osmičky. Byl to její první šíp mimo žlutou zónu. Držela se statečně, ale korejské favoritce neodolala.
4'
Druhá desítka pro An San, Hajakawová kontruje devítkou.
4'
Deset na úvod pro Korejku, další desítka pro Japonku. Parádní představení obou lukostřelkyň!
4'
Paráda! Japonka míří podruhé za sebou do desítky, An San zapisuje jen devět a Hajakawová překvapivě srovnává na 4:4! Ve třetím setu se už může stát cokoliv.
4'
Skvělá desítka pro Japonku, která srovnává krok, Korejka trefuje jen devět.
4'
Hajakawová nesmí další sadu prohrát a startuje devítkou, jenže třetí desítka v řadě pro Korejku znamená vedení.
4'
Pátá desítka pro Korejku a je to jasné. Japonka poprvé trefuje mimo žlutou sekci, zapisuje osm bodů a třetí set prohrává 27:29. An San jde do vedení 4:2.
4'
Parádní desítka pro Korejku, Japonka opět píše devět a ještě neminula žlutou zónu.
4'
An San trefuje na úvod třetí sady docela vzdálenou devítku, naopak Japonka byla hodně blízko desítce, ale i ona zapisuje devět bodů.
4'
An San je stoprocentní! 30 bodů ve druhém setu proti solidním 27 Hajakawové. Máme srovnáno na 2:2.
4'
Druhá desítka pro Korejku, takhle si ji pamatujeme z týmových soutěží. Devět bodu pro Hajakawovou.
4'
Zlatá medailistka z týmové soutěže i mixu An San může zaútočit na zlatý hattrick z Tokia a načíná druhý set desítkou, Japonka píše 9.
4'
An San píše třetí devítku, Japonce její devítka stačila na vítězství 28:27 v prvním setu!
4'
Devítka pro An San, Hajakawová trefuje desítku a jde do vedení!
4'
Korejka se usmívá a je na svůj zápas hodně dobře naladěna. Její první šíp míří do devítky, ne příliš daleko středu. Japonka odpovídá téměř totožnou ranou.
4'
Ryze asijský duel, Japonka Hajakawová vyzve Korejku An San. Japonce patří až místo č. 60 ve světovém žebříčku.
Duel An San / Ren Hajakawová právě odstartoval!
Duel Barbelinová / Valenciaová právě skončil!
3'
3'
Další osmička pro Francouzku a znamená to její konec! Valenciaová míří opět do devítky a doširoka se usmívá! Smetla mistryni Evropy 6:0 a postupuje dál!
3'
Jenže další ránu Barbelinová strhla opět až moc doleva do červeného, pouze osm bodů proti devítce Valenciaové.
3'
Francouzka a světová dvojka potřebuje další set vyhrát nebo alespoň remizovat. A nakročila k tomu dobře. Deset bodů pro Barbelinovou, jen devět pro její soupeřku.
3'
Barbalinová se vzpamatovala a zapisuje svou první desítku, ale Valenciaová trefuje devítku a vítězí 28:26 ve druhém setu a jde do trháku!. 4:0 pro Mexičanku.
3'
Druhý šíp Francouzky téměř do totožného místa, tedy opět jen za osm bodů, naopak Mexičanka trefuje za deset a vypadá to pro ni dobře se ziskem tohoto setu.
3'
Brownová se trápí, trefuje do červeného a zapisuje osm bodů, Valenciaová píše devítku na začátek druhého setu.
3'
Obloha nad střelnici Yumenoshima je zatažená, ale zatím z ní naštěstí nepadá déšť.
3'
Parádní desítka pro Valenciaovou, devět pro Francouzku znamená vítězství Mexičanky 29:25 a vedení 2:0.
3'
Šíp Barbelinové stržený na deset hodin daleko od středu, pouze sedm bodů proti devítce Mexičanky.
3'
Barbelinová začíná a odstartovala svůj duel slušnou devítkou. Valenciaová odpovídá ještě lépe a píše deset.
3'
Jednadvacetiletá mistryně Evropy a světová dvojka Lisa Barbelinová se postaví panamerické šampionce 2018 a čtvrté z Ria Alejandře Valenciaové z Mexika. To bude hodně zajímavý duel.
Duel Barbelinová / Valenciaová právě odstartoval!
Duel Brownová / Lin Čch'-A-En právě skončil!
2'
2'
Děvet pro Lin Čch'-A-En, Brownová sice těsně, ale také míří do devítky a je tu konec! Američanka vítězí 6:2, neprohrála ani set a postupuje do dalšího kola.
2'
Devět pro obě, Brownová to má skvěle rozehrané.
2'
Tchajwanka ví, že tento set nesmí prohrát, aby si udržela šanci na postup. A zase nezačíná dobře, potřetí letí její první šíp jen do osmičky, hodně nahoru. Naopak Brownová trefuje svou čtvrtou desítku v zápase.
2'
Deset pro Lin Čch'-A-En, třetí devítka pro Brownovou a znovu remíza ve třetím setu. Celkové skóre 4:2 pro Američanku.
2'
Devět bodů pro obě, Lin Čch'-A-En si opravdu se svými ranami dává na čas. Vystavuje se riziku, že jí dojde čas a nezapíše si ani bod.
2'
Druhá osmička v řadě pro Lin Čch'-A-En, to není dobrý začátek. Brownová píše 9 a jde do vedení.
2'
Osm bodů Tchajwanky dalo šanci Američance na srovnání a ta ji využívá! 10 bodů pro Brownovou znamená vyrovnání na 28:28 a celkové skóre se posouvá na 3:1 pro Američanku.
2'
Lin Čch'-A-En se se svými ranami dlouho mazlí, ale vyplácí se to. Dalších 10 bodů, Američanka píše jen devět.
2'
Druhý set načíná Lin Čch'-A-En a konečně trefuje desítku, Brownová kontruje velmi těsnou devítkou. Šíp líznul čáru.
2'
Brownová završuje první set desítkou a vítězí jasně 28:23. První dva body pro Američanku.
2'
Brownová strhla ránu doleva a píše osm, Tchaiwanka dokonce zapisuje pouze 7 bodů.
2'
První šíp od Američanky okamžitě míří do desítky, Lin Čch'-A-En zareagovala pouze osmičkou.
2'
Ve druhém duelu se střetává Američanka Mackenzie Brownová proti Tchaiwance Lin Čch'-A-En.
Duel Brownová / Lin Čch'-A-En právě odstartoval!
Duel Kumariová / Perovová právě skončil!
1'
Deepika Kumariová (IND) – Ksenia Perovová 6:5
1'
Perovová míjí žlutou zónu a píše jen sedm bodů, naopak světová jednička Kupariová poslala šíp do desetibodové sekce a postupuje, i když s velkými obtížemi.
1'
Jeden šíp pro obě, který bude blíže středu, jeho autorka postoupí do čtvrtfinále.
1'
Devět pro Perovovou, pouze osm pro Kumariovou, to nebylo dobré kolo pro Indku. Ruska srovnává na 5:5 a jdeme do rozstřelu!
1'
Ruska odpovídá druhou desítkou, ale Kuamriová trefuje také střed!
1'
Perovová pátý set načíná opět devítkou, Kumariová dlouho čekala na svou ránu a nevyplatilo se to! Sedm bodů pro světovou jedničku!
1'
Perovová za devět, Indka taktéž, čtvrtý set končí remízou 26:26 a celkový stav se tedy posouvá na 5:3. Jdeme do závěrečného setu!
1'
Ne, Ruska míjí žlutou zónu a píše osm bodů, jenže Kumariová rukavici nezvedá a míří do stejného místa.
1'
Perovová potřebuje trefovat středy, aby vyvinula na soupeřku tlak, ale zatím se to nedaří. Devět pro Perovovou, stejně tak pro Kumariovou.
1'
Devět bodů pro obě na závěr, Kumariová vítězí v setu 28:27 a ujímá se celkového vedení 4:2. Pokud další set vyhraje, postupuje dál.
1'
Dalších slušných devět bodů pro Rusky, Indka těsně, ale také trefuje "do zlata", tedy do žluté sekce terče za devět bodů.
1'
Devět bodů pro Perovovou na úvod setu. Kumariová opět začíná desítkou!
1'
Tak i mistr tesař se někdy utne! Zatímco Ruska trefuje svou první desítku, světová jednička mířila pouze do sedmičky, šíp odletěl hodně doleva. Perovová vyhrává druhý set 27:26 a srovnává celkově na 2:2.
1'
Stržená rána Rusky letěla dolů, pouze do osmičky, Indka pokračuje druhou devítkou.
1'
Devět bodů pro Rusku, která zatím čeká na maximální počet bodů, naopak Indka desítku trefuje na úvod druhého setu.
1'
Třetí šíp Rusky odletěl do červeného pole na osm bodů, Indka zakončila set devítkou a ujímá se vedení 2:0.
1'
Ruska pokračuje šípem do devítky, Kumariová pak trefuje snad naprosto přesný střed a píše deset bodů.
1'
Střílet začala Ruska Perovová a začíná devítkou, světová jednička Kumariová odpovídá stejnou hodnotou.
Duel Kumariová / Perovová právě odstartoval!
První dvojice už je nastoupená na startovací čáře, osmifinále startuje!
Poměrně dlouhý lukostřelecký program pomalu spěje ke svému konci, tedy alespoň jeho část pro jednotlivce. V pavouku zůstalo už pouze 16 nejpřesnějších střelkyň, které byly rozřazeny do osmi osmifinálových dvojic. Lepší z každého souboje postoupí do čtvrtfinále, které je na programu odpoledne, následované hned semifinálovými a finálovými souboji.

Každý duel může dojít maximálně do pátého setu. V jednotlivých sadách má každá ze závodnic k dispozici tři šípy, které musí v časovém limitu trefit do terče. Čím blíže se šíp dostane středu, tím vyšší bodový zisk na škále 0-10 to znamená. Pokud se šíp alespoň lehce dotýká hranice mezi bodovými hodnotami, počítá se ta větší. Vyšší součet všech tří šípů v setu znamená vítězství a zisk dvou bodů, pokud je součet stejný, každá lukostřelkyně obdrží po bodu. Jakmile jedna ze závodnic dosáhne zisku šesti bodů, zápas vyhrává.
Vítejte v Yumenoshima parku, tedy na olympijské střelnici připraveno pro lukostřelce. Během dnešního dopoledního programu budeme sledovat osmifinálové vyřazovací souboje žen.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 02:30.