OH - Lukostřelba - Jednotlivci - dopolední kvalifikace (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  28. července 2021   02:56

Jednotlivci - dopolední kvalifikace (ženy)

Azusa Jamaučiová (JPN) – Hanna Marusavová (BLR) 0:6
Česká reprezentantka Marie Horáčková se v prvním kole závodu neprosadila a neprobojovala se do druhého kola, když prohrála s Japonkou Miki Nakamuraovou. Těšit ji ale může to, že Nakamuraová posléze zvládla i druhé kolo a prošla do osmifinále, tedy Horáčková vypadla s lukostřelkyní, která skončí mezi šestnáctkou nejlepších.
Závod skončil.
Marusavová vítězí i ve třetím setu, tentokrát v poměru 27-26 a celkově vyhrává 6:0! Postupuje do osmifinále.
I přes pětku ve druhé sérii se Marusavové povedlo vyhrát druhý set 23-22!
Marusavová zvládla první sadu lépe než její soupěřka a bere dva body za výhru 26-24.
Chystá se poslední duel mezi Jamaučiovou a Marusavovou.
Poslední duel dopoledního bloku odstartuje zhruba za 13 – 15 minut.
Poslední set končí remízou 25-25, což Marusavové stačí k postupu do druhého kola! Vítězí 6:4.
Ani tentokrát se Němka nevyhnula chybě, ale sedmička jí nakonec nevadí. Marusavová totiž trefila šestku a prohrává tuto sadu 24-25.
5, 8, 7 – to je zápis Němky Unruhové, kterou Marusavová deklasuje 25-20. Hodně nevyrovnané výkony německé závodnice, naopak Marusavová si drží svůj průměr a to jí bohatě stačí.
Unruhová začala druhý set desítkou a devítkou, ale pak dala pětku. Má štěstí, že Marosavová trefuje posledním šípem sedmičku a set se tak půlí.
Unruhová se ustřelila a poslala šíp do dvojky! První set jasně prohrává.
Posledním duelem v rámci prvního kola bude souboj Marusavové a Unruhové.
Azusa Jamaučiová je postupující do druhého kola, když ji nezastavila ani trefená sedmička v průběhu čtvrtého setu. Bishindeeovou poráží 6:2.
Japonka otáčí na 4:2! Ve třetím setu zvítězila 26-23 a Bishindeeová z Mongolska se dostává pod tlak.
Jamaučiová ve druhém setu těsně vítězí 24-23.
Úvodní set nabídl hned tři sedmičky. Bishindeeová zvládla souboj lépe a získává první set v poměru 25-23.
Poslední čtyři závodnice se chystají k zápasům prvního kola v tomto dopoledním bloku. Jako první jdou k terčům Jamaučiová a Bishindeeová.
Následuje přestávka, která bude trvat zhruba 40 minut.
Japonka vítězí ve čtvrtém setu 27-25 a celkově tak 6:2. Postupuje do osmifinále.
Kaufholdová odvárila své vyřazení, když porazila Hajakawaovou 29-28. Musela ze sebe vymáčknout maximum.
I druhý set získává Japonka. Tentokrát v poměru 28:25.
Domácí závodnice suverénně ovládla úvodní set v poměru 29-26.
Chystá se utkání druhého kola mezi Kaufholdovou a Hajakawaovou.
Následuje zhruba půlhodinová přestávka.
Hajakawaová sice trefila jen osmičku, ale přesto postupuje. Obrovsky zklamaná Anh poslala šíp do sedmičky.
Rozhodnout musí rozstřel. Anh nepomohly ani dvě desítky, protože prvním šípem trefila jen pětku.
Čtvrtý set se při skóre 26-26 půlí. Stav je tak 5:3 pro Anh.
Jedna pětka Hajakawaové znamená, že Vietnamka bere třetí set.
Druhý set naopak po výhře 28-25 bere japonská lukostřelkyně.
Úvodní set po velké chybě Hajakawaové bere suverénně 28-23 Vietnamka Anh.
Následuje duel mezi Anh a Hajakawaovou.
Velascová posledním šípem selhala, trefila sedmičku a Casey Kaufholdová postupuje do druhého kola!
Kaufholdová zvládla čtvrtý set 26-25. Po dvou devítkách sice trefila sedmičku, ale soupeřka toho nevyužila.
Velascové se povedlo vyrovnat po těsné výhře 24-23. Tento duel uvidí ještě přinejmenším dva sety. Možná i tiebreak.
Ve druhém setu se nepříjemně zvedl vítr, což nadělalo oběma soupeřkám problémy. Kaufholdová posledním šípem trefila šestku a dochází tak k půlení při skóre 24-24.
Velascová v prvním setu trefila jednu pětku a neměla šanci na úspěch. Úvodní dějství prohrává.
Následuje duel prvního kola mezi Casey Kaufholdovou a Ines de Velascovou.
Nakamuraová vyhrává čtvrtý set 27-26 a postupuje do osmifinále po výhře 6:2!
Jang výhrou 27-26 snižuje na 2:4.
Schyluje se k překvapení? Nakamuraová vítězí i ve druhém setu, tentokrát 26-25!
Nakamuraová vyhrává první set v poměru 28-26.
Ke svému souboji nastupují Nakamuraová, přemožitelka Horáčkové, a Jang.
Následuje zhruba patnáctiminutová přestávka.
Jang vyhrála i třetí set a registrujeme první suverénní vítězství v poměru 6:0 během celého dne!
Jang ve druhém setu nasázela tři desítky! Soupeřka dosáhla jen 21 bodů.
Jang ukořistila první sadu v poměru 27-26 a ujímá se vedení.
Soutěž pokračuje duelem mezi Amal Adamovou z Egypta a Jang Min-če z Korey.
Bohužel. Marie trefuje tři osmičky a prohrává s Nakamuraovou 24-28. Horáčková prohrává 2:6.
České reprezentantce se nedaří uklidnit. Stále má puls mezi 160 a 170 údery.
Třetí sada stále nepřinesla ani jednu desítku. Marie trefuje devítku a dvě osmičky. Prohrává tento set 25-27 a prohrává 2:4.
Ve druhém setu trefuje Češka 9, 8 a 9. Znovu je z toho remíza 26-26 a skóre je 2:2.
Česká reprezentantka má tepovou frekvenci přes 160 úderů. Soupeřka drží kolem 115.
Česká reprezentantka využila chyby soupeřky, která posledním šípem trefila osmičku.
V prvním setu Horáčková trefila 8. 9 a 9! První set končí remízou 26-26 a Horáčková s Nakamurovou toto dějství půli.
Marie Horáčková jde k terči! Soupeřkou je Miki Nakamuraová, které ve světovém žebříčku patří až 220. místo. Horáčkové náleží 65. pozice.
Nyní následuje zhruba 28 minut přestávka. A poté už do akce půjde Marie Horáčková!
Wu Ťia-sin postupuje do osmifinále! Sarah Bettlesovou ve čtvrtém setu porazila 27-25 a vítězí 6:2!
Wu se vrací do vedení. Povedlo se jí třetí set ovládnout v poměru 30-27 po zasažení třech desítek!
Britka se ve druhém setu dokázala zvednout a trefila dvě desítky. Vítězí 29-26 a srovnává na 2:2.
Bettlesová v úvodním setu trefila tři devítky, což na vítězství nestačilo. Wu totiž zasáhla dvě desítky a vítězí 29-27.
Ke svému utkání druhého kola se mohou začít chystat Bettlesová a Wu.
Následuje zhruba 14 minut přestávka, po níž Wu vyzve v boji o postup do osmifinále Bettlesovou.
Folkardová posledním šípem trefila osmičku a končí. Wu vítězí 28-26 a celkově 6:2!
Ale souboj bude pokračovat! Folkardová kontruje a získává třetí set v poměru 28-27.
28-26 je skóre druhé sady ve prospěch Wu. Ta vede už 4:0 a má postup na dosah.
Druhý duel zahájila lépe Číňanka Wu, která bere první set. Britka Folkardová musí dotahovat.
Bettlesová vítězí v pátém setu 27-25 a postupuje do dalšího kola!
Ale Kolumbijka se uklidnila a čtvrtý set půlí po skóre 26-26. Britka tedy vede 5:3 a ještě si postup nezajistila.
Pro srovnání, Britka má puls okolo 115 úderů za minutu. To se střílí o něco snáz.
Třetí set nebyl moc přesný. Acostaové se nepovedlo navázat na svůj výkon a prohrává 22-26. Dokonce byl znázorněn puls kolumbijské lukostřelkyně, který vystoupal ke 170 úderům za minutu. Obrovská nervozita, tlak i stres z olympijského duelu má své následky.
Ve druhé sadě se zase rozjela Acostaová se dvěma desítkami. A vítězí v této sadě 28-27.
Fenomenální začátek od Bettlesové! Tři desítky a první set suverénně ovládla.
K terčům vyráží Sarah Bettlesová a Valentina Acostaová.
Čeká se na zakončení mužského duelu.
Závod odstartoval.
Program
1. kolo
Sarah Bettlesová (GBR) – Valentina Acostaová (COL)
Naomi Folkardová (GBR) – Wu Ťia-sin (CHN)
Miki Nakamuraová (JPN) – Marie Horáčková (CZE)
Amal Adamová (EGY) – Jang Min-če (KOR)
Casey Kaufholdová (USA) – Ines de Velascová (ESP)
Nguyet Do Thi Anh (VIE) – Ren Hajakawaová (JPN)
Azusa Jamaučiová (JPN) – Urantungalag Bishindeeová (MGL)
Hanna Marusavová (BLR) – Lisa Unruhová (GER)

2. kolo
Sarah Bettlesová (GBR)/Valentina Acostaová (COL) – Naomi Folkardová (GBR)/Wu Ťia-sin (CHN)
Miki Nakamuraová (JPN)/Marie Horáčková (CZE) – Amal Adamová (EGY)/Jang Min-če (KOR)
Casey Kaufholdová (USA)/Ines de Velascová (ESP) – Nguyet Do Thi Anh (VIE)/Ren Hajakawaová (JPN)
Azusa Jamaučiová (JPN)/Urantungalag Bishindeeová (MGL) – Hanna Marusavová (BLR)/Lisa Unruhová (GER)
Do bojů o postup do druhého kola (a případně pak do osmifinále) vstoupí i Marie Horáčková. Tu čeká souboj s Japonkou Miki Nakamuraovou. Ta se k duelu 1. kola postaví okolo 04:14.
Formát dnešních soubojů bude jednoduchý. Lukostřelkyně odstřílí dva duely 1. kola a poté se po krátké přestávce vítězky těchto zápasů spolu rovnou utkají i v rámci druhého kola. Takto proběhnou celkem čtyři série zápasů, během tohoto bloku tedy poznáme čtyři osmifinalistky.

Střílí se standardně na sety, za jeden vyhraný set jsou dva body a lukostřelkyně, která dosáhne 6 bodů, postupuje.
Olympijské hry v japonském Tokiu mají ve středu na programu další hodně bohatý program. My se budeme zde věnovat dopolední části vyřazovacích bojů v lukostřelbě mužů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 02:30.