OH - Lukostřelba - Jednotlivci - odpolední kvalifikace (muži) -  ONLINE PŘENOS -  29. července 2021   09:00

Jednotlivci - odpolední kvalifikace (muži)

On-line přenos je u konce, děkujeme za pozornost.
Je za námi celý dnešní program kvalifikace lučištníků, jehož první část si můžete připomenout v přenosu Marka Balouna. Poznali jsme šest mužů postupujících do dalšího kola, z odpolední fáze programu proklouzli po dvou výhrách Američan Jacob Wukie a Kazach Ilfat Abdullin. Závěr ženské kvalifikace můžete rovněž sledovat na našich stránkách, komentuje Patrik Sandev.
Konec duelu Abdullin/Wijler i celé odpolední kvalifikace.
5'
Sledovali jsme obdivuhodně vyrovnaný souboj, ale jeden vítězný set nakonec přisoudil celkové vítězství na stranu Ilfata Abdullina. Kazašský lučištník v poslední sadě zvládl deset, osm a devět, stejné hodnoty v přehozeném pořadí zapsal i Steve Wijler. Jenže třetí plichta v řadě určí již konečný stav 6:4 pro Abdullina.
4'
Oba muži se zamilovali v úvodních dvou pokusech do devítek, pak ale zvládli povýšit na desítku! Pro Steveho Wijlera to dobrá zpráva není. Kazašský reprezentant Ilfat Abdullin je jeden bod od postupu mezi šestnáct nejlepších lučištníků.
3'
Kazašské kouzlo vyhecovalo Wijlera, který musel nutně zabrat. Po devítce zvládl deset a devět. Jeho soupeř odstartoval nejvyšší hodnotou, nenavázal na ni ovšem ideálně, když zapsal osm. Set zachránil posledním šípem, kdy zopakoval desítku a vydřel si remízu. Stav se posune na 4:2.
2'
První šípy tedy rozhodně nejsou Wijlerovou doménou. Začal na osmičce, zatímco Abdullin zasáhl desítku. Jenže Nizozemec zkazil sedmičkou i další pokus a nezachránila ho už ani závěrečná desítka. Kazachstánec málem dosáhl na třicetibodové skóre, ale poslednímu šípu kousíček chyběl. Vede 3:1.
1'
První sada skončí remízou. Wijler hodně ztratil prvním šípem, kdy zasáhl jen sedmičku, pak se ovšem vytáhl desítkou a devítkou. Abdullin měl skóre 9 – 8 – 9 a oba lukostřelci si odnášejí po bodu.
Začátek duelu Abdullin/Wijler.
Ženské zápasy jsou pro tuto chvíli přerušeny, protože k terčům se opět postaví muži. Půjde o poslední duel odpolední kvalifikace dnešního dne.
Následuje další program kvalifikace žen. Po dvou zápasech uvidíme poslední mužský souboj mezi Kazachem Ilfatem Abdullinem a čerstvým vítězem Stevem Wijlerem z Nizozemska.
Konec duelu Napłoszek/Wijler.
5'
Jedná se o osmičku, takže polský závodník v této fázi soutěže končí. I tento souboj byl nakonec vyrovnanější, než se po dvou sadách zdálo. Tu pátou nezískal žádný z lučištníků, když Wijler prokázal sestupné skóre 10 – 9 – 8. Napłoszek zapsal stejné hodnoty zrcadlově, ale pro pokračování do rozstřelu potřeboval výhru, nikoliv pouze remízu. Konečný stav dostal podobu 4:6.
5'
V pátém setu zatím platí skóre 27:27, ale Polákův první zásah na osmičku ještě bude přezkoumán.
4'
Zrodila se dílčí remíza. Polský závodník čekal až do závěrečného klaksonu, což se mu skvěle vyplatilo. Zasáhl třetím šípem druhou desítku v řadě a celkově dosáhl na 28 bodů. Stejný zápis i pro Wijlera, který po dvou devítkách zvládl ve složité situaci také deset!
3'
Polský zástupce se nevzdává! Napłoszek zasáhl prvním šípem devítku, jeho druhá střela musela projít přezkumem, zda se nejednalo o desítku. Nakonec pouze devět. Na celkovém skóre už to nic nezmění, protože Polák zvládl posledním pokusem rovných deset a Wijlerovi se třikrát v řadě zalíbila devítka.
2'
Posledním šípem krade úchvatnou sadu Steve Wijler! Po dvou devítkách zasáhl deset, takže Polák ani s parádním stavem 8 – 10 – 9 nezíská jediný bod. Už je v kritické situaci.
1'
První šíp sice oba borci poslali do sedmičky, pak už ale úřadoval Wijler. Na dvě desítky se Polák devítkou a osmičkou vůbec nechytal a Nizozemci připadne první sada.
Začátek duelu Napłoszek/Wijler.
Konec duelu Abdullin/Woodgate.
5'
Nakonec si Kazach Ilfat Abdullin pohlídá závěr napjatého duelu. James Woodgate zaslouží pochvalu, protože ze soutěže už byl jednou nohou venku, přesto zvládl zápas protáhnout o další dva sety. Poslední duel zvládl kazašský reprezentant devítkou, desítkou a osmičkou, Woodgate nedotáhl ztrátu po úvodní sedmičce ani dvěma devítkami.
4'
Brit začal devítkou a desítkou, ale sadu nakonec nepřetáhne na svou stranu. Poslední šíp se svezl na sedmičku a Kazach vykázal stejné celkové skóre po zásazích v hodnotě 8 – 9 – 9. Stav je 5:3 pro kazašskou vlajku.
3'
Při prvních dvou střelách podle sebe oba lukostřelci opisovali, ale posledním šípem Woodgate zabojoval. Podařila se mu desítka a Abdullin pod tlakem zapisuje jen devět. Britský závodník snižuje celkové skóre na 2:4.
2'
Nyní devítku proměnil ve svou konstantu Ilfat Abdullin. Brit zvládl jen dvě osmičky a v závěru devítku. Z další sady už si musí odnést minimálně remízu, aby ještě v soutěži pokračoval.
1'
Abdullin má žebříčkově lepší postavení o více než 150 míst, je velkým favoritem. Ale James Woodgate se vůbec nenechává zahanbit. Na dvě desítky soupeře reagoval devítkami, rozhodl až poslední šíp, kdy oba borci neunesli sílu okamžiku. Kazach trefil sedm, Woodgate osm, ale to mu na výhru nestačí.
Začátek duelu Abdullin/Woodgate.
Následuje další ženský duel. Pak se ke slovu dostanou Ilfat Abdullin (KAZ), James Woodgate (GBR), Sławomir Napłoszek (POL) a Steve Wijler (NED).
Konec duelu Salsabilla/Wukie.
SO'
Rozstřel ovládl Jacob Wukie! Do tohoto dne se probudil v obrovské formě a poráží i extrémně silného soupeře z Indonésie. Poslední šíp Salsabilly zasáhl jen osmičku, Wukie si odnesl o bod víc a vítězí 6:5 po rozstřelu.
5'
Jenže znovu zabojoval Riau Ega Salsabilla! Úvodními dvěma šípy trefil desítku, Američan jen dvakrát za devět a poslední šíp vůbec nezvládl. Indonésan zvládl osmičku, takže kdyby Jacob Wukie zapsal deset, už by slavil. Jenže šíp se zaseknul v šestce.
4'
Těsný duel zvládá Wukie a vypracovává si důležitý náskok. Salsabilla šel poprvé od třetího šípu prvního rozstřelu pod devítku, zasáhl 9 – 8 – 9 a Američanovi po jedné devítce a desítce stačila při posledním šípu trefená osmička.
3'
Těžko říct, co se stalo v úvodní rundě, teď už ovšem závodník z Indonésie neponechává nic náhodě. Třemi desítkami srovnává stav, Wukie zvládl solidních 27 bodů, ale tentokrát to nestačilo. Máme remízu.
2'
Nyní oba borci prokázali stejné skóre. Riau Ega Salsabilla se oklepal a zasáhl 10 – 9 – 9. Jenže jeho soupeř neztratil žádný šíp a po remíze stále vede.
1'
Na Salsabillovu devítku odpověděl Američan stejnou mincí a pak se Indonésan uchýlil ke dvěma velkým chybám, které na této úrovni nejsme zvyklí vídat. Po čtyřce trefil ještě šestku a Wukie si dvěma devítkami a jednou desítkou došel pro dva úvodní body.
Začátek duelu Salsabilla/Wukie.
Druhý ženský zápas se dosti protáhl, viděli jsme dokonce rozstřel na jeden šíp, takže mužská část se rozeběhne znovu o pár minut později, než jsme čekali.
Následuje přestávka pro dva ženské duely. Pak se k terčům znovu postaví lučištníci Riau Ega Salsabilla z Indonésie a Američan Jacob Wukie, kteří shodně postoupili do šestnáctifinále.
Konec duelu Wukie/Aguilar.
4'
Wukie, Wukie, Wukie! Američan se posouvá do dalšího kola, když jen dvakrát za čtyři sady klesl pod devítku. Aguilar už v posledním kole zvládl jen 8 – 7 – 8 a Jacob Wukie si dvěma úvodními devítkami prakticky zajistil vítězství. Sedmička mu pak bohatě stačila a celkově vítězí 7:1.
3'
Wukie poprvé „zaváhal“, po desítce a devítce trefil jen osmičku a Aguilar tak dosáhl ve třetí sadě aspoň na remízu. Z osmičky se třetím šípem vytáhl až na desítku, čímž dostal Američana pod tlak.
2'
Zatímco Aguilar se příliš na tempo svého soupeře nechytá, Jacob Wukie uspořádal svou soukromou soutěž. Trefil dvě desítky, takže v posledním kole mu stačila šestka. Přesto dosáhl na devítku. Aguilar se zastavil na devítce a dvou osmičkách, sadu pochopitelně ztratí.
1'
Jacob Wukie velmi silný už v první sadě, která bývá na koncentraci možná nejtěžší. Zaznamenal z prvního šípu desítku, pak dvakrát po devítce a Chilan se zmohl jen na 9 – 7 – 7.
Začátek duelu Wukie/Aguilar.
Konec duelu Salsabilla/Barnes.
4'
Na Riau Ega Salsabilla byl Australan David Barnes jednoduše krátký. Duel Indonésan ukončil desítkou, kterou předtím trefil ještě jednou a v posledním kole tak dosáhl na 29 bodů. Barnes pod tlakem zopakoval výkon z minulé sady a prohrává 7:1.
3'
Ani tentokrát nevynechal reprezentant Indonésie desítku, no a protože Barnes zvládl jen osm, devět a sedm, mohl si Salsabilla posledním šípem dovolit hrát na jistotu. Vyhrává třetí set.
2'
Druhou sadu otevřel Barnes devítkou, od středu byl opravdu blízko. Jenže Salsabilla dvakrát za deset, jednou za osm a ani vynikající výkon Australana 10 – 9 – 9 na výhru nestačí. Oba borci si odnesou po jednom bodu.
1'
První sadu urval Salsabilla, když hned prvním šípem trefil desítku. Pak přidal osm, devět, zatímco jeho soupeř z Austrálie jen sedmičku a dvě devítky.