OH - Moderní gymnastika - Víceboj družstva - finále -  ONLINE PŘENOS -  21. srpna 2016   16:00

Víceboj družstva - finále

16:00 finále
RUS 1. . Rusko
ESP 2. . Španělsko
BUL 3. . Bulharsko

Z finále víceboje týmů v moderní gymnastice je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek posledního olympijského dne.
Ruskám prakticky stačilo zacvičit čistě, jejich dokonale připravené náročné sestavy dominovaly soutěži a nebýt chyby při sestavě se stuhami, které se někdy prostě stanou, náskok na prvním místě by byl mnohem větší.
Zlaté medaile si z Ria odvezou ruské moderní gymnastky, stříbrné tedy Španělky a bronz vybojovaly Bulharky, které odsunuly z medailových pozic Itálii.
8. Japonsko 34,200
Španělky zůstávají na druhém místě, Bulharky jsou třetí. Rozhodly dílčí známky za provedení!
Italky jsou bez medaile...
18,066 bodů! Bulharky mají stejně bodů jako Španělky!
Bulharské gymnastky zacvičily skvěle, odevzdaly ze sebe to nejlepší!
Vůbec poslední finálová sestava a především vyvrcholení boje o medaile. Na koberci jsou Bulharky.
Japonky mají víceboj za sebou a ve finále skončí na posledním místě s celkovou známkou 34,200.
V součtu 35,299 a je to čtvrté místo. Bělorusky tak po chybě v první rotaci medaili nevybojovaly. Zvrátit pořadí budou moci ještě Bulharky, ale ty si počkají až do konce sestavy Japonek.
Bělorusky zacvičily výborně, ale 18,016 bodů nestačí!
Boj o bronz pomalu vrcholí. Bělorusky, pokud chtějí medaili, musí získat známku okolo 18,3 bodů.
Ukrajinské gymnastky k nelibosti publika za svou zajímavou a pestrou sestavu obdržely jen 17,416 bodů. V součtu obou rotací získaly 34,282 bodů.
Ukrajinky mají po stuhách obrovskou ztrátu na medailové příčky. Ale finále se odcvičit musí.
Italky obdržely 18,033 bodů a v součtu 35,549 prozatím stačí na třetí místo. Ale ještě budou cvičit i Bělorusky a i Bulharky, které je mohou předstihnout.
Jen známka za obtížnost 9,4 bodů je suverénně nejvyšší ze všech týmů ve finále, které budou ještě předvádět své sestavy.
Rusky získaly 18,633 bodů a celkově získaly 36,233 bodů a vybojovaly zlaté olympijské medaile v Riu! Tedy definitivu nemají, ale je to téměř jisté, jelikož snad jen Rusky dokáží atakovat takové bodové hranice.
Ruskám se to povedlo a útočí na zlatou olympijskou medaili! Známka by měla jít i přes 18 bodů... co rozhodčí?
Rusky musí zacvičit čistou a perfektní sestavu, aby mohly ohrozit vedoucí Španělky...
34,549 bodů v součtu, za sestavu s kužely a obručemi obdržely o dvě desetiny více než za stuhy a jsou spokojené.
Izraelské gymnastky pomalu finišují svou sestavu.
Španělky získaly 17,966 bodů a v součtu mají 35,766 bodů! Mohou to Rusky nebo Bulharky ještě zvrátit?
Byla to opět velmi povedená sestava a Španělky útočí na zlatou olympijskou medaili!
Španělky jdou potvrzovat první příčku po stuhách.
Probíhá krátká přestávka. Druhá rotace se bude týkat cvičení s kužely a obručemi. Tři gymnastky budou cvičit s kužely, dvě pak s obručí.
8. Japonsko 16,550
A je to druhé místo se známkou 17,700 bodů! Tak před druhou rotací to mají rozehrané výborně!
Bulharky nepředvedly vůbec špatnou sestavu, naopak. Bez větších zaváhání.
Japonky za svou sestavu obdržely 16,550 bodů a jsou na posledním místě. Ještě se v rámci první poloviny soutěže jdou představit Bulharky.
Japonky jdou předvést svou sestavu.
Bělorusky už znají své ohodnocení za sestavu se stuhami a zařazují se na čtvrté místo se ziskem 17,283 bodů.
Ukrajinky možná svého protestu nyní litují, celková známka se jim totiž snížila na 16,866!
Takže napřed se vyhodnotí ukrajinský protest, poté se oznámí známka Bělorusek a pak se na sestavu vydají Japonky. Nepříjemné zdržení, ale v rámci pravidel.
Mezitím přišel protest Ukrajinek proti jejich známce, která byla pod 17 bodů. Ukrajinské gymnastky a jejich realizační tým chce přezkoumání sestavy z hlediska zvýšení známky za obtížnost.
Jedné z gymnastek se na stuze udělal uzlík, což se při cvičení s tímto náčiním nesmí a budou následovat srážky známky jak z hlediska obtížnosti, tak provedení.
Ale ani běloruské gymnastky nepředvedly čistou sestavu a na vedoucí Španělky nezaútočí ani zdaleka.
Bělorusko má ambice ve finále družstev vysoké, ale dokáže je naplnit? První polovinu víceboje zahajují právě nyní.
Ukrajina získává 16,919 bodů. Spadnutí stuhy přišlo při provádění náročnějšího prvku, což přináší výraznou srážku v provedení.
Ale v jejich sestavě dochází ke ztrátě náčiní, stuha jedné z gymnastek vypadla při zachycení po vyhození.
Jako páté družstvo se na koberci ve finále představují Ukrajinky.
17,516 bodů a až třetí místo. Tak nakonec rozhodčí asi viděli více chyb, slabší známka za provedení snižuje skóre.
Velmi živou sestavu bez viditelné chyby mají za sebou Italky. Přesto drobné nepřesnosti k vidění byly, ačkoliv opticky nic výrazného. Na co to ale bude stačit?
Rozpačitě začal ruský tým, který udělal poměrně dost drobných chyb. Náročná sestava Ruska zkomplikovala cestu k obhajově zlata, když ihned v úvodu ruské moderní gymnastky přišly o náčiní.
Svou první sestavu za sebou mají Španělky, které si s pěti stuhami poradily poměrně dobře a potvrdily, že by měly být aspirantkami na jednu z medailí. Rozhodčí jim udělili 17,800 bodů.