OH - Moderní pětiboj - Závod žen -  ONLINE PŘENOS -  6. srpna 2021   07:30

USA 1. K. Frenchová
LTU 2. L. Asadauskaiteová
HUN 3. S. Kovácsová

Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou.
Výhru si v závěrečné dvojdisciplíně tedy zajistila Kate Frenchová z Velké Británie, která nasbírala 1 385 bodů a stanovila nový olympijský rekord. Stříbro bere Litevka Laura Asadauskaiteová a třetí je Maďarka Sarolta Kovácsová.
Sarlota Kovacsová.
Britka Frenchová to zvládla! Dobíhá si pro zlatou olympijskou medaili!
Ve vedení je stále Britka Frenchová, která má náskok už přes 17 vteřin na třetí Asadauskaiteovou, za ní je hned Maďarka Kovacsová.
Frenchová si vytváří vedení na čele, má náskok přes tři vteřiny.
Na druhé střelbě je nejrychlejší Italka, v patách jí je ale opět Britka a Ruska.
Ve skupince běží trojice nejrychlejších závodnic. Místo Korejky je tam Britka Frenchová.
Druhá je Kovacsová a třetí Korejka Kim. Ruska už nemá velký náskok na čele.
Jde na první střelbu a trefuje všech pět terčů a pokračuje ve vedení.
Závěrečný běh je odstartován a Ruska už vybíhá na trať.
Dle pořadatelů závod neodstartuje dříve než ve 12:45.
Závodnice už se připravují ke startu. Ta, která doběhne do cíle jako první, vyhraje.
Jako první bude startovat Ruska Batašovová s náskokem 10 vteřin na druhou Se-hui Kim. jen o sekundu pak vyrazí Maďarka Kovacsová. Naopak Němka Schleuová, která doplatila na nejvíce nevyzpytatelnou disciplínu, odstartuje se ztrátou 4:29.
Běžecký závod se střelbou startuje ve 12:30.
Batašovová nakonec dopadla nejlépe z poslední trojky. Obsazuje osmé místo s 293 body, na 18. místě je Se-hui Kim s 286 body. Naopak Němka Schleuová nezvládla jízdu se Saint Boyem a u jejího jména je nula!
Zbývají poslední tři nejlepší závodnice, Korejka Kim, Ruska Batašovová a Němka Schleuová.
Italka Micheliová, která předvedla skvělý výkon v předchozím šermu, nedovedla Cristbal 21 do cíle a má nulu.
Celkem sedm pětibojařek má shodných 293 bodů po jezdecké disciplíně.
Svou jízdu má za sebou 22 závodnic, mezi ty, které mají na kontě nulu, se přidává Ruska Gubaydullinaová. Kubánka Moyaová nakonec spadla na průběžné 11 místo, má 291 bodů.
K závodnicím, které zapisují nulu za nedokončení jízdy, se přidává Japonka Takamiyaová.
Na čele pětibojařského bodování se usídlil litevský dvojblok v podání Asadauskaiteové a Venckauskaiteové, které mají shodně 300 bodů. Společnost jim dělá Číňanka Čangová.
Dorovnává ji Kubánka Moyaová na koni Kairo, má shodně 300 bodů.
Brazilka Guimaraesová také nezískala body po nedokončení své jízdy. Nejlépe si zatím vede Litevka Venckauskaiteová, která je momentálně ve vedení po odjetí osmi závodnic s 300 body.
Jako první se vydala na překážky Ekvádorka Cuaspudová, ale s Aerosmithem jízdu nezvládla a nedokončili ji.
Soutěž moderních pětibojařek bude pokračovat v 10:15, kdy odstartuje jezdecká soutěž.
A duel vyhrála Korejka, která si upevnila druhé místo v šermířské disciplíně. Ve vedení je stále Němka s 274 body, což je olympijský rekord.
Proti sobě nastoupí druhá Se-hui Kimová a Němka Annika Schleuová.
Předposlední duel na planši a proti sobě nastoupí Irka Coyleová a Korejka Kimová. Vítězka vyzve vedoucí Němku Schleuovou.
Italka skončila až v následujícím utkání proti Francouzce Oteizaové. Nicméně v dalším průběhu se nepovedlo žádné pětibojařce zvítězit ve více než jednom duelu. Zbývá ještě osm zápasů.
Parádně si vede na planši Italka Micheliová, která už vyhrála pět zápasů a čeká ji souboj s Korejkou Kimovou.
Cestu Litevky zastavila Ming-jü Čang, která se prošermovala až ke čtvrtému zápasu, kde její cestu ukončila Egypťanka Kandilová.
Další sérii výher favorizovaných závodnic přerušila Litevka Asadauskaiteová, která vyhrála zatím dva duely.
Cestu Mexičanky zastavila až 28. Turkyně Ozyukselová, která však skončila hned v následujícím kole.
Mexičanka Arceová ale prolomila tento trend a vyhrála již tři zápasy. Nyní na ní čeká Japonka Šimazuová.
Prozatím se žádná překvapení na šermířské planši nekonají. V duelu vždy zvítězila výše postavená pětibojařka. Momentálně spolu bojují průběžně 32. Arceoová a 31. Gubajdullinová.
Od 8:45 začnou šermířské bonusy, které odstartují duelem Američanky Samathy Schultzové a Ekvádorky Marcely Cuaspudové. Vítězka tohoto duelu vyzve Litevku Gintare Venckauskaiteovou.
Pětibojařky se nyní rychle přesunou na šermířskou planš. Druhá soutěž olympijského turnaje moderního pětiboje žen odstartuje přibližně v 8:45.
Rozplavby v rámci soutěže moderního pětiboje žen jsou u konce.
6p'
Podle očekávání byla nejrychlejší rozplavba ta poslední. Tu vyhrála ruská sportovkyně Gulnaz Gubaydullinaová (2:07.31). Druhé místo obsadila Maďarka Michalle Gulyasová (2:07.48) a třetí pak Francouzka Elodie Clouvelová (2:07.51).
5p'
Na průběžné první místo se po páté rozplavbě posunula Sarolta Kovacsová z Maďarska (2:07.71), druhé místo obsadila Japonka Rena Šimazuová (2:10.65), třetí pak skončila Uliana Batašovaová (2:11.14) reprezentující ruské sportovce.
4p'
Skvělý čas ve čtvrté rozplavbě předvedla Britka Kate Frenchová (2:10.18), druhá příčka patřila taktéž s velmi dobrým časem Japonce Natsumi Takamiyové (2:11.54) a třetí místo obsadila Irka Natalya Coylová (2:13.88).
3p'
Třetí rozplavbu vyhrála Číňanka Mingyu Zhangová (2:15.23), druhá skončila Mexičanka Mariana Arceová (2:16.65) a třetí místo obsadila Němka Annika Schleuová (2:16.99).
2p'
Druhá rozplavba byla o poznání rychlejší. Vyhrála Američanka Samantha Schultzová (2:15.78), druhá byla Korejka Kim Seheeová (2:16.36) a třetí Alise Fachrutdinovaová z Uzbekistánu (2:16.36).
1p'
První rozplavbu vyhrála Číňanka Xiaonan Zhangová (čas 2:21.44), druhá skončila Mexičanka Mayan Oliverová (2:24.16) a třetí místo obsadila Haydy Morsyová (2:24.35).
Soutěž moderních pětibojařek právě odstartovala. Jako první na řadu přichází rozplavby.
Začíná se plaveckou disciplínou na 200 metrů volným způsobem. Poté se vydají na šermířskou planš.

Záhy se pětibojařky vydají na parkur, který bývá nejzrádnější disciplínou pětiboje. Koně jsou dodávány přímo organizátory z dané země, nejedná se tak o možnost mít sehraného koňského parťáka na soutěže.

Závěr pak obstará přespolní běh se střeleckými zastávkami. Právě po běhu bude jasné, která ze závodnic získá olympijskou medaili.
Moderní pětiboj je sport, který v sobě kombinuje technické i fyzické disciplíny (střelba, šerm, jezdectví, plavání a přespolní běh). Jedná se o disciplíny, které ještě v minulém století patřily k základním požadavkům na vojáky; ještě před druhou světovou válkou byl tento sport výsadní záležitostí důstojníků a vojáků z povolání. Od roku 1912 patří moderní pětiboj mezi olympijské disciplíny (ženy soutěží na olympiádě v pětiboji teprve od roku 2000).
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 07:30.